Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

"konserwacja" ciuchow


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 MateoV89

MateoV89

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2010 - 18:46

Siemka mam pytanie a mianowicie jak zaopiekowac sie najlepiej ciuchami poczawszy od bielizny termoaktywnej skonczywszy na rekawiczkach :)... do tej pory nie przejmowalem sie zbytnio mambranami bo nie inwestowalem kasy w ciuchy wiec jak cos bylo brudne to ladowalem do pralki i jazda... dzieki temu spodnie tracily swoje wlasciwosci, kurtka to samo tzn nasiaka woda jak recznik i nie czuc zeby jej membrana byla na swoim miejscu... teraz wymienilem wszystko ale zastanawiam sie jak sie tym zaopiekowac zeby sluzylo mi jak najdluzej... byly jakies wzmianki na forum o impregnowaniu ale nie wiem na czym polega to pranie i z kad wziasc ten cudowny srodek po za tym jak go juz zdobede to czy uzyc tak samo do rekawiczek zeby polepszyc ich wlasciwosci czy moze lepiej odpuscic... wiec pytam wspolziomkow riderow co w czym i jak?? :D-

#2 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 16:12

Ja wyznaje zasade ze trzeba miec min dwa komplety spodni, kilka koszulek termicznych, dwie pary rekawic itd wowczas wszystko sie zuzywa wolniej. Co do prania ............ czysty puch sniegowy jest najlepszy  :P

#3 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2010 - 19:09

Co do prania to jesli wietrzenie juz nie daje rady to mozna wrzucic do pralki. Tylko z mydlem bezdetergentowym ( podobno szare ) albo srodki typu nikwax do prania. Prac jaklepiej punktowo w reku albo w pralce bez wirowania bo wirowka niszczy membrane. Potem proponuje uzyc srodka toko textle proof ( jako dwr mi najbardziej pasuje ) a dwr to ta powlka ktora powoduje ze woda zamiast wsiakac to sie perli i zostaje w postaci kropelki do wyparowania albo splywa. Ciuwzki termo pierzesz jak na metce. Co wazne kurtki sie nie zaimpregnuje. Jak membrane szlag trafil to impregnat nie pomoze. To przywraca wlasciwosci oddychania odziezy i troche opoznia przesiakniecie tkaniny ktora jest podklejona membrana.

#4 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2010 - 14:29

z nikwaxa jest środek do konserwacji membran (wygląda jak mleko), który wlewasz zamiast płynu do płukania. Oczywiście najpierw piorąc w odpowiednim środku.
Czy jeszcze jest na rynku nie wiem.

#5 MateoV89

MateoV89

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2010 - 16:26

Dzieki wielkie ;( mam nadzieje teraz ze nie popelnie bledow mlodosci i wszystko wytrzyma dluzej :D... mam tylko jeszcze jedno pytanie podsumowujace bo wole nic nie pokielbasic^^ to mamuska obsluguje ta bestie o nazwie pralka i przez 20 lat wolalem tam nic nie dotykac zeby nie popsuc xD ;D najpierw piore recznie kurtke/ spodnie w szarym mydle (albo srodku nikwaxa do prania byle bez detergentu) potem po praniu recznym dodaje tego nikwaxa do konserwacji plucze i wieszam zeby wyschlo a w wypadku pralki wybieram opcje bez wirowania zamiast proszku daje nikwaxa do prania a ten cudowny srodek do konserwacji wlewam do pojemniczka i wkladam miedzy ciuchy?? tak??

#6 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2010 - 16:33

ja robie tak, że najpierw piorę w pralce razem z tym mydłem Nikwaxa (oczywiście bez wirowania i w odpowiedniej temp.) a potem wrzucam szmaty do dużej miski i zalewam to środkiem do konserwacji membran Nikwax, potem na sznurek i schnie (tylko bez żadnego wyciskania, wirowania itd. wieszasz na sznurku i niech sobie cieknie).

#7 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2010 - 19:01

Chyba nie używacie Nikwax'a TX.DIRECT Wash-In do swoich kurtek snowboardowych?

#8 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2010 - 21:46

ten nikwax jest mega H***wy przerzuciłem sie na toko textile proof i działa. Nie to co nikwax. ;]

#9 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2010 - 22:33

Ale po pierwsze primo on jest do odzieży bez podpinki. A ok 95% ciuchów snowboardowych wg mnie jest z jakimś tam ociepleniem. Ten Nikwax jest do kurtek, spodni ale z samą membraną.

@shrek - toko mówisz?

#10 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2010 - 23:08

Ja swoje spodnie rossiego prałem właśnie trzeci raz :). qwa białe spodnie sobie kupić to trzeba mieć nasrane we łbie :P
Jak po każdym praniu, żadnych natryskowych i innych wynalazków nie używałem, podczas ostatniego wyjazdu, ciuchy sprawowały sie jak zawsze :) Jak będzie teraz, okaże się już w sobotę.
Ja piorę w Holmenkoll'u.

#11 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 04 January 2010 - 23:57

Witam!
Jasne rzeczy piorę w płynie Nixwax i 2 razy impregnat, a w miejscach takich jak kolana, d*pa natryskowo po wyschnięciu.
Zasada jest taka, że już nigdy nie będą tak jasne i tak białe, ale z tym trzeba się pogodzić i już.
pzdr

#12 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 January 2010 - 00:30

blood, tak toko w spreju. O ile po nikwaxie tx direct do wymoczenia woda na coalitionie i na meatfly'u mi sie nie perliła tak po wypsikaniu puszki toko na kurtałke perli sie jak marzenie ;) tylko drogie toto ale warto. Sama kurtka spowrotem zaczęła bys nawet sztywna jak nowa ze sklepy a nie taka szmata jakaś.

Zaimpregnowałem 2 kurtki i jestem zadowolony.. baaardzo :D bo myslalem ze sa nie do uratowania.

#13 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 January 2010 - 13:26

nie używam ocieplanych kurtek ;) (pomijam puchówki)

#14 endrju

endrju

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 January 2010 - 23:40

a jakby spryskac kurtke i spodnie impregnatem w sprayu? (do butow)  ;)

#15 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 06 January 2010 - 01:09

ja bielizne piore zgodnie z metkami a szmaty snbrdowe takie jak kurti , spodnie itd oddaje do pralni chemicznej, sprawdza sie.

rekawice i buty - mam suszarke na ktoora zawsze po stoku je nakladam i susze


pzdr


JW

#16 Euzenio

Euzenio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2010 - 10:47

Ja również zawsze postępuje według instrukcji znajdujących się metkach
Dołączona grafika

#17 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2010 - 11:00

Ja również zawsze postępuje według instrukcji znajdujących się metkach


A potem wyciągasz różowe z pralki ?  http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/biggrin.gif

#18 Euzenio

Euzenio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 31 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2010 - 11:19

różowe nie, ale chusteczki higieniczne nie wyciągnięte z kieszenie przed praniem to dosyć często się zdarza, potem wszystko w białe paprochy

#19 kate

kate

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 25 January 2010 - 13:21

Czyli jeżeli moje spodnie potrafią mi przemoknąć w strategicznych miejscach to moge sprobowac czegoś w sprayu (np. toko w spreju o którym ktoś pisał) i może się poprawić sytuacja?
Co polecacie na "wszczelnienie"?

#20 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2010 - 15:25

Sprawdź najpierw czy membrana  jeszcze istnieje w tym miejscu.
Jeśli istnieje to za namową innych użytkowników próbuj toko w spray-u.
Ja zastosowałem nikwaxa 2 lata temu i nie potwierdzam jego domniemanej skuteczności.



Dodaj odpowiedź