Skocz do zawartości




Zdjęcie

Rad-Air - Konkurs Na Testach ! Deska Do Zdobycia !


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 19 December 2010 - 18:39

Hej!!!

Przygotowaliśmy dla Was fajną niespodziankę. Każda osoba która przetestuje dowolną deskę Rad-Air, weźmie udział w losowaniu nagrody w postaci nowiutkiej deski freeridowej Rad-Air Neo (długość do wyboru).
Warunkiem uczestnictwa w losowaniu będzie wypełnienie krótkiej ankiety po testowej.

Do zobaczenie w Krynicy, lub na Puławach gdyby się komuś nudziło w święta ;)

#2 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2010 - 18:41

No moge coś tam testnąc w Krynicy bo mi się na prv pytaja o te deski a nic o nich nie wiem :D

#3 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2010 - 18:48

No moge coś tam testnąc w Krynicy bo mi się na prv pytaja o te deski a nic o nich nie wiem :D


@Jaco, żeby coś prze testować na TestDrive w Krynicy to musisz przyjechać w Czwartek, bo w niedzielę dużo sobie nie po testujeszDołączona grafikaDołączona grafika

#4 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2010 - 18:49

Ale ja jestem z Siwym w sobote rano i zostajemy do niedzieli

#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2010 - 18:59

Ale ja jestem z Siwym w sobote rano i zostajemy do niedzieli


wiem..wiem Jaco Dołączona grafika

#6 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 19 December 2010 - 20:58

Ja wezmę z chęcią :)

#7 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2010 - 21:53

jestem na tak... rad air - powiało old skoolem B) ale neo wizualnie zrobiło na mnie spore wrażenie... chętnie wylosuję :glupek2:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#8 duh

duh

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 146 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 December 2010 - 10:53

lub na Puławach gdyby się komuś nudziło w święta ;)

chodzi o Puławy koło Lublina czy znów przynoobiłem? :ashamed:
tego się nie da opisać słowami,
to trzeba czuć pod nogami ...

#9 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 22 December 2010 - 21:44

O te Puławy chodzi :)
www.kiczeraski.pl

#10 duh

duh

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 146 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2010 - 10:00

tak, tak, już znalazłem czekając na odpowiedź, ale niestety gdziś mi wcięło opcje "EDYTUJ POST" i nie mogłem wycofac się z mojej pomyłki :wallie:
tego się nie da opisać słowami,
to trzeba czuć pod nogami ...

#11 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 30 December 2010 - 00:35

Jesteśmy po grupowych jazdach na Rad-Air Neo i Seed.
Na Facebooku sklepowych po krótce opisałem te deski, także zapraszam do dodawania się do znajomych, takie akcje będą częstsze, wszelkie testy, jazdy próbne, opisy sprzętów, mam nadzieję sporo filmików będzie u nas dokumentowane i upubliczniane tu: Facebook Sklep Snowboardowy i tu Facebook Voelkl Snowboards Polska

Konkurs, konkursem, ale w testowaniu desek bardzo ważna jest wiedza co się testuje. Jak dla mnie dobrze jest wiedzieć do czego i w jaki sposób dana deska została zaprojektowana i zbudowana. Mając taką wiedzę, od deski freestylowej na jiby nie będziemy wymagać gigantowego skrętu i ustanych lądowań na tail na większych hopach. Od twardszej deski Freeride nie będziemy wymagać by w butterach, pressach, rollach była lepsza od mięciutkiego rockera itd. To jest Abecadło testów, bez tej wiedzy, nie ma sensu bawić się w testy. Oczywiście odczujemy różnice między deskami, jednakże oceny testerów mogą być wtedy skrajne. Tak więc postaram Wam się króciutko i zwięźle opisać trochę desek które od nas będą na testach. Tutaj opiszę Rad-Air.

Rad-Air Neo 149, 154, 159, 164 cm - deska freeridowa, przeznaczona do agresywnej, technicznej jazdy dla osób średnio-zaawansowanych i ekspertów. Co tu dużo pisać, spiekany ślizg Nano, geometria 4D sidecut, włókna węglowe, flex: 7-8, potrójny splot włókien szklanych itd. Deska technicznie bardzo bogata. Jako że Rad-Air to firma typowo freeridowa ta deska, można powiedzieć wybudowana jest z myślą o jeździe. O tym też mieliśmy świeżutko przekonać się kilka dni temu. Neo najłatwiej porównywać mi oczywiście z Voelkl Sting/Zenit/Coal XT. Rad-Air, jak pewnie sporo osób wie, produkowany jest od 8 lat w Voelkl'u. Te same technologie i materiały. Inne geoetrie. Ale do rzeczy, Neo to deska która zasuwa na krawędziach prawie jak Coal :) Jest miększy więc ważne jest to słowo "prawie". Dla mnie jest to deska znacznie lepiej sprawdzająca się w jeździe na krawędzi od Stinga i Zenita, czyli desek powszechnie uznawanych za bardzo fajne do jazdy. Neo równo jedzie po wszystkim, dość łatwy jest w kontroli, ma śliczną geometrię, bardzo ładne kółka wycina np. przy zjeździe z wyciągu. Można mocniej na niej wcisnąć na krawędź a deska ta nie oddaje nerwowa naszej siły a bardzo ładnie płynnie skręca. Długi skręt, krótki skręt, jeździ ślicznie, a co ważne nie bolą od niej nogi :) Ogólnie pojeździliśmy na Neo cały dzień i praktycznie każdy z nas wyjeździł się do końca z dużą radością. Właściwości freestylowe tej deski są znikome, coś tam się można na niej pokręcić, ale raczej jest to orka niż zabawa, ląduje w porządku. Puchu nie było, ale nie jest problemem przewidzieć że przy setbacku nie małym będzie dobrze, flex przyjemny, twardsza deska ale jak wcześniej napisałem, nie męcząca, dość łatwa w kontroli, stabilność na poziomie więcej niż dobrym.

Jutro opiszę Rad-Air Seed. Te kilka moich zdań o Neo powinno Was ukierunkować czego się po tej desce spodziewać, w czym szukać zaskoczenia, do czego porównywać. Oczywiście będzie nam bardzo miło jak się podzielicie z nami swoimi opiniami, są one dla nas ważne. Dlatego będziemy prosić by każdy kto pojeździ na Rad-Air wypełnił ankietę, jeden z ich autorów zostanie wylosowany jako nowy właściciel Rad-Air Neo :)