Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Wyjazdy (Nie)Zorganizowane - Studencki Bud┼╝et

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 zuz

zuz

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 297 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 30 listopad 2018 - 19:01

Przychodz─Ö z pytaniem, czy bardziej op┼éaca si─Ö szuka─ç bud┼╝etowych wyjazd├│w zorganizowanych, czy raczej ogarnia─ç wszystko na w┼éasn─ů r─Ök─Ö- a jak tak, to jak to zrobi─ç najlepiej (czyli najtaniej xd). 

W tym roku wszystkie oferty kt├│re znalaz┼éam albo s─ů absolutnie beznadziejne, albo za drogie na moje mo┼╝liwo┼Ťci, albo w terminie kt├│ry mi nie odpowiada - dlatego zacz─Ö┼éam my┼Ťle─ç nad wyjechaniem na w┼éasn─ů r─Ök─Ö. 

Ch─Ötnie przygarn─Ö wszystkie rady na temat "jak poje┼║dzi─ç dobrze, ale wyda─ç zaskakuj─ůco ma┼éo"

Do┼é─ůczona grafika

#2 xmazix

xmazix

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 71 post├│w

Napisano 01 grudzień 2018 - 20:39

Zale┼╝y gdzie chcesz jecha─ç?
Je┼Ťli w Alpy, to raczej ci─Ö┼╝ko przebi─ç wyjazdy zorganizowane. Przy ilo┼Ťci ludzi jakie bior─ů na wyjazd nie masz du┼╝ych szans przebi─ç tych cen organizuj─ůc samemu.
Czy w studencki bud┼╝et wchodzi samoch├│d? Je┼Ťli tak, to czasami na stronie o┼Ťrodk├│w mo┼╝na znale┼║─ç oferty nocleg+skipass... Widzia┼éem, ┼╝e L2A mia┼éo takie opcje na grudzie┼ä. Generalnie to mo┼╝esz spr├│bowa─ç poszukac jakiegos Free ski na pocz─ůtek albo koniec sezonu (┼Ťpisz w miejscowo┼Ťci, skipass gratis).
No i pytanie gdzie szuka┼ée┼Ť tych wyjazd├│w o kt├│rych piszesz?

#3 gula44

gula44

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 600 post├│w
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam III klas─Ö SITS PZS

Napisano 02 grudzień 2018 - 17:00

frich ehschool ma za 1600 wyjazd do serre chavelier w grudniu w tym skipass i transport i chyba trudno to przebic samemu

icon_users.png

#4 zuz

zuz

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 297 post├│w

Napisano 02 grudzień 2018 - 19:38

Szuka┼éam og├│lem po necie po wiekszo┼Ťci stronek kt├│re uda┼éo mi si─Ö znale┼║─ç typu: snowshow/studenckie wyjazdy/snownation/snowmotion itp 

Niestety z uczelni mogę się wyrwać tylko 9-17 lutego, a w tym terminie znalazłam chyba tylko jeden wyjazd, do austrii za 2300..

Dlatego najwi─Ökszym problemem na ten moment jest ograniczenie czasowe. 

A prawko mam, tylko samochodu brak xd 

Do┼é─ůczona grafika

#5 xmazix

xmazix

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 71 post├│w

Napisano 02 grudzień 2018 - 22:13

Luty to w zasadzie szczyt sezonu... og├│lnie to grudzie┼ä albo kwiecie┼ä wychodzi najtaniej, ewentualnie pocz─ůtek stycznia, zaraz po nowym roku bywa te┼╝ 'sezonem niskim.
Tak jak pisa┼éem wcze┼Ťniej - raczej marne szanse pobi─ç ofert─Ö wyjazd├│w zorganizowanych. Mieszkam obecnie jakie┼Ť 2h jazdy od najwi─Ökszych francuskich o┼Ťrodk├│w i z regu┼éy najtaniej jest zapisa─ç si─Ö na takowy wyjazd z w┼éasnym transportem. Szukaj─ůc noclegu i skipassu na w┼éasn─ů r─Ök─Ö, mo┼╝na co najwy┼╝ej zbli┼╝y─ç si─Ö do ich ceny.
Dodatkowo je┼Ťli nie masz auta, to problemem mo┼╝e by─ç sam transport.
No i Austria raczej do tanich nie nale┼╝y:)

#6 gula44

gula44

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 600 post├│w

Napisano 03 grudzień 2018 - 12:55

Tanio w lutym to faktycznie raczej niewykonalne. Grudzien i Kwiecien to najtansze miesiace, dlatego te┼╝ najwiecej wyjazd├│w studenckich jest wtedy. Sam jeszcze za czas├│w studenckich je┼║dzi┼éem w grudniu i jako┼Ť tydzie┼ä wolnego na uczelni nie by┼é wielkim problemem:) Druga sprawa, ┼╝e ceny na miejscu w Wloszech i Francji s─ů du┼╝o bardziej akceptowalne niz Austria czy Szwajcaria a tym bardziej w grudniu gdzie jeszcze sklepy nie zmieni┼éy cen na sezon

icon_users.png

#7 zuz

zuz

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 297 post├│w

Napisano 03 grudzień 2018 - 14:58

Czyli pozostaje mi załatwić sobie L4 na tydzień

To mo┼╝e od razu podpinaj─ůc do tematu: orientujecie si─Ö kt├│re formy robi─ů najlepsze wyjazdy pod wzgl─Ödem jako┼Ť─ç/cena? Jednak zale┼╝y mi na stokach i Ew wieczorenyvh imorezkach, a takie rzeczy jak super apartament z basenem s─ů mi totalnie zb─Ödne.

Jest tyle biur z wyjazdami zimowymi, ale sporo ma sprzeczne opinie w necie
Do┼é─ůczona grafika

#8 gula44

gula44

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 600 post├│w

Napisano 03 grudzień 2018 - 15:11

Czyli pozostaje mi załatwić sobie L4 na tydzień

To mo┼╝e od razu podpinaj─ůc do tematu: orientujecie si─Ö kt├│re formy robi─ů najlepsze wyjazdy pod wzgl─Ödem jako┼Ť─ç/cena? Jednak zale┼╝y mi na stokach i Ew wieczorenyvh imorezkach, a takie rzeczy jak super apartament z basenem s─ů mi totalnie zb─Ödne.

Jest tyle biur z wyjazdami zimowymi, ale sporo ma sprzeczne opinie w necie

Hehe dokładnie to sugerowałem:)
łapaj tu jak cos jade z znajomymi w 8 osób:

https://www.ehschool...18-Francja.html

Jedziemy z nimi a na wyjazdy za granice jeżdże od 10 lat i nikt niema takiego zaplacza jak EhSchool w tej cenie. Byłem z Sport vita, jafi, studenttravel i nie wiem czym jeszcze ale to było nieporównywalne (pomijajac juz akcje jak przekwaterowanie czy notoryczne zabieranie kaucji z byle powodu). Raz z nimi i już tak zostało nawet w sezonie letnim.

Z ich oferty ta jest chyba najkorzystniejsza bo masz skipass w cenie a sniegu juz powinno byc po szyje i snowpark otwarty:) W kwietniu niestety czesto ju┼╝ kasza sie robi.

• zuz lubi to

icon_users.png

#9 zuz

zuz

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 297 post├│w

Napisano 03 grudzień 2018 - 15:17

W┼éa┼Ťnie obczajalam ten wyjazd ale z tym terminem marzec/kwiecie┼ä. M├│wisz ze wtedy ju┼╝ lipa z warunkami?

Pamietam jak pierwszy raz uzbierałam kasę na Alpy- val si sole w lutym/marcu. Masakra, w słońcu miękka papka, w cieniu lodowisko. I zero puchu :(
Do┼é─ůczona grafika

#10 gula44

gula44

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 600 post├│w

Napisano 03 grudzień 2018 - 15:26

Ja osobiscie jezdze w grudniu bo lubie taki swie┼╝y jeszcze nie zmrozony snieg no i park jest w miare miekki.. Z tym, ┼╝e czasem w gorszych latach ┼Ťniegu brakowa┼éo i by┼éo tylko po┼éowe tras otwartych ale to dalej dobre 70km jazdy.

