Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Rok Niesmarowana, Niezakonserwowana Deska?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adanio

Adanio

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 104 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 10 styczeń 2018 - 23:26

Cze┼Ť─ç wszystkim!

Mam do was takie pytanie, bo troche mnie ogarn─Ö┼éa zgroza jak sobie u┼Ťwiadomi┼éem...  :shock: 
Mam GNU Riders Choice '15 i z tego co si─Ö orientuj─Ö, ona ma ┼Ťlizg spiekany. Poprzednie moje deski mia┼éy t┼éoczony i jako┼Ť STRASZNIE si─Ö tym nie przejmowa┼éem, ale czy nie jest tak, ┼╝e na ┼Ťlizg spiekany trzeba bardziej uwa┼╝a─ç/dba─ç o niego?

Tak wi─Öc, je┼╝eli po ostatnim sezonie, nie smarowa┼éem deski, nie zakonserwowa┼éem jej i ponad rok stoi sobie w pokrowcu, to ze ┼Ťlizgiem mog┼éo si─Ö co┼Ť z┼éego sta─ç? 
Jakie┼Ť utlenianie czy inne negatywne procesy?

Je┼╝eli j─ů porz─ůdnie wycyklinuje i nasmaruje na nowo to b─Ödzie wszystko OK, czy mo┼╝e powinienem podj─ů─ç jakie┼Ť specjalne, bardziej zaawansowane kroki? Tak by wszystko by┼éo w jak najlepszym porz─ůdku  :ok: 

#2 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2639 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 styczeń 2018 - 07:16

Smaruj i b─Ödzie spoko. Ja tam smaruje cz─Östo. Albo sam albo oddaje do serwisu. W du┼╝ych miejscowo┼Ťci daje na wa┼éek. Im wi─Öcej smarujesz tym lepiej. Ostatnio jak kupi─Ö now─ů desk─Ö to oddaje do nas─ůczanie woskiem do trumienki.
"Je┼╝eli problem ma jakie┼Ť rozwi─ůzanie, to nie ma si─Ö o co martwi─ç, je┼╝eli rozwi─ůzania nie ma, to martwi─ç si─Ö nie ma sensu" - Dalajlama

#3 Adanio

Adanio

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 104 post├│w

Napisano 11 styczeń 2018 - 14:31

Mam własne żelazko i resztę sprzętu do smarowania więc spoko, hańba mi, że ostatnio z tego nie korzystałem.

"Nas─ůczanie woskiem do trumienki"? Co to jest? (mam nadzieje, ┼╝e pytanie nie jest banalne  :laugh: )

#4 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2639 post├│w

Napisano 11 styczeń 2018 - 18:37

Tu poczytaj o trumienkach :) http://www.serwis.re...isie-remsport-2
"Je┼╝eli problem ma jakie┼Ť rozwi─ůzanie, to nie ma si─Ö o co martwi─ç, je┼╝eli rozwi─ůzania nie ma, to martwi─ç si─Ö nie ma sensu" - Dalajlama

#5 Snowboardowo

Snowboardowo

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 60 post├│w

Napisano 11 styczeń 2018 - 20:21

Normalnie nasmaruj, jak d┼éugo sch┼éa to poprostu szybko ci wci─ůgnie wosk, nawet po jednym dniu ┼Ťmigania to wtedy powt├│rz

#6 gab187

gab187

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 119 post├│w

Napisano 13 styczeń 2018 - 09:40

wrzu─ç zdj─Öcie jak ten ┼Ťlizg wygl─ůda ;)

#7 Adanio

Adanio

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 104 post├│w

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:05

https://drive.google...1I0?usp=sharing

sporo zdj─Ö─ç i za du┼╝e, ┼╝eby wstawi─ç przez forum. 

Przy okazji, macie pomys┼é na te czarne rysy? To od jazdy po Polskich stokach w nie najlepszych warunkach  :-(  Nie jest to rysa wg┼é─ůb ┼Ťlizgu, a tylko po powierzchni, takie jakby przebarwienie...

Użytkownik Adanio edytował ten post 16 styczeń 2018 - 20:06

#8 SzymSzym

SzymSzym

Starszy snołborder

• Instruktorzy
  • 454 post├│w
  • Poziom zaawansowania:Mi─Ödzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 styczeń 2018 - 21:22

te czarne rysy to brud, dobre wyczyszczenie za┼éatwi robot─Ö. Np toko base cleaner (czy jako┼Ť podobnie) albo po tanio┼Ťci benzyna ekstrakcyjna ale z ni─ů trzeba uwa┼╝a─ç ;) dobry serwis to za┼éatwi 

#9 gab187

gab187

Młody snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPip
  • 119 post├│w

Napisano 16 styczeń 2018 - 23:12

Ja bym t─ů desk─Ö przepu┼Ťci┼é przez papier 100 (taki st─Öpiony), potem ze 3 razy 120 (te┼╝ niezbyt ostry-dla wyg┼éadzenia) i powinna by─ç n├│weczka. ┼╗eby by┼é ju┼╝ ca┼ékiem odlot to na koniec mo┼╝na u┼╝y─ç korka albo ta┼Ťmy trizac. Ubytek materia┼éu praktycznie ┼╝aden, a ┼éadnie zejdzie utleniona warstwa i te czarne rysy. Ka┼╝dy kumaty serwisant, je┼Ťli poprosisz ┼╝eby za bardzo nie ora┼é deski na papierze ogarnie Ci to bez problemu. ;)

Je┼Ťli chcesz robi─ç sam to tak jak koledzy m├│wili-spr├│buj zmywacza TOKO HC3, ewentualnie odt┼éuszczacza do hamulc├│w (berner/TRW/forch) z tym ┼╝e on te┼╝ wysusza ┼Ťlizg.

Co do tej warstwy utlenionej (bia┼éy nalot) teoretycznie warto si─Ö jej pozby─ç, natomiast praktyka m├│wi, ┼╝e je┼Ťli to po prostu nasmarujesz i wycyklinujesz to te┼╝ b─Ödzie ok ;)

Użytkownik gab187 edytował ten post 16 styczeń 2018 - 23:14

Dodaj odpowied┼║