Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Dająca Frajdę Z Jazdy Dla Zaawansowanych.


31 odpowiedzi w tym temacie

#21 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 17 January 2018 - 19:30

Ja do mniejszych hop .... Na dużych raczej nie bede juz skakał 35 lat na karku :))) Raczej ja z myślą bo podniesieniu skilla ...żeby na switch latwo sie latało i można było buttery porobić.

#22 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 January 2018 - 19:41

To z Ride (z ich desek tylko trzech modeli ukierunkowanych wyłączni na zjeżdżanie nie objeździłem) bardziej się nada Crook albo Kink. Na kinku miałem wrażenie jakby miał 3BT z bataleona/lobstera - tak wybaczał :) a przy tym oba ponadprzeciętnie jeżdżą. 

Warpig jest specyficzną deską, warto byłoby objeździć. Jak TD się odbędzie to Ride najpewniej przyjedzie, albo podczas MPI w Zielu. 

 



#23 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2018 - 09:47

Kurczę, mnie Burek w zakresie desek nie przekonuje. Ciuchy, buty, wiązania tak, deski... No jakoś nie mogę się przemóc, w dodatku nie lubię kanału, wolę zwykle inserty. Co do cambera, nieco trudniej najeżdża się boxy na płaskiej desce, i robi korekty w ostatniej chwili, niż na flacie/hybrydzie. Stąd decyzja, żeby jednak nie camber. No chyba, że jest jakiś camber, który daje takie poczucie luzu...
 

 

Czemu cię nie przekonuje ? Logo cię gryzie. Część desiw od Burka to naprawdę fajne blaty.
Kanał to nie problem a dobry dodatek. W zależości od wiązań deska może inaczej latać.  EST - wygina się max po wiązaniami, RefLex - wygina sie mniej Klasyczne wiązania - już masz bardziej sztywną deskę. 
Możesz wziąć Camber z podwiniętymi krawędziami na tailu i na nose lub hakaś hybryda bazująca na Camberze tj. RCR też się sprawdzi. 


Burton...... No jak ty ... Za mało zajawkowy :) Ride Warpig 

 

Jebać zajawkę. Ja potrzebuje deskę co mi pasuje w jeździe.

Dobrze że wspomniałeś o WarPigu. Cały świat się ją zachwyca a ja po testach nie odczułem jakiegoś WOW i WAŁ. 

Są lepsze deski niż WARPIG.


Co do Kilroy Procces (camber) to slyszalem ostatnio same pozytywy wiec musze odbyc "jazde probna" ale rowniez Burek mnie nie przekonuje jesli chodzi o szyne i generalnie komercha.....ehhh

 

No ja (jako naczelny fan Burka) kupiłem Processa Kilroya w ciemno tj. po zapoznaniu się z recenzjami kupiłem

Niestety  rozmiarówka jest słaba bo jest 155 a potem 159. 

Ale przeznaczenie deski jest jasne więc wybrałem 155 (choć zawsze biorę 157-158)

Latałem na niej 2 dni i jestem happy. Napiszę wiecej po wyjeździe w Alpy next weel.

Camber nie jest badzo agresywny tj. nie odbija mocno ale jest wyczuwalny i mi to pasuje.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#24 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 January 2018 - 23:45

Burton ma stoku niestety głównie kojarzy mi się z bananową młodzieżą z Centrali, co to Tatełe kupił sprzętu za zylion, ale jeździć to się za bardzo nie chce....
Komercja - to akurat bzdura, każda z tych firm, oprócz zajawki, ma przynosić konkretny dochód, inaczej nikt by desek nie produkował.
SzymSzym, jeździłeś na FunKink, albo Global Warner lub ParkBoard, albo Sender z Lobstera? No i czy odczuwalna jest on plus asymetria fs/vs w blatach, które akurat to mają, czy można ten parametr spokojnie pominąć?
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#25 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 January 2018 - 09:02

Eee Misiek. Teraz jest inny trend. Burton Burtonem ale teraz bardzo trendy w Wawie jest mieć Liba lub GNU. Duże sklepy maja oba brendy lub tylko ten drugi. Zmienia się :) W Moskwie, gdzie teraz mieszkam na 100% posiadanie Burtona to jest to 😜😎👍
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#26 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 19 January 2018 - 12:07

Prodi .. Ty jestes tak zagorzałym fanem Burtka, że sie przeprowadzasz tam gdzie Burton jest na topie :)))))

Użytkownik dudi_wroc edytował ten post 19 January 2018 - 12:07


#27 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 January 2018 - 16:16

Prodi .. Ty jestes tak zagorzałym fanem Burtka, że sie przeprowadzasz tam gdzie Burton jest na topie :)))))


Inaczej. Przeprowadziłem się tam gdzie można zarobić by kupić jak najwiecej od Burtona :)

A tak na poważnie to małe wyzwanie zawodowe, przygoda etc.
Niegdy nie przypuszczałem ze rosyjski mi się przyda.

Rosjanie to fanatycy sportów ziomowych.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#28 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 January 2018 - 16:23

Sporty ziomowe, uprawiam wyłącznie z ziomami! 🤣 Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#29 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 January 2018 - 16:30

Szalom ziommmm!
Jamer, coś w wide jeszcze masz z tego sezonu?
Jaka różnica w jeździe między Funslinger, a Proto2? Na "papierze" to widzę, ale sama jazda? Trzyma ten naleśnik chociaż trochę?
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#30 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 January 2018 - 16:41

Jestem na zabawie więc proszę o cierpliwość. Odpowiem po :)

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#31 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 January 2018 - 17:01

Widać na fejsie ;)
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#32 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 19 January 2018 - 22:23


SzymSzym, jeździłeś na FunKink, albo Global Warner lub ParkBoard, albo Sender z Lobstera? No i czy odczuwalna jest on plus asymetria fs/vs w blatach, które akurat to mają, czy można ten parametr spokojnie pominąć?


Jeździłem na parkboardzie z Lobstera. Rocznik ten żółto pomarańczowo brązowy;) 2015?

Z asymetrykow jeździłem na Gnu RC i chyba Carbon credit tegorocznych to asymetria odczuwalna ale nie jakoś.mocno. W Ride Helix (zarówno.model sprzed paru lat jak.i tegoroczny objechane) to asymetrie wyraźniej czułem. Według mnie parametr istotny którego błędem byłoby pominąć.

Czy na plus? Ja chyba przyzwyczajony do tego samego promienia FS/bs i konserwatywny jestem ;) ale przyznam że backside łatwiejszy. A tak to każdy co z nim rozmawiałem to z asymetrii i bs na helixie turbo.zadowolony