Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Pathron Softcarver Czyli Polski Carver Pod Mi─Ökkie Butki

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 shaman-snowboard

shaman-snowboard

Snołborder

• Team9
  • 221 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 luty 2018 - 18:16

Aloha

Chcia┼ébym wam wszystkim przedstawi─ç, moim skromnym zdaniem, jedn─ů z najbardziej wyczekiwanych i potrzebnych desek na rynku.

Jak wszyscy bardzo dobrze wiemy, 99% desek na rynku to deski mniej lub bardziej freestyleowe. Praktycznie brak jest na rynku (oczywi┼Ťcie m├│wi─Ö o brandach mainstreamowych a nie manufakturach hi-tech jak kessler, oxess, apex, goltes, donek itd) desce przeznaczonych do szeroko poj─Ötej jazdy carvingowej czyli w pozycji kierunkowej a nie na kaczk─Ö, lub ┼╝ab─Ö, jak kto woli. Z firm mainstream, po kasacji Volka ze sztandarow─ů desk─Ö Coal, na placu boju zosta┼é tylko F2 Elimnator .

Deski do jazy carvingowej, w pozycji kierunkowej (k─ůty w jedn─ů stron─Ö) maj─ů du┼╝o mniejszy stance ni┼╝ kaczkowe fristajl├│wki, w przedziale 44-54 cm. Przy k─ůtach na desk─Ö ze stance 60cm nie jeste┼Ťmy w stanie ustawi─ç w┼éa┼Ťciwej (zrotowanej) pozycji. To zawsze by┼é g┼é├│wny b├│l w przesiadce z kaczki na jazd─Ö alpejsk─ů, carvingow─ů.

No ale koniec tego. Polska marka PATHRON w sezonie 2017/2018 wypu┼Ťci┼éa kolejn─ů ju┼╝ desk─Ö "designed by carvers for carvers". Po bardzo udanym twardzielu FREECARVER mamy dost─Öpnego, pierwszego polskiego carvera przeznaczonego pod mi─Ökki set.

Deska jest do┼Ť─ç twarda, aby da┼éo si─Ö na niej pojecha─ç d┼éu┼╝szym skr─Ötem. Przewa┼╝aj─ůca wi─Ökszo┼Ť─ç "mi─Ökkich" desek kt├│re posiadaj─ů promie┼ä skr─Ötu w granicach 8-10m przy d┼éugo┼Ťci 160cm jest bardzo mi─Ökkich, i carver posiadaj─ůcy odpowiedni─ů technik─Ö jest w stanie wygi─ů─ç je do 3-4m. W tak kr├│tkim skr─Öcie nie ma czasu na prac─Ö nad technik─ů. Jest po protu za kr├│tki. Ta deska pozwala na pojechanie czyst─ů kraw─Ödzi─ů skr─Ötem faktycznie o promieniu 6-8m w kt├│rym ju┼╝ mam czas na po┼Ťwi─Öcenie uwagi na nasz─ů technik─Ö a nie tylko na reakcj─Ö na to co robi deska.

Konstrukcja jest do┼Ť─ç nieszablonowa. Ale tak wysz┼éo z test├│w. By┼éo kilka r├│┼╝nych prototyp├│w o mocno r├│┼╝ni─ůcej si─Ö konstrukcji i ta okaza┼éa si─Ö najlepsza. Geometrycznie jest symetryczna (na odcinku kraw─Ödzi efektywnej) ale konstrukcja, a z ni─ů twardo┼Ť─ç pod┼éu┼╝na, jest ju┼╝ mocno asymetryczna, wzorowana na deskach alpejskich. Zmiana twardo┼Ťci wymusi┼éa oczywi┼Ťcie cofni─Öcie insert├│w, czyli tzw setback. Softcarver posiada na prawd─Ö du┼╝─ů ilo┼Ť─ç insert├│w, mo┼╝emy wi─Öc ustawieniem wi─ůza┼ä mocno regulowa─ç po┼éo┼╝enie ┼Ťrodka ci─Ö┼╝ko┼Ťci. Dla pocz─ůtkuj─ůcych mo┼╝emy go umiejscowi─ç do┼Ť─ç mocno "z przodu" blisko ┼Ťrodka deska, a dla coraz twardszych zestaw├│w buty/wi─ůzania, wi─Ökszych k─ůt├│w i lepszych rider├│w mo┼╝emy go mocno cofn─ů─ç.

Jak wi─Ökszo┼Ť─ç z was wie, na codzie┼ä zajmuje si─Ö jazd─ů alpejsk─ů na sprz─Öcie alpejskim, czyli carvingowym, twardym. Ale wielu moich kursant├│w, chc─ůcych si─Ö przesi─ů┼Ť─ç na twardziela nie mog┼éo znale┼║─ç w normalnych pieni─ůdzach mi─Ökkiego sprz─Ötu do carvingu, takiego ostatniego etapu przed przesiadk─ů na tward─ů dech─Ö. Postanowi┼éem wi─Öc obje┼║dzi─ç Softcarvera, ┼╝eby nie by┼éo...

Co na tej desce można robić, widać na filmie, a deseczka przy odrobinie techniki pozwala na prawdę na dużo, od normalnej smutnej jazdy po wykładki.

Tak ┼╝e tego, osoby zainteresowane jazd─ů aplejsk─ů/carvingowo─ů "na k─ůtach" w ko┼äcu doczeka┼éy si─Ö dobrej dechy w dobrej cenie, bo jest to blisko po┼éowa ceny por├│wnywalnych desek innych brand├│w. Taka polityka Pathrona, chwa┼éa im za to, chwa┼éa za otwarte podej┼Ťcie, za wys┼éuchanie, zrozumienie, przyj─Öcie pomocy i na koniec jej wykonanie. I podzi─Ökowanie wielkie za mo┼╝liwo┼Ť─ç wsp├│┼épracy przy jej tworzeniu! To na prawd─Ö ciekawe do┼Ťwiadczenie.
Dodatkowo wspomnę że deska została zaprojektowana i wykonana w Polsce, bo to jest też ważny aspekt.

Ko┼äcz─ůc, ┼Ťmia┼éo polecam wszystkim kt├│rzy szukaj─ů deski do ostrej, alpejskiej/carvingowej jazdy na kraw─Ödzi w dobrych pieni─ůdzach ;) Sam u┼╝ywam, co potwierdzam poni┼╝szym filmem.

Deski testowe, oraz porady jak tego u┼╝ywjac dost─Öpne na wszystkich eventach shaman-snowboard.pl TEAM

https://youtu.be/QeoU2L2sp3o

pozdr,

Shaman

#2 ryzior

ryzior

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 2 post├│w
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 13 luty 2018 - 19:40

Cze┼Ť─ç
Wspominasz o volkl coal, wiesz mo┼╝e jak ten pathron ma sie do volkl sleek? Wiem ┼╝e to troch─Ö inna decha ale j─ů mam a na coalu nie mia┼éem okazji.
Pozdrawiam

#3 shaman-snowboard

shaman-snowboard

Snołborder

• Team9
  • 221 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 marzec 2018 - 18:44

Hej

Nie wiem. Nie znam tej deski wi─Öc nie chc─Ö teoretyzowa─ç.

Poza tym co tu pisa─ç po pr├│┼╝nicy... Po prostu wpadnij kiedy┼Ť na Campa albo wyskocz z nami w alpy to ubierzesz i obje┼║dzisz ;)

pozdr