Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Rotary Ah - Przyszłość Czy Ciekawostka


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Malo

Malo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 January 2014 - 14:13

Witam wszystkich w Nowym 2014 Roku.



Jak myslicie, czy taki system wiązań może się sprawdzić?:

http://mpora.com/videos/AAdghk3q6p6y



tu kickstarter, ale już po czasie:

http://www.kickstart...ngs-from-rotary



Według mnie dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o jazdę na wyciągu. Można je przestawić tak jak na filmie. A wtedy są mniejsze szanse na porysowanie deski przez sąsiada siedzącego obok. No i wpięta noga odpoczywa, deska nie ciągnie w jedną stronę. Natomiast gorzej jak jedziemy z jedną nogą wypiętą - nie ma jej gdzie postawić, jedynie z tyłu.

Ciekawe jakie będą dalsze losy tego systemu.

#2 Snow&Fun

Snow&Fun

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 02 January 2014 - 11:14

Mnie się podoba. Jeśli miałbym 100% pewność że takie wiązanie nie zacznie sie kręcić w czasie jazdy to biorę w ciemno ;)

#3 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 January 2014 - 14:34

Szczerze mówiąc zastanawiałem się jak by tu skonstruować wiązanie tak aby można było eksperymentować z ustawieniami bez kręcenia śrub. I tu już w części jest odpowiedź.
A mojej żonie od razu się spodobało. Stwierdziła, że na pewno by się nie wywracała po zejściu z krzesełka:)
G

#4 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2014 - 14:45

nie wiem czy to te filmiki, bo ich nie widzę, ale na yt jest taki:
moim zdaniem spoko temat i na pewno ma przyszłość w amatorskim snb... ciekawe jak to się się zamyka do jazdy, bo tutaj nie pokazali, no i ogólnie jaki wpływ ma na funkcjonowanie wiązków... chętnie bym to sprawdził gdzieś... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#5 Snow&Fun

Snow&Fun

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 02 January 2014 - 19:25

nie wiem czy to te filmiki, bo ich nie widzę, ale na yt jest taki: http://www.youtube.com/watch?v=x14_E7KxMQc
moim zdaniem spoko temat i na pewno ma przyszłość w amatorskim snb... ciekawe jak to się się zamyka do jazdy, bo tutaj nie pokazali, no i ogólnie jaki wpływ ma na funkcjonowanie wiązków... chętnie bym to sprawdził gdzieś... :ok:


praxx zmień przeglądarkę z kiblowatego explorera na mozille albo chroma to ci się odpali... i zobaczysz jak naglę szybko net ci śmiga ;)

#6 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 January 2014 - 20:26

kolego... rodzaj przeglądarki nie jest lekiem na całe zło... niestety... na kompie z którym mam problem ie nie jest nawet zainstalowany...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#7 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2014 - 22:15

Nie da się postawić stopy za backside.
Dziwogląg jak dla mnie.

#8 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 January 2014 - 23:36

.. ciekawe jak to się się zamyka do jazdy, bo tutaj nie pokazali, no i ogólnie jaki wpływ ma na funkcjonowanie wiązków... chętnie bym to sprawdził gdzieś... :ok:


Jak nie pokazali, jak pokazali ;)
I to chyba dwa razy, w odatku powiedzieli...cofasz stopę i cos tam zaskakuje i blokuje, zeby znowu móc przekrecic musisz pociągnąć ten uchwyt z przodu.

jak dla mnie pomysł ok, rzeczywiście kluczowa sprawa jak to wpływa na funkcjonowanie wiązań, czy przez to ustrojstwo nie tracą na reaktywności ( dodatkowa przekłada pomiędzy płytą a deską), punkt ciężkości troche się podnosi tez chyba i może to dzialac podobnie do powerlinków ( czy jak to tam inni poducenci zwą...)
ciekawe, cy gdyby pomysł chwycił, inni producenci byliby gotowi/chetńi to próbować wprowadzić - bo nie sadze, zeby wszyscy nagle wywalili swoje burki, fluxy, romki czy inne uniony i przesiedli sie na rotary-ah ;)

Moze właśnie jako taki obrotowy powerlink, który mozna podłożyć pod każde wiazanie to by miało większe szanse powodzenia( choć pewnie zrobiłby sie to wszystko zbyt gube) ..albo po prostu jako patent na sprzedaż innym producentom

Użytkownik md.sign edytował ten post 02 January 2014 - 23:38


#9 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2014 - 23:56

Na pełnym krześle miedzy narciuszkami by się sprawdziło, ale moim zdaniem kontuzjogenne dla barków,rąk szczególnie początkujacego może to być gdy podczas zjazdu z wyciągu zaczniesz się przewracać w tę stronę gdzie masz wpiętą nogę. Gleba praktycznie pełną parą na jedną łapkę.

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#10 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2014 - 00:07

Na wyciągu ( krześle ) to mnie tak nie pociąga, nauczyłem się jakoś w miarę wygodnie i bez mega skrecania kolana siadać...
Natomiast perspektywa odpychania sie drugą nogą przy takim ustawieniu przedniego wiązania, szczególnie przy jakiś długich, plaskich ( a najlepiej : lekko pod górę ) dojazdowkach juz wydaje mi sie duzo ciekawsza...

Użytkownik md.sign edytował ten post 03 January 2014 - 00:09


#11 timon92

timon92

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 83 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 03 January 2014 - 12:17

Ciekawe czy będzie to działało tak samo łatwo jak zapcha się śniegiem/lodem.

