Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Flux] PR15


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gruby

Gruby

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 November 2010 - 11:10

Witam na Forum

Zbieram się do zakupu wiązani PR15 = Premium jakie macie opinie o nich i czy warto

#2 Gruby

Gruby

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 November 2010 - 09:50

Przepraszam za założenie nowego tematu ale chciałem podłączyć się pod inny musiałem złe kliknąć

#3 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 November 2010 - 12:02

Przepraszam za założenie nowego tematu ale chciałem podłączyć się pod inny  musiałem złe kliknąć


własnie specjalnie przeniosłem to do noweg tematu. Nie ma sensu pisac o innym modelu wiazan w temacie o innym :|

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#4 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 November 2010 - 12:46

Ja właśnie wczoraj wziąłem u Motylia i Siwego, prezentują się za***iście, zobaczymy jak będą jeździć :)

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#5 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 13 November 2010 - 23:46

Flux PR15 to zmodyfikowane wiązania Premium.
15% włókna szklanego w płycie dające raczej miększą niż twardszą płytę, pozwala na kontrolę miększych i średnio twardych desek. Sprawdza się dobrze dla początkujących, w snow parku, w jeździe nazwijmy to freestylowej. Nie nadaje się do ostrzejszej jazdy na większych prędkościach.
Ma wszystkie główne zalety Flux'a. Unikalne pompki o płaskim profilu, łapiące po 4 ząbki, dwu strefowe (jedna ciągnie, druga blokuje, dzięki temu nie niszczą się w nich paski tak szybko), w tym roku ulepszone, o 50% mniej siły trzeba by je zapiąć czy odpiąć. Paski strunowe 3D - czyli w rzeczywistości paskiem nie jest to co widzimy na zewnątrz a to co jest w środku. A tam znajduje się zaszyta dwa wyprofilowane paski strunowe, które fajnie dopasowują się do buta trzymając go w dwóch płaszczyznach, pionowej - dociskając but do płyty wiązania i poziomej - dociskając do łyżki wiązania. Efekt jest taki że nacisk paska na but jest nie odczuwalny. Mnóstwo ludzi z m.in. z tego forum ma Fluxy, więc wiedzą o czym piszę. Podobnie jest z przednim paskiem Flux Toe Mask. Dobrze łapie buta, a Flux na stronie chwali się że tegoroczne wiązania pasują do każdego buta każdej firmy. Ja dodam od siebie że większe buty niż 47-48 w największych Fluxach się nie mieszczą już.
Nic się w nich nie może rozkręcać, uproszczony system UU Fit tu jest jak w droższych wiązaniach. Łyżka średnia, komfortowa.
Ogólnie wiązania Flux są bardzo komfortowe, jazda, użytkowanie, nie trzeba wozić śrobokręta, wytrzymałość, nie niszczące się paski zębate itd. Większość części zastępczych czy eksploataycjnych jest u nas dostępne od ręki, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dla wiązań kupionych w Polsce.

Wiązania całkowicie bezawaryjne, jest jedno zastrzeżenie, nie polecam do starych modeli butów Northwave i Deeluxe. To nie są buty kształtem dostosowane do wiązań z cap strapem, pasek się albo będzie zsuwać albo zostanie obdarty.

#6 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2010 - 00:05

Edit.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#7 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2010 - 18:46

Wiązania całkowicie bezawaryjne, jest jedno zastrzeżenie, nie polecam do starych modeli butów Northwave i Deeluxe. To nie są buty kształtem dostosowane do wiązań z cap strapem, pasek się albo będzie zsuwać albo zostanie obdarty.

Starych, tzn jakich? Mam NW Decade 07/08 (zwykłe, nie SL). Problem dotyczy tylko PR15, czy wszystkich Fluxów?

