Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Burton] Hero 2011/2012


1 odpowiedź w tym temacie

#1 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 23 January 2012 - 22:40

Na jednym z ostatnich wypadów do Białki postanowiłem skorzystać z tego że w lokalnej wypożyczalni mieli deski burtona z nowej kolekcji 2011/2012 i objeździć kilka z nich. Wcześniej nie miałem okazji jeździć zbyt wiele na Burtonowych deskach, za wyjątkiem Customa 2010/11 w ubiegłym roku, który zrobił na mnie dobre wrażenie, no i szukam dla siebie nowej deski na ten sezon, stąd pomysł takiego mini testu. W teście uczestniczyły CUSTOM, HERO, EASY LIVIN.

Później przysedł czas na TD3 i kolejne testy desek Burtona, więc ok.?.. Tych desek objeździłem w tym sezonie już naprawdę sporo. Ale dzisiaj przyszedł odpowiedni moment żeby podzielić się z wami wrażeniami z jazdy na Burton Hero 2011/2012

Deska dobra do jazdy. Nie będę tutaj rozwodził sie nad zastosowanymi technologiami. Nie jest najbardziej miekka, do sztywnych tez nie nalezy. Wrazenie jest takie po środku. To co mnie zaskoczylo i zrobiłem wow, to jej manewrowosc. Wyobrazcie sobie takiego quatera, mniej wiecej wysokosci pol metra, taki nasyp przy krawędzi stoku. Najezdzajac z dosyc mala predkoscia zrobilem na tej desce alley-op 540 backside czyli 1,5 obrotu w gore stoku. Zadnego zlapania krawedzi przy lekko niedokreconym obrocie a zarazem stabilnosc przy najezdzie i dobre wyczucie deski.

W trakcie normalnej jazdy na krawedzi deska sprawuje sie nad wyraz dobrze. Ńie jest to oczywiscie przecinak, ale wrazenie z jazdy jak na normalnym camberze.

Podsumowujac deska dość uniwersalna, do jazdy i do zabawy, pewnie równierz sprawdzi sie na większych przeszkodach.
W mojej skali Gooday'a daje GGGGG czyli pięc razy G (w skali do sześciu).

Mam nadzieję że mój komentarz okaże się przydatny. Gdybyście chcieli bardziej szczegółowy opis, to postaram się jeszcze conieco dopisać.

Jak ktoś szuka w miarę uniwersalnej deski, ktora jednak jest twinem i można ja zastosować w parku, to brać w ciemno. W połaczeniu z wiązaniami Burton Custom 2011/2012 albo Malavita stanowimcałkiem niezły żestaw.
W puchu nie testowałem bo w grudniu w Białce nikt nawet nie marzył o puchu. :-)

Dobrego wieczoru.
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#2 shoeco

shoeco

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 March 2012 - 23:15

,Witam,

Mam wlasnie zamiar zakupic ta deseczke i jeszcze moze w tym miesiacu cos pojezdzic na niej wiecej opini mysle ze przekaze ok listopada/ grudnia w zaleznosci od sniegu ;-)

mam nadzieje ze bedzie sie dobrze smigalo

Pozdrawiam