Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Gdzie Kupic R─Ökawice Z Ochraniaczami Nadgarstka?

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wdhiz

Wdhiz

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 129 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 wrzesień 2010 - 01:34

Witam,
moje Zienery po 3 czy 4 sezonach odesz┼éy w niebyt. Mo┼╝e wiecie gdzie mo┼╝na kupi─ç r─Ökawice z ochraniaczami nadgarstka (najch─Ötniej g├│ra/d├│┼é) w cenie do 200 zl? A mo┼╝e kto┼Ť ch─Ötny do wsp├│lnego zakupu na ebay.de - wtedy przesy┼éka wyjdzie znacz─ůco taniej?
pozdr
Piotr

#2 Iwo

Iwo

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 192 post├│w
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 19 wrzesień 2010 - 09:12

Level Gloves, produkuje takie r─Ökawice i s─ů dost─Öpne w polsce. Nie wiem tylko czy zmieszcz─ů si─Ö w 200 z┼é.
Stomp that trick, or die tryin'

#3 Wdhiz

Wdhiz

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 129 post├│w

Napisano 19 wrzesień 2010 - 12:10

Dzi─Öki.
Levely s─ů raczej drogie. Czasami pojawiaj─ů si─Ö w Polsce Zienery w cenie do 200 zl. Mia┼éem takie i bardzo dobrze chroni─ů r─Öce. Niestety po 3 sezonach zacz─Ö┼éy przemi─Öka─ç, po 5 rozsypa┼éy si─Ö. S─ů na ebay.de zienery ale z przesy┼ék─ů cena wychodzi 70 E (40 r─Ökawice + 30 przesy┼éka). Mo┼╝e gdyby skrzykn─Ö┼éy si─Ö 2-4 osoby by┼éoby fajnie. Jakby co mam konto na ebay.de i paypalu.
pozdr
Piotr

#4 Iwo

Iwo

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 192 post├│w

Napisano 19 wrzesień 2010 - 12:47

Niestety szukam innych rekawic, cieplych pipowek, w miar─Ö tanich :)

#5 Wdhiz

Wdhiz

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 129 post├│w

Napisano 19 wrzesień 2010 - 12:51

Niestety szukam innych rekawic, cieplych pipowek, w miar─Ö tanich :)

Spoko, to luzny pomysl. Czym sa "pajpowki"? Czym si─Ö r├│┼╝ni─ů od zwyklych?

pozdr
Piotr

#6 duh

duh

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 146 post├│w

Napisano 20 wrzesień 2010 - 07:26

jezeli chodzi o ochron─Ö nadgarstka (g├│ra i d├│┼é) to s─ů np r─Ökawice Viking Protector:

http://www.viking.pl...a&id_modelu=126

nie wiem jak u nich z innymi parametrami ale mozna je dostac do 200zl, (poniżej przykładowy link, ale poszukaj w necie to na pewno znajdziesz taniej):

http://www.axel-spor...-protector.html
tego się nie da opisać słowami,
to trzeba czu─ç pod nogami ...

#7 Wdhiz

Wdhiz

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 129 post├│w

Napisano 20 wrzesień 2010 - 15:09

Dzieki
o tych Vikingach czytam skrajne opinie - ze dobre i ze przemiekaja. Bede chyba polowal na Zienery (ktore naprawde przemiekaja po 3 sezonach i paru praniach).
Jak sie wkurze, kupie sobie rekawiczki goretexowe armii niemieckiej krzyzackie rekawiczki i uzyje z ochraniaczami rolkowymi ;)
BTW - jak sprawdzaja sie ochraniacze rolkowe nadgarstkow i zwykla rekawiczka? Dlon sie nie poci? Bo ochrona powinna byc dobra.
pozdr
Piotr

#8 Arec

Arec

;)