#8 pawelperycz

pawelperycz

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 March 2011 - 21:12

Ja jestem szczęśliwym lub nie szczęśliwym posiadaczem tych że fluxów :] ogólnie to nie umiem wymienić ich wad czy zalet :] chociaż w sumie jedną wadę mogę wymienić paski są strasznie sztywne nie ma opcji podpięcia się na orczyku :] bo za nic nie chcą się ładnie odgiąć. Ale jeździ mi się w nich przyjemnie :]. Jak już się nauczę dobrze jeździć to może napiszę coś więcej. Mam tylko nadzieje że nie muszę żałować że je kupiłem tym bardziej że za nowe zapłaciłem w zasadzie tylko 230 pln :]

#9 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 23 March 2011 - 21:47

Ja jestem szczęśliwym lub nie szczęśliwym posiadaczem tych że fluxów :] ogólnie to nie umiem wymienić ich wad czy zalet :] chociaż w sumie jedną wadę mogę wymienić paski są strasznie sztywne nie ma opcji podpięcia się na orczyku :] bo za nic nie chcą się ładnie odgiąć. Ale jeździ mi się w nich przyjemnie :]. Jak już się nauczę dobrze jeździć to może napiszę coś więcej. Mam tylko nadzieje że nie muszę żałować że je kupiłem tym bardziej że za nowe zapłaciłem w zasadzie tylko 230 pln :]

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym podpięciem pod orczyk oraz ze sztywnością pasków. Możliwe jednak że jakieś bardzo stare Fluxy, masz jakąś fotkę tych wiązań?

#10 pawelperycz

pawelperycz

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 March 2011 - 21:24

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym podpięciem pod orczyk oraz ze sztywnością pasków. Możliwe jednak że jakieś bardzo stare Fluxy, masz jakąś fotkę tych wiązań?

nie to najnowszy model flux była promocja w sklepie jak kupowałem deskę to do deski dołączali wiązania za 330 pln o ile dobrze pamiętam albo 320 wiec dopłaciłem tylko by wyrównać cenę czyli za deskę zapłaciłem 687-volkl stroke i dopłaciłem do wiązań różnice czyli 230 pln.
a co do sztywności pasków to chodziło mi o to że jak jedziesz na orczyku z odpiętą nogą to po starcie nie da się już jej wsunąć do wiązania bo paski są tak sztywne że trzeba je przytrzymać ręką by móc wsunąć stopę. No nie wiem jak to zobrazować słowami :] nie dałem rady zapinać ich podczas jazdy na orczyku bo nie moglem wsunąć nogi to tyle. :]

#11 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 28 March 2011 - 09:47

nie to najnowszy model flux była promocja w sklepie jak kupowałem deskę to do deski dołączali wiązania za 330 pln o ile dobrze pamiętam albo 320 wiec dopłaciłem tylko by wyrównać cenę czyli za deskę zapłaciłem 687-volkl stroke i dopłaciłem do wiązań różnice czyli 230 pln.
a co do sztywności pasków to chodziło mi o to że jak jedziesz na orczyku z odpiętą nogą to po starcie nie da się już jej wsunąć do wiązania bo paski są tak sztywne że trzeba je przytrzymać ręką by móc wsunąć stopę. No nie wiem jak to zobrazować słowami :] nie dałem rady zapinać ich podczas jazdy na orczyku bo nie moglem wsunąć nogi to tyle. :]

Rozumiem. Rzeczywiście trzeba ręką przytrzymać paski, ale to chyba w każdych wiązaniach jest konieczne.
Btw. nie za bardzo jednak rozumiem po co chcesz się wpinać w wiązanie na wyciągu, przecież tak się gorzej wyjeżdża na górę, bardziej męczą się nogi, trzeba uważać by orczyk Ci nie wyjechał spod pupy itd. Lepiej postawić nogę blisko przedniego wiązania, mocno stanąć na desce i jest OK.

#12 nomeansno

nomeansno

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 August 2011 - 21:50

Czym nowe PR15 różnią się (prócz nowszych pompek i grubszego górnego strapa) od Premium?
http://cgi.ebay.pl/W...=item4cf67d1a8f

Mam ochotę kupić te wiązania z linka, żeby nie przepłacać - czy płyta i highback są takie same jak w PR15?

Zastanawiam się też nad GU30 i SE30. Płyta 30 jest dużo twardsza od 15?
Chodzi mi o jak najbardziej komfortowe, miękkie, lekkie i wybaczające wiąznia dla początkującej dziewczyny chcącej też bawić się freestylowo. I nie przepłacić ;)

Z góry dzięki za pomoc.

#13 dscrev

dscrev

    Kaś król parkietu

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 148 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 14 September 2011 - 15:08

Czym nowe PR15 różnią się (prócz nowszych pompek i grubszego górnego strapa) od Premium?
http://cgi.ebay.pl/W...=item4cf67d1a8f

Mam ochotę kupić te wiązania z linka, żeby nie przepłacać - czy płyta i highback są takie same jak w PR15?

