Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Prawdziwa Deska All Mountain Dla Zaawansowanego ;)


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Prze-m-ek

Prze-m-ek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2018 - 10:51

Hej,

 

Poszukuję prawdziwej deski all mountain dla zaawansowanego :)

Jeżdżę na jednej desce od 8 lat, dokładnie to na Voelkl Spade, kupiłem deskę do nauki i tak ją cały czas męczę... Wydaje mi się, że deska jest już mocno zużyta, nie daje już satysfakcji z jazdy :(

Przez deskę all mountain rozumiem, sprzęt który nie będzie według przysłowia do wszystkiego to i do niczego...

Chciałbym pojeździć na niej szybko na sztruksie, pojeździć poza trasą w puchu czy zabrać deskę na freeride, w parku po paru bolesnych upadkach i połamanych kościach nie planuję cudów, ale chciałbym czasem skoczyć jakąś M-kę, czy przejechać prostego boxa. Czy taka deska w ogóle istnieje? :)

 

Częstotliwość jazdy - średnio na sezon: tydzień w alpach + 10 razy Polska/Czechy, aktualnie Norwegia to i może z 30-40 dni na stoku będzie.

Wzrost 180, waga 85kg, wiązania Union Force z zeszłego roku.

 

z góry dzięki za pomoc :)

 

 


Użytkownik Prze-m-ek edytował ten post 16 January 2018 - 10:58


#2 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 16 January 2018 - 11:24

Jeśli jeździsz dobrze to ja bym pomyślał o Capicie - Defenders of awesome. Decha bardzo solidnie jeździ, spoko w puch, za***ista do bardziej zaawansowanego freestyle. długość myslę 156 - 158 max. Dla mnie jako deska allmountain freestyle jedna ze zdecydowanie najlepszych. Drugą wizją byłby np never summer ripsaw też godny blat do jazdy, skoków, puchu. Długości podobnie jak z Capitą. 



#3 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2018 - 16:19

Lib Tech Travis Rice lub Lib Tech TRS, z tym,że ten drugi ciut trudniejszy według mnie,ale niesamowice zwrotny.. Obie dość sztywne.

Z łatwiejszych to na pewno Gnu Riders Choice. Jeszcze bym popatrzył na Lib Tech Box Knife, bardzo camberowa hybryda z minimalnym rockerem.



#4 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2018 - 16:28

RIPSAW super z tym że to już lekko  twarde desiwo. Właśnie zastanawiałem się nad zmianą z TRS ale po przejechaniu się  niestety odpadł.  Co ciekawe TRS dla mnie lepiej śmiga na krawędzi, co mnie zdeczka zaskoczyło po moich doświadczeniach z chairmanem.

Jak szukasz zajebistej allroundówki to polecam TRS 157, 159 przyjemny flex prawie do wszystkiego, , lub przetestuj jeszcze np. Hot Knife.


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#5 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2018 - 17:24

Przytulę się do słów ZAPP, bo dla mnie TRS okazał się strzałem w dychę jeśli chodzi o popychanie progresu w różnych kierunkach zjazdowo-zabawnych.

 

Aktualnie, po kilku przejazdach na Nitro Team (camber) oraz Signal Disruptor (camber), przesiadłem się na Disruptora, bo ponieważ:

 

  • sprzedawał go mój gobry przyjaciel bb81, którego wyczyny na krawędzi oraz smarowidła po płaskim na tej desce miałem przyjemność oglądać wielokrotnie i za każdym razem "ja też tak chcę", a na TRS mi nie szło :D
  • subiektywnie łatwiej mi docisnąć i utrzymać w docisku krawędź na camberze
  • nie mogę przestać jarać się popem cambera, wyjście z FS to po prostu edżakulejszyn (wg. mnie pop Nitro Team lepszy niż Disruptor)
  • przy moim ograniczonym jeszcze skillu do smarowania, Disruptor łatwiej mi się pressi - być może to kwestia popa, gdzie lekkie ollie do nose/nollie to tail pressa plus ten pop sprawia wrażenie łatwości wygięcia :)
  • naczytałem się, że kształt łopaty Disruptora nieźle wspiera butterki
  • podoba im się kształt
  • jest to Signal

Na przyszły sezon myślę o Disruptor 2


Użytkownik mloskot edytował ten post 16 January 2018 - 17:28

"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#6 Prze-m-ek

Prze-m-ek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2018 - 19:37

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, poczytałem i pooglądałem recenzje wszystkich wspomnianych dech i w sumie to zostały 3 na celowniku:

 

1.Capita DOA

2. Lib Tech TRS

3. Lib Tech Travis Rice

 

Teraz tylko poszukam jakieś dobrej oferty i którąś z nich zakupie. Niestety w ciemno, bo raczej ciężko będzie trafić na jakieś testy ;)

 

PS. Poczuje w ogóle jakąkolwiek różnicę pomiędzy tymi dwoma Lib Techami?


