Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nowa Deska - Ns, Rome


23 replies to this topic

#1 Artu89

Artu89

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 29 November 2010 - 21:39

Witajcie,

zastanawiam się nad wyborem nowej deski i szczerze powiedziawszy liczę na Waszą pomoc. :rolleyes:

Szukam deski, która pomoże mi najbardziej rozwinąć się pod względem techniki jazdy dla średniozaawansowanego.
Boxy, raile mnie raczej nie interesują.

Mam 58kg /170 cm i kilka propozycji :

NS SL-R
NS Heritage
ROME Headline ( twin dosyc kierunkowy (?) co mi troche nie pasuje)

I co myślicie o tych deskach? Doradzicie może jakieś inne desiwa?

Pozdrawiam :)

Użytkownik Artu89 edytował ten post 29 November 2010 - 21:47


#2 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 November 2010 - 22:05

Ja postawiłbym na  NS Heritage.155-158cm tyle że 155 jest chyba nie dostępna

#3 Artu89

Artu89

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 29 November 2010 - 22:25

(..) tyle że 155 jest chyba nie dostępna


To troche lipnie bo 158 to chyba troche za dużo..

#4 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 November 2010 - 22:35

przy swoich parametrasz szukaj raczej deski 148-153cm a nie 155-158....
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#5 krecik04

krecik04

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 Postów

Napisano 29 November 2010 - 22:54

Ale SL jest w rozmiarze 153. Bedziesz zadowolony NS to swietny brand. Zajrzyj do testow na forum, bo jest ta deska opisana.

Pozdrawiam

#6 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2010 - 06:13

153 to długość dla ciebie, będziesz zadowolony

podejmuj decyzję, bo wiem z doświadczenia, że deska długo na półce miejsca nie zagrzeje :)
no board no fun!

#7 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2010 - 07:55

Ale SL jest w rozmiarze 153. Bedziesz zadowolony NS to swietny brand. Zajrzyj do testow na forum, bo jest ta deska opisana.

Pozdrawiam


ale choćby nie wiem jaka była to jak będzie miał ją za długą to nie doceni jej właściwości... A przy jego wadze i wzroście to 153cm to juz tak "naciąganie" dobre dla Niego...
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#8 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 November 2010 - 08:06

Skoro wybiera taką deskę to chyba wie jaką dlugość mniej więcej najlepiej mu pasuje.Zależy od stylu jazdy jasna sprawa,jeżeli FR puch jazda na krawędzi 155cm była by ok.AL mount 153cm.Może i doceniłby ja nawet przy 158cm,pisze że boxy i raile go nie interesują.Mój przykład jeździłem na NS T5 później premier F1 165cm przy wzroście 182cm 82kg.Jazda w bieszczadzkich górach oraz zapier...po stoku.Niech mi ktoś powie że za długa,tyle że skąd ktoś może wiedzieć,chyba że z tabeli.Mi pasowała ta długość jeżdziłem na krótszych i jeżdzę.Co kto lubi 

#9 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2010 - 08:11

Skoro wybiera taką deskę to chyba wie jaką dlugość mniej więcej najlepiej mu pasuje.Zależy od stylu jazdy jasna sprawa,jeżeli FR puch jazda na krawędzi 155cm była by ok.AL mount 153cm.Może i doceniłby ja nawet przy 158cm,pisze że boxy i raile go nie interesują.Mój przykład jeździłem na NS T5 później premier F1 165cm przy wzroście 182cm 82kg.Jazda w bieszczadzkich górach oraz zapier...po stoku.Niech mi ktoś powie że za długa,tyle że skąd ktoś może wiedzieć,chyba że z tabeli.Mi pasowała ta długość jeżdziłem na krótszych i jeżdzę.Co kto lubi

popieram, ja też miałem obawy, że 155 może być dla mnie za długa, ale zostałem przekonany przez kolegów... kupiłem i nie żałuję; u mnie też FS to margines zabawy na stoku, więc zapewniam, że nawet 158 byłaby dla mnie git, a co za tym idzie 153 dla Artu jak najbardziej również :)
no board no fun!

#10 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 November 2010 - 08:16

Jeżeli planuje kolega śmigać tylko po stokach i udoskonalać swoją jazdę techniczną to bez problemu brałbym 155cm. Pozwoli to stabilniejszą mu jazdę przy większych prędkościach.i bez problemu taką deskę "udźwignie". A jak nie jesteś pewny wypożycz sobie na jeden dzień deskę o dł. 155 i sobie przetestuj w tedy zobaczysz, czy dasz radę :)

#11 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2010 - 08:19

Jeżeli planuje kolega śmigać tylko po stokach i udoskonalać swoją jazdę techniczną to bez problemu brałbym 155cm. Pozwoli to stabilniejszą mu jazdę przy większych prędkościach.i bez problemu taką deskę "udźwignie". A jak nie jesteś pewny wypożycz sobie na jeden dzień deskę o dł. 155 i sobie przetestuj w tedy zobaczysz, czy dasz radę :)

...i dopowiedz sobie, że jeśli dałeś radę na "zwykłej" 155 to na NS po prostu popłyniesz B)

a tak na poważnie to 155 może być dla ciebie przesadą przy tym rodzaju deski, ale 153 to wg mnie długość idealna :)

Użytkownik mike edytował ten post 30 November 2010 - 08:20

no board no fun!

#12 Artu89

Artu89

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 30 November 2010 - 08:26

A możecie zarekomendować jakiś fajny sklep online? Albo stacjonarny ale głównie Kraków, Nowy Sącz...