#12 sylwkaa

sylwkaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2014 - 13:05

ciekawa opcja, z pewnością ułatwiłoby to podróżowanie wyciągiem, nie wspominając już o staniu w kolejce czy pokonywaniu płaskich odcinków, ale jak to się ma na stoku... no nie wiem coś mieszane uczucia mam do tego

#13 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2014 - 13:16

jeżeli chodzi o system obracania wiązań bez odkręcania śrub... to nie jest nowość, pamiętam w 2007 roku w Zakopane w Harendzie w jednej z wypożyczalni mieli podobny system, który pozwalał zmieniać kąty bez odkręcania śrub i sam jeżdziłem w takich wiązkach, ale pojawiał się problem gdy wiązania "zapychały się" śniegiem itp. po rozpięciu specjalnych "zapięć" i przestawieniu kąta był problem aby z powrotem je zablokować "zapiąć"...poszukam może gdzieś będę je miał na zdjęciach. Ten nowy system jest może bardziej dopracowany i łatwiejszy, bo ten który ja miałem okazję poznać polegał na odchylaniu specjalnych zapięć po obu bokach wiązań.

p.s. muszę tylko się upewnić czy czasem jak odblokowywało się te zaczepy, czasem nie ściągało się tym sposobem wiazania ;)

Użytkownik Arec edytował ten post 03 January 2014 - 13:20


#14 sylwkaa

sylwkaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2014 - 13:27

a mi się własnie przypomniało, że ostatnio będąc w harrachovie widziałam kogoś z takimi jakby dyskami pod wiązaniami i miałam rozkminkę co to za patent, ale już wszystko jasne.. obracane bajery :D

#15 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 03 January 2014 - 13:40

Arec zapewne mówi o czymś takim jak na zdjęciu, też na harendzie pierwszy raz w życiu miałem coś takiego pod nogami. Niebywałe gówno! trzymanie buta porównywalne z przyiązaniem buta sznurkiem do dechy. Od tego czasu jestem sceptycznie nastawiony do takich wynalazków:)
W tym przypadku odchylało się widoczną na zdjęciu dźwignie i można było swobodnie zmieniać kąty.

Załączone pliki



#16 sylwkaa

sylwkaa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2014 - 15:37

a to ja jeszcze o czymś innym myślałam, ale na podobnym patencie co te rotary ah; znalazłam nawet wątek u nas na forum http://adechade.com/...adki-do-wiazan/

#17 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 January 2014 - 15:39

Tu jest o czymś podobnym.
http://adechade.com/...2535#entry82535
i teraz sobie przypominam, że kilku Włochów z takimi paskami widziałem w grudniu w Val di Sole i się zastanawiałem po h oni przywiązują prowadzącą nogę jak jej nie odpinają?
Dla mnie obrotowe wiązanie ok a jak będzie można tak zmieniać kąty bez kręcenia to super. No i jeszcze przesuwanie wzdłużne też można by zdewelopować.
G

#18 Malo

Malo

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 January 2014 - 23:32

jeżeli chodzi o system obracania wiązań bez odkręcania śrub... to nie jest nowość, pamiętam w 2007 roku w Zakopane w Harendzie w jednej z wypożyczalni mieli podobny system, który pozwalał zmieniać kąty bez odkręcania śrub i sam jeżdziłem w takich wiązkach, ale pojawiał się problem gdy wiązania "zapychały się" śniegiem itp. po rozpięciu specjalnych "zapięć" i przestawieniu kąta był problem aby z powrotem je zablokować "zapiąć".
p.s. muszę tylko się upewnić czy czasem jak odblokowywało się te zaczepy, czasem nie ściągało się tym sposobem wiazania ;)


W Wiśle na Nowe Osadzie też mają podobny system na deskach Ride i wiązaniach Head (takie akurat brałem). Można było w miarę łatwo samemu zmienić ustawienia kątów. Faktem jest jednak, że blokady zapychały się śniegiem i niekiedy lekko przymarzały.

Ten system był chyba zaprojektowany dla wygody wypożyczalni (szybszy montaż wiązań, więc szybsza obsługa klienta), a nie tak jak rotary czy ten drugi system dla ridera.

#19 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 January 2014 - 18:36

Ale jaja :) Kupcie sobie ważące 3 kg wiązania rentalowe i macie to samo :)

Im prostsze wiązania tym większa jest ich bezawaryjność. Bałbym się na czymś takim jeździć, gdyby coś takiego podczas gleby puściło, to kolano jest załatwione.

Stopa postawiona w poprzek deski, pozwala kontrolować krawędzie. Tu na hulajnodze o takiej kontroli (skrętności) możemy zapomnieć. Poślizgnięcie się tylnej nogi, gleba, okręcenie kolana. Bolesne, kontuzjogenne, noga jest "blokowana" przez całą długość deski. Przy normalnej pozycji przedniej nogi, blokuje nas tylko nose deski.

Jak się jedzie na hulajnodze, na wyciągu, to jedzie się bokiem. To jest snowboard a nie narty. Lepiej nauczyć się nie wykręcać w takich sytuacjach kolana niż pchać w takie wynalazki. Mogę się założyć że jakaś tam metodyka nauczania o tym wspomina...

#20 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 January 2014 - 19:03

Zgadzam się z Morganem, słaby wynalazek,bałbym się,że to się przestawi, pomijam awaryjność. A na marginesie poziom tego "spanish pro" taki nie za bardzo...