Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jakie Wymiary Deski Do Jibba?


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 elomelo

elomelo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 October 2010 - 17:20

Dylemat który męczy mnie od kilku dni to długość deski- zasięgając wielu porad podjąłem wstępną decyzję ze 157cm, ale coraz bardziej się waham, w stronę 153cm.
Deska którą chcę kupić jest w romiarach 153cm lub 157cm

MOJE GABARYTY;
waga- 80kg (planuję schudnąć z 3 kg)
wzrost- 182cm

Na desce chcę wejść w świat jibbu, i w tą stronę się rozwijać :rolleyes:
Z drugiej strony wiem że na pewno będę też jezdził na normalnym stoku-głównie na początku, aby przyzwyczaić się do deski.

Co powinienem wybrać? czy wybór krótszej deski będzie bardzo utrudniał jadę na krawędziach? z drugiej strony czy wbijanie się 160cm deską na raila to nie paranoja? <_<

korzysztając z tego kalkulatora http://www.snowboard...calculator.com/ wyszło mi dokładnie 153cm dla FS.

#2 Jaroo

Jaroo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 89 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 October 2010 - 17:36

xD ty poważnie mówisz ? :D
z tego co wiem to na jibbing sie króciutkie deski bierze :) Mało który pro ma powyżej 150 :D

#3 qbass

qbass

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 33 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 October 2010 - 08:57

Powiem Ci szczerze, że 153cm nie będzie się nadawała do jazdy w trudniejszych warunkach. Jestem od Ciebie mniejszy i lżejszy, ale jazda na takiej desce sprawiała nie lada problemy przy próbach ostrzejszych zakrętów. Będzie jednak idealna do jibbingu! Na pewno pozwoli Ci na realizację swojego planu i rozwój w stronę rurek.

Podsumowując ja bym wziął na Twoim miejscu 155cm i dzięki temu miał jedną deskę w miarę uniwersalną. Jak już będziesz mistrzem jibbu to i tak będziesz musiał zainwestować w dwie deski - jedną właśnie na triczki, drugą na stok itp.
snowblog.pl - testy i opinie o sprzęcie snowboardowym

#4 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 October 2010 - 02:33

Dylemat który męczy mnie od kilku dni to długość deski- zasięgając wielu porad podjąłem wstępną decyzję ze 157cm, ale coraz bardziej się waham, w stronę 153cm.
Deska którą chcę kupić jest w romiarach 153cm lub 157cm

MOJE GABARYTY;
waga- 80kg (planuję schudnąć z 3 kg)
wzrost- 182cm

Na desce chcę wejść w świat jibbu, i w tą stronę się rozwijać :rolleyes:
Z drugiej strony wiem że na pewno będę też jezdził na normalnym stoku-głównie na początku, aby przyzwyczaić się do deski.

Co powinienem wybrać? czy wybór krótszej deski będzie bardzo utrudniał jadę na krawędziach? z drugiej strony czy wbijanie się 160cm deską na raila to nie paranoja? <_<

korzysztając z tego kalkulatora http://www.snowboard...calculator.com/ wyszło mi dokładnie 153cm dla FS.


Ja katuje rury na 153-ce Capity i jest to dla mnie idealna długość
łatwa rotacja i co wazniejsze stabilna przy ladowaniu, dodam ze mam 190 wzrostu i mniej niz 80 kg :P <_< <_<

#5 elomelo

elomelo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 October 2010 - 14:48

No to co w końcu brać!? Jedni mówią że krótszą, inni że dłuższą... mam deske starą 158cm więc ją mógłbym traktowac jako deske do jazdy, a nową kupić typowo na jibby? co myślicie?

#6 adam4701

adam4701

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 October 2010 - 18:08

No to co w końcu brać!? Jedni mówią że krótszą, inni że dłuższą... mam deske starą 158cm więc ją mógłbym traktowac jako deske do jazdy, a nową kupić typowo na jibby? co myślicie?


Też mam 182cm i 76kg wagi, na twoim miejscu jeśli chcesz jeździć tylko po rurach itp to brał bym 150cm. 153 było by bardziej uniwersalne i mógł byś na niej też poskakać na większych skoczniach. wybór należy do ciebie czy chcesz mieć typowo deskę do jibbu czy coś bardziej uniwersalnego. Moim zdaniem większa niż 153 nie wchodzi w grę.

#7 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 October 2010 - 18:38

jeśli chodzi tylko i wyłącznie o deskę do jiba to oscylowałbym między 150-153 max, ale takie długości desek utrudnią Ci jazdę na stokach.

#8 maly

maly

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 October 2010 - 20:32

Tylko i wylacznie cos max. krotkiego :mrgreen: im bedzie dluzsza to bedzie bardziej meczyc :wallie: niz cieszyc :yahoo: