Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Kierunkowa


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nizki

Nizki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 45 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2010 - 00:45

Witam.

Czy duże znaczenie ma to, że deska ma budowę kierunkową ? Tzn. będę jeździł dopiero drugi sezon, tak więc cały czas się uczę. Deskę kupowałem na szybkiego w styczniu i byłem tak zajarany tym, że nie do końca doczytałem o wszystkich właściwościach desek. Wybór padł na Black Fire Scoop bo wiedziałem, że nie chce zniszczyć na nauce jakiejś lepszej deski a ta starczy mi na dwa sezony, może trzy. Dopiero dzisiaj doczytałem, że jest to deska kierunkowa. Czy to utrudni naukę ? W sumie to nawet nie sprawdziłem jeszcze jak mam przymocowane wiązania, czy na tą węższą stronę czy szerszą.

#2 Shoox

Shoox

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 409 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 24 November 2010 - 07:43

Witam.

Czy duże znaczenie ma to, że deska ma budowę kierunkową ? Tzn. będę jeździł dopiero drugi sezon, tak więc cały czas się uczę. Deskę kupowałem na szybkiego w styczniu i byłem tak zajarany tym, że nie do końca doczytałem o wszystkich właściwościach desek. Wybór padł na Black Fire Scoop bo wiedziałem, że nie chce zniszczyć na nauce jakiejś lepszej deski a ta starczy mi na dwa sezony, może trzy. Dopiero dzisiaj doczytałem, że jest to deska kierunkowa. Czy to utrudni naukę ? W sumie to nawet nie sprawdziłem jeszcze jak mam przymocowane wiązania, czy na tą węższą stronę czy szerszą.


Jeśli się uczysz to żadnego problemu z tym nie będziesz miał więc nie ma co się przejmować. Bardziej obeznani Ci napiszą różnicę ; )

#ehschool


#3 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2010 - 09:42

Deska kierunkowa pomoże Ci w nauce jazdy Właśnie po to powstają deski kierunkowe żeby ułatwić jazdę w zależności od parametów od puchu po ubite stoki, bo kierunkowość to nie tylko przesunięcie insertów do tyłu w stosunku do środka deski, ale także różny flex w różnych częściach deski, różny kształt itp wreszcie nawet odtatnio pojawiają się niesymetryczne rockery które ułatwiją jazdę w puchu...

tak że w Twoim przypadku kierunkowość Ci pomoże... dopiero jeśli będziesz chciał się uczyć FS to kierunkowość może przeszkadzać ale praktycznie tylko wtedy kiedy robisz coś na switch
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu