Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zieleniec


188 odpowiedzi w tym temacie

#101 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 December 2011 - 11:44

Czytam sobie ten temat regularnie i czytam i czytam i pomyślałem sobie, że może by się jakoś wybrać. Jeździmy z tatą spontanicznie i jak najtaniej, stąd mam kilka pytań.
Po pierwsze: jak baza noclegowa. Mniej więcej chodzi o to, że na Chopoku masa drogich hoteli, ale tuż przy stoku schronisko górskie, w którym standard żaden, ale ważne, że ciepło, sucho i niedrogo. I tak się tam tylko śpi. Jest tego typu opcja gdzieś w Zieleńcu?

Po drugie: Jaki warun? Z tego co czytam to niezły. Pada troszkę? Stoki dobrze przygotowane?

Po trzecie: Jak z karnetami? Słyszałem, że koło 45 zł na dzień. Nic sie nie zmieniło?

Po czwarte: Problemów z dojazdem nie ma? Którędy najlepiej z Łodzi?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

1. Nie, noclegi od 45 zł
2. Dobry, miejscami lód, śnieg zmrożony
3. Info masz na stronie zieleniec.pl
4. Do Wrocka i później 8

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#102 qwerty

qwerty

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2012 - 16:16

Ej ludzie 15 stycznia w Zieleńcu otwierają snowpark przy kościółku i z tej okazji będą jakieś zawody :)
Więcej info macie TUTAJ

#103 Lukaszp

Lukaszp

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2012 - 22:02

Jęśli ktoś jest zainteresowany zawodami to więcej informacji znajdzie się tutaj: Zawody. Natomiast sam Boardnews na pewno udostępni w niedzielę relację video i foto z eventu.
Polecam stronę Boardnews w szczególności dział snowboard. Dołączona grafika

#104 gieroll

gieroll

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 71 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 March 2012 - 18:16

czy ktoś wie jakie warunki w Zieleńcu, z autopsji? ;)

#105 SuZu

SuZu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 388 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 March 2012 - 19:43

pytasz ogólnie, czy o aktualny stan rzeczy?

Na przypale albo wcale:D


#106 gieroll

gieroll

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 71 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 March 2012 - 22:23

o aktualny stan rzeczy ;) zastanawiam się czy warto jeszcze gnać ze 300 km, a może nawet więcej ;)

#107 SuZu

SuZu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 388 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 March 2012 - 08:29

najlepiej obczaj kamerki na http://zieleniec.pl/
a jeśli chodzi o stan rzeczy sprzed dwóch tygodni (wiem troche czasu mnięło :)) to wystarczy poczytać relacje i reakcje po Adechade Spring Camp vol.II :)

Na przypale albo wcale:D


#108 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 September 2012 - 19:50

Z racji że Zieleniec to moja miejscówka nr1 a jeszcze nikt nie wrzucił tego newsa to tadam:http://www.facebook....&type=1 albo http://zieleniec.pl/Nowa-kolej-krzeselkowa-w-Zielencu-juz-2013-r--Pierwsze-prace-za-nami!,607,wiadomosci.html . Już kiedyś wspominałem w tym temacie że moim zdaniem nartorama N2 ma najlepsze trasy w Zieleńcu. Teraz jak ukończą ten projekt to będzie w ogóle wypas. Mam nadzije że pokusza się o podgrzewaną kanapę 6 osobową wtedy zniszczą system.
file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę

#109 ple

ple

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 82 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 October 2012 - 14:41

Z racji że Zieleniec to moja miejscówka nr1 a jeszcze nikt nie wrzucił tego newsa to tadam:http://www.facebook....&type=1 albo http://zieleniec.pl/...wiadomosci.html . Już kiedyś wspominałem w tym temacie że moim zdaniem nartorama N2 ma najlepsze trasy w Zieleńcu. Teraz jak ukończą ten projekt to będzie w ogóle wypas. Mam nadzije że pokusza się o podgrzewaną kanapę 6 osobową wtedy zniszczą system.


Miejmy nadzieję że to spowoduje jakąś konkurencję pomiędzy nimi a winterpolem i obie trasy będa utrzymane na wysokim poziomie, a nie tak jak teraz winterpol, ze po godzinie 12 to stoki pod kanapą wyglądają jak po zmasowanym nalocie przecwilotniczym: mulda na muldzie.
No ale że wielkiego wyboru ludzie nie mają, to się męcza na tym syfie i jeszcze płacą za nocną jazdę.
Z tego powodu znienawidziłem Zieleniec, chociaż mam najbliżej i to tam uczyłem się jeździć.

Użytkownik ple edytował ten post 02 October 2012 - 14:42


#110 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 October 2012 - 19:23

Dajcie jakiś namiar na tanie noclegi (możliwość wynajęcia taniego 1osobowego pokoju - nie każdy ośrodek ma 1osobowe).
Nie byłem w Zieleńcu a tej zimy przejechałbym się tam 1 czy 2 razy...znacie coś w okolicach 40 zł za noc ?

#111 SuZu

SuZu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 388 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 October 2012 - 20:07

Dajcie jakiś namiar na tanie noclegi (możliwość wynajęcia taniego 1osobowego pokoju - nie każdy ośrodek ma 1osobowe).
Nie byłem w Zieleńcu a tej zimy przejechałbym się tam 1 czy 2 razy...znacie coś w okolicach 40 zł za noc ?

Legendarna "Nasza chata", ale uprzedzamy samochodem tam nie dotrzesz :D

Na przypale albo wcale:D


#112 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 October 2012 - 20:49

Mowa o tym zapewne:
http://hubertus.zieleniec.pl/

Orientujesz się ile kosztuje wynajem tam skuterów śnieżnych ?

#113 RauL

RauL

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 October 2012 - 17:25

Miejmy nadzieję że to spowoduje jakąś konkurencję pomiędzy nimi a winterpolem i obie trasy będa utrzymane na wysokim poziomie, a nie tak jak teraz winterpol, ze po godzinie 12 to stoki pod kanapą wyglądają jak po zmasowanym nalocie przecwilotniczym: mulda na muldzie.
No ale że wielkiego wyboru ludzie nie mają, to się męcza na tym syfie i jeszcze płacą za nocną jazdę.
Z tego powodu znienawidziłem Zieleniec, chociaż mam najbliżej i to tam uczyłem się jeździć.


W trakcie sezonu przed nocną jazdą ratrak wyjeżdża na trasę.

BTW. normalne, że robią się muldy jak w Zieleńcu wiadomo to nie od dziś w innych ośrodkach także. Spora liczba osób uczy się na własną rękę dzięki czemu zjeżdżają z góry na dół przez cały dzień liściem lub pługiem przez co później robi się sporo muld. Drugi styl, dla których te muldy są zabójcze zazwyczaj to osoby, które same nauczą się jeździć i później pełna dzida z górnej stacji. Muldy dają sporo ciekawych możliwości i można z nich bardzo fajnie korzystać, a Zieleniec ma i będzie miał swój specyficzny klimat, którego nigdzie indziej nie ma.

#114 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 October 2012 - 18:22

W trakcie sezonu przed nocną jazdą ratrak wyjeżdża na trasę.

BTW. normalne, że robią się muldy jak w Zieleńcu wiadomo to nie od dziś w innych ośrodkach także. Spora liczba osób uczy się na własną rękę dzięki czemu zjeżdżają z góry na dół przez cały dzień liściem lub pługiem przez co później robi się sporo muld. Drugi styl, dla których te muldy są zabójcze zazwyczaj to osoby, które same nauczą się jeździć i później pełna dzida z górnej stacji. Muldy dają sporo ciekawych możliwości i można z nich bardzo fajnie korzystać, a Zieleniec ma i będzie miał swój specyficzny klimat, którego nigdzie indziej nie ma.

Ja bym bardziej stawiał na to, że muldy powstają z racji natężenia ruchu. Większość wali na winterpool, a jeśli chodzi o kanapę 6 osobową to ona ma w dodatku dobrą przepustowość więc ruch tam naprawdę spory plus talerzyk po 2 stronie stoku. Jak wspomniałeś na muldach też fajna zabawa, więc dla mnie relaks.

Jeździł ktoś kiedyś na wyciągu Orlica czy jakąś tak?? Jest on na końcu Zieleńca w stronę Dusznik. Jakieś informacje mile widziane, z drogi wyglądał ciekawie.
file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę

#115 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 05 October 2012 - 00:40

masz na myśli ten w górę drogi co odchodzi? koło pensjonatu "pod orlicą".
Półtora roku temu tam mieszkałem w marcu, po prawej był całkiem nieźle zrobiony tor do boardercrossu (bardzo różnorodny: zakręty, rollery) podobał mi się bardziej niż w livigno np gdzie same zakręty z jednym rollerem były :/ Po lewej natomiast hopy usypane. Robili to chłopaki z rome school o ile się nie mylę, nie wiem czy tej zimy też tam coś ogarniali.
A jeśli o sam stok chodzi to 2/3 nachylenie takie średnie i ostatnie 50m dość stromo. Żeby na lajcie pojeździć, pobawić się to bardzo dobry stok, ale jeśli szukasz dłuuuugich zjazdów na skręty cięte to niezbyt da rade. Plus za wyciąg orczykowy (kotwica) można z kimś wjeżdżać ^^

Użytkownik SzymSzym edytował ten post 05 October 2012 - 00:42


#116 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 October 2012 - 03:19

To jest 7 winterpol, swoja drogą myślałem że ten park wtedy nie wypalił i tak jak na stronie pisało że nie działał. Natomiast mi chodzi o jeszcze inny stok tak z kilometr dalej za Zieleńcem już w sumie. Nie wiem czy na pewno ale jedna trasa miała mieć półtora kilometra. Z 4 lata temu nawet w radiu coś mówili o jego otwarciu a potem cisza.
file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę

#117 SuZu

SuZu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 388 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 October 2012 - 15:07

Mowa o tym zapewne:
http://hubertus.zieleniec.pl/

Orientujesz się ile kosztuje wynajem tam skuterów śnieżnych ?

Z tymi skuterami to tam jest zamieszanie. Kortas mówi że jakoś drogo strasznie było

Na przypale albo wcale:D


#118 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 October 2012 - 10:59

http://sudetyski.e-skipass.pl/ No na taka wiadomość czekałem. Wspólny karnet na te ośrodki to super pomysł i na pewno z niego skorzystam. Ile razy był dylemat z kupnem karnetu na kilka dni ale rezygnowaliśmy żeby obskoczyć czarną i zieleniec. i to nawet fajnie cenowo wygląda!!! Super :)

Użytkownik ilnicki7 edytował ten post 24 October 2012 - 10:59

file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę

#119 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 October 2012 - 12:47

Z racji tego, ze na Czarnej Górze dzienny karnet to już 90zł, trzeba rozpatrzyć inną ewnetualność jaką jest własnie Zieleniec. Do zieleńca mam jakąś dziwną niechęć, mimo, że byłem tam ostatni raz jakieś 6lat temu. Jednak 65zł za dniówkę dla studentów jest niezłym asem w rękawie Zieleńca. Kilka pytań, bo wiem, że kilka osób regularnie bywa w tym ośrodku. Gdzie najlepiej jeździć? Interpol kusi kanapami, tylko jak z ludzmi? Oczywiście interesuje mnie opcja w środku tyg bo w weekend zatłoczenie jest pewnie mega. Wiadomo, że alpy to nie są ale czy podobnie co w Siennej? Jak to jest z noclegiem? Czy idzie wynająć 2 za 40zł/osoba niedaleko stoku?
pozdro!

#120 Yamsha

Yamsha

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2012 - 18:57

http://www.zieleniec.pl/wyciagi.php Ceny, kupując karnet tylko na strefe nartorama: od 9 do 16 - 55zł (studencki 45zł), od 9 do 21 - 70zł. Jeśli chodzi o jazdę to nartorama N2 najlepsze trasy w zieleńcu, co prawda wyciag orczykowy ale za to najwygodniejszy z wszystkich na jakich jeździłem.
Myślę że dla twardzieli i lubiących śmigać na krawędziach na dobrze przygotowanym stoku to jeśli chodzi o Zieleniec to jest najlepsza opcja.
file:///C:/Users/medion/Desktop/36_1315939518.gifJeśli snowboard przeszkadza ci w pracy, to rzuć pracę