Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nowe Wiązania


50 odpowiedzi w tym temacie

#21 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2018 - 19:43

Ja tam widzę informację o sztywności- 4. 



#22 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2018 - 19:55

Ja tam widzę informację o sztywności- 4. 

 

Dokładnie.

 

http://www.flux-bind...om/products/tt/podaje

Stiffness 4  Lightness 3


"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#23 grigoos

grigoos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2018 - 20:38

Flux ma skalę 1-5, gdzie 5=stiff.

#24 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2018 - 20:39

Flux ma skalę 1-5, gdzie 5=stiff.

 

Zwracam honory do 3Style


"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#25 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2018 - 20:40

Dokładnie.

 

http://www.flux-bind...om/products/tt/podaje

Stiffness 4  Lightness 3

tylko zwróć uwagę, że zarówno XV jak i ™ mają "sfiffness 5"…co oznacza górną granicę skali dla Fluxa. Z tego wynika, że "4" w TT  w skali 1-5 jest odpowiednikiem "8" w skali 1-10

 

grigoos wyjaśniał w tym samym czasie ;)


Użytkownik Los_dell_rio edytował ten post 01 February 2018 - 20:41

  • mloskot lubi to

#26 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2018 - 21:16

Podziel się obserwacjami/wnioskami

Na początku miałem Burtony Custom z talerzykami 3D, w których pękła mi podstawa (ale pasek nigdy), odesłałem na gwarancje ale że nie chciałem tracić dobrego sezonu, to od razu kupiłem Fluxy TT. Mam je od 6 lat i od tamtej pory nie używam już Customów, do których dostałem bez porblemu nową podstawę. We Fluxach wszystko działa do tej pory. Nic mi się nigdy nie spieszyło i jestem zadowolony. W komplecie były zapasowe paski a jak coś innego poleci to wszystkie części są u Morgana.

Dokupiłem deskę burka z kanałem, więc do kompletu wziąłem też Cartele. Ot i cała historia.


Użytkownik retro edytował ten post 01 February 2018 - 21:16


#27 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2018 - 21:24

jaki "kanał" kupiłeś ? fligh at....


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#28 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2018 - 21:27

Landlord



#29 humanity

humanity

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 134 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 February 2018 - 21:44

Wtrącę się i powiem od siebie, ze fluxy to mega solidne i w moim przypadku niezawodne wiązania, a mam je juz dobre 5 lat. Jest tylko małe wielkie ale, mianowicie dystrybutor. Byłem zupełnie neutralnie nastawiony co do ów Pana, mimo wielu opinii na jego temat, ale nie dawno miałem z nim do czynienia i niestety fluxa juz nie kupię. Szkoda, bo marka super ale w 'posiadaniu' nie odpowiedniej osoby.

#30 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2018 - 22:14

a propos. Czy ktoś się orientuje czy w zeszłym roku do fluxów powinny być dodatkowe paski? Bo ja kupiłem wiązki i ni ch.. nie było zapasowych.


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#31 marv

marv

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 24 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2018 - 23:09

a propos. Czy ktoś się orientuje czy w zeszłym roku do fluxów powinny być dodatkowe paski? Bo ja kupiłem wiązki i ni ch.. nie było zapasowych.



Ja od dwóch lat kupuję Fluxy i w kraju i za granicą i nie miałem zapasowych.

Sent from my SGP621 using Tapatalk

Użytkownik marv edytował ten post 01 February 2018 - 23:09


#32 michu

michu

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 18 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2018 - 23:49

Kuszą mnie te Fluxy, ale nie pasuję mi ten flex. Nie pasuje do reszty zestawu. Zostanę jednak na tę chwilę przy Union Force. Mam niedaleko sklep, który ma je w ofercie więc podjadę i przymierzę.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!



#33 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 February 2018 - 00:05

Kuszą mnie te Fluxy, ale nie pasuję mi ten flex. Nie pasuje do reszty zestawu. Zostanę jednak na tę chwilę przy Union Force.

 

Dzięki przyjacielowi bb81 akutalnie objeżdżam Signal Disruptor oraz Travis Rice Pro z bb81'owymi Flux TT oraz swoimi Union Force.

 

Po wiem tak, wkurwiam się jak słyszę niefajne historie na temat przygód z dystrybutorem Flux w PL, bo ponieważ...Flux dla mnie staje się numero uno. Staram się porównać co widzę i czuję rzetelnie, aby sam mógł sobie spojrzeć w lustro...i nawet nie wspominam sam sobie o odpadniętych gąbkach na highback po pierwszych kilku dniach, odpadniętych wszystkich możliwych znaczkach Union po kilku dniach (jak ktoś chce zrobię foto)...jedynie skupiam się na tym co obserwuję podczas jazdy. Flux na ten moment jeśli chodzi o trzymanie buta przebija Union o 30% performansu ;-)

 

Co mnie we Flux wk***ia niemiłosiernie to montaż pasków od wewnętrznej strony "pięty-płyty", wpinam tylną nogę na stojąco i zawsze przydepnę sobie ankle strap o ile nie zaczepię go za highback, jest więcej z tym zabawy, ale to pikuś. Flux rulez.

