Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Voelkl Stroke Czy Coś Innego ?


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 October 2010 - 20:25

Witam
Przymierzam się do kupna mojej drugiej deski. Deska którą mam teraz to wytwór jakiejś dziwnej firmy(nie pamiętam jakiej) z bardzo niskiej półki. Wydaje mi się, że nauczyłem się na niej jeździć i teraz chcę kupić coś trochę lepszego z wiązaniami jestem ograniczony budżetem 900zł do max 1000zł. W oko wpadła mi deska Voelkl Stroke z wiązaniami Voelkl Straptec
taka jak w linku: http://allegro.pl/vo...1282144194.html
Interesuje mnie też Rossignol Imperial z wiązaniami Rossignol AM V1.
taka jak ta http://allegro.pl/de...1274226070.html
Długość jaka mnie interesuje to 160,162cm
Proszę o opinię i ewentualnie wasze propozycję desek.

#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 October 2010 - 20:30

Witam
Przymierzam się do kupna mojej drugiej deski. Deska którą mam teraz to wytwór jakiejś dziwnej firmy(nie pamiętam jakiej) z bardzo niskiej półki. Wydaje mi się, że nauczyłem się na niej jeździć i teraz chcę kupić coś trochę lepszego z wiązaniami jestem ograniczony budżetem 900zł do max 1000zł. W oko wpadła mi deska Voelkl Stroke z wiązaniami Voelkl Straptec
taka jak w linku: http://allegro.pl/vo...1282144194.html
Interesuje mnie też Rossignol Imperial z wiązaniami Rossignol AM V1.
taka jak ta http://allegro.pl/de...1274226070.html
Długość jaka mnie interesuje to 160,162cm
Proszę o opinię i ewentualnie wasze propozycję desek.


myślę, że voelkl będzie najlepszym rozwiązaniem, bo raczej za taką kaskę będzie Ci ciężko znaleźć coś lepszego ;)

#3 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 October 2010 - 18:48

Ok. A co powiecie o desce Voelkl Spade? Opłaca się dokładać kasę do tej deski czy lepiej wziąć Stroke ?

#4 snowsport

snowsport

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 28 October 2010 - 18:25

Jeśli chcesz czegoś więcej niż podstawowy model dechy wtedy warto zainwestować w Spade. Zupełnie nowa deska w porównaniu z zeszłym rokiem, w konstrukcji rocker tzw. easy rocker. Cofnięcie wiązań sprawi iż Spade będzie fajnie jeździł na krawędzi, po puchu. Ustawiając centralnie wiązania ze Spade robimy deskę parkową do tego rocker i mamy fajną zabawę na boxach, railach czy flat tricks. Poniżej krótki opis nowego Spade.

Deska kierunkowa allmountain, której trochę bliżej do Freestyle. Bardzo odmieniona deska, którą w tym sezonie naszpikowano nowinkami technologicznymi. Wygięcie deski w drugą stronę niż klasyczny camber tzw Rocker. Deska przy cofnięciu wiązań lepiej daje się kontrolować, bardzo dobrze trzyma w krawędzi. Dodatkowo wbudowany Shock Absorber sprawia, iż deska jest bardzo stabilna przy dużych prędkościach i jest prawie nie do złamania. W modelu Spade gdy centralnie ustawimy wiązania to otrzymujemy genialną deskę stworzoną do zabawy w snow parku czy do uczenia się jakiś fajnych tricków na stoku. Spade to taka fajnie zrobiona deska dla wszystkich i do wszystkiego, posiadająca najnowsze patenty na rynku przy zachowaniu w miarę odpowiedniej ceny.

Jeśli myślisz poważniej o jeździe na desce warto dołożyć do deski dużo bardziej zaawansowanej technologicznie, jeśli jednak potrzebujesz deskę do poślizgania się kilka dni w roku na stokach to Stroke lub Dash będą modelami odpowiednimi dla Ciebie.

pozdrawiam,
Piotrek
"Snow Sport"

http://allegro.pl/sh....php?uid=335140

#5 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 October 2010 - 20:33

Jeśli myślisz poważniej o jeździe na desce warto dołożyć do deski dużo bardziej zaawansowanej technologicznie, jeśli jednak potrzebujesz deskę do poślizgania się kilka dni w roku na stokach to Stroke lub Dash będą modelami odpowiednimi dla Ciebie.

