Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Palmer] SAGA


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 03 January 2010 - 20:03

Miałem dziś przyjemność objeżdżenia rockera ze stajni Palmera, model Saga.Byłem dość sceptycznie nastawiony do fs propozycji Palmera, ale muszę przyznać, że desiwo miło mnie zaskoczyło.Ale od początku:
Warunki do testów do idealnych nie należały,sporo lodu,miejscami muldy i prawdziwe tłumy ludzi,także pod ocenę mogłem wziąć jedynie,jazdę na krawędziach,na krechę,wybicie z taila i oczywiście popularne butterki:)
Testowana Saga o dł 158 cm.
Jak na deskę typu RC bardzo dobrze spisuje się przy szybkiej jeździe na krawędziach,dobrze trzyma krawędź w skręcie,jest stabilna i łatwo się prowadzi,troszeczkę gorzej inicjuje skręt,mniejszy brak czucia ale może to być spowodowane małym czuciem deski,bo jak pisałem warunki do optymalnych nie należały.Saga bardzo przyzwoicie zachowuje się przy jeździe na krechę,jest o dziwo całkiem stabilna,ale nie dało się puścić naprawdę szybko,bo ilość ludzi to skutecznie uniemożliwiała,palmer słynie ze swoich bardzo wysokiej jakości ślizgów i faktycznie wszelkie wypłaszczenia nie stanowiły najmniejszego problemu.jeżeli chodzi o butterki do saga spisywała się znakomicie,naprawę gładko wchodziła na nose'a,na taila,noserolle same wychodziły,zresztą jak na większości desek typu RC.
bardzo miło mnie zaskoczyła zwłaszcza jeżeli chodzi o pop,naprawdę potężna dawka mocy,nie wiele trzeba włożyć siły a wybicie z taila jest naprawdę imponujące,także wykręcenie 36 w jeździe nie stanowi najmniejszego kłopotu.
minusem deski na pewno jest mała możliwość ustawienia stanc'u,niestey przy najszerszym możliwym rozstawie,wciąż mi było za wąsko i dla osób powyżej 180cm może się okazać że stance jest za mały,ale to już w dużym stopniu zależy od indywidualnych upodobań,ja osobiście preferuje szeroooko:):D
podsumowując,Saga na stoku spisuje sie bardzo dobrze i do zabawy na stoku nadaje się znakomicie,jeżeli będę miał możliwość sprawdzenia jej w parku i w puchu to na pewno podzielę się wrażeniami:)