Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Kouty

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 xaxa

xaxa

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 listopad 2010 - 12:15

18 grudnia po raz pierwszy ruszy nowy o┼Ťrodek narciarski Kouty, po┼éo┼╝ony zaledwie 35 kilometr├│w od polskiej granicy. To najwi─Ökszy stok narciarski na Morawach, najnowocze┼Ťniejszy w Czechach.
David Kastl, wsp├│┼éw┼éa┼Ťciciel o┼Ťrodka Kouty: ÔÇô Jeste┼Ťmy gotowi za┼Ťnie┼╝y─ç wszystkie trasy w ci─ůgu pi─Öciu mro┼║nych dni.

Jak dojecha─ç?
O┼Ťrodek narciarski Kouty znajduje si─Ö w miejscowo┼Ťci Kouty nad Desn─ů, ok. 35 kilometr├│w od polskiej granicy. Naj┼éatwiej dojecha─ç tu przez G┼éucho┼éazy, Mikulovice i Jesenik, gdzie wybieramy drog─Ö krajow─ů nr 44 w kierunku na Szumperk. Uwaga! Na podje┼║dzie na prze┼é─Öcz Cervenohorskie Sedlo wszystkie pojazdy obowi─ůzuj─ů zimowe opony. Za ich brak grozi mandat. Od strony Jesenika droga zosta┼éa niedawno zmodernizowana i jest bardzo wygodna. Od strony Szumperka po serpentynach jedzie si─Ö troch─Ö gorzej. O┼Ťrodek znajduje si─Ö w dolinie po lewej stronie, tu┼╝ po wje┼║dzie do wsi.

Ju┼╝ od kilku miesi─Öcy, jad─ůc g┼é├│wn─ů tras─ů z Opola do Szumperka i O┼éomu┼äca, tu┼╝ za prze┼é─Öcz─ů Cervenohorske Sedlo mo┼╝na by┼éo zobaczy─ç pot─Ö┼╝ne prace ziemne. Budowa o┼Ťrodka kosztowa┼éa p├│┼é miliarda koron (prawie 80 mln z┼é). Buduj─ůca go sp├│┼éka K3 Sport zdoby┼éa 100 mln koron unijnego dofinansowania. Firma jest do┼Ťwiadczona w bran┼╝y narciarskiej, prowadzi wyci─ůgi we wsi Petrikov ko┼éo Jesenika, dobrze znane tak┼╝e polskim narciarzom.

- Przygotowania do budowy trwa┼éy osiem lat - opowiada┼é dziennikarzowi czeskiej gazety MF DNES David Kastl, jeden z trzech braci - wsp├│┼éw┼éa┼Ťcicieli firmy. - Siedem lat starali┼Ťmy si─Ö o wymagane uzgodnienia i pozwolenia.

O┼Ťrodek powsta┼é na stokach Nied┼║wiedziej G├│ry, na kt├│rej szczycie w latach 70. wybudowano zbiornik elektrowni szczytowo-pompowej. Tylko dzi─Öki temu, ┼╝e w tej cz─Ö┼Ťci g├│r ju┼╝ wcze┼Ťniej mocno ingerowano w przyrod─Ö, sp├│┼éce uda┼éo si─Ö uzyska─ç zgod─Ö ministerstwa ┼Ťrodowiska.
- Musieli┼Ťmy spe┼éni─ç 150 warunk├│w zwi─ůzanych z ochron─ů ┼Ťrodowiska, m.in. z zapewnieniem migracji jeleni czy od┼éowieniem chronionych ryb z potoku Desna, z kt├│rego bierzemy wod─Ö do sztucznego na┼Ťnie┼╝ania - m├│wi David Kastl.

O┼Ťrodek Kouty jako pierwszy w Czechach postawi┼é kolejk─Ö kanapow─ů dla sze┼Ťciu os├│b. W ci─ůgu godziny jest ona w stanie wwie┼║─ç na g├│r─Ö 3,2 tys. narciarzy. Jazda do g├│ry trwa nieca┼ée 7 minut. G├│rna stacja wyci─ůgu znajduje si─Ö na wysoko┼Ťci ok. 1100 metr├│w nad poziomem morza, a r├│┼╝nica poziom├│w pomi─Ödzy g├│rn─ů a doln─ů stacj─ů wynosi p├│┼é kilometra. Z g├│ry prowadz─ů dwie trasy zjazdowe o d┼éugo┼Ťci 2,3 i 2,5 kilometra. Wszystkie trasy s─ů wyposa┼╝one w sztuczne na┼Ťnie┼╝anie, kt├│re w ci─ůgu 5 mro┼║nych dni mo┼╝e przygotowa─ç stoki do jazdy. Jazd─Ö wieczorow─ů umo┼╝liwa sztuczne o┼Ťwietlenie.

Ceny
Za ca┼éodzienny karnet (od 8.30 do 16) doro┼Ťli zap┼éac─ů 630 koron (104 z┼é), seniorzy po 60. roku ┼╝ycia i m┼éodzie┼╝ do 19 lat - 490 koron (81 z┼é), a dzieci do 15 lat - 340 koron (56 z┼é). Dzieci do 7 lat je┼╝d┼╝─ů za darmo. Jazda wieczorna (od 16 do 21) kosztuje odpowiednio 270, 230 i 150 koron (44, 38 i 25 z┼é).

Opr├│cz kolejki kanapowej narciarze maj─ů do dyspozycji dwa wyci─ůgi przy g├│rnej i dolnej stacji.

Trasy zjazdowe maj─ů 50 metr├│w szeroko┼Ťci. Dla ich zbudowania wyci─Öto w sumie 25 hektar├│w lasu. Na terenie o┼Ťrodka znajduje si─Ö tak┼╝e snow park dla pocz─ůtkuj─ůcych i zaawansowanych snowboardzist├│w. Jest osobne, ogrodzone miejsce do nauki jazdy dla dzieci. Dzieci─Öcy wyci─ůg ma przepustowo┼Ť─ç 500 os├│b na godzin─Ö. Bilety i wszelkie informacje o o┼Ťrodku mo┼╝na dosta─ç w centrum informacyjnym. Na miejscu jest wypo┼╝yczalnia i serwis narciarski i snowboardowy oraz szko┼éa jazdy. Zg┼éodnia┼éych obs┼éu┼╝y kilka restauracji i bar├│w, kt├│re w ci─ůgu godziny s─ů w stanie wyda─ç posi┼éki tysi─ůcowi go┼Ťci. Przyjezdni mog─ů skorzysta─ç z bezp┼éatnego parkingu na ok. 500 samochod├│w. Centrum informacji pomaga te┼╝ znale┼║─ç noclegi na miejscu.

- W planach mamy budow─Ö jeszcze jednej trasy zjazdowej o d┼éugo┼Ťci kilometra z kolejk─ů kanapow─ů dla czterech os├│b - m├│wi David Kastl. - Stoki w o┼Ťrodku spe┼éniaj─ů wymogi ┼Ťwiatowej federacji narciarskiej. Chcieliby┼Ťmy zorganizowa─ç tu w ci─ůgu 5 lat zawody w ramach Pucharu ┼Üwiata.
nto.pl

Co powiecie na to? :excited: :lolbounce:
Do┼é─ůczona grafika

#2 saran

saran

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 186 post├│w
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 24 listopad 2010 - 19:44

Nie mam poj─Öcia gdzie to jest. Ale po nazwach miejscowo┼Ťci s─ůdz─Ö, ┼╝e mam tam naprawd─Ö daleko :rolleyes:

#3 realv

realv

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 120 post├│w

Napisano 25 listopad 2010 - 08:45

Co powiecie na to? :excited: :lolbounce:

T┼éumaczenie, ┼Ťrednio udane zreszt─ů, z czeskiego.
http://www.kouty.com
http://www.lanove-dr.../koutyfotov.htm
http://www.lanove-dr...ic.php?f=8&t=39
http://www.skiforum....?t=23568&page=1

tutaj wszystko o o┼Ťrodku, 2 i 3 link po czesku.