• Snowboard Summit Squad
  • 3195 post├│w

Napisano 20 wrzesień 2010 - 16:15

Dzieki
o tych Vikingach czytam skrajne opinie - ze dobre i ze przemiekaja. Bede chyba polowal na Zienery (ktore naprawde przemiekaja po 3 sezonach i paru praniach).
Jak sie wkurze, kupie sobie rekawiczki goretexowe armii niemieckiej krzyzackie rekawiczki i uzyje z ochraniaczami rolkowymi ;)
BTW - jak sprawdzaja sie ochraniacze rolkowe nadgarstkow i zwykla rekawiczka? Dlon sie nie poci? Bo ochrona powinna byc dobra.
pozdr
Piotr

osobi┼Ťcie nie polecam u┼╝ywania ochraniaczy na nadgarstki, bo przy wi─Ökszym upadku i podparciu si─Ö r─Ök─ů spowoduje to, ┼╝e ca┼éa si┼éa uderzenia przemieszcza si─Ö w tedy na ┼éokie─ç lub nawet bark, tak┼╝e raczej proponuje po─çwiczy─ç upadki i w tedy ochraniacze na nadgarstki nie s─ů potrzebne :)

#9 Wdhiz

Wdhiz

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 129 post├│w

Napisano 20 wrzesień 2010 - 16:32

osobi┼Ťcie nie polecam u┼╝ywania ochraniaczy na nadgarstki, bo przy wi─Ökszym upadku i podparciu si─Ö r─Ök─ů spowoduje to, ┼╝e ca┼éa si┼éa uderzenia przemieszcza si─Ö w tedy na ┼éokie─ç lub nawet bark, tak┼╝e raczej proponuje po─çwiczy─ç upadki i w tedy ochraniacze na nadgarstki nie s─ů potrzebne :)

Hmm, co do upadania mam przeczucie, ze moglbys sie ode mnie uczyc. Jestem mistrzem efektownych przyziemien, czesto bez powodu. ;) ;) ;)
Zienery uzywalem przez 4-5 sezonow, bardzo sobie je chwale.
Czesto pada argument ze ochraniacze przenosza zlamanie wyzej, na kosc przedramienia. I bardzo dobrze, ze przenosza. Kosc jest grubsza i bardziej wytrzymala od stawu. Wole miec zlamana kosc, ktora wczesniej czy pozniej sie zrosnie, niz rozwalony nadgarstek, ktory juz nigdy nie osiagnie dawnej sprawnosci. Chociaz nie chcialbym miec wybitego zadnego stawu - Twoj argument o padajacym barku i lokciu zaskoczyl mnie, slysze go po raz pierwszy. Uwazam jednak, ze lokiec i bark sa zdecydowanie mocniejsze od nadgarstka i wiecej zniosa.
W tym roku bylem na obozie z SignX (II klasa) - skakalismy troche na chopce. Niestety po dwoch dniach snieg byl zryty, chlopak przy ladowaniu wbil deske w snieg i podparl sie reka. Podejrzenie zlamania, skonczylo sie na przeprostowaniu lokcia. Goprowcy go zbierali. To tak swoja droga, nie ma zwiazku z ochraniaczami.
BTW - bedziesz robil III klase?

pozdr
Piotr

#10 Arec

Arec

;)

• Snowboard Summit Squad
  • 3195 post├│w

Napisano 20 wrzesień 2010 - 17:07

Hmm, co do upadania mam przeczucie, ze moglbys sie ode mnie uczyc. Jestem mistrzem efektownych przyziemien, czesto bez powodu. ;) ;) ;)
Zienery uzywalem przez 4-5 sezonow, bardzo sobie je chwale.
Czesto pada argument ze ochraniacze przenosza zlamanie wyzej, na kosc przedramienia. I bardzo dobrze, ze przenosza. Kosc jest grubsza i bardziej wytrzymala od stawu. Wole miec zlamana kosc, ktora wczesniej czy pozniej sie zrosnie, niz rozwalony nadgarstek, ktory juz nigdy nie osiagnie dawnej sprawnosci. Chociaz nie chcialbym miec wybitego zadnego stawu - Twoj argument o padajacym barku i lokciu zaskoczyl mnie, slysze go po raz pierwszy. Uwazam jednak, ze lokiec i bark sa zdecydowanie mocniejsze od nadgarstka i wiecej zniosa.
W tym roku bylem na obozie z SignX (II klasa) - skakalismy troche na chopce. Niestety po dwoch dniach snieg byl zryty, chlopak przy ladowaniu wbil deske w snieg i podparl sie reka. Podejrzenie zlamania, skonczylo sie na przeprostowaniu lokcia. Goprowcy go zbierali. To tak swoja droga, nie ma zwiazku z ochraniaczami.
BTW - bedziesz robil III klase?

