Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Dylemat Co Wybrać...pomocy :d


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 xgaijinx

xgaijinx

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 January 2020 - 14:51

Witam

 

Po kilku latach na K2 Raygun 2015 przyszedł czas na wybór deski, która idealnie dopasuje się do mojego stylu jazdy.

 

Chciałbym aby moja deska była dobra do butterow (tu na myśl przychodzi 3bt tech i bataleon fun.kink)

 

Chciałbym żeby była miekka ale miała mimo wszystko jakiś pop (tu najlepszym wyborem wydaje się GNU space case albo finest 2020)

 

Chciałbym żeby mimo wszystko dobrze sprawdzała się w twardym śniegu lub lodzie (tutaj GNU z magne traction pewnie by sie przydało albo Arbor Westmark Rocker? ) 

 

Fajnie gdyby można jeszcze nią było wjechac w puch i nie zajechać przy tym tylnej nogi :) tutaj przychodzi mi na myśl Ride Twinpig.

 

Podsumowując chcę miękkiej deski na której można poświrować w parku, na stoku i poza nim ale, która nie zawiedzie mnie na ostrzejszym oblodzonym zakręcie.

 

 Mówią, że jak deska jest do wszystkiego to jest do niczego dlatego tylko szukam czegoś co jest najbliżej moim wymaganiom a nie spełni je wszystkie.

 

Cena nie gra roli.

 

Dodam, że mój poziom umiejętności to małe jumpy, jakies koślawe 180ki, ollie, nollie ok. buttery narazie slabo(chciałem poćwiczyć), w miare spoko jazda switchem, w puchu tez nieźle sobie radzę jak na 2-3 wyjazdy tygodniowe w roku.

 

Z gory dzieki za wasze opinie!


Użytkownik xgaijinx edytował ten post 22 January 2020 - 14:52


#2 marv

marv

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 January 2020 - 15:59

Rome Ravine, Nitro Dropout Sent from my SM-G975F using Tapatalk

#3 xgaijinx

xgaijinx

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 January 2020 - 22:05

Rome Ravine, Nitro Dropout Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Hmmm nie wiem jak wczesniejsze ale wersje na 2020 to są dość twarde deski bardziej o charakterze all mountain, freeride a nie specjalnie nadaja sie do butterow i freestyle. Podejrzewam ze Rome Agent byłby lepszym wyborem dla mnie.



#4 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 24 January 2020 - 16:55

Ride twinpig, burton namedropper, pathron sensei 2017 (2020 bede mial w niedziele na stopch to tez sie wypowiem).

najlepsze deski do tego co szukasz jakie mialem na nogach


icon_users.png


#5 xgaijinx

xgaijinx

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 January 2020 - 19:43

Ride twinpig, burton namedropper, pathron sensei 2017 (2020 bede mial w niedziele na stopch to tez sie wypowiem).

najlepsze deski do tego co szukasz jakie mialem na nogach

Miedzy Ride Twinpig a Burton Namedropper która będzie wg Ciebie lepsza? 



#6 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 25 January 2020 - 16:28

Ride twinpig mozna wziac szerszy, dzieki temu lepiej mi siedzi w carvingu którego używam przy butterac. Namedropper ma chyba delikatnie wiekszego popa ale obie sa mega skoczne.
Ja wybrałem Twinpiga:)


icon_users.png


#7 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2020 - 20:08

Gnu 4, pro model Foresta Bailley do takiego all roundu jak opisałeś...

Użytkownik Marek S. edytował ten post 25 January 2020 - 20:08


#8 xgaijinx

xgaijinx

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 26 January 2020 - 22:42

Chyba też sie skuszę na twinpig :) zastanawiam się tylko nad rozmiarem. Mam 179cm wzrostu i waże 78kg. Myśle, że 151 powinna być spoko. Moja ostatnia deska miała 159 i była o wiele za duża. Testowałem jakiegos burtona 153 i była dla mnie o niebo lepsza. Z tego co słyszałem to twinpiga można a nawet trzeba wziąć trochę krótszego niż inne deski?



#9 xgaijinx

xgaijinx

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2020 - 08:07

Gnu 4, pro model Foresta Bailley do takiego all roundu jak opisałeś...

 

Gnu 4 chyba nie nadaje się do pressingu, czy butteringu a właściwie do jego nauki bo jest za twarda. Podejrzewam, że gnu space case gdybym go znalazł gdzies byłby lepszy :)



#10 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 January 2020 - 10:27

No ja mam 151 a waze 70 kg i 174cm wzrostu:) Mozesz miec dobre bo specjalnie dobierałem za szeroka;p

Pathron Sensei 2020 objechany i dziwne uczucie bo nastawiłem sie, że półka cenowa inna to nie będzie im dorównywał ale ma wszystko co twinpig (Medium wide wersja) a na krawedzi jedzie lepiej 0_o. Może dlatego, że jest fabrycznie ostra ale polecam sobie porównać te dwie deski bo można sie zdziwić.
Druga sprawa, twinpig poki co wydaje się nie do zniszczeniaXD 

EDIT:
Zreszta jesli masz blisko na Czarny Gron wpadnij, dam ci sie przejechać na tych deskach;p Przyda sie opinia kooś z boku bo sam mam znów dylematXD


Użytkownik gula44 edytował ten post 27 January 2020 - 10:29

icon_users.png


#11 xgaijinx

xgaijinx

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 January 2020 - 10:41

No ja mam 151 a waze 70 kg i 174cm wzrostu:) Mozesz miec dobre bo specjalnie dobierałem za szeroka;p