Użytkownik Prze-m-ek edytował ten post 16 January 2018 - 19:51


#7 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2018 - 20:09

Ja też szukałem agresywnego AM swego czasu. No miał być Twin.

 

U mnie padło na 2 desiwa, które osobiście posiadam. 

 

1. NS Ripsaw

2. Burton Trick Pony - ale musi być zeszłoroczny lub tegoroczny. Poprzednie roczniki to shit

 

Testowałem na zmiane w Kaunertal TRS i Ripsaw i mnie użekł Never Summer.

Ripsaw ma profil CRC

Trick pony to Pure Pop Camber czyli RCR - czyli fajnie sprężynujący kamerek jest. W trick pony uwilebiam łatwosć jak smienia się krawedz z FS i BS i dalej. Miodzi.

 

Obie deski to Agresywne AM więc presi się  trudniej.

 

Obecnie podobają mi się desiwa mieksze ale w tradycyjnym Camberze. Jestem ostatnio pod wrażeniem Burton Processa Cambera i Processa Kilroya. Deski wstępnie objechane (po 2 dni) ale biorę je next week na ferje do Livigno i coś skrobne. 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#8 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2018 - 20:12

Trick pony to Pure Pop Camber czyli RCR - czyli fajnie sprężynujący kamerek jest. W trick pony uwilebiam łatwosć jak smienia się krawedz z FS i BS i dalej. Miodzi.

 

Mam wrażenie, że opisujemy dokładnie te same wrażenia :)


"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#9 Prze-m-ek

Prze-m-ek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 January 2018 - 21:20

Czyli co lepszy klasyczny klasyczny camber niz te wymysly rocker z camberem od lib techa ? Burton odpada bo mam juz wiazania na klasyczne mocowanie



#10 mloskot

mloskot

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2018 - 21:42

Czyli co lepszy klasyczny klasyczny camber niz te wymysly rocker z camberem od lib techa ?

 

Czy klasyczny camber da radę równie dobrze w pudrze jak rocker czy hybryda?

Trzeba by Ryż'a lub braci Jackson spytać.

 

Ja pod siebie widzę to tak:

* Jeśli to co Polskie lodowce oferują, (nie ważne co na nim robię), camber

* Jeśli puch, hybryda

 

Dlatego whole mountain All Mountain to chyba dwie deski.

 

Choć patrząc co kolesie od Korua na camberach robią, mam wątpliwośći w swoje przekonanie :)


"The hardest part about learning anything physical is starting without already knowing what it feels like to do it right!"


#11 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2018 - 18:07

Czyli co lepszy klasyczny klasyczny camber niz te wymysly rocker z camberem od lib techa ? Burton odpada bo mam juz wiazania na klasyczne mocowanie

Jakie masz wiazania moze wystarczy dokupic dyski ??

zobacz tez deski Bataleona tam masz camber i podniesione krawedzie.



#12 Prze-m-ek

Prze-m-ek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 January 2018 - 20:10

Union Force 2017 - widze teraz ze sa jakies adaptery, ale jak sa setki desek ktore beda spoko, to chyba nie ma sensu pchac sie w burtona i jakies adaptery



#13 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 18 January 2018 - 10:46

Zobacz sobie na film który dałem w naszym dziale z własny mi filmami. Tam kolega pomyka na NS Maverix który jest hybrydą. Tnie fajnie na twardym a także w puchu jest dość miękka jak na deske FR/AM - directional. Ja kupiłem teraz przed wyjazdem Salomona Super8 który ma profil Bacseat camber .... Czyli camber tylko cofnięty, deska Directional takze FR/AM. Mam tez T.Rice który znów jest hybrydą i jest AM. Jest to True Twin którym teoretycznie mozna robić wszystko ale..... W niczym nie jest wybitna. Ja doszedłem do wniosku ze posiadanie deski do wszystkiego jest bez sensu i uważam ze lepiej mieć jedną FR/AM I drugą FS/AM. Czy camber czy hybryda .... Mi takze podoba się co robi Bataleon czy choćby mój Salomon .... Niby camber ale z modyfikacjami, ktore niwelują beznadziejne zachowanie cambera przede wszystkim w puchu. Bo zwykły camber w puchu jest dosc słaby. Z drugiej strony jak hybryda to bardziej agresywna ... Czyli weźmy Liba gdzie masz glowne 3 typy BTX (Skate banana) - praktycznie zwykły banan najluzniejszy profil... Później C2 BTX niby najbardziej uniwersalny (TRS, gnu RC, Skunk Ape, Travis), no i C3 BTX (Hot Knife, Mullair) juz najbardziej agresywny.... Przeważnie to sa deski juz bardziej idace w FR/AM, bo w tym profilu sa to deski dość sztywne. Podsumowując dobrego ci piszesz albo modyfikowany camber najlepiej directional (chyba ze na switchu ci zależy) albo hybryda typu C2 lub C3.

Użytkownik dudi_wroc edytował ten post 18 January 2018 - 10:51

  • mloskot i Prze-m-ek lubią to

#14 Prze-m-ek

Prze-m-ek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 January 2018 - 09:19

dzieki za super wyjaśnienie większości wątpliwości, jako że marzy mi się jazda w puchu muszę odpuścić typowego cambera i postawić na hybrydę. Pójdę w uniwersalność czyli profil C2 :)



#15 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 19 January 2018 - 10:30

Oczywiscie nie namawiam patrzeć tylko na Lib i Gnu, choć marka ta jest spoko i maja dobrze jeżdżące ale tez i ładne blaty (w większości). Akurat Liba znam i łatwo na ich przykładzie opisać różnicę pomiędzy hybrydami. Jak bym miał teraz kupić AM, to z pewnoscią bym szukał LIB TRS, Gnu Riders Choice (choc tu akurat grafika z 2 ostatnich sezonów mi sie nie podoba), Capita DOA, Bataleon Boss (choc akurat na 3BT nie latalem i bez testu jej bym nie kupił), Never Summer Proto / Ripsaw czy directionale Insta Gator czy Maverix. Nie wiem skad jestes ale jak kupujesz dobry blat to przejedz sie na nim ... W KRK na Balickiej chyba NSy mozna wypozyczyc na test, w Białce w ZygZaku masz liba itd. W każdym miescie masz sklep który ma troche materiału do testów. Szkoda wydawać 2k i później sprzedawać za polowe ceny po roku.

Użytkownik dudi_wroc edytował ten post 19 January 2018 - 10:32


#16 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2018 - 16:54

W Krakowie na Balickiej można też wypozyczyć Liba i Gnu, a także wiązki Bent Metal. W Zyg Zaku w Białce wybór ogromny. Postaram się ogaranć tego terrain Wrecker na testy, wydaje mi się,że to jest deska o której tu mówimy.



#17 Prze-m-ek

Prze-m-ek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 January 2018 - 21:21

Niestety, ale nie mieszkam aktualnie w Polsce, także jakiekolwiek testy nie wchodzą w grę, a jedynie zakup w ciemno.. Mogę jedynie polegać na opiniach i testach, a chyba co nie kupię to i tak będzie lepsze od tego co mam :)



#18 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 February 2018 - 09:25

Ja też szukałem agresywnego AM swego czasu. No miał być Twin.

 

[...]

 

Obecnie podobają mi się desiwa mieksze ale w tradycyjnym Camberze. Jestem ostatnio pod wrażeniem Burton Processa Cambera i Processa Kilroya. Deski wstępnie objechane (po 2 dni) ale biorę je next week na ferje do Livigno i coś skrobne. 

 

ProDish wysłałem Ci pytanie w tym temacie na PW. Rzuć proszę okiem, bo zależy mi na szybkiej informacji.



#19 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 February 2018 - 10:41

Jak przedmówcy... bardzo trudno połączyć te trzy rzeczy w jedną. A więc park (zwłaszcza boxy i rurki), stok i puch. Wg. mnie jeśli bardziej stok i puch to jakiś directional z rockerem z przodu i sporym odcinkiem cambera (poskakć na tym też poskaczesz) a jeśli stok i park, to jakiś twin w różnych odmianach hybryd czy nawet pełnym camberze. Lepiej tak niż mieć jedną deskę do wszystkiego i zawsze czuć niedosyt.


  • dudi_wroc lubi to

#20 Prze-m-ek

Prze-m-ek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 February 2018 - 12:26

Swoją jazdę mogę tak podzielic procentowo: 50 stok 30 park 20 puch. Także deska AM/FS, która po prostu przeżyje w puchu ;) po zapoznaniu się z ofertą i cenami, coraz bardziej przekonuję się do Capity - pare stówek zawsze w kieszeni ;)