Zastanawiam się też nad GU30 i SE30. Płyta 30 jest dużo twardsza od 15?
Chodzi mi o jak najbardziej komfortowe, miękkie, lekkie i wybaczające wiąznia dla początkującej dziewczyny chcącej też bawić się freestylowo. I nie przepłacić ;)

Z góry dzięki za pomoc.

Hej! Premiumy to to samo co PR15 :)! tylko, że premium to stara nazwa. PR15 używana jest w nowszych wiązaniach.
Plyta 30 jest znacznie twardsza niż 15. Chodzi o zawartość włókna szklanego w płycie. We fluxach występują 3 skale twardości wiązania 45 - najtwardsze, 30- średnie i 15 - bardzo miękkie

GU30 mają uretanowy highback, który przy obrotach pozwala na więcej :)!

Wybór należy od Ciebie, ale gdybym miała polecac fajne wiazanie freestylowe dla dziewczyny polecałabym jednak GU30. (zostało nam jeszcze pare modeli z zeszłego sezonu więc i cena będzie fajna)

pozdr
Kaś

Użytkownik dscrev edytował ten post 14 September 2011 - 15:27

:ph34r:  nadworny internetowy snowboardzista  :ph34r:


#14 nomeansno

nomeansno

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 September 2011 - 14:47

Hej! Premiumy to to samo co PR15 :)! tylko, że premium to stara nazwa. PR15 używana jest w nowszych wiązaniach.
Plyta 30 jest znacznie twardsza niż 15. Chodzi o zawartość włókna szklanego w płycie. We fluxach występują 3 skale twardości wiązania 45 - najtwardsze, 30- średnie i 15 - bardzo miękkie

GU30 mają uretanowy highback, który przy obrotach pozwala na więcej :)!

Wybór należy od Ciebie, ale gdybym miała polecac fajne wiazanie freestylowe dla dziewczyny polecałabym jednak GU30. (zostało nam jeszcze pare modeli z zeszłego sezonu więc i cena będzie fajna)

pozdr
Kaś



Hej, dzięki za pomoc :) Teraz widzę, że na rynku pojawiły się GU15. No i nie wiem, czy te właśnie by nie były NAJLEPSZE (?). Jak myślisz? I czy będziecie w 3style mieć sample tego modelu, kiedy, i w jakiej cenie? :)
Aha, i w jakiej cenie można u Was nabyć teraz GU30? (jak wolisz, możesz mi podesłać odp. na priva :) )

Pozdr.

Użytkownik nomeansno edytował ten post 18 September 2011 - 14:50


#15 dscrev

dscrev

    Kaś król parkietu

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 148 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 20 September 2011 - 12:32

Hej, dzięki za pomoc :) Teraz widzę, że na rynku pojawiły się GU15. No i nie wiem, czy te właśnie by nie były NAJLEPSZE (?). Jak myślisz? I czy będziecie w 3style mieć sample tego modelu, kiedy, i w jakiej cenie? :)
Aha, i w jakiej cenie można u Was nabyć teraz GU30? (jak wolisz, możesz mi podesłać odp. na priva :) )

Pozdr.


GU15 maja lżejszą płyę - i w zasadzie całe sa lżejsze niz 30. Mamy jedne różowe sample rozmiar S. jeśli chodzi o cenę to... jest szansa na znizkę ;) napisz do nas maila :)

:ph34r:  nadworny internetowy snowboardzista  :ph34r:


#16 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 February 2012 - 15:24

Mierzę się na PR15, rozmiar S, tyle, że jestem dziewczyną, mam stopę 36 i zastanawiam się, czy może lepiej z taka małą płetwą uderzyć w damskie GU30? PR15 to chyba wiązki męskie, a ja zahaczam o dolny próg rozmiaru buta pasującego do wiązań - czy to ma jakieś znaczenie? Może rzeczywiście wybrać wiązki typowo damskie?
тише едешь - дальше будешь!

#17 Karol Szczyrba

Karol Szczyrba

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 12 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 January 2016 - 16:29

Witam wszystkich forumowiczów. Tez mam pytanie co do tych wiązań... Mam deskę DC PBJ oraz buty DC SCOUT rozmiar 44,5. Nadają się te wiazania pod ten set ?