Pathron Sensei 2020 objechany i dziwne uczucie bo nastawiłem sie, że półka cenowa inna to nie będzie im dorównywał ale ma wszystko co twinpig (Medium wide wersja) a na krawedzi jedzie lepiej 0_o. Może dlatego, że jest fabrycznie ostra ale polecam sobie porównać te dwie deski bo można sie zdziwić.
Druga sprawa, twinpig poki co wydaje się nie do zniszczeniaXD 

EDIT:
Zreszta jesli masz blisko na Czarny Gron wpadnij, dam ci sie przejechać na tych deskach;p Przyda sie opinia kooś z boku bo sam mam znów dylematXD

 

Dzieki ale niestety mam daleko :) Swoja droga jakos nie jestem przekonany do firmy Pathron. Chyba z tego wzgledu, ze poza Polska nie slyszalem zeby ktokolwiek o niej pisal/mowil/testowal. Ale tez nie szukalem wiec moze poprostu nie trafilem.

 

Zainteresowaly mnie nowe deseczki jeszcze np. Endeavor Pioneer 2020 (wydaje sie troche twardsza niz te z zestawienia ale za to ma wiele innych zalet), Endeavor Scout 2020,  



#12 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 28 January 2020 - 18:56

Spoko tez byłem sceptycznie nastawiony bo półka cenowa zupełnie inna i troche mnie to zaskoczyło:) Przejechałem sie i dlatego sie wypowiadam. Natomiast wersja z rockerem miedzy wiazaniami do mnie nie przemawia (ale to w zadnej desce w sumie)


icon_users.png


#13 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2020 - 13:45

Pamiętam, że Endeavor jest na systemie Channel, chociaż w sumie teraz wszystkie wiązki są już z kompatybilne.



#14 majkel506

majkel506

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 February 2020 - 16:06

podepnę się pod temat, bo zaczynam się rozglądać za nową dechą bo wymagania podobne co autor postu :) a wypadłem trochę z obiegu z tych nowinek technologicznych w deskach :)

Najbardziej kręci mnie jazda w puchu, jednak za wiele jej nie mam w sezonie i głównie jest to stok, na którym jeżdżę w miarę szybko lub trenuję buttery, często wynajduję tez sobie hopki. W parku prawie nie bywam, a jeśli już to tylko hopy i boxy, ale tutaj da radę większości desek więc chyba nie ma co brać tego pod uwagę.

Podsumowując:

70% stok : pewna szybka jazda + miękkość deski na butterach + hopy

30% puch: tak żeby nie zajechać tylnej nogi :)

 

Zainteresowały mnie wymienione deski

Ride Twin Pig , Burton Namedropper oraz Pathron Sensei 2020

 

Która z nich będzie miała przewagę w puchu, nawet przy cofnięciu wiązań?

Jakimi modelami jeszcze mógłbym się zainteresować?

 

Obecnie jeżdżę od kilku sezonów na równie ciekawej desce Stepchild FTW 2013, ale pora spróbować czegoś nowego o innym profilu :) może równie jakiś Stepchild da radę? Endeavor? Capita?



#15 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 February 2020 - 13:32

podepnę się pod temat, bo zaczynam się rozglądać za nową dechą bo wymagania podobne co autor postu :) a wypadłem trochę z obiegu z tych nowinek technologicznych w deskach :)

Najbardziej kręci mnie jazda w puchu, jednak za wiele jej nie mam w sezonie i głównie jest to stok, na którym jeżdżę w miarę szybko lub trenuję buttery, często wynajduję tez sobie hopki. W parku prawie nie bywam, a jeśli już to tylko hopy i boxy, ale tutaj da radę większości desek więc chyba nie ma co brać tego pod uwagę.

Podsumowując:

70% stok : pewna szybka jazda + miękkość deski na butterach + hopy

30% puch: tak żeby nie zajechać tylnej nogi :)

 

Zainteresowały mnie wymienione deski

Ride Twin Pig , Burton Namedropper oraz Pathron Sensei 2020

 

Która z nich będzie miała przewagę w puchu, nawet przy cofnięciu wiązań?

Jakimi modelami jeszcze mógłbym się zainteresować?

 

Obecnie jeżdżę od kilku sezonów na równie ciekawej desce Stepchild FTW 2013, ale pora spróbować czegoś nowego o innym profilu :) może równie jakiś Stepchild da radę? Endeavor? Capita?

 

 

W puchu sensei i twinpig powinny jechac podobnie ale to dalej twiny:) Namedropper to freestylowka węższa i z flatem za wiazaniami wiec delikatnie gorzej.

 

Do tego co piszesz camber miedzy wiazaniami i rocker za bedzie sie nadawał:) Twinpig czy Pathron w moim odczuciu kwestia budżetu.


icon_users.png


#16 majkel506

majkel506

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2020 - 22:56

tak myślałem o takim profilu, camber pod wiązaniami i rocker reszta. Oczywiście, wiem, że w puchu kierunkowa lepiej pojedzie, ale jednak szukam ciągle uniwersalnej dechy, z czasem jak przyjdzie większa potrzeba na FR to pomyślę o drugiej :) na razie chcę aby w miarę dawała radę w puchu bez męczarni i nie gorzej jak mój rocker FTW



#17 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2020 - 21:09

Wpadnij do Krynica na stok Arena Słotwiny 29 lutego i 1 marca. Będzie 50 desek Lib Tech i Gnu do testów.

Tu masz link do eventu:

https://www.facebook...38313632861415/