Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Dająca Frajdę Z Jazdy Dla Zaawansowanych.


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 rudy_stp

rudy_stp

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 25 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 December 2017 - 17:51

Od 2 sezonów przymierzam się do zakupu nowej deski (obecnie Endeavor High5) ale myślę, że póki co źle podszedłem do tematu bo sugerowałem ,że szukam deski do szybkiej jazdy po stoku. W międzyczasie trochę się pozmieniało bo kiedy jeżdżę na oślich łączkach próbuję jazdy drugą stroną jakiś pierwszych zabaw w jibbing. Hopki póki co mnie przerażają ale w puchu nie raz już poza trasą jeździłem. Z wiekiem też człowiek mądrzeje i czasem chciałby sobie po prostu pojeździć dla zabawy a nie napinki.

 

Reasumując czy znacie deski które dają zwyczajnie fan. Pozwalają czerpać dużą radość z jazdy a nie stale wymagać 100% skupienia bo krawędż i gleba. Czyli takie coś raczej pozwalające spróbować wszystkiego  z zaznaczeniem , że dla zaawansowanych a nie uczących się.

 

Póki co mam 3 typy:

Lib tech T-Rice

Gnu Riders Choice

Capita Defenders of Awesome.



#2 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2017 - 17:53

Dodałbym do tej zacnej listy jeszcze Never Summer Proto Type Two.

Użytkownik Jamer edytował ten post 03 December 2017 - 17:54

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 December 2017 - 05:14

Nie oczekuj dużej różnicy pomiędzy High5 czy GNU RC czy NS Proto Type 2. Typowe deski AM każda troszeczkę inna ale podobne. Jak piszesz chcesz bardziej FS wiec np. NS Funslinger, Burton Process (może być nawet ten kilroy)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2017 - 07:47

Gnu Space Case, super jeździ a w parku to dla mnie nr1

#5 rudy_stp

rudy_stp

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 25 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 December 2017 - 16:50

Gnu Space Case, super jeździ a w parku to dla mnie nr1

 

Czytałem Twoje zeszłoroczne przeżycia z nią związane i była mocnym kandydatem gdyby nie ta grafika:/

 

Kupiłem w końcu Capita Defenders of Awesome w rozmiarze 154 (grafika jak co roku robi robotę). Zobaczymy jak się sprawdzi. 

 

Btw wreszcie znalazłem fajną stronę z reckami bo thegoodride i snowboarding.transworld jakoś mi nie podpasiły:

 

https://snowboardingprofiles.com/

 

 

Jeżeli ktoś chce kupić nowego Travis 2018 za 2100 zł to zapraszam do działu sprzedam.



#6 timon92

timon92

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 83 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 04 December 2017 - 19:10

Szkoda tylko, że koleś który pisze te recenzje nie jeździł nawet na połowie tego sprzętu



#7 rudy_stp

rudy_stp

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 25 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 December 2017 - 12:04

Szkoda tylko, że koleś który pisze te recenzje nie jeździł nawet na połowie tego sprzętu

 

Po czym wnioskujesz bo z recenzji które czytałem ( aczkolwiek nie wszystkie bo większość mnie nie interesowała) wynikało, że objeżdża deski.



#8 timon92

timon92

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 83 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 05 December 2017 - 20:29

Gdzieś na tej stronie było to wyraźnie napisane, w tej chwili nie jestem w stanie tego znaleźć



#9 rudy_stp

rudy_stp

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 25 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 December 2017 - 21:14

Gdzieś na tej stronie było to wyraźnie napisane, w tej chwili nie jestem w stanie tego znaleźć

 

Może dotyczyło jakiś konkretnych modeli bo w każdej recenzji pisze przy jakich warunkach śniegowych jeździł. Nie będę rozkmilał dalej bo nie chce mi się przeszukiwać całej strony:) 



#10 StylowaZima

StylowaZima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2018 - 16:42

Czytałem Twoje zeszłoroczne przeżycia z nią związane i była mocnym kandydatem gdyby nie ta grafika:/

 

Kupiłem w końcu Capita Defenders of Awesome w rozmiarze 154 (grafika jak co roku robi robotę). Zobaczymy jak się sprawdzi. 

 

Btw wreszcie znalazłem fajną stronę z reckami bo thegoodride i snowboarding.transworld jakoś mi nie podpasiły:

 

https://snowboardingprofiles.com/

 

 

Jeżeli ktoś chce kupić nowego Travis 2018 za 2100 zł to zapraszam do działu sprzedam.

 

DOA to zacna deska, oby nie okazała się zbyt wymagająca na luźną jazdę bez napinki, do tego znacznie przyjemniejsze były Indoor Survival Albo outerspace Living.


www.StylowaZima.com.pl - Sklep, Serwis, Wypożyczalnia - Poznań

#11 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2018 - 12:10

dokladanie Sytlowa ma racje, DOA to wymagajacy sprzet :) pare osob sie na nia polasilo i poznije sprzedawali :) bo za ciezko i za sztywno i noga i reka boli....:) 

dla innych zainteresowanych warto zobaczyc deski bataleona/lobster z TBT - polecam zwlaszcza model GW z Bata 

ewentualnie ciekawa oferte ma DWD.....

 

piona



#12 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 16 January 2018 - 15:01

Nie oczekuj dużej różnicy pomiędzy High5 czy GNU RC czy NS Proto Type 2. Typowe deski AM każda troszeczkę inna ale podobne. Jak piszesz chcesz bardziej FS wiec np. NS Funslinger, Burton Process (może być nawet ten kilroy)

Dla mnie różnica między tegorocznym GNU RC a NS Proto HD sprzed około 3 lat jest ogromna. A myślę, że Type Two jest lepsza od poprzednika i ta różnica będzie jeszcze większa na korzyść NS'a 



#13 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2018 - 20:29

Ktoś z Was jeździł na funslinger? Szukam dechy głównie do parku (boksy, hopy S i M), ale żeby dało się jeszcze jeździć na krawędzi z przyjemnością.Raczej nie pełny camber, bo mam taką (Smokin Super Park) i ma swoje ograniczenia przy nauce najazdów na przeszkody... Dotychczas 90procent mojej jazdy odbywa się na TRice HP 161.5, uwielbiam tę deskę, ale szukam czegoś krótszego i bardziej miękkiego w wide, bo nogi mam słabe w tym sezonie z różnych powodów.
Rozważam też Capitę Outerspace Living któregoś Bataleona, NS Proto2, może coś jeszcze macie sprawdzonego?
Długości 154-157wide. Budżet poniżej 2kpln.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#14 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2018 - 20:34

Misiek sprawdź Burton Process ale w Camberze. Nada się :) lub Process Kilroy
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#15 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2018 - 23:08

Kurczę, mnie Burek w zakresie desek nie przekonuje. Ciuchy, buty, wiązania tak, deski... No jakoś nie mogę się przemóc, w dodatku nie lubię kanału, wolę zwykle inserty. Co do cambera, nieco trudniej najeżdża się boxy na płaskiej desce, i robi korekty w ostatniej chwili, niż na flacie/hybrydzie. Stąd decyzja, żeby jednak nie camber. No chyba, że jest jakiś camber, który daje takie poczucie luzu...
W zeszłym roku na obozie z Arielem łyknąłem dużo parku i za miesiąc chcę zrobić z nim powtórkę, bo był to genialny wyjazd, a są łatwiejsze dechy do parku, jak Travis. Zresztą... Jakby Travis miał wersję w pełnym wide i o mniejszym promieniu skrętu, to przy długości 155-157 miałbym deskę idealną.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#16 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 17 January 2018 - 16:12

Misiek Bielsko .... Dokladnie mam ostatnio to samo ..... Tez mam Travisa 161.5 ..... Do napinki czyli carving i freeride zapodałem sobie Salomona Super8. I teraz zastanawiam się coz Travisem czy zostawic jako parkowa deskę jest sens bo właśnie do luźnego śmigania się słabo nadaje. I tez chce Wide bo 26 w travisie jest często na styk (but ION 47). Czyli mam tez sam problem co ty..... Capity troche wąskie w talii bo maja po 26 w wide ... Bataleony - 3BT wyglada ciekawie ale nie jezdzilem wiec nie wiem czy siądzie bo różne opinie słyszałem ... W talii dosc szerokie. lib /gnu - mam niedosyt bo dla dużych chłopców to albo RC albo BananaMagic. Ale czy banana to znów nie za miękką ... Tu przynajmniej 26.5 i 26.8 w talii. Burton...... No jak ty ... Za mało zajawkowy :) Optymalnej deska dla mnie to by było cos w hybrydzie ala C2 z flex 5 (przy wide) i z talia około 27 cm ale za to w długości 154 156. Tu Ride Warpig wyglada obiecująco ale jakoś mało ich jest i ponad 2k nie chce wydawać na deske.... Tym bardziej ze FS to u mnie początek totalny..

Użytkownik dudi_wroc edytował ten post 17 January 2018 - 16:13


#17 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 January 2018 - 17:49

Nom... Są też różne oblicza fristajlu. Co innego hopy większe, gdzie.trxeba stabilnie i pewnie najechać i odjechać, a co innego miękki park z boksami i rurkami wiosną. O Banana Magic zupełnie zapomniałem, a kiedyś chciałem jej spróbować. Co prawda juz mam dużo Mervina i chciałem coś z braci mniejszych właśnie, ale wrzucam ją też do rozważań :)
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#18 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2018 - 17:51

Do desek o których mówicie zaliczyłbym Lib Terrain Wrecker, musze tylko sprawdzić jak z rozmiarami

#19 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2018 - 18:03

Misiek zobacz z Bata model Global Warmer jest rozmiar 156 wide (talia 264) , jak bedziesz mial okazje przetestuj bo deska dla mnie do zabawy prawie idealna, a da sie na niej rowniez niezle pociac.

Co do Kilroy Procces (camber) to slyszalem ostatnio same pozytywy wiec musze odbyc "jazde probna" ale rowniez Burek mnie nie przekonuje jesli chodzi o szyne i generalnie komercha.....ehhh



#20 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 17 January 2018 - 18:17

@Dudi Warpig jest dość sztywną dechą pomimo swojej długości, także do nauki FS od zera nie jest najłatwiejszą deską ;) ale na sezon 18/19 będzie kilka modeli w tym stylu :)