Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska + Wiązania Dla Dużej Stopy


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 BimberDrinker

BimberDrinker

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 January 2020 - 12:21

Witam wszystkich,

W black friday będąc przy okazji w Warszawie kupiłem buty Ride Lasso EU48/31cm/UK12 (mniejsze okazały się stanowczo za ciasne- tak, pazury przycięte). Wybieram się w drugiej połowie lutego na Słowację i zamierzałem jeździć na wypożyczonym sprzęcie, ale zacząłem się zastanawiać czy nie kupić już zestawu na kilka lat (niezależność $ od wypożyczalni, ryzyko że na takie kopyto nie dostanę w wypożyczalni odpowiedniej deski, bo moje, etc). Wyczytałem że żeby but nie wystawał poza deskę muszę szukać dechy WIDE. W sieci znalazłem kilka desek, ale nie wiem czy wymiarami to wszystko się będzie sklejać. Czy zestaw np Raven Pulse 2020 170W który ma 315/272/315 wystarczy (to 315 to w najszerszym miejscu, więc z 310 buta zostaje jeszcze 0,5 cm, ale stopy pod kątem, więc...)? (Znalazłem też coś takiego jak Pathron CARBON SILVER 2019 który ma 320/272/320, ale piszą na stronach że to deska bardziej sztywna dla średniozaawansowanych i zaawansowanych, więc domyślam się, że na tym etapie nie dla mnie). Do tego na przykład wiązania Ride Lx 2020 XL (290-330)? Wolę zapytać tutaj - sprzedawca przy zakupie butów powiedział że dla mnie deska to taka za co najmniej 2k zł co przy moim budżecie i stopniu zaawansowania chyba nie jest konieczne.

 

Mam 194cm wzrostu i ok 90kg tonażu, od ziemi do brody ok 166/167cm. Chciałbym się zmieść w kwocie do ok 1500zł.

 

Moje doświadczenie-

2018 trzy dni na stoku

2019 trzy dni w Karpaczu (dwie godziny z instruktorem) i dwa wieczory na nocnych zjazdach w Szklarskiej na puchatku

poziom - w miarę umiejętnie zmieniam z krawędzi na krawędź, czasem wyjdzie mi śmigłowiec, ogólnie początki

 

Dzięki.



#2 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2020 - 15:48

Nie mogę znaleźć specyfikacji Raven, ale zdaje mi się, że 170cm może być za długa do twojej wagi, zwłaszcza biorąc pod uwagę poziom zaawansowania. Nie przychodzą mi do głowy konkretne modele, nie siedzę w tym, ale może poszukaj wśród desek typu "volume-shifted", czyli skrócone i poszerzone (np. normalnie deskę mam 154-155, ale typu volume-shifted odpowiednia byłaby 145-147). Co prawda są one przeważnie sprofilowane pod jazdę w puchu, ale na przygotowanych trasach też dają radę. Tylko nie wiem, czy są wytwarzane w długościach ok. 155-160.



#3 BimberDrinker

BimberDrinker

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2020 - 09:39

Nie mogę znaleźć specyfikacji Raven, ale zdaje mi się, że 170cm może być za długa do twojej wagi, zwłaszcza biorąc pod uwagę poziom zaawansowania. Nie przychodzą mi do głowy konkretne modele, nie siedzę w tym, ale może poszukaj wśród desek typu "volume-shifted", czyli skrócone i poszerzone (np. normalnie deskę mam 154-155, ale typu volume-shifted odpowiednia byłaby 145-147). Co prawda są one przeważnie sprofilowane pod jazdę w puchu, ale na przygotowanych trasach też dają radę. Tylko nie wiem, czy są wytwarzane w długościach ok. 155-160.

Dzięki za odpowiedź.

Byłem w kilku sklepach i nie wiem czy słusznie ale zdecydowałem się na Nideckera Escape 165W do tego wiązania Flow NX2 z 2019r. Deska ma 270mm szerokości - ale pięta i palce przy ustawieniu "na kaczkę" +15/-15 wystają po ok 3cm. Zobaczymy na stoku, na wszelki wypadek wezmę brzeszczot.


Użytkownik BimberDrinker edytował ten post 27 January 2020 - 09:40