Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Euro - Włochy


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Turysta89

Turysta89

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 18 September 2013 - 13:30

Wymieniacie walutę na miejscu? Czy korzystacie z jakiś kantorów w Polsce i jedziecie z ojro? Mój ziomek polecał mi zajrzeć na www.viakantor.pl, żeby wymienić sobie zł na euro i przyoszczedzic pare groszy.

Ktoś się orientował? Znacie ten serwis?

#2 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 September 2013 - 15:49

Jeśli masz konto walutowe i chcesz wymienić parę tysi ojro, to może warto, ale różnica 1gr na korzyść tego kantoru w necie to dla mnie żadna różnica. Zwłaszcza, że idąc do kantoru w realu, dostajesz do łapy realną kasę, a nie być może wirtualny przelew. Nie wiem też jak można wpaść na pomysł wymiany złotówek na euro za granicą... Euro w kieszeni i karta w razie wu - nic więcej nie trzeba :)
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#3 wojus

wojus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 September 2013 - 08:15

kupuje wcześniej w normalnych kantorach po dobrym kursie a nie na ostatnią chwilę, a jak w kilka osób się zgadasz to dostaniesz jeszcze lepszy przelicznik.

#4 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 October 2013 - 06:53

Mam konto eurowe, do niego kartę bankomatową. Kupuję walutę na np. Walutomacie, przelewam na to konto i potem tylko wyciągam kasę z bankomatu w eurolandzie. Trzeba pamietać o ograniczeniach swojej karty bo miałem do zapłaty 1400 eurosów a tu bankomat krzyczy, że limit 400:( ale przez internet udało mi się zmienić co nieco i nie wzywali do mnie policji:) W hotelach rodzinnych za kartami nie przepadają to i gotówkę trzeba wyciągać.
G

#5 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 October 2013 - 11:18

Może dlatego że płacą prowizję od każdej transakcji dla usługodawcy sieci terminali ;-) U nas to przeważnie eService i Polcard.
Swoją drogą ciekaw jestem jakby sobie poradzili gdybyś nie miał tej kasy.

Użytkownik Muniek edytował ten post 27 October 2013 - 11:19


#6 Molek

Molek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 27 October 2013 - 12:25

.

Użytkownik Molek edytował ten post 27 October 2013 - 12:26


#7 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 October 2013 - 15:55

Oczywiście płacą prowizję choć mniejszą niż w Polsce.
A jak by sobie poradziliby gdybym nie miał kasy? Wolałbym nie próbować, ale mam jeszcze oczywiście konto złotówkowe i zapłaciłbym z niego tyle, że tam byłoby 3% spread'u, jakaś prowizja, przeliczanie z euro na usd i dopiero na zł czyli w plecy gdzie kilka stówek może wyjść.
Jak rezerwuję hotel to często proszą o jakąś zaliczkę przelewem. Wtedy to robię ale bank pobiera dużą prowizję.
Tak więc trudny wybór choć ja wolę nie wozić ze sobą dużej kasy i dlatego używam karty.
Ostatnio już jeżdżę z biura i hotel opłacony tutaj więc tylko potrzebuję kasę na bieżące wydatki.
pozdro, g