Tylko, ┼╝e du┼╝o zale┼╝y od szczescia i z tych termin├│w bra┼ébym Liivgno bo jest pi─Ökne  ale musisz lubiec jezdzi w dodatnich temperaturach i sie do tego dostosowa─ç. Jesli wyrobisz sie teraz w grudniu to ju┼╝ stoki s─ů zasypane i snowpark  lada moment bedzie otwarty:)

Użytkownik gula44 edytował ten post 03 grudzień 2018 - 15:27

icon_users.png

#11 zuz

zuz

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 297 post├│w

Napisano 03 grudzień 2018 - 19:01

dzi─Öki, mocno si─Ö nad tym zastanowi─Ö, cho─ç termin niebezpiecznie bliski i o ekip─Ö ci─Ö┼╝ko przed ┼Ťwi─Ötami ;p

a co do Livigno - co masz na my┼Ťli m├│wi─ůc "dostosowa─ç si─Ö do dodatnich temperatur" ?

Do┼é─ůczona grafika

#12 xmazix

xmazix

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 71 post├│w

Napisano 03 grudzień 2018 - 23:20

Je┼Ťli wyjazd ze szkoleniem to ja mog─Ö zdecydowanie poleci─ç snow4life :)
A je┼Ťli bez szkolenia to patrz na termin/cene/o┼Ťrodek - w zasadzie wszystkie du┼╝e firmy organizuj─ůce wyjazdy robi─ů to podobnie. Transport, nocleg, skipass, animacje na stoku i wieczorem.
Co do wyjazdu koniec marca/kwiecie┼ä - du┼╝o zale┼╝y od szcz─Ö┼Ťcia. Mo┼╝esz trafi─ç na ┼Ťwie┼╝y opad, a mo┼╝e by─ç beton/lodowisko i lipa. Zdecydowanie lepiej wtedy jecha─ç gdzie┼Ť gdzie jest wysoko i najlepiej, ┼╝eby stoki nie by┼éy tylko po po┼éudniowej stronie.

#13 gula44

gula44

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 600 post├│w

Napisano 04 grudzień 2018 - 00:59

Ekipa to tam jedzie 60 ludzi i wszyscy z zajawka na deske:) mozna dokupic szkolenie oczywiscie a nawet jesli nie to ich organizacja wyjazdu mocno rozni sie od standardowych, glownie wlasnie przez mocno ukierunkowany pod snowboard wyjazd razem z cala tego otoczkaXD
A dodatnie temperatury to beton z rana i kasza popoludniu...

icon_users.png

#14 Don D┼╝onson

Don D┼╝onson

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 269 post├│w

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:29

Niestety z uczelni mog─Ö si─Ö wyrwa─ç tylko 9-17 lutego,

a to teraz na uczelniach s─ů jakie┼Ť dogodne terminy kiedy mo┼╝na sobie zrobi─ç wolne :-P radzi─ç sobie, kombinowa─ç, ┼╝eby termin mie─ç dogodny dla siebie ;-)

• gula44 lubi to

#15 zuz

zuz

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 297 post├│w

Napisano 10 grudzień 2018 - 17:18

c├│┼╝, w tym roku tak si─Ö z┼éo┼╝y┼éo, ┼╝e te fajne wyjazdy s─ů w trakcie moich egzamin├│w... wi─Öc jak wy b─Ödziecie si─Ö bawi─ç, ja b─Öd─Ö umiera─ç w sesji xd

a tak czysto warunkowo (┼Ťniegowo):

lepiej na pocz─ůtku lutego Val di Sole, czy koniec marca Serre Chevalier z eH? 

Użytkownik zuz edytował ten post 10 grudzień 2018 - 17:19

Do┼é─ůczona grafika

#16 gula44

gula44

Zaawansowany snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 600 post├│w

Napisano 10 grudzień 2018 - 20:50

Jesli juz koniec sezonu to lepiej Livigno z eh bo jest wyzej i naprawde piekne miasteczko plus strefa bezcłowa

icon_users.png