Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zabezpieczenie Przed Kradzierzą Snowboardu


42 odpowiedzi w tym temacie

#21 MaciaS 71

MaciaS 71

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 7 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 December 2010 - 12:55

Chyba się skuszę na ten gadżecik Burtona, naprawdę nie drogo, a myślę, że może się przydać. Ostatnio w Livigno dwóch gości chodziło i obczajali deski, jakby nigdy na oczy nie widzieli sprzętu. Wyglądali na takich polskich złodziejaszków, dlatego też nie wstąpilem do knajpy tylko zostaliśmy ze znajomymi na dworze. Mając taką linkę na pewno byłbym spokojniejszy ;)

#22 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 December 2010 - 14:25

Chyba się skuszę na ten gadżecik Burtona, naprawdę nie drogo, a myślę, że może się przydać. Ostatnio w Livigno dwóch gości chodziło i obczajali deski, jakby nigdy na oczy nie widzieli sprzętu. Wyglądali na takich polskich złodziejaszków, dlatego też nie wstąpilem do knajpy tylko zostaliśmy ze znajomymi na dworze. Mając taką linkę na pewno byłbym spokojniejszy ;)


Burek zamawia to u kogoś kto robi też dla Bakody. Dobrymi nożyczkami ten kabelek można dziabnąć. Jedynie co może to służyć jako tzw. zniechęcacz. tzn złodziej weźmie deskę nie przypiętą bo szybciej. No ale z drugiej strony jak ktoś przypina to może deska więcej warta :excited: :excited:
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#23 snow92

snow92

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 December 2010 - 14:54

Burek zamawia to u kogoś kto robi też dla Bakody. Dobrymi nożyczkami ten kabelek można dziabnąć. Jedynie co może to służyć jako tzw. zniechęcacz. tzn złodziej weźmie deskę nie przypiętą bo szybciej. No ale z drugiej strony jak ktoś przypina to może deska więcej warta :excited: :excited:

Ciekawa teoria.ale to prawda.Więc najlepiej mieć deskę cały czas przy sobie :D

#24 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 21 December 2010 - 19:36

Ciekawa teoria.ale to prawda.Więc najlepiej mieć deskę cały czas przy sobie :D

Musiałby mieć takie duże nożyce, a te od razu rzucą się wszystkim dookoła w oczy... bo nikt przecież nie idzie pojeździć z nożycami do prętów ;)


Więc byłbym raczej o przecięcie spokojny...

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#25 snow92

snow92

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 December 2010 - 20:22

No nigdy nie wiadomo kto co nosi ;p.Ale najlepiej to pilnować samemu deskę.:D

#26 Czop

Czop

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 7 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 24 December 2010 - 13:54

Również jestem za tym aby samemu sobie pilnować sprzętu.
Chcesz się napić czegoś ciepłego w barze? zazwyczaj w środku są jakieś stojaki, a jeśli nie ma to przeważnie bary są oszklone... dechę kładziemy przy szybie od zewnątrz a siadamy przy szybie wewnątrz ..

#27 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2010 - 14:40

Musiałby mieć takie duże nożyce, a te od razu rzucą się wszystkim dookoła w oczy... bo nikt przecież nie idzie pojeździć z nożycami do prętów ;)


Więc byłbym raczej o przecięcie spokojny...


mam takie zapięcie i zapewniam cię że dobry toolbox z kombinerkami poradzi sobie z taką linką w 1 sekundę.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#28 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2010 - 14:41

I wpatrujemy się w naszą deskę,czy ktoś jej już w rekach nie trzyma.Gdy znajdzie się taki,frytki,browar na podłogę i heja za nim,zobaczymy ile można wycisnąć w butach snwb na nogach.Sam Usain Bolt wyszedł by z podziwu:) Też jestem za tym żeby samemu popilnować :D

#29 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 25 December 2010 - 12:51

 Moje Burka ma plecioną, stalową linkę grubości 3mm - tylko dobry przecinak do prętów mojego ojca myślę dałby radę, ale jego ramiona mają 80cm długości. Do tego cały jest z metalu, znitowany, nie da się go rozwalić młotkiem czy śrubokrętem. Wygląda tak:

http://www.snowlab.c...&productId=1395

 



Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#30 Shoox

Shoox

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 409 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 25 December 2010 - 14:33

 Moje Burka ma plecioną, stalową linkę grubości 3mm - tylko dobry przecinak do prętów mojego ojca myślę dałby radę, ale jego ramiona mają 80cm długości. Do tego cały jest z metalu, znitowany, nie da się go rozwalić młotkiem czy śrubokrętem. Wygląda tak:

http://www.snowlab.c...&productId=1395

 


Ile taki waży i kosztuje ? Bo wygląda na bardzo porządne zabezpieczenie.

