Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kamera Na Stok ...


282 odpowiedzi w tym temacie

#21 no cze

no cze

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 November 2010 - 23:47

gdyby ktoś chciał taniej kupić gopro jakąkolwiek wersję od polskiego dystrybutora to piszcie do wojara - [email protected] Do końca tygodnia zbiera pieniądze i będzie finalizował 'zbiorowy' zakup, póki co ma zniżkę 20% a jak się uzbiera jeszcze kilka osób to będzie większa.

#22 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 November 2010 - 15:28

gdyby ktoś chciał taniej kupić gopro jakąkolwiek wersję od polskiego dystrybutora to piszcie do wojara - [email protected] Do końca tygodnia zbiera pieniądze i będzie finalizował 'zbiorowy' zakup, póki co ma zniżkę 20% a jak się uzbiera jeszcze kilka osób to będzie większa.

Chyba importer ;)

#23 no cze

no cze

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 November 2010 - 17:47

Chyba importer ;)

No chyba właśnie nie. Importerem możesz sobie być i ty jak ściągniesz kamery zza wielkiej wody, autoryzowanym dystrybutorem już nie.

#24 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 November 2010 - 20:36

to ja mam jeszcze pytanie do kogos , kto tego typu kamer używal na stoku : jak jest rzeczywiscie z "walorami uzytkowymi "takiego urzadzenia ?

chodzi mi o to ,ze ja z reguły uzywam kamery w celach "autoszkoleniowych", tzn jezdzimy z kumplami krecac sie nawzajem i póżniem przy piwku oglądamy kto co i dlaczego tak źle :) robi...
uzywamy zwykłych kamer, kreconych "z ręki" , jadąc równolegle do osby nagrywanej ,bez patrzenia w wizjer czy wyswietlacz .
mozna gościa objezdzać z róznej strony, jechać troche z tyłu, ale także z jednego czy drugiego boku, czasem wyprzedzić. wydaje mi sie ,ze z kamera na kasku jest to trudniejsze ? (tzn cały czas musisz mieć face skierowany w strone ridera), czyli np. raczej goscia na twoim backside nie skręcisz, a i naet krótki ruch głową ,żeby skotrolować sytuacje na stoku ( co przy kamerze w rece nie robi żadnego problemu) na filmie wypada pewnie słabo.

bezsprzecznie pewnie lepsza jest taka kamera do "dokumetowania"własnych wrażen z przejazdu na pełnym gazie, bo o kamerze mozna calkowicie zapomniec i skupic się na jezdzie, tylko akurat na takim filmie samego ridera niewiela widać...btw, próbowal ktoś zamontować sobie taką kamerkę na nose deski ? ( filmy z tak montowaną kamerka na deskach serfingowych są niezłe - ale deska jest dłuższa) myślicie, że cos byłoby widać z własnej techniki ?

edit :
poniewaz trochę się wkręcilem w temat, przeszukałem tez konkurencyjne forum :) pod tym kątem. tam akurat wiecej dobrych recenzji zbiera Vholdr Contour HD,
wiec szukając dalej, znalazłem takie porównanie tych dwóch kamer :
http://www.feedtheha...nowsport-focus/

wygląda, że jednak wygrywa gopro, choć rzeczywiście uwaga o wyglądzie : "From a pure fashion sense the ContourHD’s form factor is sleeker and less obstrusive then the toaster-like GoPro worn on the head." wydaje się być celna :)

#25 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 November 2010 - 09:17

Pogooglaj i poszukaj na yt - gopro mounted on snowboard - perspektywa jest szeroka, tylko że nie widzisz gdzie jedziesz. Z drugiej strony możesz mieć zamontowaną na kasku i jechać obok / za znajomym i szeroki kąt to obejmie.

Cały bajer jest w osprzęcie do wszystkiego i społeczności - wystarczy zobaczyć co się dzieje na profilu GoPro na FB :)
Ludzie sami się nakręcają filmami.. i potrafią wybaczyć takie mega faile, jak błąd w firmware, który powodował, że po 9999 plikach kamera umierała. Aktualizację, która to naprawi zapowiadali przez rok i wypuścili dopiero z 2-3 miesiące temu.
Sama kamera to jest może warta z 50 dolców :)

BTW - gdzie kupić taką taśmę 3M VHB ? Dokładne oznaczenie 4991.