 

 

Wszyscy tak jadą na dystrybutora Flux w PL. k**wa, piszcie z problemami do Flux bezpośrdnio.

 

Jakoś w branży wspinanczkowej wyłączność dystrybucji zniknęła, i każdy to chce handlować sprzętem wspinaczkowym kontaktuje się bezpośrednio z producentem. Pojęcie krajowych dystrybutorów to archaizm łamane przez relikt ;-)


a propos. Czy ktoś się orientuje czy w zeszłym roku do fluxów powinny być dodatkowe paski?

 

A nie było w pudełku po prostu drugiej pary wiązań, zapasowych?

ZAPP, k**wa, ogarnij się, tymczasem wpadnij na browca pod Wrocław i nie majacz :D


"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#34 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 February 2018 - 00:35

Kuszą mnie te Fluxy, ale nie pasuję mi ten flex. Nie pasuje do reszty zestawu. Zostanę jednak na tę chwilę przy Union Force. Mam niedaleko sklep, który ma je w ofercie więc podjadę i przymierzę.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Nie mam porównania do zbyt wielu wiązań, również Force, ale nie określiłbym TT jako sztywne. Wychodzi na to, że flex 8 to w skali Fluxa, a nie jak to jest powszechnie określane. W ogólnej skali oceniłbym je na 6-6,5. Używam ich z Rulerami i w moim odczuciu są na podobnym poziomie flexu (Ruler to 6 w skali burka).



#35 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2018 - 09:42

 


 

A nie było w pudełku po prostu drugiej pary wiązań, zapasowych?

 

No Marian wcześniej dodawali paski więc sam się ogarnij pałko :)

Swoją drogą to mogli by dalej je dodawać bo są z tak dziadowskiego materiału że ząbki się kruszą.


  • mloskot lubi to

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#36 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2018 - 10:50

Z ciekawości sprawdziłem. Moje Fluxy TT są w rocznika 2010. Kupione w styczniu 2011 o ile dobrze pamiętam. Mają więc za sobą 7 lat dość intensywnego użytkowania.

Jak już pisałem z paskami ani z żadną inną częścią tych wiązań nie miałem nigdy żadnych problemów.

 

 

Paski po 7 latach używania w jednym wiązaniu...

Załączony plik  20180202_101641.jpg   157.05 KB   6 Ilość pobrań

 

...i w drugim

 

Załączony plik  20180202_101709.jpg   141.98 KB   6 Ilość pobrań

 

A tutaj zapasowe paski, nigdy nie używane

 

Załączony plik  20180202_101846.jpg   90.88 KB   6 Ilość pobrań


Użytkownik retro edytował ten post 02 February 2018 - 11:05

  • Joszu i mloskot lubią to

#37 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2018 - 12:22

A ja dziś stwierdziłem że trzeba wyjść poza sprawdzony obszar i ide kupić K2 formula ;) ... Zobaczymy na co będzie można ponarzekać :P

#38 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 02 February 2018 - 13:18

Mam Flux SF i Union Contact Pro. SF nic się nie dzieje jak nowki a mam je z 4 lata. Mega wygodne i pasujące strapy. Jak ziomkowi dałem sie przejechać to mówi ze bajka (choc jego wiazania to jakas lipa). Choc zapiąłem mu Uniony i cos nie siadlo mu także.. Aha i mam zapasowe paski ;))) Uniony - maja rozwalony pasek przy dziurach dla regulacji długości paska a niby 7 dni na stoku. I zapiecie tez przeskakiwac lubi a we fluxie nie.

#39 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2018 - 13:46

No tak ale ja już raz wymieniałem i masaskra. W sklepie od razu było pytanie czy dobrze zapinam i mam ustawione wiązania :P

 

Widocznie ten rocznik jest jakiś do d*py bo podobnie mam w drugiej parze z tego roku.


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#40 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2018 - 17:00

Fluxy są mega wygodne, to fakt, ale pękające paski od capstrapa, pęknięty pasek od anklestrapa i pęknięta podstawa, wszystko w jednym komplecie DS30, skutecznie zniechęciły mnie do powtórki. Teraz mam jeszcze dwie pary carteli i od trzech, czy czterech sezonów święty spokój, wygoda i kontrola.Fluxy mają jakieś 100dni w sumie, Cartele - jeden ok.50, drugi już koło setki.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany