Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[K2] Lunatique Vs [Voelkl] Flavor Rc / Dla Dziewczyny


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 lexie27

lexie27

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 12:32

Witam. Jestem nowa na forum, wiec proszę o wyrozumiałośc. Jeżdzę na desce 13 lat! a dalej nie bardzo potrafię :D tzn zjechac w dół da rade, nawet slalon wyjdzie. Ale do jazdy na krawędziach to jeszzce daleko. Wiem, wiem wstyd się przyznawac.
W moim subiektywnym odczucie jestem średniozaawansowana ;) Szukam dla siebie deseczki z wiązaniami. Do tej pory jezdziłam na unlimited 4 you (152, fs) kupionej przez tate w hipermakecie ;) jak sie zresztą okazało zadużej na mnie. Myslę więc, że pora kupic coś porządnego.

Waże 45 kg
160 cm wzrostu
but ok 38

preferuje raczej zjazdy na przygotowanych stokach, bez skoków i nadmiernej prędkości. Zależy mi na skretnej desce, żeby podszkolic jazde na krawedziach.

Niestety czytając forum, wiem mniej niz przedtem. Każdy poleca co innego, zachwala swoja marke.
Wiec bardzo prosiłabym o obiektywną pomoc w podjeciu ostatecznej decyzji, bo ferie juz zaczete, choc śniegu brak, to i tak bym chciała coś kupic.

Mam 2 typy:
k2 lunatique
http://roninstore.pl...eco-pop-2010-12

oraz

voelkl flavor rc
http://www.sklepsnow...avor-rc-11.html


A i budżet mam ok 1300-1500.


Stosunkowo mało opini znalazłąm o tych modelach.
Bede wdzieczna za każda sugestie. Dziekuje i pozdrawiam.

#2 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 13:30

o K2 nic nie wiem oprócz tego że to dobra firma i robi dobre deski , ale akurat tego modelu nie znam.
Na pewno ktoś z kolegów się wypowie

Co do Flavor to już mogę się wypowiedzieć bo mam informacje z pierwszej ręki od zaawansowanej rajderki :)
deseczka z rockerkiem ale bardzo przyjemna nawet w ciętym , generalnie dziewucha bardzo zadowolona i jak ją zobaczyła to powiedziała że śliczna cokolwiek to znaczy , mine miała mniej więcej taką jak ja dostała :excited:

A teraz poważnie flavor dobrze radzi sobie przy jeździe na przygotowanym stoku jak i przy różnego rodzaju flattrickach , puch tez ogarnia znakomicie , w parku nie sprawdzana .
No i dla Ciebie to te 142 chodź przydała by się wypowiedź jeszcze Siwego albo Morgana co do długości .

#3 maku

maku

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 15 January 2011 - 13:47

o K2 nic nie wiem oprócz tego że to dobra firma i robi dobre deski , ale akurat tego modelu nie znam.
Na pewno ktoś z kolegów się wypowie

Co do Flavor to już mogę się wypowiedzieć bo mam informacje z pierwszej ręki od zaawansowanej rajderki :)
deseczka z rockerkiem ale bardzo przyjemna nawet w ciętym , generalnie dziewucha bardzo zadowolona i jak ją zobaczyła to powiedziała że śliczna cokolwiek to znaczy , mine miała mniej więcej taką jak ja dostała :excited:

A teraz poważnie flavor dobrze radzi sobie przy jeździe na przygotowanym stoku jak i przy różnego rodzaju flattrickach , puch tez ogarnia znakomicie , w parku nie sprawdzana .
No i dla Ciebie to te 142 chodź przydała by się wypowiedź jeszcze Siwego albo Morgana co do długości .


Jeśli chodzi o Flavora to także osobiście polecam i przy Twoich wymiarach długość 142 będzie dla Ciebie odpowiednia. Gdybyś była zdecydowana to proszę link do Voelkl Flavor 142cm w bardzo dobrej cenie:)
http://allegro.pl/sh...item=1414932345

#4 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 13:48

wybrałbym raczej deskę K2 :) oczywiście długość jak już Jaco wspomniał 142cm


pzdr..

#5 lexie27

lexie27

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 14:44

Barzo dziekuje :)
Co do długości to potwierdzone przez "najlepszych" , że 142 bedzie odpowiednia..
Voelkl ma dośc dobre opinie, szkoda, że nie mozna go dostac bliżej katowic :(
Zastanawia mnie tylko, jak to jest, że niby każdy chwali K2 ale nikt na tym nie jezdzi?

#6 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 15:11

e..no troszkę osób na K2 śmiga :) . W większości przypadkach decyduje niestety dobry marketing :) np. Burek :) ma najlepszy ;)

Użytkownik Aro edytował ten post 15 January 2011 - 15:11


#7 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 16:34

Voelkla mają w Katowicach na Brynowskiej 76 w Snow4life ale czy akurat ten model to nie wiem :)
A K2 możesz sobie obadać w Mikołowie

#8 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 15 January 2011 - 17:27

Voelkla mają w Katowicach na Brynowskiej 76 w Snow4life ale czy akurat ten model to nie wiem :)
A K2 możesz sobie obadać w Mikołowie

k2 lunatique tez memy:):)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#9 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 15 January 2011 - 17:39

Voelkla mają w Katowicach na Brynowskiej 76 w Snow4life ale czy akurat ten model to nie wiem :)
A K2 możesz sobie obadać w Mikołowie

Możliwe że Flavor 142 obejrzysz i kupisz Katowicach, tak jak chłopaki piszą. Wielce prawdopodobne, że kupisz ją tam w znacznie niższej cenie, niż na Allegro. W dodatku otrzymasz tam kartę gwarancyjną, czyli podstawę 2-letniej gwarancji dystrybutora w Polsce, jednocześnie gwarancję I gatunku.
Flavor ma potrójny splot włókien szklanych (Triax), ta K2 podwójny (Biax).
Potrójny splot powoduje że deska znacznie spokojniej zachowuje się na większej prędkości, lepiej tłumi wibracje, lepiej gasi lądowania, jest mocniejsza, bardziej wytrzymała. Jakość i rodzaj splotu włókien szklanych, w jaki jest zapakowany ze wszystkich stron rdzeń deski, to jeden z głównych czynników dlaczego jedna deska jest droższa a inna tańsza. Często decyduje też czy deska jeździ fajnie czy też nie. Jak sobie rokminicie deski na których do tej pory jeździliście, testowaliście, to sami dojdziecie do wniosku, że lepiej Wam się jeździło na tych deskach z Triax Fiberglass... Piszę to w kierunku osób lepiej jeżdżących :) Dla początkującego Biax wystarcza w zupełności.

#10 lexie27

lexie27

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 18:17

Ło matko ale ze mnie d*pa :( A byłam pare dni temu w Snow4life, tylko niestety pytałam o inne modele. Wtedy jeszcze marzyło mi sie voelkl shine ;)

Kombinuje co tu zrobic, bo jutro na 3 tygodnie mam zaplanowany wyjazd?!

#11 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2011 - 18:22

To gadaj z Siwym może Ci jutro otworzy sklep ;D

#12 nomeansno

nomeansno

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2011 - 22:12

A ja mam do sprzedania nowego Flavora 142, wysłałam Ci info na priva :)

pozdr.

Ło matko ale ze mnie d*pa :( A byłam pare dni temu w Snow4life, tylko niestety pytałam o inne modele. Wtedy jeszcze marzyło mi sie voelkl shine ;)

Kombinuje co tu zrobic, bo jutro na 3 tygodnie mam zaplanowany wyjazd?!



#13 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2011 - 19:08


WItam

Postanowiłem utworzyć oddzielny temat z dyskusji toczącej się między mną a użytkownikiem "mrgn" poświęconych Biaxialowi i Triaxialowi, ponieważ uważam że jest ciekawy i zasługuję na oddzielny wątek :)

Mam nadzieję, że Morgan niema nic przeciwko ;)



aktualnie przeniesione posty z tego tematu znajdują się TUTAJ


pzdr...


aDECHAde.com Team