Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Dobór Zestawu Dla Średniozaawansowanego


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 entaros

entaros

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 December 2017 - 11:33

Witam,
jako, że w tym roku postanowiłem skończyć z wypożyczaniem sprzętu na stokach proszę o pomoc z Waszej strony przy wyborze odpowiedniego zestawu. 
 
Budżet:
buty - 1000zł 
deska i wiązania ~2000zł
Mój wzrost - 173cm, 74kg wagi"
 
Preferuję jazdę po przygotowanym stoku (na tą chwilę głównie szlifowanie zjazdów) w przyszłości z myślą o jakiś trikach (bez rurek, ramp itp).
Ostatnimi czasy zainteresowały mnie dechy: Pathron sensei z 2018r(154cm), K2 Raygun z 2017(153 lub 156 cm) oraz K2 subculture z 2017r.(156cm) __ (deski K2 mógłbym kupic w sklepie razem z butami).
 
Jeśli chodzi o buty: Ostatnio mierzyłem na nogach northwave edge '18(flex 7) oraz ride lasso '18 (flex 7) z czego ride bardzo przypadły mi do gustu (fajne trzymanie, możliwośc wygrzania wkładki) przez co właściwie się już na nie zdecydowałem.
 
W związku z powyższym czy te buty nadają się do wyżej wymienionych desek(oczywiście po doborze odpowiednich wiązań)? Lub jeśli macie inne propozycje dech to chętnie je rozważę.  
 
Pozdrawiam
 


#2 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2017 - 11:49

@entaros zobacz u nas na stronie deskę Never Summer West 156 w sekcji Outlet. Idealny deal pod twoje potrzeby. W takich $ ciężko będzie znaleźć coś porównywalnego.

 

Tutaj masz jej test https://thegoodride....owboard-review/

 

Z wiązań Union Force, Bent Metal Transfer, Flux TT. Może jeszcze znajdziesz jakąś ofertę z poprzednich sezonów.

Buty już masz widzę wybrane :)

 

pozdro


Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#3 entaros

entaros

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 December 2017 - 12:22

@entaros zobacz u nas na stronie deskę Never Summer West 156 w sekcji Outlet. Idealny deal pod twoje potrzeby. W takich $ ciężko będzie znaleźć coś porównywalnego.

 

Tutaj masz jej test https://thegoodride....owboard-review/

 

Z wiązań Union Force, Bent Metal Transfer, Flux TT. Może jeszcze znajdziesz jakąś ofertę z poprzednich sezonów.

Buty już masz widzę wybrane :)

 

pozdro

No decha fajna. Opinie też dużo lepsze niż moich propozycji. Czy długość 156 będzie dla mnie ok? I czy te deski w zależności od roku produkcji 2016,17,18 zmieniają się jedynie grafiką?



#4 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2017 - 12:23

Zmiany wyłącznie graficzne. 156 będzie jak najbardziej ok.

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#5 entaros

entaros

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 December 2017 - 15:26

Zmiany wyłącznie graficzne. 156 będzie jak najbardziej ok.

A jak wyglądają kwestie techniczne w zakresie kupowania deski z roku 2016? Przyznam się jestem nią zainteresowany ale mam parę pytań tj. 1) nie wiem jak to wygląda w sklepach i broń boże nie chce nikogo oczerniać ale jak wygląda sprawa dotycząca jej jakości itp? To jest nówka sztuka (bo poprostu nie "zeszła" czy ma jakieś slady użytkowania? Czy gwarancja na dechę jest  tak jak na stronie (3 lata od daty zakupu)?



#6 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2017 - 15:30

Wszystkie deski Never Summer w naszym sklepie są fabrycznie nowe i objęte 3 letnią gwarancją. Obniżona cena dotyczy modeli z poprzednich sezonów.

Użytkownik Jamer edytował ten post 17 December 2017 - 15:31

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#7 entaros

entaros

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 December 2017 - 16:23

Wszystkie deski Never Summer w naszym sklepie są fabrycznie nowe i objęte 3 letnią gwarancją. Obniżona cena dotyczy modeli z poprzednich sezonów.

Dzięki za informacje. Nęci mnie jeszcze jedna kwestia: czy deski AM (tj bardziej nastawione pod zjazdy niz FS) powinny być dłuższe niż te FS? Pytam bo pytając na innych forach dowiedziałem się, że opcjonalna dł. deski w moim przypadki to 152-155cm nie wiem jaki wpływ miała by na jazde ta 156.



#8 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2017 - 16:52

To zależy. FS to bardzo szerokie pojęcie. Jeżeli w przypadku tej konkretnej deski czyli West'a, miałbyś wybrać pomiędzy 154 lub 156, a chcesz deski głównie do jazdy, szlifowania techniki skrętów ciętych etc. to rekomenduję 156. Jeżeli potrzebowałbyś deski do parku, chciałbyś uczyć się jazdy po przeszkodach, zasugerowałbym krótszą i przy okazji inny model :)

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!