Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Box + Rail + Drop In W Ogródku :)


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 September 2010 - 17:49

Witam, z racji ze w Gdańsku dobrego snowparku zimą nie uświadczę postanowiłem zrobić snowpark w ogródku.
Do szczescia muszę zbudować sobie trzy rzeczy
1.Drop-in rampe. Chodzi mi o coś takiego Foto.
I tutaj pierwsze pytanie, pod jakim kontem spadek zeby uzyskac najlepsze wyniki ?

2. Rail prosty - spawarka mam wiec zrobienie tego w garazu nie jest problemem.
Pytanie tylko jaka powinna być grubość rurki, dlugość chce około 3 metrów ?

3. Box prosty - stelaż z drewna (wyjdzie chyba najtaniej).
Pytanie jaka bedzie najlepsza powierzchnia do ślizgu pod wzgledem cena/jakosc. Przeczytałem ze najlepszy i uzywany przez profesjonalne firmy jest HDPE, ale płyty tego są dość drogie. Jaki bedzie dobry odpowiednik, w który nie wbije sie krawędzią przy mrozie ;)

Pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc :hahaha2:
Stomp that trick, or die tryin'

#2 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 September 2010 - 19:26

1. drop to sprawa bardzo indywidualna... prędkość zależy od jego długości (wysokości z której zjeżdżasz), ważne też jest odpowiedni profil drop-ziemia,żeby tam, nie tracić... myślę że przedział 45*-60* będzie dobry...
2. im szerzej tym łatwiej, ważny też jest profil... skrzynkowy,ceownik, czy teownik są dużo łatwiejsze od rury okrągłej... więc średnicą i kształtem ustlasz sobie "poziom trudności". co do długości zdecydowanie polecam Ci coś dłuższego, min 5m, bo przy 3m w praktyce "za szybko przejedziesz przez niego" nie mówiąc już o nauce jakichś tricków....
3. ja bym zróbił drewniany + kilka warstw lakieru do drewna (nie farby) lakier jest dużo twardszy i nie zostawia śladów na ubraniach nawet przy kilku warstwach... a co do "droższych" materiałów to plexa, cienka blacha jeśli jesteś ekspertem od metali ;)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#3 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 September 2010 - 19:58

Dzięki, ogród nie jest za długi ale myślę ze z 5 metrowym plus wejscie i zejscie z niego da radę.

Pomyśł lakieru mi sie spodobał bo wyszło by taniej (lakier juz mam). Czas zrobic jakies projekty.

Czy drop z 1,5 m wystarczy na efektywny przejazd 5 m raila ?
Stomp that trick, or die tryin'

#4 hedonez

hedonez

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 26 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 08 September 2010 - 22:16

za***isty pomysł! jeśli masz tylko trochę placu, chęci i smykałki żeby zrobić coś z niczego to fajna miejscówka może ci wyjśc.
Z moich uwag:
1) Drop In - jak dla mnie optymalnie ok 2 m wysoki zeby najazd był dość szybki i bardziej uniwersalny, pamiętaj że prędkość najazdu zależy od wielkości przeszkody, tory najazdu( czyli część po zjeżdzie z podwyższenia) przygotowania naszego sprzętu a nawet od rodzaju śniegu( raz zbity zmrozony śnieg, raz kuleczki, raz wolny, mokry śnieg)
z resztą wysokość i długość dropa zależy od tego jakie będziesz chciał zrobić wejście na przeszkode (ollie z gapem, wejście streetowe, wjazd na przeszkode)
2) co do raila, wiadomo najłatwiejszy jest box z racji szerokości, raila potocznie dzieli ze względu na przekrój poprzeczny na :
- prostokąt - najłatwiejszy , najwieksza powierzchnia styku dechy z przeszkodą i od niego najlpeiej zacząc swoją przygode z rurami
- prostokąt z obłymi krawędziami górnymi - przejściówka o nieco mniejszej powierzchni styku dechy z przeszkodą
- "dubeltówka" - nie ma jednolitej płaszczyzny stykającej, ale połączone 2 rury dają 2 punkty podparcia i kilkucentymentrową płaską powierzchnie styku, na której łapiemy równowage
- rura - najbardziej zaawansowany przekrój z najmniejszą powierzchnia styku, dla zaawansowanych jibberów

Użytkownik hedonez edytował ten post 08 September 2010 - 22:19

  • quba lubi to

#5 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 September 2010 - 15:53

Mykałem na prostokątnych railach. Wychodzi fs i bs boardslide. Czy warto robić prostokątny czy lepiej troche gleb zaliczyc w ogrodzie i od razu rurke okrągła zrobić.

Pozdrawiam
Stomp that trick, or die tryin'

#6 hedonez

hedonez

    Nowy na forum

  • Instruktorzy
  • 26 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 09 September 2010 - 16:31

Mykałem na prostokątnych railach. Wychodzi fs i bs boardslide. Czy warto robić prostokątny czy lepiej troche gleb zaliczyc w ogrodzie i od razu rurke okrągła zrobić.

Pozdrawiam


Jeśli nie masz problemu z fs i bs boardslide na prostokątnych railach to w sumie lepiej iść na głębszą wodę i zrobic sobie rurke. Pozatym z tego co pisałeś to masz zamiar zrobic tez box prosty wieć lepiej mieć wszechstronnie : szeroko (na boxie, łatwiej) i wąsko (rura, trudniej ale progres będzie napewno większy)

#7 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 September 2010 - 16:35

Tak najpewniej zrobie ;)
Stomp that trick, or die tryin'

#8 martwy

martwy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 September 2010 - 19:11

Nie wiem czy skorzystasz akurat z tych wymiarów i pomysłu, ale może podpatrzysz jakieś przydatne patenty ;)

How to build a drop in ramp.