Nie myślę raczej o startowaniu w żadnych zawodach. Potrzebuję w miarę uniwersalnej deski, bo lubię sobie pojeździć po lesie pomiędzy wyciągami i czasami pojechać na snowpark(jak jest mało ludzi żeby sobie wstydu nie robić :D ).
Na pewno deska będzie używana więcej niż kilka razy na sezon, bo mieszkam jakieś 20km od Czarnej Góry i jakieś 35-40km od Zieleńca :) Więc będę tam jeździł dość często :)

#6 snowsport

snowsport

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 29 October 2010 - 12:40

Nie myślę raczej o startowaniu w żadnych zawodach. Potrzebuję w miarę uniwersalnej deski, bo lubię sobie pojeździć po lesie pomiędzy wyciągami i czasami pojechać na snowpark(jak jest mało ludzi żeby sobie wstydu nie robić :D ).
Na pewno deska będzie używana więcej niż kilka razy na sezon, bo mieszkam jakieś 20km od Czarnej Góry i jakieś 35-40km od Zieleńca :) Więc będę tam jeździł dość często :)



To jak lubisz pośmigać poza trasą to spokojnie możesz postawić na Spade, konstrukcja rocker sprawi, że w głębokim śniegu decha będzie świetnie jeździła. Do parku na zabawę też rocker jest jak najbardziej wskazany :)

#7 Wald

Wald

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 October 2010 - 14:25

To jak lubisz pośmigać poza trasą to spokojnie możesz postawić na Spade, konstrukcja rocker sprawi, że w głębokim śniegu decha będzie świetnie jeździła. Do parku na zabawę też rocker jest jak najbardziej wskazany :)

Włączę się do rozmowy - możesz powiedzieć coś więcej co to ten easy rocker.
Bo szukam czegos na kształt Signala omni - hybryda (rocker-camber-rocker) może ten spade mi przypasuje, bo póki co mam za dużo wydatków na nówkę omni, no i grafa coś nie ten teges w nowej kolekcji ;)
W sumie to ma być coś do bitego traktu, początków parku, lekich butterów i śmigania obok trasy... a może i całkiem poza nią... ufff.. czyli jednym słowem do wszystkiego :D

#8 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 October 2010 - 14:42

Chyba się zdecyduję na tą deskę. Tylko czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi z takimi rzeczami jak : rocker i camber ?

#9 snowsport

snowsport

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 29 October 2010 - 16:01

Chyba się zdecyduję na tą deskę. Tylko czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi z takimi rzeczami jak : rocker i camber ?



Najprościej, chodzi o wygięcie deski :) może filmik pomoże zobrazować jakie mamy sposoby gięcia dech:

http://www.youtube.c...B/4/H3Wg3Xtboc8

Deski z tradycyjnym camber'em teoretycznie powinny lepiej śmigać po ubitych trasach, lepiej powinna krawędź trzymać. Rocker przez to iż jest wygięty w drugą strone, tak jak banan, bardziej nadaje się do jazdy w puchu (nie zapada się), zabaw na stoku (wszelkiego rodzaju buttery znacznie łatwiej wychodzą na rockerach) czy zabawy w parku (krótsza długość efektywna krawędzi), rocker sprawia też wrażenie bardziej miękkiej dechy. Napisałem teoretycznie, ponieważ z roku na rok rocker'y są tak modyfikowane aby odwrócone wygięcie dechy nie sprawiało problemu w jeździe na krawędzi.

#10 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 October 2010 - 17:34

Rynek snowboardowy troszeczke stawał w miejscu, to wymyslono (reaktywowano) rockery ... i znowu bum :)
Po cichu tylko myśle, czy lub kiedy ludzie zaczną stwierdzać, że to jednak nie to...
Pzdr :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#11 Wald

Wald

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 October 2010 - 20:36

Rynek snowboardowy troszeczke stawał w miejscu, to wymyslono (reaktywowano) rockery ... i znowu bum :)
Po cichu tylko myśle, czy lub kiedy ludzie zaczną stwierdzać, że to jednak nie to...
Pzdr :)

Dlatego szukam hybrydy :P

#12 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 October 2010 - 21:43

Najprościej, chodzi o wygięcie deski :) może filmik pomoże zobrazować jakie mamy sposoby gięcia dech:

http://www.youtube.c...B/4/H3Wg3Xtboc8


Po obejrzeniu tego filmu najbardziej przy pasowała mi deska "AM freestyle rocker. Jednak na żaden z wymienionych modeli mnie na tą chwilę nie stać :/

#13 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 30 October 2010 - 00:44

Rynek snowboardowy troszeczke stawał w miejscu, to wymyslono (reaktywowano) rockery ... i znowu bum :)
Po cichu tylko myśle, czy lub kiedy ludzie zaczną stwierdzać, że to jednak nie to...
Pzdr :)


Ano chyba nie zaczną ;) Firmy popracowały ostrzej z nowymi rockerami i wady są likwidowane, jest już sporo rockerów które do czasu jazdy na ślizgu dają pełną swobodę, natomiast wchodząc na krawędź, w skręcie, tego rockera już się nie czuje.

#14 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 October 2010 - 06:29

Po obejrzeniu tego filmu najbardziej przy pasowała mi deska "AM freestyle rocker. Jednak na żaden z wymienionych modeli mnie na tą chwilę nie stać :/

Poczekaj jeśli dasz rade przynajmniej do stycznia, wtedy zaczynają się obniżki. Deche, czy jak to niektórzy piszą desiwo :) kupisz sporo taniej, a jeszcze znakomita część sezonu będzie przed Tobą :) ... w Polsce to może i prawie cały ;)

Ano chyba nie zaczną ;) Firmy popracowały ostrzej z nowymi rockerami i wady są likwidowane, jest już sporo rockerów które do czasu jazdy na ślizgu dają pełną swobodę, natomiast wchodząc na krawędź, w skręcie, tego rockera już się nie czuje.

No oczywista oczywistość, że snowboard to najlepsza metoda na jeżdżenie po śniegu, więc lepiej niech dopracują te rockery:)
...ale na chwilę obecną rockery do mnie nie przemawiają, pozatym robi się jeszcze większy młyn dla kupującego. A jak tak dalej będą te rockery wyginali w tylu miejscach to deski będą wyglądały jak blachodachówki ;)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#15 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 30 October 2010 - 08:29

Poczekaj jeśli dasz rade przynajmniej do stycznia, wtedy zaczynają się obniżki. Deche, czy jak to niektórzy piszą desiwo :) kupisz sporo taniej, a jeszcze znakomita część sezonu będzie przed Tobą :) ... w Polsce to może i prawie cały ;)


No oczywista oczywistość, że snowboard to najlepsza metoda na jeżdżenie po śniegu, więc lepiej niech dopracują te rockery:)
...ale na chwilę obecną rockery do mnie nie przemawiają, pozatym robi się jeszcze większy młyn dla kupującego. A jak tak dalej będą te rockery wyginali w tylu miejscach to deski będą wyglądały jak blachodachówki ;)


A który rocker Cię nie przekonał, tak z ciekawości, na jakich rockerach jeździłeś?

#16 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 October 2010 - 15:03

Wiedziałem, że zapytasz :)
Może w przyszłości będę miał rockera, ale jak na razie nie jeździłem i jak na razie mnie nie ciągnie, może inaczej ... ciekawość mnie nie zżera :) a może jestem zbyt konserwatywny
Ci którzy jeździli mówią, ze jednak są jakieś jaja. Sam piszesz, że wady są likwidowane, więc jednak trzeba poprawić tu i tam, choć jest coraz lepiej.
Ty jako dystrybutor objeździłeś pewnie wiele rockerów, ja jesli uda mi się pożyczyć przekonam się na własnej skórze i porównam z "tradycyjnym" zenitem ... a jeśli można liczyć na Twoją obiektywną opinie, to napisz prosze kilka słów jak ma się zenit i jego rocker następca.
Pozdrawiam :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#17 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 30 October 2010 - 23:46

Wiedziałem, że zapytasz :)
Może w przyszłości będę miał rockera, ale jak na razie nie jeździłem i jak na razie mnie nie ciągnie, może inaczej ... ciekawość mnie nie zżera :) a może jestem zbyt konserwatywny
Ci którzy jeździli mówią, ze jednak są jakieś jaja. Sam piszesz, że wady są likwidowane, więc jednak trzeba poprawić tu i tam, choć jest coraz lepiej.
Ty jako dystrybutor objeździłeś pewnie wiele rockerów, ja jesli uda mi się pożyczyć przekonam się na własnej skórze i porównam z "tradycyjnym" zenitem ... a jeśli można liczyć na Twoją obiektywną opinie, to napisz prosze kilka słów jak ma się zenit i jego rocker następca.
Pozdrawiam :)


Wiesz co, masz podobne podejście co i ja miałem dwa lata temu. Trwało to chwilę (ponad rok) ale moje sceptyczne nastawienie do rockerów, radykalnie się zmieniło :) Także jak masz okazję to przyjedź na testy a po przejeżdżeniu kilku z nich znajdziesz deskę dla siebie. Faktem jest że nie każdy rocker, z każdej firmy mi pasuje. Np. dla chłopaków ode mnie Academy Propaganda RC jest totalnie wypasiona, jak dla mnie taką deską jest Voelkl SoulSurfer RC. Każdy ma swoje preferencje, proste. Można powiedzieć że w ostatnich 10 latach deski mocno wyspecjalizowały się, są zasadnicze różnice między podobnie wyglądającymi modelami. I podobnie jest z rockerami, tu różnice są jeszcze większe. Ja miałem tak, super jeździło mi się na jakimś tam modelu, deska była dla mnie wypasem na maxa po czym już o niej wszystko wiedziałem, dawałem ją innym i brałem następną testówkę. Ogólnie 5-6 desek w RC bardzo mi się spodobało, inne uważam za dobre inne za słabsze. Więc w miarę mam to rozprute, mam sporo filmików z jazdy więc czasem coś sobię mogę porównać, podglądnąć.

Co do Zenita, wiadomo, dobra deska FR. Zamiast niej w zeszłym roku wszedł Cashew. Ale dla mnie następcą Zenita jest: Voelkl SoulSurfer RC
Podobnie dobra jazda na krawędziach, ale deska 5xłatwiejsza w kontroli, dlatego dostępna tylko w dwóch długościach 163 i 167 cm. Deska jest na tyle banalna że Guma, jeździła na desce większej od siebie samej. Szło jej można powiedzieć interesująco. Tę banalność otrzymujemy w bonusie, podobnie naprawdę genialną jazdę w puchu, dla mnie to deska lepiej radząca niż Voelkl Selecta, Rad-Air Tanker czy inne ikony freeridu.
Co do odczuć z jazdy i udawania jazdy w puchu. Powiem tak, coś w tym jest jak się jeździ na tej desce. Jednak myślę że w przyszłości to będzie udoskanalane, miałem okazję jeździć na prototypach tej deski ale do powiedzenia za wiele nie miałem już ;) Dla mnie to deska lepsza od Zenita, głównie z powodu tego że jest znacznie łatwiejsza w kontroli, nie trzeba wkładać siły w jazdę. Dzięki temu możemy jeździć 1-2 godziny dłużej, a to 1 godzina dobrej zabawy więc dla mnie duży plus :) No i oczywiście śmiejesz się z desek camber gdy tylko pojawi się puchu, oni się męczą a ty płyniesz sobie w puchu bez odchylania w tył.

#18 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 October 2010 - 11:59

Dzięki za te kilka słów :) Może uda mi się wbić na jakieś wasze testy.
Pozdrawiam :)
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...