Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Termoformowalne wkładki do butów SIDAS


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2010 - 23:45

Witam.

Ktoś może stosował już takie wkładki do butów snb, słyszałem że narciarze je dobrze chwalą i podobno można je stosować także w butach snb, pytam bo od niedawna u nas w Lublinie w serwisie można sobie takie wkładki sprawić :P


pzdr...

#2 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2010 - 14:55

wygląda spoks :D

#3 Ryba

Ryba

    Generał Melanżu

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 January 2010 - 15:01

A ja mam pytanie co do wkładki u siebie w butach moze ktoś wie co i jak. tak wiec prawdopodobnie mam wkłądkę termoformowalną (Vans HI Standard) i nie jestem pewien czyTRZEBA ją formować czy nie jest to konieczny zabieg.  :D

#4 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2010 - 15:14

Wkładka po pewnym czasie sama Ci się uformuje jeżeli tylko Ty będziesz jeździł w tych butach.

#5 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2010 - 16:24

Sam nie do końca rozumiem co producenci butów rozumią pod pojęciem 'termoformowalne', bo mogą być to botki do wygrzewania (można to zrobić samemu np w piekarniku) bądź też takie, które dopasowują się do stopy ridera pod wpływem jego ciepła. Sam mam botki z jakąś śmieszną technologią z 'termoformowaniem' w nazwie, ale nie jestem pewien czy jak je do piekarnika wsadzę to się nie rozejdą. W każdym bądź razie najlepiej dowiedzieć się od producenta czy nasze botki można wygrzewać, bo inaczej może być lipa.

a tutaj trochę wiadomości o tych wkładkach - jak na zawołanie autor naskrobał to parę dni temu ;(

#6 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2010 - 22:35

w moich bucikach head są wkładki custom thermo fit zauważyłem na początku tego sezonu, że mi się trochę skurczyły ;D i musiałem je na nowo rozchodzić bo cisnęły trochę w paluszki ;D,

znalazłem jeszcze takie info na temat wkładek SIDAS:

Wkładki SIDAS formujemy na gorąco do butów narciarskich i snowboardowych, ale również do rowerowych, tenisowych, biegowych oraz do codziennego użytkowania niezwiązanego ze sportem.
Indywidualne dopasowanie wkładki do butów zaleca się osobom z wysokim podbiciem lub płaskostopiem, ale również wszystkim ceniących sobie wygodę użytkowania butów oraz osiągi w sportach.

Nacisk poprzez but na nartę odbywa się na cała powierzchnię stopy, a nie tylko w trzech punktach podparcia. W konsekwencji przekłada się to na: stabilność postawy, prawidłową sylwetkę, prawidłową prace szkieletu kostnego, rozluźnienie mięśni, a w przypadku butów narciarskich precyzyjne sterowanie nartą.
W procesie formowania wkładek wykorzystujemy 2 maszyny: PODOSKOP, na którym wykonujemy wnikliwa analizę stopy klienta oraz CUSTOM STATION, służącą do pobrania odcisku stopy oraz modulacji wkładki.



#7 frondel

frondel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 November 2010 - 22:46

Witam.

Ktoś może stosował już takie wkładki do butów snb, słyszałem że narciarze je dobrze chwalą i podobno można je stosować także w butach snb, pytam bo od niedawna u nas w Lublinie w serwisie można sobie takie wkładki sprawić :P


pzdr...

Aro , a to niby w którym ??? chyba nie w decathlonie :hahaha2: :hahaha2:
winter is my new live ZIMO NAPITALAJ

#8 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 December 2011 - 21:52

Ktoś może stosował już takie wkładki do butów snb, słyszałem że narciarze je dobrze chwalą i podobno można je stosować także w butach snb, pytam bo od niedawna u nas w Lublinie w serwisie można sobie takie wkładki sprawić :P

Ostatnio mierzylem buty Flow'a, pieta w maire ok ale w palcach but był luźny, sprzedawca włożył wkładkę sidas i róznica była kolosalna, stopa w bucie lezała idealnie !! jesli ktos ma waskie stopy i podobne odczucia w butach snb, polecam te wkaldki

#9 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2011 - 10:18

Ostatnio mierzylem buty Flow'a, pieta w maire ok ale w palcach but był luźny, sprzedawca włożył wkładkę sidas i róznica była kolosalna, stopa w bucie lezała idealnie !! jesli ktos ma waskie stopy i podobne odczucia w butach snb, polecam te wkaldki

jaa to dokładnie wkładka... masz może linka do jakiegoś shopa z tym?
no board no fun!

#10 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 December 2011 - 10:30

jaa to dokładnie wkładka... masz może linka do jakiegoś shopa z tym?


nie wiem Mike, czy w sklepach kupisz...bo najpierw musisz stanąć na bosaka na specjalną maszynkę, która Ci "wygrzeje i uformuję-dopasuje" te wkładki pod Twoje stopy...

TUTAJ


#11 Ghost41

Ghost41

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 December 2011 - 16:17

http://www.tirolski....as comfort.html

#12 Kwinto76

Kwinto76

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 December 2011 - 14:34

Ktoś może stosował już takie wkładki do butów snb, słyszałem że narciarze je dobrze chwalą i podobno można je stosować także w butach snb, pytam bo od niedawna u nas w Lublinie w serwisie można sobie takie wkładki sprawić :P



Aro ja używam bo mam generalnie pokręcone stopy ;) A poważnie to mam SIDASY modelu nie pamiętam ale na pewno do sportów zimowych, w wersji pełnego dostosowywania (nie już częściowo "pogięte"). To jest tego typu wkładka - http://www.conform-a...i-pro-45-2.html Ich termoformowalnośc to jest coś zupełnie innego niż w butach snowboadorwych. W snb wkładka termoformowalna pod wpływem temperatury ciała (lub wcześniej po nagrzaniu butów grzałką) dostosowuje się nieco do stopy. Wkładka snb jest genealnie miekka - jakby gąbczasta. Wkładki SIDAS z kolei są najpierw nagrzewane, a potem stajesz na nich i odbijaja dokładnie kształt stopy. Poza tym są twarde coś w rodzaju sztywnego tworzywa powleczonego oczywiście od góry bardziej śliskim i miłym w dotyku materiałem. Różnica poza sztywnością to 100% odwzorowanie stopy. Ma to znaczenie jeżeli stopa nie jest w jakikolwiek sposób nieprawidłowa lub występują problemy z kostką lub kolanami. Tu jest więcej opisane o dolegliwościach (inny rodzaj wkładek ale zasada ta sama) http://formthotics.w...dka-formthotics


Wg mnie przy wadach mogę polecić bo przy pokręconych stopach zmniejsza się ból (aż do zaniku), a zwiększa komfort jazdy.