#26 kaman

kaman

    Pro snołborder

  • Moderatorzy
  • 1123 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2010 - 09:19

doradzi mi ktoś z takich prostszych kamer żeby była mała kompaktowa i dobra...

myślałam nad sony bloggy (tym nowszym modelem) co by mogła kamerka ze mną śmigać i nagrywać innych.

help me :ashamed:

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)
jako moderator wypowiadam się również jako osoba prywatna bardzo proszę o uszanowanie tego faktu :)


#27 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2010 - 18:22

doradzi mi ktoś z takich prostszych kamer żeby była mała kompaktowa i dobra...

myślałam nad sony bloggy (tym nowszym modelem) co by mogła kamerka ze mną śmigać i nagrywać innych.

help me :ashamed:


Hej

Używam kamerki Sony Handycam DCR-SX30 i myślę, że spokojnie się nadaję, przynajmniej mi i na moje potrzeby wystarcza :)


pzdr...

#28 duh

duh

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 146 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2010 - 08:27

Hej

Używam kamerki Sony Handycam DCR-SX30 i myślę, że spokojnie się nadaję, przynajmniej mi i na moje potrzeby wystarcza :)


pzdr...


a nakreciles cos na Stubaiu?
tego się nie da opisać słowami,
to trzeba czuć pod nogami ...

#29 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2010 - 17:56

a nakreciles cos na Stubaiu?


tak oczywiście, przez cały wyjazd Siwy kręcił nią videocatching :) Ja osobiście w sumie nic nie nagrałem i nie wiem jak to się stało hehe ;)

#30 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 November 2010 - 13:26

No chyba właśnie nie. Importerem możesz sobie być i ty jak ściągniesz kamery zza wielkiej wody, autoryzowanym dystrybutorem już nie.

Co to za autoryzowany dystrybutor, który musi zbierać przedpłaty, żeby zamówić towar.
Ja bez przedpłat, kupiłem w niemieckim sklepie - fajny support, zero problemów z fakturą i wysyłka gratis.

Dlatego napisałem ironicznie, że importer, a nie dystrybutor.

#31 no cze

no cze

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 11 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2010 - 01:45

Co to za autoryzowany dystrybutor, który musi zbierać przedpłaty, żeby zamówić towar.
Ja bez przedpłat, kupiłem w niemieckim sklepie - fajny support, zero problemów z fakturą i wysyłka gratis.

Dlatego napisałem ironicznie, że importer, a nie dystrybutor.

Fantastycznie, że już pochwaliłeś się zakupem u naszego zachodniego sąsiada. Gdybyś jednak zainteresował się tematem to wiedziałbyś, że to po prostu zwykły ziomek, który 'ugadał' zniżkę u polskiego (uwaga teraz twoje ulubione słowo) dystrybutora właśnie po to, żeby nie pierdzielić się z ewentualną naprawą sprzętu za granicą.
Więc informacja dla przyszłych chętnych jest taka, że jeśli ktoś chce kupić GoPro w Polsce, to przy 6 zakupionych kamerach dają rabat 20%, im więcej sztuk tym rabat oczywiście większy.

#32 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 December 2010 - 17:46

Jako, że brat zakupił kamerkę Go Pro HD, zrobiliśmy pierwsze teściki sprzętu:


Tutaj widać, że przy słabym świetle radzi sobie przyzwoicie z kolorami i ostrością, czy kontrastem. Na pewno lepiej, niż "normalna" kamerka JVC na kart SD, którą zaposiadowywuję.
W słońcu to już bajka - jak mi vimeo pozwoli (tygodniowy limit MB), to wrzucę kilka ujęć z dni słonecznych.
Nie traktujcie tego broń Boże, jako gotowego filmu :ashamed:
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#33 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 December 2010 - 20:07

W warunkach domowych - sztuczne światło - radzi sobie słabo, ale ogólnie kamera pod zastosowania "zewnętrzne".
Jak już ponagrywam, to też wrzucę.

#34 K-PAX (tomi)

K-PAX (tomi)

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 December 2010 - 22:26

Moja też. Tak więc polecam gopro-shop.com. Dobra cena i fajny support. Przesyłka z .de wysłana DHL w czwartek, wczoraj była u mnie.
Wciąnąłem tą tańszą wersję - 960.
btw: wysyłka gratis

Montujesz 3M-em na kasku czy na gumach ? Bo się zastanawiam gdzie najlepiej umieścić kamerkę.

#35 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 December 2010 - 12:58

Montujesz 3M-em na kasku czy na gumach ? Bo się zastanawiam gdzie najlepiej umieścić kamerkę.

3emem wygiętym na "czole" kasku. Działa.
strzał z kijka sprzed 3 tyg - widać gdzie mam to na kasku: http://goo.gl/Mhf6s
Za to płaskie mocowanie odpadło mi z deski podczas poprawiania - słabo klej złapał. Deska była odtłuszczona dobrze - denaturatem i mocowanie w ciepełku stało 16h przed wyjazdem na stok. Zrobię to metodą brute force - klej epoksydowy. Myślę że swój udział miał top coat mojej deski - nie jest idealnie śliska - ma teksturę jakby.

Wujek gopro dobra rada:
- mocowanie na klipsach - jeżeli jest możliwość, to wcisnąć tą białą zatyczkę - nie będzie luzu na mocowaniu. Przy helmet front mouncie nie da się tego zrobić, dlatego chyba trzeba podkleić taśmą (np izolacyjnąć) sam zaczep.
- im krótsze ramię, tym lepiej. Zamontowałem na desce z 2, później 1 przedłużką (te krótkie). Kamera opadała na plecy. Z samym font mountem było ok, tyle że odpadło mocowanie (3m nie wytrzymało).
- na kask wystarczy sam front mount bez żadnych przedłużek - warto pamiętać, że klipsy wchodzą w obie strony - od przodu/tyłu (dołu/góry) - wtedy nie ograniczają nas kąty mocowań
- szeroki kąt działa też w pionie - próby filmowania z deski, to mam nakręcone za dużo nieba :)
- bajer jest przy kręceniu z kijka - trzeba go trzymać trochę pod kątem do góry, żeby kamera złapała też nogi
Załamka jeżeli chodzi o wydajność kompa - mój 3 letni lap (C2D 1,83) nie wydala na rawach z kamery (mp4 apple). Konwersja do avi, później jakiś xvid, później youtube np. Dużo czasu i wolnego miejsca na dysku.

#36 tiempo

tiempo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 03 January 2011 - 15:33

realv, nie masz problemu z baterią w tej kamerze? U mnie jak kamera jest wyjęta z obudowy to jest nie do końca dociśnięta bateria i się rozłącza np. przy podłączaniu do kompa. Próbowałem podkleić taśmą pod klapką od baterii ale nie wiele to dało.

#37 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2011 - 22:20

realv, nie masz problemu z baterią w tej kamerze? U mnie jak kamera jest wyjęta z obudowy to jest nie do końca dociśnięta bateria i się rozłącza np. przy podłączaniu do kompa. Próbowałem podkleić taśmą pod klapką od baterii ale nie wiele to dało.

Żadnego. Bateria wchodzi bardzo ciasno, a klapka od baterii wchodzi z klikiem. Właściwie gdyby nie było klapki, to bateria też nie wypadłaby.
Którą masz wersję? Pełną, czy 960? 960 ma inne plecki - bez złącza. Ja mam tą okrojoną - 960.

Tak btw edycji na słabym kompie:
http://www.filmowiec...p?f=12&p=105473
U mnie to działa, jeszcze ogarniam ten soft (nigdy niczego nie składałem), ale chyba kupię.

#38 tiempo

tiempo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 04 January 2011 - 16:52

Mam pełną. Brat napisał do producenta, przyślą nową baterię na wymianę zobaczymy jak wtedy.

#39 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2011 - 10:31

Zgubiłem płaskie mocowanie przyklejone do deski. Wcześniej sam niechcący podczas poprawiania kamery urwałem taśmę 3m, później zaatakowałem to poxipolem, niestety nie wytrzymał drgań i możliwe, że temperatury.
Chyba też przecwaniłem, bo chciałem mieć kamerę bliżej nose deski, możliwe że bliżej środka drgania są mniejsze.
Kolejne podejście jak zamówię mocowania ;)

#40 realv

realv

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2011 - 19:15

I jak tam GoProwcy?:)
2 nagrania z wczoraj, na żywca z kamery - bez obróbki.