#ehschool


#31 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 December 2010 - 20:31

 Moje Burka ma plecioną, stalową linkę grubości 3mm - tylko dobry przecinak do prętów mojego ojca myślę dałby radę, ale jego ramiona mają 80cm długości. Do tego cały jest z metalu, znitowany, nie da się go rozwalić młotkiem czy śrubokrętem. Wygląda tak:

http://www.snowlab.c...&productId=1395

 


nie no ta linka jest dużo lepsza.
toolbox jej szybko nie weźmie.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#32 Dominik

Dominik

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 December 2010 - 22:00

Ja mam identyczna linkę jak pokazał Vasya tylko ze z Bakoda i była swego czasu na supersklep.pl za 30 zł w promocji. Jest małe tzn wielkości kciuka i lekkie polecam

#33 lewy009

lewy009

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2010 - 15:56

http://www.adrenalin...nt-tether-lock/ prosze was bardzo moim zdaniem dobra rzecz troszke drozsza od poprzedniej burka ale wyglada na duzo solidniejsza:D
No Pasaran!!:P

#34 snow92

snow92

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 17 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2010 - 21:18

http://www.adrenalinasklep.pl/snowboard/burton-tnt-tether-lock/ prosze was bardzo moim zdaniem dobra rzecz troszke drozsza od poprzedniej burka ale wyglada na duzo solidniejsza:D

No to już o wiele lepiej wygląda od tamtego i wydaje się być lepszy zabezpieczeniem przed kradzieżom .I nie jest aż tak bardzo drogie

#35 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 December 2010 - 22:07

No to już o wiele lepiej wygląda od tamtego i wydaje się być  lepszy zabezpieczeniem  przed kradzieżom .I nie jest aż tak bardzo drogie


Jest rzeczywiście lekkie i nie sądzę, że 3mm plecioną stalową linkę przetniesz zwykłym toolem. A poza tym jak ktoś zobaczy 1 na 30 desek przypiętą to nie sądzę, że akurat z nią się będzie szarpał. Większość dech na stokach to już często dobry sprzęt.

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#36 greg

greg

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2011 - 18:09

ja przed tym sezonem kupilem w supersklepie taka:

Mój odnośnik

moze wyglada bardziej na zabezpieczenie rowerka ale nie jest zle ;) zwazylem przed chwila i masa to 122 g wiec jak sie zepnie sprzet swoj i połówki to linka mniej wazy niz strata sprzetu za kilka K....
grubosc plecionej stalowej liny (bo to juz nie bardzo linka :) ) w cieniutkim oplocie gumowym to 5mm. dlugosc 1m.
w sobote wreszcie zaczynam testy ! :yahoo:

pozdro

Użytkownik greg edytował ten post 22 February 2011 - 18:14


#37 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2011 - 23:02

a ja cały czas mam oko na moją niunie i jak ktoś będzie chciał mi ją kiedyś zwinąć, to zabije jak psa i przerobie na kotlety, tylko czekam na ten moment aż sie wyżyje a w plecaku mam nóż wiec może być ostro :mrgreen: a straty bym nie przeżył, bo mam best fucking board in the world hyhhy ale też nad tym pomyśle, bo fajna sprawa przywiązać jak psa i niech siedzi grzecznie mogłaby być jeszcze z opcją szczekania gdyby ktoś chciał ją pomacać
JOIN The Ride

#38 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 March 2011 - 09:14

Chyba się skuszę na ten gadżecik Burtona, naprawdę nie drogo, a myślę, że może się przydać. Ostatnio w Livigno dwóch gości chodziło i obczajali deski, jakby nigdy na oczy nie widzieli sprzętu. Wyglądali na takich polskich złodziejaszków, dlatego też nie wstąpilem do knajpy tylko zostaliśmy ze znajomymi na dworze. Mając taką linkę na pewno byłbym spokojniejszy ;)


Ale dlaczego od razu myślisz, że to byli akurat polacy ? <_<


I wpatrujemy się w naszą deskę,czy ktoś jej już w rekach nie trzyma.Gdy znajdzie się taki,frytki,browar na podłogę i heja za nim,zobaczymy ile można wycisnąć w butach snwb na nogach.Sam Usain Bolt wyszedł by z podziwu:) :D


UAHahahhaHAHahHAHA :hahaha2::hahaha2::hahaha2:

#39 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 March 2011 - 22:59

Ale dlaczego od razu myślisz, że to byli akurat polacy ? <_<


Mysle, ze poza granicami naszego kraju o to specjalnie trudno nie jest;p

Użytkownik sznap edytował ten post 12 March 2011 - 23:00


#40 Troj

Troj

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 424 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 March 2011 - 00:19

Jeśli przemówili w ojczystym języku to racja.... :mrgreen: