Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[ Raven ] Gravy


2 replies to this topic

#1 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 December 2010 - 19:32

Nazwa : RAVEN Gravy

Długość : 161

Organoleptycznie : Klasyczny camber . Deska nie wygląda jak by miała kosztować 500 zł , ładna grafika , wykonanie dokładne , generalnie z mojej strony brak uwag do wyglądu i estetyki wykonania .
Deska dość twarda na ten flex 5 to bym się nie zgodził :) , dosyć szeroka także w tej długości WIDE nie potrzebne ( mam stópkę 47 i dała rade bez problemu )

Właściwości jezdne : Dziś wypróbowałem ją na trasach w Szczyrku na GAT – cie . Jadąc tam zadzwoniłem do kolegi jakie warunki no i padło to czego się obawiałem … Oblodzenia !!!
Znając trzymanie krawędzi na Ravenie TTT zacząłem trochę żałować że nie wziąłem swojego Signala.
Muszę jednak przyznać że że desiwko tak nisko budżetowe zrobiło na mnie pozytywne wrażenie.
Na oblodzonych stokach sprawowało się idealnie , większość deskarzy i narciarzy na ostatnim stromym odcinku zsuwali się na tyłku , a ja miałem tam największą frajdę z jazdy.
Ale jako to zwykle u mnie bywa musze coś znaleźć co nie było by pozytywem :)
Pop słabiutki , no i robienie jakiś flattrików nie jest mocną stroną tej deski.
Jest po prostu sztywna i przy robieniu np. noserolii deska unosi się delikatnie ponad linie spadku stoku.
Jazda płaską deską nie budzi żadnych dziwnych reakcji , nie myszkuje , nie szuka krawędzi.
Zachowanie w skręcie też bardzo fajne nie miałem się do czego przyczepić.

Szybka jazda na wprost 5
Jazda w skręcie 5
Inicjowanie skrętu 4
Wybicie 2
Jazda na krawędzi 5


Elastyczność : Deska dosyć sztywna , jak na mój gust to flex co najmniej 6 – 7 . Na stronie producenta widnieje 5 ale coś mi się nie wydaje :)



Podsumowanie : Szok , zdziwienie , niedowierzanie takie odczucia mi dziś towarzyszyły śmigając na Ravenie.
Deskę jak najbardziej mogę polecić poczatkującym rajderom , trzymanie krawędzi bardzo dobre , snowboard nie ma tendencji do myszkowania , bardzo łatwa do ogarnięcia .
Bardzo fajnie się dziś sprawowała na lodowej nawierzchni . Jedynie co desce można zarzucić to słaby popik i niska sprężystość co przekłada się na ciężkie robienie jakichkolwiek flatricków. , ale to początkujących chyba nie dotyczy :)
Dla kogoś kto chce mieć nową deskę do nauki , a nie dysponuje większym budżetem to uważam to za dobry wybór . Myślę że spokojnie 1-2 sezony można na niej pośmigać i mieć niezłą frajdę tak jak ja dzisiaj.

Kolejne w kolejce do testowania są deski brandu „77” co będzie miało miejsce w połowie stycznia oraz wyczekiwany przez mnie sampelek Endeavora Live

Poniżej fotka z dzisiejszego szkolenia i testach Ravena.

#2 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2010 - 22:28

e no elegancko ;) musimy uruchomic grupe userów aDECHAde Testing Team ;) Jaco jestes prekursoerm. za rok własny katalog! :P

ze tez ci daja tyle sprzetu. W krynicy bedziesz mogł stestowac i 77 i pathrona tylko endevora ma nie byc

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#3 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 December 2010 - 08:05

No dobry pomysł Shreku żeby taki zaufany Team zrobić testerów . Nie każda firma ma na mnie długości desek to i wszystkiego nie wypróbuję ale ze 2-3 kolegów by się przydało z różną wagą. Jesteśmy dosyć opiniotwórczym środowiskiem i należało by pomóc przyszłym rajderom w wyborze odpowiedniego sprzęciwa , a jak nie masz pod nogami to trochę lipa doradzać.
Kolejna sprawa to przydało by się to rozwinąć żeby opisy były jeszcze lepsze i żeby każdy mógł sobie porównać co w trawie piszczy :)
Co do 77 to rozmawiał ze mną dystrybutor i ma mi przygotować desiwo do testów , a w Krynicy będę testował prawdopodobnie Ravena Sword bo już jest u dystrybutora dla mnie 165 .
Endeavor live 161 którego mam dostać jeszcze nie ma w Polszy także czekam na przesyłkę koniec stycznia , może luty.

Możesz mi wpisac zamiast starszy snowboarder – tester :hahaha2: