TestDRIVE

Test Drive jest cykliczną już imprezą organizowaną przez społeczność aDECHAde.com, której cele wynikają wprost z filozofii jej funkcjonowania.

Testy – największe w Polsce multibrandowe testy sprzętu snowboardowego.

Szkolenia – przez trzy dni trwania imprezy szkolimy w 10 osobowych grupach w dwugodzinnych sesjach. Szkolą najlepsi czyli instruktorzy SITS – całkowicie za darmo.

Zabawa – podczas TD nie ma klasycznych w tego słowa znaczeniu zawodów. Tutaj każdy ma szanse stanąć do rywalizacji i wygrać :o) ważna jest determinacja i chęć zabawy za którą zgarnąć można piękne nagrody.

Misja:
3 dni zabawy na śniegu połączonych z możliwością wyniesienia konkretnych korzyści materialnych jak i technicznych :o)

Teraz szerzej o trzech naszych celach:
testy sprzętu snowboardowego – wielu z nas zderza się z problemem jaki sprzęt wybrać kiedy już dorośniemy do własnej deski lub chcemy przeskoczyć na wyższy level. Najczęściej zderzamy się z tym że musimy polegać na miłej Pani lub Panu ze sklepu, który najczęściej wciśnie nam to co mu zalega na półce ( o co nie można go winić – to jest biznes) lub dobierze nam sprzęt wg własnych preferencji. Pozostają też koledzy, którzy nam będą doradzać też wg własnych upodobań albo wertowanie for internetowych, które mogą pomóc w rozwianiu ostatecznych wątpliwości lub pomóc w określeniu drogi poszukiwań ale nadal będzie to „korespondencyjne leczenie pacjenta”.
Wciąż nie wiemy, która z podpowiedzianych nam desek różnych producentów będzie nam odpowiadała……… czysta loteria.

Pozostają nam jeszcze testy organizowane przez poszczególnych importerów – bardzo dobra rzecz ale żeby porównać produkty powiedzmy trzech producentów musimy pojeździć po stokach i trafić na ich testy co jak wiemy wiąże się z czasem i kosztami. Dlatego stworzyliśmy TEST Drive’a. W jednym miejscu w przeciągu 3 dni mamy do wyboru deski z tego samego przedziału cenowego, konstrukcyjnego, różnych producentów. Możemy pojeździć na różnych desiwach i samemu dojść do tego , która z nich jest dla nas najodpowiedniejsza i często bywa tak że niekoniecznie ta droższa jest lepsza albo że warto jednak dołożyć te kilka złotych i się nie męczyć :o).

Podczas TD vol. 2 mieliśmy 11 wystawców reprezentujących 20 brandów snowboardowych, którzy przywieźli ok. 100 desiw ! Zainteresowanie było tak duże że w pewnych momentach brakowało śrubokrętów do przekręcania wiązań. Wielu uczestników znalazło swoje wymarzone desiwko właśnie na TD. I co najważniejsze, żadna z nich nie została uszkodzona czy skradziona.

szkolenia z instruktorem – kolejna wynikająca z odwiecznych kłótni czy też ze sporów na forum część imprezy – Czy uczyć się jeździć z instruktorem czy też bez…. – wiele stron forum zostało zapisanych teoriami z cyklu co było pierwsze kura czy jajko. Postanowiliśmy dać możliwość ludziom znalezienia samemu odpowiedzi na te pytania. Żeby wiedzieli jak wygląda nauka pod okiem instruktora umożliwiamy im jazdę z najlepszymi za darmo. Tylko po to żeby pokazać jakie są korzyści z takiej formy nauki. Jako że wg naszej opinii największą wiarygodność co do poziomu wyszkolenia mają instruktorzy SITS (sits.org.pl) dlatego też właśnie Oni przeprowadzają cykl szkoleń podczas TestDRIVE’u. Podczas drugiej edycji TD przeszkoliliśmy 96 osób pod okiem instruktorów Wykładowców SITS, sportu i rekreacji. Najlepszą odpowiedzią na pytanie czy było warto zorganizować takie szkolenie były komentarze zachwyconych kursantów w tym kilku dotychczas zatwardziałych zwolenników teorii uczenia się samodzielnie jazdy na desce. Szczególnie jeden komentarz dobrze podsumował szkolenie : „przez te dwa dni z instruktorem zrobiłem większy progres niż w ciągu ostatnich dwóch lat”…….

zabawa – zawody odbywają się w różnych miejscach i na różnym poziomie – jako że nas interesuje przede wszystkim dobra zabawa poprzez aktywizację wszystkich podjęliśmy decyzję że zawodów nie będzie po to żeby uniknąć zdominowania imprezy przez kilku „prosów” a reszta stanowiła tło dla ich wyczynów. Zamiast zawodów przeprowadzamy gry i zabawy na śniegu nawiązujące do deski ale umożliwiające start KAŻDEMU nawet ledwo stojącemu na snowboardzie. Za to nagrody dzięki naszym sponsorom są już jak najbardziej poważne i niejeden organizator zawodów o takich marzy : deski, wiązania, kaski, gogle, koszulki, inne gadgety a wszystko w zasięgu ręki.

Podsumowaniem i taką wisienką na torcie jest sobotnio – niedzielny afterek będący podziękowaniem dla uczestników i wystawców.