Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Cała Zimowa Oferta Polski W 9-13 Dni ?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 June 2012 - 19:22

Wcześnie na to ale cóż - to czas na kompletowanie sprzętu i myśleniu o zimie ;-) Taki o to trip sobie zaplanowałem po Polsce. Mając świadomość, że w naszym kraju nie ma szczególnie wysokiej jakości stoków chciałem ograniczyć ilość przejechanych kilometrów. Priorytetem jednak dalej było zaliczenie największych ośrodków jakie mamy w kraju. Jestem z Krakowa więc dobrze się dla mnie złożyło, gdyż większość najlepszych miejsc jest u nas nad Słowacją. Opuściłem więc wszystko to co nad Czechami ale tam chyba nie ma zbyt wiele ?

Google mówi 560 km, z dojazdami i używaniem auta na miejscach pewnie wyjdzie około 700 km. Będzie to mniej więcej 1 pełny bak paliwa, ilość śmieszna jak na zaliczenie całej oferty zimowej w kraju. Wychodzi 9 miejscowości, w mniej ciekawych wystarczyłby pewnie 1 pełen dzień jazdy na stoku, wieczorem wsiadamy w auto i jazda do kolejnej miejscowości, nocleg i od samego rana mamy kolejny stok, kolejne warunki :-) W ciekawszych miejscach można by zostać na 2 dni - nie wszystko da się ogarnąć za jednym razem.

Jeżeli zostałby taki skład miejscowości to myślę że wycieczka trwałaby miedzy 9 a 13 dni. Jak dla mnie super propozycja, można za jednym razem przypomnieć sobie co mamy w kraju (mimo że porównując z innymi wieloma to mamy skromnie) ;-)

Kraków

Szczyrk
Zawoja
Jaworzyna
Witów-Ski
Zakopane
Białka Tatrzańska
Czarna Góra
Wierchomla
Limanowa

Kraków
MAPA: http://goo.gl/maps/eqGE


Bardzo chętnie przyswoję info co jeszcze można dodać do listy miejscowości, co wywalić, czy warto podjechać jednak jeszcze gdzieś dalej w Polsce (coś co się wyróżnia na tle tego co zaproponowałem) ? Ktoś był na tego typu wycieczkach i ma jakieś relacje ? Planowałbym takie coś gdzieś w styczniu - lutym, tylko brakuje osób do zrealizowania takiej wyprawy. Nikt z moich znajomych raczej na takie coś nie pójdzie więc trzeba by 2-3 osób do samochodu (który mam) i można jechać. Koszta: paliwo ( 100 max 150 zł zależy ile osób ) + jedzenie + noclegi + karnety, norma.

Użytkownik Muniek edytował ten post 20 June 2012 - 19:25


#2 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 June 2012 - 19:39

Skoro Zieleniec u Ciebie odpada, to gdzie choćby taki Korbielów? Może jeszcze Jurgów?
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#3 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 June 2012 - 20:17

Zaproponuj jakieś przetasowanie

#4 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 June 2012 - 09:14

Zaproponuj jakieś przetasowanie


zieleniec przetestowany i pomimo braku długich tras to mi sie bardzo tam spodobało.
Korbielów niby miejscówka fajna ale przeraża mnie stara infrastruktura i póki co chyba tam się bym nie wybrał

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#5 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 June 2012 - 13:23

Co sądzicie o takim rozwiązaniu ?

http://goo.gl/maps/WZYe

PS: czy warto pojeździć w Jaworzynie Krynickiej ?
Zieleniec poszedłby na osobny wyjazd z 1-2 noclegami.