Mam nadzieję, że będą jakieś foty gdy całość będzie gotowa ;)

#9 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 September 2010 - 19:26

Czytałem i oglądałem już to. Raczej zastosuje patent rozkładania tego na cześci.

Wydaje mi się ich zjazd troche za stromy.

Fotki będą ;)
Stomp that trick, or die tryin'

#10 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 September 2010 - 22:47

Przyszedł czas bym i ja wybudował sobie mały snowpark!
Mamy z ekipą działkę długości około 100 metrów i szerokości z 20 i chcielibyśmy tam jak najwięcej rzeczy upchnąć. Na pewno trzeba jakiś drop zbudować bo jest płaściutko, tylko musimy to zrobić tak, żeby stało całe życie już Dołączona grafika Pomyślałem o skonstruowaniu czegoś na wzór rusztowania, to jeszcze trzeba dopracować, ale mam pytanie odnośnie najazdu. Zwykła drewniana decha czy jakieś inne ceregiele?
Kolejne pytanko odnośnie boxa... jak go w ogóle skonstruować? Mam pewną wizje, ale może ktoś ma lepsze pomysły? Z jakich elementów najlepiej, żeby był jak najbardziej trwały? Lakierowane drewno ma takie same właściwości jak plexa czy są jakieś różnice? Jest opcja poszukania plexy żeby ktoś podarował taniej, warto się angażować i szukać czy lakier wystarczy?
Gdzieś widziałem filmik, jak goście używali takiej grubej rury PCV, co o tym myślicie? Sama rura da radę czy trzeba ją jakoś umocnić? ( jak? Dołączona grafika )

Co jeszcze proponowalibyście tam wsadzić?

A teraz najciekawsza część... jako, że śnieg się kiedyś skończy (oby jak najpóźniej) a chcielibyśmy jeszcze pośmigać, pytanie brzmi skąd można wytrzasnąć igielit i w jakich cenach i czy jest to w ogóle do zrealizowania? Ewentualnie jakby rozłożyć trawę i mocno namoczyć to dałoby radę czy deska nie pojedzie/nie przeżyje?


Pzdr.

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#11 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 September 2010 - 16:09

Jako że już całkiem porządnie w tym siedzę i popdpatrzylem troche patentow to sie podziele.

Drop:
Rusztowanie jest dobrym pomyslem, jest jak stanac na gorze i wogole. Co do zjazdu to najlepiej do niego od gory przykrecic deski (najlepiej małe rurki pcv) które pozwolą na zmniejszenie tarcia naszego w razie małej ilości sniegu, no i tez przytrzymają nam snieg na zjeździe (bedzie mial sie o co oprzec).

Co do boxa to najlepszy material to HDPE - najlepszy pod wzgledem sliskosci, scieralnosci i temperatur. wada : dosc drogi
Potem masz takie o coś link -cena to około 90zł płyte 2x2m sredniej grubości.
Najtansza jest lakierowana sklejka, ale podobno bardziej niszczy sprzet i nie jest tak rowna i sliska jak wyzej wymienione.

Co do patentow budowy boxa to sa jedne z lepszych:
-drewno
-metal
Sporo wyjaśniają i są to już pewne plany.

Co do rury PCV takiej brązowej grubej to bardzo dobry patent, ktory tez u siebie ustawiam. Z tego co widzialem w prawdziwych snowparkach (np. Ischgl) to wystarczy ja przysypac sniegiem zeby sie nie ruszała od bokow i z przodu i z tyłu.

Jak jeszcze cos to pisz tu albo PW :)
Stomp that trick, or die tryin'

#12 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 September 2010 - 21:30

Piszmy tutaj wszystko żeby było dla potomnych :)

Mam plexe, jeśli potrzebujesz tanio/za darmo to pogoń po agencjach reklamowych, ja dostałem dzisiaj jakieś 4 metry kwadratowe + kawałek o szerokości około 40cm długi na 2.5 metra więc będzie idealny, dotnie się jeszcze z 1.5 metra i będzie ślicznie Dołączona grafika

Nie do końca rozumiem jak te rurki pcv do zjazdu zamocować, możesz to jakoś rozwinąć?

Póki co zmagamy się z koszeniem, bo okazało się, że zarośnięte jest konkretnie krzakami na 2m wysokości i kilka mniejszych drzew do wycięcia jest Dołączona grafika

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#13 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 September 2010 - 08:05

Małe rurki pcv przykrecasz robiac w nich dziurke z jednej strony (tak zeby srubka sie schowala) na zjezdzie.
W ten sposob : http://i127.photobuc...bshred/drop.jpg

(na obrazku sa akurat drewniane wstawki ale pcv tez widzialem i chyba mniej psuja sprzet (no i sa bardziej sliskie)

Tak offtopujac trafilem na cos takiego : http://espn.go.com/a.../_/post/4267632 :) Wypasione miec cos takiego w duzym garazu :D
Stomp that trick, or die tryin'

#14 brokuł

brokuł

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 September 2010 - 14:37

Pojawia się kolejny problem... nie wiecie może, z jakiego materiału można zrobić zjazd? Desek nie mamy wystarczająco dużo, myśleliśmy o płytach osb ale wyjdzie nas to z 300zł... jakieś tańsze pomysły? :)

Nie ważne skąd pochodzisz i gdzie teraz jesteś

ważne, że masz dla innych otwarte serce!


#15 Iwo

Iwo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 September 2010 - 15:18

sklejka ? nie jest az tak droga, nie wiem jak wielki chcesz ten zjazd
Stomp that trick, or die tryin'