Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

(Babska Deska) ;) Burton Feelgood Dla Faceta?


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2013 - 20:01

Szkuma dla siebie deski Burtona z mocowaniem wiązań w szynie, 155-159, chętnie rocker. Trafia misie bardzo tanio (100-250 zl) Burton Feelgood. Są tylko dwa problemy - nie jest to rocker a camber i jest to kobiecy model. Jest jakaś różnica w budowie desek kobiece-meskie? Złamie się pode mną (83kg)? Aha - najważniejsze - nie jest różowa, na całe szczęście - jest biało-niebieska. ;)

Ogólnie, chodzi mi o taki surfersko-deskorolkowy feel, że (przy jeździe w lesie i w puchu) tył deski nie stawia prawie wcale oporu przy skrętach. W zeszłym sezonie przesiadłem się z camberowego Nitro Team 159 na YES Great Dudes 163. Ogólnie porażka - w Nitro, żeby jeździć poza trasą dawałem wiązania mocno w tył, dzięki temu w lesie nie było problemu z ciasnymi, wymuszonymi skrętami. W YES, która jest twin tipem, mam bardzo dużo deski za tylnią nogą - ciasne skręty stały się bardzo trudne, deska chce prowadzić, tył stawia duży opór. Przy pierwszym wjechaniu w las mało nie rozwaliłem się na drzewie - ja skręciłem a tył deski stwierdził, że jedzie innym śladem niż reszta ;) Warunki były też wredne - twarda skorupa śniegu na wierzchu, pod spodem miekkie. Jedyny plus twintipa w lesie jaki zauważyłem, to to, że można jechać na switcha. Przy camberze z wiązaniami mocno w tył próba switcha kończyła się nurkowaniem pod śnieg.
Mam nadzieję, że ICS Burtona pozwoli na łatwe dostrajanie stance do potrzeb.

Użytkownik Wdhiz edytował ten post 15 December 2013 - 20:08


#2 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 December 2013 - 20:18

a skąd ty wziąłeś taką długą damską deskę... po hamerykańskich mutantach... siostry Wiliams? :bag:
no board no fun!

#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2013 - 21:27

W czystym rockerze burek z nowych nic nie ma fajnego ale polecam Joystick 157 cm. Używane lub z poprzednich lat jeszcze będą. Polecam bo sam miałe,
Lub Super Hero - ale dla mnie za miekka była.
lub z Hybdrydek Process lub Sherlock
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 December 2013 - 22:51

Aaa - nie podałem długości - 155 cm. Doczytałem jeszcze, że niestety stary model - 2008/02009. Ogólnie szukam deski do 300-350 zł, na razie na czy jeździć mam, Burton to raczej fanaberia. Wypracowałem sobie jakąś technikę niezabijania się w lesie ;)

#5 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2013 - 09:57

@wdhiz - pełen szacunek, że wytyczasz swoją w własną ścieżkę snowboardową... na przekór, po grudzie, czasem pod górkę, ale bez kompromisów... O0
h5
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#6 Wdhiz

Wdhiz

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 129 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2013 - 20:00

No i stało się... obudziłem Demona Loży Szyderców... :wallie: Jak pisałem tego posta, taki daleki, cichy, cichuteńki głos w tyle głowy mówił - Nieee, kuuu..wa, nie pisz tego!!!! Mam za swoje.
Na usprawiedliwienie mam tylko to, że zwiodła mnie chęć posiadania deski Burtona z ICS za równowartość dwóch czerwonych Jasiów W.

#7 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2013 - 20:07

aaa nieeee... jak to czerwone jaśki, to też wolałbym deskę... nawet damską... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...