Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Northwave Decade / Sl Jaki Rozmiar ? 41/ 41,5


4 replies to this topic

#1 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 Postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 November 2010 - 16:53

Witam!
Mam stopę o długości 25 cm i mam takie pytanie. Jak bardzo ubija się ten model buta ? Na allegro widzę tylko 41 ( 26,5 cm), 40 i potem same wielkie. Nie ma nigdzie buta 42, który chyba najbardziej by mi pasował. Myślicie, że ten but 26,5 ogarnie ? Wiem, że wybieranie butów to kwestia indywidualna i najlepiej każdy but przymierzyć, ale nie mam w tej chwili takiej opcji.

#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 November 2010 - 16:56

Witam!
Mam stopę o długości 25 cm i mam takie pytanie. Jak bardzo ubija się ten model buta ? Na allegro widzę tylko 41 ( 26,5 cm), 40 i potem same wielkie. Nie ma nigdzie buta 42, który chyba najbardziej by mi pasował. Myślicie, że ten but 26,5 ogarnie ? Wiem, że wybieranie butów to kwestia indywidualna i najlepiej każdy but przymierzyć, ale nie mam w tej chwili takiej opcji.


Mogę spytać... po co Ci but o rozmiarze 42 skoro masz stopę o dł. 25cm?

Użytkownik Aro edytował ten post 29 November 2010 - 16:57


#3 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 Postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 November 2010 - 17:37

Mogę spytać... po co Ci but o rozmiarze 42 skoro masz stopę o dł. 25cm?



Możesz, oczywiście. :) Zawsze jeździłem w butach używanych i kiedy chciałem wziąć but z wkładką pozornie idealna na moją stopę to zawsze był za mały. Nie chce też kupować butów na 1 rok. Mam 17 lat i liczę na to, że jeszcze trochę urosnę :D + logicznie myśląc kupując przez neta lepiej wziąć but ciut za duży niż za mały :P

Rozumiem, że ten z wkładką długości 26,5 cm byłby dobry wg. Ciebie ?

#4 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 November 2010 - 17:52

Możesz, oczywiście. :) Zawsze jeździłem w butach używanych i kiedy chciałem wziąć but z wkładką pozornie idealna na moją stopę to zawsze był za mały. Nie chce też kupować butów na 1 rok. Mam 17 lat i liczę na to, że jeszcze trochę urosnę :D + logicznie myśląc kupując przez neta lepiej wziąć but ciut za duży niż za mały :P

Rozumiem, że ten z wkładką długości 26,5 cm byłby dobry wg. Ciebie ?


Według mnie... nie będzie ten but dobry :) deskę sobie możesz kupić o 2cm krótszą lub dłuższą, ale nie buty!

Dobrze dobrany but to podstawa, rozumiem, że nie stać Cię na zmianę butów co sezon, ale zadaj sobie też pytanie, czy w ogóle Ci jeszcze ta noga urośnie, a jak tak to o ile Ci urośnie....

Nie masz 100% pewności, że tak się stanie. Tak więc polecam kupić buty w odpowiednim rozmiarze a w między czasie za nim Ci noga urośnie nazbierasz sobie na nowe buciki :)

Bo kupując buty za duże... to tylko i wyłącznie po obdzierasz sobie kostki i w, tedy dopiero poczujesz, że wywaliłeś pieniądze w błoto. :)

pzdr...

Użytkownik Aro edytował ten post 29 November 2010 - 17:53


#5 maxxer

maxxer

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 Postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 December 2010 - 17:22

Według mnie... nie będzie ten but dobry :) deskę sobie możesz kupić o 2cm krótszą lub dłuższą, ale nie buty!

Dobrze dobrany but to podstawa, rozumiem, że nie stać Cię na zmianę butów co sezon, ale zadaj sobie też pytanie, czy w ogóle Ci jeszcze ta noga urośnie, a jak tak to o ile Ci urośnie....

Nie masz 100% pewności, że tak się stanie. Tak więc polecam kupić buty w odpowiednim rozmiarze a w między czasie za nim Ci noga urośnie nazbierasz sobie na nowe buciki :)

Bo kupując buty za duże... to tylko i wyłącznie po obdzierasz sobie kostki i w, tedy dopiero poczujesz, że wywaliłeś pieniądze w błoto. :)

pzdr...



Kupiłem buty o długości wkładki 26,5 cm i faktycznie mam 0,5 cm luzu ( o dziwo tylko tyle), ale przy założonym bucie wewnętrznym. Rzecz ma się inaczej jak mam cały but na nodze. Nagle 0,5cm luzu znika a palec dotyka końca buta. Co teraz zrobić ? Liczyć, że się rozbije ? Coś czułem, że tak będzie :P

Samą wkładkę mogę nazwać idealnie dopasowaną, cały but już nie.