Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Które Szyby Do Gogli Oakley ?


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2011 - 18:45

Czesc, zastanawiam sie nad zakupem nowych gogli a w zasadzie głównie chodzi o szyby... mam gogle oakley z szybami black iridium na słoneczne dni ale w pochmurne nie działaja pefekcyjnie, dlatego zastanawiam sie nad wyborem drugiej pary oakleyów. W gre wchodzi szyba HI yellow lub pink iridium . Jezeli ktos jest w stanie doradzic które lepiej sie sprawuja w pochmurne dni prosze o opinie. troche obawiam sie ze HI yellow mogą byc za jasne


P.S.opisy itp czytałem...

Użytkownik Ghost41 edytował ten post 12 January 2011 - 18:55


#2 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2011 - 07:02

Czesc, zastanawiam sie nad zakupem nowych gogli a w zasadzie głównie chodzi o szyby... mam gogle oakley z szybami black iridium na słoneczne dni ale w pochmurne nie działaja pefekcyjnie, dlatego zastanawiam sie nad wyborem drugiej pary oakleyów. W gre wchodzi szyba HI yellow lub pink iridium . Jezeli ktos jest w stanie doradzic które lepiej sie sprawuja w pochmurne dni prosze o opinie. troche obawiam sie ze HI yellow mogą byc za jasne


P.S.opisy itp czytałem...

Mam identyczną szybę w wisdomach, miałem kilka razy taki problem, że przy pochmurnej pogodzie nie widziałem nierówności terenu. Czyli przydałaby się polaryzacja.
Problem dla mnie jest tak, że ceny dodatkowych szyb są z kosmosu, opłaca się kupić nowe gogle po porostu :)

#3 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2011 - 08:13

a może zrobicie jakiś ranking szybek OAKLEY najlepiej ukazujących ukształtowanie/nierówności terenu...? sam mam takie gogle i chętnie poczytam rzeczywiste doświadczenia riderów i nie tylko opisy producenta :)
no board no fun!

#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2011 - 10:37

a może zrobicie jakiś ranking szybek OAKLEY najlepiej ukazujących ukształtowanie/nierówności terenu...? sam mam takie gogle i chętnie poczytam rzeczywiste doświadczenia riderów i nie tylko opisy producenta :)


Jak ktoś chce mieć gogle/szyby na wszystkie warunki to powinien mieć 3 szyby lub 3 pary gogli

1. szyba na słońce alpejskie - czasem słońce w alpach jest - wtedy Fire Iridium czy Polaryzowane czy Lustra etc
Ja akurat testowałem Polaryzowane i Fire Iridium. Oba ok.
2. Na nasze warunki polskie - słoneczko, czasem pochmurno to warto wziąć lusterko ale z dużą przepuszczalnością światła Pink Iridium lub Pink Ion (Dragon) lub Blue Chrome (Electric) [ akurat takie mam]
taka szyba będzie najbardziej uniwersalna
Takie szyby nie są tanie jak amberek ale moim zdaniem najbardziej uniwersalne
3. Na najgorsze warunki i śmiganie przy sztucznym oświetleniu - żółta lub clear
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 Pavelksy

Pavelksy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2011 - 20:57

W posiadaniu były Oakley'e A-Frame, szyba High Intensity Amber - idealna na nasze słowiańskie stoki, jako szyba podstawowa, nie przyciemnia zbytnio obrazu, jedynie nadaje nieco pomarańczowy kolor a warstwa niebieska "wyciąga" kontrast dzięki czemu lepiej widać muldy. Dodatkowo szybka Bronze Iridium - na ostre słońce, przyciemnia i chyba tyle. Gogle niestety zginęły w niewyjaśnionych okolicznościach, obecnie Splice z szybką Fire Iridium, jak przetestuje to naskrobie zdań kilka. Aaa i gogle Brenda z szybką clear, bo podczas zamieci i jazdy nocnej tylko taka szyba mnie robi

#6 snwbrder

snwbrder

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 September 2011 - 22:23

Ja polecam persimon w obu wersjach. Bardzo uniwersalne. Od bardzo słabej widoczności do lekkiego słońca dają radę. Faktycznie najlepiej byłoby mieć dwie szyby, więcej to znów już dużo szpeja. Warto podpatrzeć co oakley ma w zestawach z airbrakami. Zawsze są to dwie szyby pokrywające na zmianę wszystkie warunki.

A w poniższym linku fajna stronka z recenzjami szybek.

http://www.o-review.com/lens.asp