P.S co do długości to ostatnia deska miała 150 cm myśle, że te pare 'centów' nie zrobi roznice. :)

Użytkownik Artu89 edytował ten post 30 November 2010 - 08:31


#13 Blade

Blade

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 November 2010 - 08:30

 On line to ,,Boardshop'' Jezeli myślisz o Heritage lub SL 

Użytkownik paterex edytował ten post 30 November 2010 - 08:31


#14 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 November 2010 - 08:52

...i dopowiedz sobie, że jeśli dałeś radę na "zwykłej" 155 to na NS po prostu popłyniesz B)

a tak na poważnie to 155 może być dla ciebie przesadą przy tym rodzaju deski, ale 153 to wg mnie długość idealna :)



śmigałem na NS Evo o dł.155 i jeżeli chodzi o jazdę na krawędziach to była sama przyjemność :) tak samo skakałem na niej na hopach we Francji i też bez problemu dawałem radę, a ważyłem tyle samo co kolega Artu :)



pzdr...

A możecie zarekomendować jakiś fajny sklep online? Albo stacjonarny ale głównie Kraków, Nowy Sącz...


P.S co do długości to ostatnia deska miała 150 cm myśle, że te pare 'centów' nie zrobi roznice. :)


będzie różnica w szczególności gdy chcesz poprawić sobie jazdę techniczną, a to wiąże się z ciągłą jazdą na krawędziach w skrętach tj. cięty, NW, czy śmig. Dlatego raczej Ci odradzam taką dł. deski,czyli 150cm :)

Użytkownik Aro edytował ten post 30 November 2010 - 08:37


#15 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2010 - 08:57

będzie różnica w szczególności gdy chcesz poprawić sobie jazdę techniczną, a to wiąże się z ciągłą jazdą na krawędziach w skrętach tj. cięty, NW, czy śmig. Dlatego raczej Ci odradzam taką dł. deski,czyli 150cm :)


reasumując NS SL 153 a nawet 155 spełnią twoje oczekiwania :)
no board no fun!

#16 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2010 - 09:11

a ja doradzam słuchać @Konrada bo mądrze mówi. 152-153 przy tych parametrach tak, ale musi być mądrze dobrane, jesli ta deska ma pozwolic sie rozwinac. Chlopak nie napisal ze chce desiwa ino na puch i FR, wiec
nie podkrecajcie go historyjkami o Bieszczadach.

Aha, i bardzo bym sie zastanawial zanim wywalilbym 1750 zeta na NS SL, duuuzo rownie ciekawych uniwersalnych rzeczy z zeszlego roku wciaz mozna dostac o wiele taniej: Signal Omni, Burton Cutstom v rocker i klasyk, Capita Indoor Survival FK, K2 Parkstar i Slayblade, Palmer Saga, Endeavor Live etc. jest w czym wybierac.
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#17 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2010 - 09:27

a ja doradzam słuchać @Konrada bo mądrze mówi. 152-153 przy tych parametrach tak, ale musi być mądrze dobrane, jesli ta deska ma pozwolic sie rozwinac. Chlopak nie napisal ze chce desiwa ino na puch i FR, wiec
nie podkrecajcie go historyjkami o Bieszczadach.

Aha, i bardzo bym sie zastanawial zanim wywalilbym 1750 zeta na NS SL, duuuzo rownie ciekawych uniwersalnych rzeczy z zeszlego roku wciaz mozna dostac o wiele taniej: Signal Omni, Burton Cutstom v rocker i klasyk, Capita Indoor Survival FK, K2 Parkstar i Slayblade, Palmer Saga, Endeavor Live etc. jest w czym wybierac.

co do długości SL zgodzę się z tobą... rzeczywiście nie ma co ukierunkowywać kolegi wyłącznie na FR/BC i powinien iść w max 153cm

co do wyboru desek z zeszłego roku jednak zgodzić się nie mogę... po prostu nie ma już żadnego wyboru w długościach o których mowa... wiem o czym piszę bo sam szukałem i to już ze 2 miesiące temu; na pewno sprawa dotyczy OMNI i Endeavor Live, które w ogóle nie są już dostępne z kolekcji 2010

reasumując Artu nie ma zbyt wielkiego wyboru :)
no board no fun!

#18 Artu89

Artu89

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 30 November 2010 - 10:34

reasumując Artu nie ma zbyt wielkiego wyboru


niestety :/ ;p

a co myslicie o kupowaniu desek z przed 2-3 sezonów?

Macie jakas opinie o deskach Nidecker: Prime i Legancy?

Użytkownik Artu89 edytował ten post 30 November 2010 - 10:44


#19 krecik04

krecik04

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 Postów

Napisano 30 November 2010 - 12:26

niestety :/ ;p

a co myslicie o kupowaniu desek z przed 2-3 sezonów?

Macie jakas opinie o deskach Nidecker: Prime i Legancy?


Zaawansowanie techniczne w snowboardach strasznie poszło do przodu - właśnie w ostatnich 2-3 sezonach, dlatego deski sprzed tego okresu bym odpuścił.
Nie jeździłem na nowych deska NdK, ale opinie słyszałem, że brand osiadł na laurach...

Pozdrawiam!

#20 Artu89

Artu89

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 01 December 2010 - 18:20

chciałbym podziękować krecik04, mike, bonhomme de neige, Aro, paterex i Konrad za rady i opinie.

Pochwale sie jak cos wybiore :excited:

P.S jeśli masz coś jeszcze do dodania to chetnie przeczytam :)