#4 xaxa

xaxa

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 post├│w

Napisano 25 listopad 2010 - 13:15

T┼éumaczenie, ┼Ťrednio udane zreszt─ů, z czeskiego.

W sprawach błędnego tłumaczenia kieruj zapytania do redakcji nto.

Temat czysto informacyjny o nowo powstaj─ůcym obiekcie u naszych po┼éudniowych s─ůsiad├│w.

Wed┼éug mnie ┼Ťwietna alternatywa dla Ziele┼äca, Czarnej G├│ry, Ramzovej na pewno w tym sezonie odwiedz─Ö ten o┼Ťrodek i zdam relacj─Ö. Jestem ciekaw jak b─Ödzie wygl─ůda┼é snowpark i dlaczego u nas nie powstaj─ů takie o┼Ťrodki?

Użytkownik xaxa edytował ten post 25 listopad 2010 - 13:33

Do┼é─ůczona grafika

#5 Sequoia

Sequoia

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 6 post├│w

Napisano 29 listopad 2010 - 09:59

Dobra sprawa, bo odci─ů┼╝y to Ramzow─ů. Jestem przekonany, ┼╝e ludzie pognaj─ů tam kieruj─ůc si─Ö tekstami z prasy i nie tylko o nowoczesno┼Ťci tego o┼Ťrodka. :jump:

Sam pewnie tam zawitam, jednak dopiero chyba w przysz┼éym roku, bo po otwarciu b─Ödzie tam istna rze┼║ niewini─ůtek :D

#6 realv

realv

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 120 post├│w

Napisano 30 listopad 2010 - 21:44

Dobra sprawa, bo odci─ů┼╝y to Ramzow─ů. Jestem przekonany, ┼╝e ludzie pognaj─ů tam kieruj─ůc si─Ö tekstami z prasy i nie tylko o nowoczesno┼Ťci tego o┼Ťrodka. :jump:

Sam pewnie tam zawitam, jednak dopiero chyba w przysz┼éym roku, bo po otwarciu b─Ödzie tam istna rze┼║ niewini─ůtek :D

W ten weekend "ma┼ée" otwarcie, oficjalne z pomp─ů 18 grudnia.
źródło info: http://www.facebook.com/skikouty

Mnie kusi ┼╝eby tam pojecha─ç :) Fajnie, bo b─Ödzie alternatywa w┼éa┼Ťnie dla Ramzovej.
Maj─ůc do wyboru 90km do Wis┼éy i 120km do Ramzovej - wybieram to drugie. Kouty nie bed─ů wiele dalej.

#7 Sequoia

Sequoia

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 6 post├│w

Napisano 30 listopad 2010 - 22:03

No z odleg┼éo┼Ťci─ů to mo┼╝e b─Ödzie kwestia maksymalnie 20-25 km dalej, ni┼╝ na Ramzow─ů.
W weekend ch─Ötnie bym skoczy┼é, ale niestety to weekend, a nie ┼Ťrodek tygodnia wi─Öc pewnie b─Ödzie tam gruubo :lolbounce:

