Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zieleniec


188 odpowiedzi w tym temacie

#161 Ewa

Ewa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2014 - 22:59

Kurczę, a chciałam w piąteczek przejechać się do Zieleńca. Dobrze, że spojrzałam co tutaj piszecie o warunkach... No i lipa...

#162 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 February 2014 - 08:40

Mike nie było aż tak źle :hahaha2:


taaaaa..... pewnie już za stary na takie coś jestem... :twisted:
no board no fun!

#163 snowmoni

snowmoni

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 February 2014 - 21:16

a widzieliście dzisiejsze foty na FB?
nic, tylko jeździć... :hahaha2:

Załączone pliki

  • Załączony plik  ziel.jpg   75.44 KB   64 Ilość pobrań

don't follow me - you won't make it...

#164 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 February 2014 - 07:46

rzeźnia masakra! :bag:
no board no fun!

#165 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 February 2014 - 09:50

a widzieliście dzisiejsze foty na FB?
nic, tylko jeździć... :hahaha2:

i tyle w temacie...
mike trafił na słaby dzień i zamiast spytać "doświadczonego" kolegi, uległ owczemu pędowi...
warunki do szkolenia są z.ajebiste...
a kortas jest miękką fajką i uciekł z innego powodu... czyż nie tomeczku..? :-*
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#166 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 February 2014 - 10:04

oj cicho... serce nie sługa

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#167 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 February 2014 - 15:58

Coś Ty chłopie narobił !

#168 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 February 2014 - 23:16

Mam pytanie, na ferie chcę wybrać się na jakieś 3 dni do zieleńca. Jak tam jest ? Nie znudzi się ? Jakiś park jest ?

#169 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 December 2014 - 23:53

Dziś byłem w Zielu. Warunki całkiem niezłe jak na naszą pogodę. Śniegu na pomarańczowej kanapie pod dostatkiem, żadnych przetarć na trasie. Sypali przez cały dzień.

Poza tym chodziło krzesło gryglówka - tu trawa wystawała spod warstewki śniegu, oraz nowa krzesło-gondola - tu nie jeździłem nie wiem jaki warun na trasie.

#170 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 December 2014 - 11:48

Dziś byłem w Zielu. Warunki całkiem niezłe jak na naszą pogodę. Śniegu na pomarańczowej kanapie pod dostatkiem, żadnych przetarć na trasie. Sypali przez cały dzień.

Poza tym chodziło krzesło gryglówka - tu trawa wystawała spod warstewki śniegu, oraz nowa krzesło-gondola - tu nie jeździłem nie wiem jaki warun na trasie.


Szymi..... a jakie twoim zdaniem rokowania na święta....?
no board no fun!

#171 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 22 December 2014 - 11:58

patrząc po prognozie http://www.snow-fore...leniec/6day/mid w drugi dzień świąt powinno być już ok... dziś krzesła nie chodzą, także śnieg nie będzie rozjeżdżany i te dodatnie temperatury nie powinny tak go uszczuplić... W pierwszy dzień świąt to nie podejmę się doradzania ;) patrz na prognozę, kamerki i info które fanpage ziela wrzuca na fejsie. No i nastaw się, że jak będzie mróz to będą śnieżyć, co troszkę upierdliwe jest jak się pod armatką przejeżdża.

aa i pewnie w święta też tylko pomarańczowa kanapa będzie chodzić.

#172 Magikk90

Magikk90

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 142 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2014 - 09:37

Ktoś w Zielencu badz jedzie ?;)

"Musisz wiedzieć, że na desce jeśli chcesz trochę zabawy, dobrej zabawy, jeśli chcesz się wykazać, musisz mieć respekt dla góry(...) zawsze odczuwasz pewien niepokój, gdy igrasz z górą, w momencie gdy nauczysz się szacunku wszystko się pieprzy(...) Tym właśnie jest snowboard. Ciągłym szukaniem, zmaganiem się, by znaleźć najlepszy stok, najlepszy zjazd. to właśnie przyciąga nas tu co roku"


#173 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2014 - 11:55

z potwierdzonych źródeł ryba będzie


  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#174 Magikk90

Magikk90

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 142 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 December 2014 - 16:12

za***iscie przymrozilo ;) bylo co pojezdzic ;)

"Musisz wiedzieć, że na desce jeśli chcesz trochę zabawy, dobrej zabawy, jeśli chcesz się wykazać, musisz mieć respekt dla góry(...) zawsze odczuwasz pewien niepokój, gdy igrasz z górą, w momencie gdy nauczysz się szacunku wszystko się pieprzy(...) Tym właśnie jest snowboard. Ciągłym szukaniem, zmaganiem się, by znaleźć najlepszy stok, najlepszy zjazd. to właśnie przyciąga nas tu co roku"


#175 snowmoni

snowmoni

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2014 - 16:20

Ktoś wie jaki aktualnie warun? Pakować łyżwy? ;) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
don't follow me - you won't make it...

