Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Signal Vita Parl 13/14


1 odpowiedź w tym temacie

#1 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 07 January 2014 - 07:42

Pozwoliłem sobie zamieścić recenzję Vity przetestowanej przez koleżankę(Gosię Kołacz)Ona nie zagląda na forum,także osobiście zrobić tego nie mogła:)

Signal Vita Park 2014 zdecydowanie zasługuje na „Park” w nazwie.
Tylko nie myślcie sobie, że jeśli deska parkowa to poza sowparkiem się nie sprawdzi. Ja, w ciągu pierwszych dni z Vitą Park na nogach trafiłam na brak snowparku, mało śniegu (trasy sztucznie dośnieżane) i twarde, miejscami oblodzone stoki. Dała radę. Duże prędkości jej nie straszne, jest stabilna i nie wpada w wibracje a krawędź można porządnie docisnąć i agresywnie pojeździć na trasie. Aż mnie to zdziwiło biorąc pod uwagę jej flex.
Topolowy rdzeń jest lekki i miękki, nadając właśnie sporego flexu. Konstrukcja camber zapewnia elastyczność i co za tym idzie - dobry pop. Z takimi właściwościami można śmiało wbijać na spore skocznie, nie obawiając się, że przy większej prędkości deska wpadnie w drgania a my nie trafimy w kickera. Na Vicie Park można też zostać jibberem (co jednak mi nie grozi) bo camber nie jest za duży.
Oczywiście kształt ma tru-twin jak na prawdziwą parkówę przystało. Nie jest bardzo mocno taliowana, co uważam za ogromny plus dla desek freestylowych a jeszcze większy podczas jazdy w świeżym puchu.
Lekka, bo odchudzona na tailu i nosie oraz miękka, czyli decha idealna dla kobitek, bo spokojnie mogą ją dociążyć i wykorzystać wszystkie jej właściwości. Ślizg jest spiekany, ale bardzo dobrej jakości - mocno byłam zaskoczona, gdy przy mojej małej masie zaczęłam na wypłaszczeniach przeganiać cięższych kumpli. No i w końcu dziewczyny zaczęły być traktowane poważnie, bo przecież dobrze wiemy jaki stance lubimy a rozmieszczenie insertów 6x2 umożliwia nam idealne jego dopasowanie.
Będąc w górach większość czasu spędzam w parku ale lubię też agresywnie pocisnąć krawędź a Vita Park zaspokaja wszystkie moje potrzeby.


ps.jakby były pytania o zdjęcia i filmiku to myślę,że da to się jakoś załatwić:P
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2014 - 11:47

no właśnie siwy... bez zdjęć to wiesz, lipa jest... B)

ogólnie vita park trzyma fason w takim razie... pamiętam swoją kursantkę, która pierwszy raz w życiu stała na vp właśnie i ta deska nie sprawiała jej problemu, także jak widać nadaje się dla szerokiego spektrum riderek...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...