#8 xaxa

xaxa

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 post├│w

Napisano 12 grudzień 2010 - 19:17

Dzisiaj odwiedzi┼éem kouty: trasa d┼éuga o r├│┼╝nym stopniu zaawansowania[kanapa 6 osobowa] na samej g├│rze zaczynamy od ┼╝├│┼étej trasy na kt├│rej mo┼╝na butterki po─çwiczy─ç nast─Öpnie jest rozjazd w lewo i prosto[dzisiaj by┼é zamkni─Öta] aczkolwiek z wyci─ůgu wygl─ůda┼éa na czerwono-czarn─ů[z przewag─ů na t─ů pierwsz─ů], je┼╝eli kierujemy si─Ö w lewo mamy fragment z 200m dalej ┼╝├│┼éto-zielonej i tym razem podjazd ko┼éo 150m pod g├│rk─Ö wi─Öc warto si─Ö dobrze nap─Ödzi─ç przeskakujemy po┼é─ůczenie i wlatujemy na tras─Ö zielono-czerwon─ů [wed┼éug mnie] kt├│ra leci do samej kanapy.
Par─Ö plus├│w jest miejscami du┼╝o puchu m.in. pod kanap─ů lub w lasku kt├│ry nie jest zbyt g─Östy. Minusy hmm zdecydowanie nie przygotowana trasa tzn. "kamieni nie by┼éo i fajnie si─Ö je┼║dzi┼éo" ale ratraka to te trasy nie widzia┼éy w choler─Ö muld co zdecydowanie przeros┼éo moje i 95% snowboadzist├│w na stoku, zamiast przyjemno┼Ťci by┼éa "walka o ┼╝ycie :mrgreen: ".
Co do cen hmm jaki┼Ť dziwny system maj─ů nie ma opcji wykupienia karnetu np. na 3-4h jest ograniczenie typu od 9, 10, 13 itp. co do samej ceny karnetu niby troch─Ö zabija aczkolwiek je┼╝eli cz┼éowiek postoi 5min obok kas kto┼Ť nas zawsze zaczepi czy nie chcemy odkupi─ç karnetu na ca┼éy dzie┼ä za 50% ceny. Ja w sumie tak odkupi┼éem i za 5h jazdy zap┼éaci┼éem 150koron.

Reasumuj─ůc je┼╝eli obs┼éuga ratrak├│w ogarnie sam stok widz─Ö du┼╝y potencja┼é w tej miejsc├│wce. Aha zapomnia┼éem parking jest zaraz przy stoku, a przy kanapie nie by┼éo kolejek.

Pozdro
Do┼é─ůczona grafika

#9 zszywka

zszywka

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 91 post├│w
  • Poziom zaawansowania:umiem je┼║dzi─ç na kraw─Ödziach

Napisano 13 grudzień 2010 - 08:50

Upsss.... moja spostrzegawczo┼Ť─ç zawiod┼éa w pe┼éni i utworzy┼éam nowy w─ůtek na owy w┼éa┼Ťnie temat :glupek2: :wallie: na szcz─Ö┼Ťcie realv mnie u┼Ťwiadomi┼é, dzi─Öki, dzi─Öki, dzi─Öki :D Ta wi─Öc tamto mo┼╝na usun─ů─ç, zapewne administrator potrafi ;) Czy mo┼╝e ja te┼╝ potrafi─Ö, a jeszcze o tym nie wiem ^_^

#10 xaxa

xaxa

Starszy snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 post├│w

Napisano 13 grudzień 2010 - 09:28

Gapa ::)

Co do twojego pytania w tamtym temacie otwarcie odbyło się 2 tygodnie temu.
Do┼é─ůczona grafika

#11 zszywka

zszywka

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 91 post├│w
  • Poziom zaawansowania:umiem je┼║dzi─ç na kraw─Ödziach

Napisano 13 grudzień 2010 - 13:31

Gapa ::)

Co do twojego pytania w tamtym temacie otwarcie odbyło się 2 tygodnie temu.

Oj tam od razu gapa, to była po prostu chwila nieuwagi ::) Tak biało za oknem, że można sie zapomnieć ;P

Ha ale uroczyste otwarcie, jakby nie było 18 jest ;)

