Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Buty, Kurtka, Spodnie, Google, Ogólne Rozkminy.


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mynameismud

mynameismud

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 February 2018 - 12:43

Witajcie.

Niespodziewanie w tym roku udało mi się wyrwać na wyjazd do Val d'Allos.
Jeżdżę już trochę ale miałem przerwę 2 sezony a mój sprzęt wymaga wymiany.
Wcześniej śmigałem po stoku jak najszybciej z góry w dół ale ostatnio staram się uczyć flatów, troche jazdy na rurkach i boxach.

Mam deskę Capita Horrorscope 11/12 149cm i stare Drake SuperSport. Mam 170cm i 72kg.
Poszukuję:
1. Butów "do wszystkiego": max 800zł
2. Spodnie + kurtka: ~1000zł
3. Google: tu ceny bardzo mocno mnie zaskakują. W sklepach nie ma nic poniżej 4 stówek jendak w internetach widzę sporo tańsze, np:
http://allegro.pl/go...7034274791.html<- nadadzą się?
4. Wiązania chetnie też bym wymienił na coś pasującego mniej więcej pod styl jazdy, deskę i nowe buty. Są na ostatnim miejscu, tutaj wszystko zależy od ceny.

Wszystkie porady mile widziane. Jestem z trójmiasta więc jeśli polecacie jakiś konkretny sklep to chętnie się tam wybiorę.
Oczywiście nie liczę na wybranie za mnie ciuchów na deskę ale opinie czy porady typu "w tym sklepie są super promocje" są jak najbardziej w cenie.

Peace,
mynameismud



#2 ilear

ilear

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2018 - 13:32

Poradze w tym co wiem, bo sam niedawno szukalem.

 

2. Spodnie/Kurtka - wejdz na grupy fb Snowboard - sprzedam/kupie , tam mozna wyrwac cichy w dobrych cenach (200-300zl za spodnie np)

3. Gogle - kup takie w ktorych da sie wymienic szybke, bo lepiej miec szybki na slonce + mgle/snieg. Ewentualnie 2 pary googli tanszych. Gogle najlepiej przymierzyc w sklepie zanim kupisz, bo np sie na dragony napalilem w tym roku

ale jak zalozylem to mi sie odechailo i wrocilem do oakleyow... (jakosc wykonania, plastikowosc i jakos mi nie siadly). Poszukaj Bogusława Sadowskiego na fb, ma oakleye w super cenach, najtaniej w PL. 



#3 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 February 2018 - 16:49

Co do ciuchów warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie aledrogo, kategorię odzież w dziale sporty zimowe, stronę po stronie. Można trafić fajny sprzęt w niezłych cenach z solidnymi parametrami. W założonym budżecie spokojnie skompletujesz zacny ciuch. Odezwij się na privie, to polecę ci sprzedawcę, od którego wziąłem już kilka sztuk odzieży na dechę i jestem zadowolony.



#4 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2018 - 03:05

Poradze w tym co wiem, bo sam niedawno szukalem.

 

2. Spodnie/Kurtka - wejdz na grupy fb Snowboard

3. Gogle - kup takie w ktorych da sie wymienic szybke

 

2. kurtkę szarpniesz w fajnych cenach; spodnie nieużywki za 2-3 stówy to rzadkość.
Za to nowe buty owszem, można złapać w dobrych cenach. I to nie jakieś stare modele łapiące kurz przez 5 lat.

 

3. ja ze swojej strony odradzam pałowanie się z wymiennymi szybami.
Szkoda nerwów. Obstawiam posiadanie 2 par gogli.
 


There's a natural mystic blowing through the air ...

#5 Snowboardowo

Snowboardowo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 88 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2018 - 20:08

 

3. ja ze swojej strony odradzam pałowanie się z wymiennymi szybami.
Szkoda nerwów. Obstawiam posiadanie 2 par gogli.
 

 

A z czym miałeś problem? Dobre gogle z 1 szyba beda kosztowac stowe mniej niz z 2-3, ja bym zgubił gdybym miał dwie pary  :excited:



#6 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 February 2018 - 14:56

A z czym miałeś problem? Dobre gogle z 1 szyba beda kosztowac stowe mniej niz z 2-3, ja bym zgubił gdybym miał dwie pary  :excited:

Równie dobrze można zgubić drugą szybę ;)

 

Razu pewnego, gdy srałem się kolejny raz z wymianą szyby na stoku tego samego dnia, nie chcąc jej porysować, stwierdziłem, że szkoda na to nerwów. Szyby łatwo i szybko zmienia się w domu.

Teraz - jeśli faktycznie ma się zmieniać pełna lampa w kompletną szarówę - zabieram dwie pary. Na stoku ściągam pierwsze, zakładam drugie, jadę dalej.

 

ps. dobre gogle nie muszą kosztować siedemset ;)


There's a natural mystic blowing through the air ...

#7 Navigator

Navigator

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2018 - 00:04

Z gogli w dobrej cenie mogę polecić Majesty, mam model Spectrum i z wymianą szybek nie ma problemów, a można je wyrwać za 230 zł. Model One lepszy pod względem widoczności, ale gorzej się wymienia szyby. 



#8 mynameismud

mynameismud

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 February 2018 - 08:11

Dziękuję Wam za tak solidny odzew. Co niektórym już odpisałem na PW.

Jeśli chodzi o gogle zdecyduję się na jedne z wymiennymi szybami. @Navigator, te majesty oglądałem i prawdopodobnie je łyknę. Gdzie je widziałeś w tak dobrej cenie?

Kurtka + spodnie najtaniej widziałem w Quiksilverze na wyprzedażach ~1k za komplet. Napiszę jeszcze na grupach na fb. Polecacie jakieś konkretne?

Najbardziej jednak potrzebuję butów. Za 1,5 tyg wyjeżdżam a nie wiem nawet na co patrzeć. Byłem w abcsurf.pl i obiecali mi coś dobrać z poprzednich sezonów ale boję się, że wcisną mi jakiś kit bo się na tym nie znam. Polecali mi Ride Anthem ale nie było rozmiaru. Są modele, których powinienem unikać? Jaki mniej więcej flex potrzebuję? Ze stacjonarnych sklepów został mi jeszcze snowshop.pl.

Peace,
mynameismud


 



#9 humanity

humanity

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 134 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 February 2018 - 10:06

Napisz na pw, mogę pomóc. :)

#10 mynameismud

mynameismud

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 February 2018 - 09:28

Dostałem propozycję butów Flow Ranger. Mógłbym prosić o jakieś opinie?
Proszę również o opinie na temat gogli Brenda.



#11 mynameismud

mynameismud

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 February 2018 - 21:12

Spodnie udało mi się dorwać w Quiksilverze za 3 stówki :)

Co powiecie o butach Ride Anthem?



#12 Navigator

Navigator

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 February 2018 - 23:41

Co do gogli, to widziałem na stronie Majesty, ale to było przed sezonem, więc może dlatego taka cena. 



#13 mynameismud

mynameismud

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 February 2018 - 10:57

Post googlowy:
http://allegro.pl/go...7147416727.html

http://allegro.pl/go...7099285772.html

https://www.snowshop...ckgreen-emerald
https://surfoteka.pl...OARD-BLACK-STAR

Co myslicie?



#14 timon92

timon92

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 83 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 09 February 2018 - 11:51

Poszukaj czegoś ze sprawdzonych firm - Dragon, Oakley, Anon, Uvex, Electric



#15 Navigator

Navigator

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 February 2018 - 01:31

Jak pisałem wcześniej, Majesty znam i polecam. Trudno mi porównać do "sprawdzonych" marek, ale głowa mnie nie boli, widzę dobrze, wentylacja całkiem dobra i cena rozsądna. Wymieniłem te zalety, bo kilka razy czytałem, że jak nie kupisz minimum gogli marki Oakley to będziesz miał te symptomy. Tak poza tym, to chętnie przetestowałbym gogle BOB, ponoć Polska firma je produkuję. 



#16 mynameismud

mynameismud

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 15 February 2018 - 09:55

Podsumowując:
Spodnie i kurtka: jedno i drugie kupione w Quiksilverze. Mają bardzo fajne promocje, spodnie 3 stówki, kurtka 4.
Google: surfoteka.pl - Tripout. Przymierzyłem, leżą fajnie, dali dobry upust i dwie szybki (jakąś czerwono-lustrzaną 15% i cytrynową). Fajny bajer z szybą na magnes, zobaczymy czy nie odpadnie przy upadku.
Buty: surfoteka.pl - pomimo rozmaitych opinii i dosyć dużej twardości jak na moją dechę (capita hororscope) wybrałem Ride Lasso. Przymierzyłem sporo modeli ale te najlepiej leżały na nodze. Po formowaniu na ciepło w ogóle jest super. Drugie boa fajnie dociska stopę do tyłu buta, pięta w ogóle nie lata.

Polecam stronkę z opiniami o sprzęcie: http://thegoodride.com/.
Gogle BOB przymierzałem. Całkiem fajne ale plastik dużo gorszej jakości niż Tripout.


Dzięki wszystkim za pomoc. Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem, odwiedziłem większość sklepów w trójmieście :)

Peace,
mynameismud