#176 Magikk90

Magikk90

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 142 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 December 2014 - 10:20

Sadzac po mrozach zapewne male lodowisko ;)

"Musisz wiedzieć, że na desce jeśli chcesz trochę zabawy, dobrej zabawy, jeśli chcesz się wykazać, musisz mieć respekt dla góry(...) zawsze odczuwasz pewien niepokój, gdy igrasz z górą, w momencie gdy nauczysz się szacunku wszystko się pieprzy(...) Tym właśnie jest snowboard. Ciągłym szukaniem, zmaganiem się, by znaleźć najlepszy stok, najlepszy zjazd. to właśnie przyciąga nas tu co roku"


#177 snowmoni

snowmoni

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 December 2014 - 18:23

thx :) ale... wybrałam inny kierunek... ;) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
don't follow me - you won't make it...

#178 collener

collener

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 34 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 February 2015 - 10:52

Siemka!

 

Warto pojechać do Zieleńca na deskę? Planujemy kilkudniowy wypad gdzieś w góry. Kilka osób będzie pierwszy raz jedziło na desce, dlatego interesuje mnie jakaś miejscówka w której można by było wynająć jakiegoś instruktora. No i najlepiej takie w którym nie ma zbyt dużego tłoku.

Czytam sobie tutaj o tym miejscu http://szerokiej-dro...s-na-snowboard/wydaje się być wporządku. A i najwazniejsze, jak tam warunki na stoku? Dośnieżone ?



#179 Roxorloops

Roxorloops

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2015 - 15:36

Instruktora spokojnie wynajmiesz, warunki są znośne. Do nauki chyba najlepszy byłby ten orczyk z kościołem na środku, bodajże Mieszko.



#180 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 February 2015 - 17:39

Byłem wczoraj. Warunki śniegowe bardzo dobre.
Natomiast za każdym razem jak tam jestem postanawiam sobie, ze to ostatni raz. Dla mnie ilość osób jednocześnie przebywających na stoku jest nie do przyjęcia , szczególnie że znakomita wieksxość z nich to totalne kapelusze, w dodatku nastawione na szybką jazdę ( ja nie potrafię ?!).
Nawet nie chodzi o kolejki - te sa krótsze niż dawniej, bo i wzrosła przepustowość wyciągów ( orczyki zastepowane sukcesywnie przez kanapy) - ale ta sama, a taczej znacznie większa ilość stonki jest pompowana przez nie na stoki, które cudownie sie nie rozmnożyly....
Dla mnie ( piszę o terminach weekendowych) tworzy to sajgon nie do przyjęcia , szczególnie jak ktoś jeździ na desce i lubi pojechać szerzej i szybciej .
Juz nie mówię o tym , ze stoki sa po prostu - łagodnie mowiac - dosc krótkie. Moze dla kogoś kto zaczyna i znajdzie dobie spokojniejsze miejsce typu Mieszko właśnie - to jakoś obleci, ale stoki z najbardziej popularnymi kanapami winterpolu, gryglowka, etc - dla mnie rzeźnia.

Ale można za zobaczyć dziwadlo w skali ( tak mi sie przynajmniej wydaje ) światowej, czyli zielrniecką gondolę, która w rzeczywistości okazuje sie dwoma 6 os wagonikami powieszonymi na wspólnej linie z krzeslami, co powoduje, ze podczas dojazdu wagonikami do peronu cały wyciąg zwalnia , żeby ludzie mogli wsiąść / wysiaść.
Co lepsze, praktycznie nikt tymi godolkami nie jeździ , bo wszyscy w kolejce stoją ze sprzętem na nogach i nie sa przygotowani na wyjątkowe trafienie w postaci tego wagonika...
A wszystko pod dumną nazwą skyway express :)

Użytkownik md.sign edytował ten post 22 February 2015 - 17:42

  • kortek lubi to