#12 kwiatekGRD

kwiatekGRD

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 6 post├│w

Napisano 30 styczeń 2012 - 20:28

Dzisiaj odwiedzi┼éem kouty: trasa d┼éuga o r├│┼╝nym stopniu zaawansowania[kanapa 6 osobowa] na samej g├│rze zaczynamy od ┼╝├│┼étej trasy na kt├│rej mo┼╝na butterki po─çwiczy─ç nast─Öpnie jest rozjazd w lewo i prosto[dzisiaj by┼é zamkni─Öta] aczkolwiek z wyci─ůgu wygl─ůda┼éa na czerwono-czarn─ů[z przewag─ů na t─ů pierwsz─ů], je┼╝eli kierujemy si─Ö w lewo mamy fragment z 200m dalej ┼╝├│┼éto-zielonej i tym razem podjazd ko┼éo 150m pod g├│rk─Ö wi─Öc warto si─Ö dobrze nap─Ödzi─ç przeskakujemy po┼é─ůczenie i wlatujemy na tras─Ö zielono-czerwon─ů [wed┼éug mnie] kt├│ra leci do samej kanapy.
Par─Ö plus├│w jest miejscami du┼╝o puchu m.in. pod kanap─ů lub w lasku kt├│ry nie jest zbyt g─Östy. Minusy hmm zdecydowanie nie przygotowana trasa tzn. "kamieni nie by┼éo i fajnie si─Ö je┼║dzi┼éo" ale ratraka to te trasy nie widzia┼éy w choler─Ö muld co zdecydowanie przeros┼éo moje i 95% snowboadzist├│w na stoku, zamiast przyjemno┼Ťci by┼éa "walka o ┼╝ycie :mrgreen: ".
Co do cen hmm jaki┼Ť dziwny system maj─ů nie ma opcji wykupienia karnetu np. na 3-4h jest ograniczenie typu od 9, 10, 13 itp. co do samej ceny karnetu niby troch─Ö zabija aczkolwiek je┼╝eli cz┼éowiek postoi 5min obok kas kto┼Ť nas zawsze zaczepi czy nie chcemy odkupi─ç karnetu na ca┼éy dzie┼ä za 50% ceny. Ja w sumie tak odkupi┼éem i za 5h jazdy zap┼éaci┼éem 150koron.

Reasumuj─ůc je┼╝eli obs┼éuga ratrak├│w ogarnie sam stok widz─Ö du┼╝y potencja┼é w tej miejsc├│wce. Aha zapomnia┼éem parking jest zaraz przy stoku, a przy kanapie nie by┼éo kolejek.

Pozdro

Witam,

w 100% si─Ö z Tob─ů zgadzam.

Minusy:
- By┼éem ju┼╝ w tym sezonie i trasy by┼éy nie przygotowane. Brak ratraka :( Zamiast przyjemno┼Ťci z jazdy mia┼éem obola┼ée kolana ko┼äcem dnia.
- W po┼éowie trasy trzeba nabra─ç dosy─ç du┼╝ej pr─Ödko┼Ťci, ┼╝eby wjecha─ç pod g├│rk─Ö.
- pochylenie terenu prostopadłe do jazdy przy zjeździe z kanapy.
- cena (korona podrożała)

Plusy:
- Pojawił się stacjonarny bar na górze,
- Du┼╝a przepustowo┼Ť─ç, a co za tym idzie brak kolejek
- ładne widoki na samej górze ;)

pozdrawiam

#13 kozioł

kozioł

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 175 post├│w

Napisano 30 styczeń 2012 - 23:03

No to moze ja tez cos dorzuce :)
W Koutach byłem w czwartek 26.01 Był to moj pierwszy kontakt z tym stokiem.
faktycznie trasa na wprost czerwono, czarna. Sporo lody i muld co potegowało to uczycie i moze zjechałem ta trasa 3 razy. Muldy i lód decydowały o tym ze to był zeslizg ze stoku a nie zjazd.
Trasa kt├│ra odbija w lewo, bardzo przyjemna nawet sam podjazd mozna pokonac bez wiekszych przeszkod, pod warunkiem ze nie zapomnimy zadbac o deche tzn. nie smarujesz nie jedziesz
Za podjazdem w moim mniemaniu trasa w wiekszej czesci czerwona anizeli zielona, choc jest tam krótkie wypłaszczenie.
A wiec do godziny 12 mozna naprawde ładnie posmigac, ale po obiedzie zaczyna sie dym, na stoku albo muldy albo lód, sporo ludzi na których trzeba uwazac bo poprostu nie radza sobie z tym stokiem :angry:

Osobiscie mnie sie miejscowka nie spodobała: trasy albo mega płaskie a tam gdzie mozna sie rozpedzic mulda na muldzie i lód.
Gdy mam wybierac wole jechac na ramzova, i posmigac na g├│rnej stacji gdzie przewaznie i tak nie ma kolejek a stok jest jako tako przygotowany :rolleyes: