Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wiązania Do Freeride


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 September 2012 - 20:29

Heja!

Jako, że musiałem jakoś zachęcić ludzi wchodzących to nazwa tematu jest tylko nieco odbiegająca od myśli przewodniej :)

Od wieków posiadam wysłużone desiwo freeridowe NDK, którym jednak dobrze mi się śmiga i nie zamierzam go zmieniać - sami wiecie to jak sentyment do 40 letniego T-Shirtu z dziurami ("no ale kochanie, przecież mój dziadek go nosił, nie wyrzucę go ot tak!") . Jednak komfort jazdy można w tym wypadku poprawić na inne sposoby.

Chciałbym zmienić wiązania i kupić takie, by cały sprzęt był dostosowany do szybkiej i agresywnej (co wcale nie oznacza, że chamskiej ;) ) jazdy. Blat jest, buty są, chciałbym zmienić wiązania, bo są one uniwersalne. A wolałbym jakieś twardsze od tych które mam - takie typowo freeridowe.

Więc tutaj rozpoczyna się część właściwa, drodzy koledzy ( i koleżanki również!):

Czy macie jakieś wiązania, które moglibyście polecić do jazdy "fast and furious" ? Coś swojego, sprawdzonego, coś od kolegi, koleżanki, mamy, wujka,brata, cioci, coś co się znakomicie sprawdza, jest bezawaryjne i o których po prostu wiecie, że spełnia swoje zadanie perfekt ?

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki modeli.

pzdr,
pele
KUBOTA TEAM official rider!

#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 September 2012 - 22:28

Z wiązaniami jak z butami...muszą być dobrze dopasowane....z wiązań szukaj między flux a Union (force) lub rome(targa)...najważniejsze aby wiązania nie były miększe od deski ;)

#3 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 September 2012 - 17:18

spraw sobie ROME Targi :)

#4 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 September 2012 - 18:55

ekstra, dwa posty od moich guru i już wiem co wybierać :) stawiam na rome targi ! W razie czego, jak panny na stoku nie będą wszystkie moje, albo jak będę się wywalał co rusz to wiem, na kogo winę zrzucić ;)
KUBOTA TEAM official rider!

#5 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 September 2012 - 20:06

Union Force ale Force MC czyli dzisiejsze MC Matafuse tyle że one kosztują majątek, a z troche tańszych napewno Cartele siądą - sprawdzone, konkretne i niezniszczalne wiązania

pozdro jou bou bou
JOIN The Ride

#6 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 September 2012 - 20:09

ekstra, dwa posty od moich guru i już wiem co wybierać :) stawiam na rome targi ! W razie czego, jak panny na stoku nie będą wszystkie moje, albo jak będę się wywalał co rusz to wiem, na kogo winę zrzucić ;)

takie jedno ale.. w modelu bodajże 09/10 pękł mi pasek przy dolny strapie na szczęście da sie go bezproblemowo dorwać u dystrybutora

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#7 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 September 2012 - 21:24

dobra, temat się rozwija widzę, zbieram inne opinie. Majonez, a miałeś Cartele? I mocno je katowałeś?

Kortas, a po jakim czasie Ci pękł ten pasek? I miałeś wtedy intensywny sezon?
KUBOTA TEAM official rider!

#8 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 September 2012 - 21:35

hmm ile miały... sezon albo dwa. Intensywny na swój sposób bo były katowane na leśnej hopce a że umiejętności za wysokie nie były to i dostawały trochę. Z tego co pamiętam to była jedna z mroźnych zim i ciągle zapinanie i odpinanie nie wyszło im na dobre.

moje kuku wyglądało tak
http://sphotos-h.ak....0_4716164_n.jpg

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#9 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 September 2012 - 22:07

Cartele katuje od 2007 non stoper, nie oszczędzając ich wcale, teraz mam model z 2011, jedna osoba z tego forum też ma moje jakieś tam starsze i pewnie jeżdzą dalej , bo gdyby nie na pewno byłbym oficjalnie zbluzgany że nie działają czy coś :) narazie jedyne wiązania jakie wogóle moge mieć i które mnie nigdy jeszcze nie zawiodły, starsze modele miały troche wad, ale teraz moim zdaniem wiązki bardzo bliskie doskonałości o idealnej twardości

wiązania nie do zajechania :ph34r: a nawet jak to Burton na tyle jest za***isty że w każdym serwisie Ci wszystko ogarną
JOIN The Ride

#10 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2012 - 19:57

noo Kortas, dowód rzeczowy całkiem rzeczowy ;) ale jak rozumiem nadal z nich korzystasz czy sprzedałeś te wiązania?

Majonez, nie znalazłem Carteli w najnowszym ich katalogu, orientujesz się może czy nie zmieniły czasem nazwy?

Łomatko, Cartele to przeto Burton robi - te mi nie pasują z uwagi na śrubowanie - chyba oni nie mają 4D ? A poza tym cena jest nieco torpedująca. Chyba zostanę jednak przy Targach
KUBOTA TEAM official rider!

#11 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2012 - 20:07

sprzedane :) przesiadłem sie na miękkie technine

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#12 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2012 - 20:21

Kortas, a możesz polecić jakiś sklep stacjonarny w wwie? Bo bym sobie tam z dechą podjechał i poprzymierzał wszystko jak trzeba :)
KUBOTA TEAM official rider!

#13 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2012 - 21:24

hmm w warszawce powiadasz.. napewno bunkierstore (tylko nie wiem czy mają już zimową kolekcje na sklepie bo w lato handlują golfem) tam znajdziesz foruma i burtona
sklep burka masz też w bluecity, naprzeciwko jest chyba kamuflage i kiedyś też tam chyba widziałem wiązania ale jakie to nie pamiętam.
w arakadii jest taki ala skateshop i też chyba mieli sprzęt zimowy (pewnie też jeszcze brak zimowej kolekcji)
ogólnie w całej warszawie króluje burton i ciężko coś innego znaleźć.. niestety

burek nie daje też przypadkiem dysków do normalnych desek ?

Użytkownik kortas edytował ten post 20 September 2012 - 21:25

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#14 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2012 - 21:32

ooo dzięki wielkie za te namiary, z któregoś na pewno skorzystam. a jak nie to w 3mieście znajdę Rome

burek nie daje też przypadkiem dysków do normalnych desek ?


oo a tego to nie wiem też, byłoby ekstra jakby ktoś informacją posłużył zanim sprawdzę osobiście ;)
KUBOTA TEAM official rider!

#15 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 September 2012 - 21:52

a tak z ciekawości orientuje się ktoś czy są jakieś różnice w średnicy dysków ? Gdyby były takie same to ze starych wiązań sobie weźmiesz krążki i było by po problemie :)

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#16 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 September 2012 - 17:06

różnicy w średnicy raczej niema...problem z ząbkami i ich ukształtowaniem :P

#17 Grzechu

Grzechu

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 September 2012 - 17:31

A jakie to są dyski do normalnych desek ? przecież burek ma dyski 4d, 3d czyli do starych swoich roczników i est do nowych, nawet jak ktoś ma deche z est to nie musi se kupować wiązań est wystarczy kupić standardowo i tam zawsze są 2 dyski 4d/est i 3d przynajmniej ja tak miałem :bag:
JOIN The Ride

#18 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 September 2012 - 18:06

A jakie to są dyski do normalnych desek ? przecież burek ma dyski 4d, 3d czyli do starych swoich roczników i est do nowych, nawet jak ktoś ma deche z est to nie musi se kupować wiązań est wystarczy kupić standardowo i tam zawsze są 2 dyski 4d/est i 3d przynajmniej ja tak miałem :bag:

tak tez mi sie wydawało że dają 2rodzaje dysków :)

pele jeszcze wyczaiłem u Marka S w poście że w promenadzie coś może być
http://warszawa.prom...epy/boardriders
pewnei też burek ale trzeba sprawdzić :)

Użytkownik kortas edytował ten post 21 September 2012 - 21:23

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#19 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 September 2012 - 23:23

Flux SF45 (najrozsądniejszy wybór)
Flux DMCC (najtwardsze, najdroższe)
Flux TT30 (ewentualnie też ogarną pewnie tę deskę)

Poczytaj o Flux na www.snowboardingforum.com sporo opinii od ludzi którzy na nich jeżdżą a nie je sprzedają :)

A tak swoją drogą, powiedz proszę co to za buty masz? Najtwardsze wiązanie z nie do końca dopasowanym butem do niego to nie jest najlepsze rozwiązanie...

#20 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 September 2012 - 10:24

oo, Kortas dzięki za kolejny cynk!

mrgn - poczytałem o Fluxie i faktycznie mają coś w sobie. Cena też przystępna.

Odnośnie butów to aktualnie posiadam takie: http://www.snowboard.../d-75923-c-916/

i teraz nie wiem, czy buta typowo kupować też na freeride, czy zostać przy tym uniwersalnym? Flex mają 6, a wiązania z butami powinny mieć je zbliżone te wartości?
KUBOTA TEAM official rider!