pozdr
Piotr

troch─Ö mo┼╝e za bardzo uog├│lni┼éem z tym ┼éokciem i barkiem;) w ka┼╝dym razie sam u┼╝ywa┼éem kiedy┼Ť ochraniaczy na nadgarstki niestety po kraksie na hopie przesta┼éem w jakikolwiek spos├│b usztywnia─ç nadgarstki, podpar┼éem si─Ö w┼éa┼Ťnie r─Ök─ů i spoko bo nadgarstek by┼é ca┼éy ale staw ┼éokciowy ju┼╝ nie, w ka┼╝dym razie mo┼╝e to by┼é tylko zbieg okoliczno┼Ťci ale odk─ůd przesta┼éem u┼╝ywa─ç takich bajerk├│w na nadgarstki problem ze stawem ┼éokciowym znikn─ů┼é.

Oczywi┼Ťcie w du┼╝ym stopniu zale┼╝y to te┼╝ od organizmu, jego krucho┼Ťci, ja np. do tej pory nigdy nic nie z┼éama┼éem a mia┼éem kraksy od przywalenia w drzewo na Mtb po jakie┼Ť dziwaczne loty na desce ;)

Co do III klasy to tak będę robił:)

#11 Iwo

Iwo

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 192 post├│w

Napisano 20 wrzesień 2010 - 19:53

Spoko, to luzny pomysl. Czym sa "pajpowki"? Czym si─Ö r├│┼╝ni─ů od zwyklych?

pozdr
Piotr

Nie maj─ů ochraniaczy (nie widzialem takich z ochraniaczami), ale s─ů o wiele wygodniejsze (zr─Öczniejsze) od zwyk┼éych r─Ökawic i maj─ů antypo┼Ťlizgow─ů pow┼éok─Ö. Lepsze do ┼éapania grab├│w.

Co do upadk├│w to proponuje treningi Judo. Naucz─ů ci─Ö pada─ç tak, zeby nie sobie nic nie zrobi─ç - mo┼╝na si─Ö nawet turla─ç po betonach :) . Trenuj─Ö od 10 lat :)

#12 Wdhiz

Wdhiz

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 129 post├│w

Napisano 20 wrzesień 2010 - 23:39

Co do upadk├│w to proponuje treningi Judo. Naucz─ů ci─Ö pada─ç tak, zeby nie sobie nic nie zrobi─ç - mo┼╝na si─Ö nawet turla─ç po betonach :) . Trenuj─Ö od 10 lat :)

Wieeeki cale temu trenowalem przez rok czy dwa. Pozniej zaliczylem z poltora roku aikido. Faktycznie przydaje sie :) Ale to dawno bylo.

ARO
Rzucilem okiem na Twoj opis z druga klasa PZS. Akurat zastanawialem sie co podac w swoim. Sam zrobilem w tym roku dwojke, ale nie odebralem papierow. Na razie ucze sie dla siebie, zamierzam zaatakowac 3ke w tym sezonie. Z SignX w Zielencu. Nawet z glupia frant pytalem sie w szkolce pod Krakowem czy nie potrzebuja weekendowych pracownikow ale mnie zbyli. Podobno w wielu szkolach wystarczy miec 3ke zeby zalapac sie do pracy.

pozdr
Piotr