Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wybór Sprzętu Dla Początkującego


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 fodem80

fodem80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 March 2017 - 00:45

Witam,

Podczas ostatniego pobytu na stoku, wziąłem na próbę Snowboard z wypożyczalni. Godzinę jeździłem z instruktorem, później 3 godziny sam (ciężkie chwile smile.png ale jakoś dałem radę). Wiem, że to dopiero początki ale naszła mnie ochota żeby zakupić jakiś dobry sprzęt do nauki w rozsądnej cenie, dlatego chciałbym poradzić się was w sprawie tej inwestycji.
Wzrost 176, waga 86-88kg, but 43, cena do 2000 (razem z butami), +- coś tam, chociaż nie obrażę się jeżeli będzie taniej biggrin.png.

Gdzieś widziałem zestaw:

http://sklepsnowboar...ec-initial.html

Co do butów to myślałem o wzięciu Burtonów Moto, bo są miękkie, mają wygodne w użyciu wiązania i są w przystępnej cenie. Czy buty te dadzą radę z deską o flexie 4 jak Voelkl Spade?

Jak to jest w końcu z deskami Ravena, jedni piszą, że dobre, drudzy odwrotnie. Mój przyjaciel z kolei też się uczy, jeździ 3 sezon, z czego pierwszy na Ravenie Supreme 2017 i chwalił sobie tę deskę.

Co do rozmiaru wydaje mi się, że 158-159 będzie ok.

Przeznaczenie na razie raczej tylko przygotowany stok, a co przyszłość przyniesie to się zobaczy biggrin.png

Potrzebuję deskę, na której nauczę się porządnie jeździć i panować nad nią, a później zobaczymy. Na pewno będzie to zakup na przynajmniej 2-3 lata.

Czy powinienem wybrać twintipa czy directional też może być?
Czy Voelkl Spade '17 jako directional z wcześniejszego linku będzie dobry dla mnie i jakie modele ravena byście polecili oraz wiązania do nich.
Podrzućcie jak możecie kilka przykładów desek różnych firm w moim przedziale cenowym lub nawet ciut wyższym (ale bez przesady) bo przeglądam te deski i powiem szczerze, że oczopląsu dostaję biggrin.png
Chciałbym mieć porównanie żeby wiedzieć na co stawiać.

Pozdrawiam



#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 March 2017 - 08:54

no dobra, nie będę więc odpowiadał ci na żółtych, tylko tutaj...
hybryda z rockerem między wiązaniami, to taka, która jest między wiązaniami wygięta "w dół"... jak położysz deskę bez obciążenia, to będzie się huśtać na środkowej części, a jak lekko ją kopniesz w tył czy przód, to się będzie kręcić dookoła na płaskim podłożu...

z wymienionych przez ciebie propozycji chyba ten raven będzie odpowiednim wyborem, nie wiem niestety co prezentują te wiązania, to ktoś kto je zna...


Użytkownik praxx edytował ten post 04 March 2017 - 09:40

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#3 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 March 2017 - 19:13

Ja bym brał DC Focus, teraz deskę poniżej 1000 wyrwiesz, produkowana w fabryce Capity, fajnie jeżdżący flat rocker.

#4 fodem80

fodem80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 March 2017 - 23:42

Dzięki za odpowiedzi. 

 

Praxx: Myślałem o tym Ravenie ale w końcu wybór padł na Burtona Ripcorda 157cm z wiązaniami Infidel Disc rozmiar M. Do tego dokupię buty Burtona Moto.

Wiem, że Ripcord nie ma Rockera między wiązaniami tylko jest Flat ale mam nadzieję, że zestaw będzie ok i posłuży mi kilka sezonów.

 

Zastanawia mnie tylko po co producent podaje ramy wagowe dla długości desek (np. ripcord 157/waga 61-79kg, ripcord 159/waga 66-84) skoro na ich własnej stronie kalkulator wyliczył dla mnie deskę 157 (ewentualnie 159). Postanowiłem, że wezmę krótszą - będzie łatwiej skręcać. Czy ta waga ma znaczenie? Może nie jestem jakimś brzuchatym grubasem :D ale ważę więcej niż niektórzy mojego wzrostu (dużo ćwiczę) :D Czy przy mojej wadze w okolicach 86kg będzie jakiś problem z deską?

 

Marek: oglądałem tego Focusa, też fajny ale myślę, że już nie będę zmieniał wyboru. Dzięki mimo wszystko za podpowiedź.

 

 

 



#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 March 2017 - 23:52

 

Zastanawia mnie tylko po co producent podaje ramy wagowe dla długości desek (np. ripcord 157/waga 61-79kg, ripcord 159/waga 66-84) skoro na ich własnej stronie kalkulator wyliczył dla mnie deskę 157 (ewentualnie 159). 

kalkulatory są do d... to narzędzie dla zielonych. Przedział wagowy ułatwia poruszanie się po kolekcji. ∆eśli jesteś na górnym krańcu, w przypadku miękkiej deski będzie nadawała się głównie do parku, jeśli jesteś w drugim (lżejszym krańcu przedziału) możesz być pewien że ta sama deska będzie pewniej jeździla, za to będzie trudniejsza jako deska do zabawy. 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 fodem80

fodem80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2017 - 07:37

kalkulatory są do d... to narzędzie dla zielonych. Przedział wagowy ułatwia poruszanie się po kolekcji. ∆eśli jesteś na górnym krańcu, w przypadku miękkiej deski będzie nadawała się głównie do parku, jeśli jesteś w drugim (lżejszym krańcu przedziału) możesz być pewien że ta sama deska będzie pewniej jeździla, za to będzie trudniejsza jako deska do zabawy. 

 

Czyli ja jestem nawet wyżej niż w górnym krańcu hehe :D

Trudno, wychodzi na to, że deski Burtona "nie są dla mnie" :D, a przynajmniej nie te, które do tej pory oglądałem. Wg ich tabeli i tego co mówisz powinienem wziąć dechę 162W, bo tylko ona ma przedział wagowy który mnie obejmuje (75-93 kg), wtedy byłbym jakoś po środku :D

 

Wiem, że waga powinna się mieścić w przedziale podanym przez producenta aby uzyskać najlepsze właściwości ale nie wszyscy producenci podają przedziały wagowe w internecie (przynajmniej ja się nie doszukałem), np. Capita Horrorscope i co wtedy z wyborem. Druga teoria głosi, że decha powinna być 20-25 cm krótsza od wzrostu właściciela więc w tym przypadku chyba musze się tego trzymać.

 

Tak jak pisałem, na razie potrzebuję niezbyt drogą deskę do nauki i wydawało mi się, że ta będzie ok. Na pewno nie będę jeździł z dużymi prędkościami, a jeżeli już do tego dojdzie, trzeba będzie deskę wymienić po prostu :D ale patrząc na to, że do tej pory w góry jeździliśmy raz w sezonie na tydzień, nie sądzę żeby postępy były aż tak piorunujące abym musiał ją wymieniać tak szybko. 

 

No cóż, jestem prawie zdecydowany na zakup zestawu z powyższego wpisu ale jeszcze śledzę stronki :D Wydaje mi się, że Capita, Flow Merc 2016, czy Salomon Craft też są sensowne ale jak się dobierze wiązania cena rośnie i zaczyna nieco przewyższać moje założenia cenowe jako początkującego ridera. :D


Użytkownik fodem80 edytował ten post 08 March 2017 - 08:14


#7 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 March 2017 - 09:36

Druga teoria głosi, że decha powinna być 20-25 cm krótsza od wzrostu właściciela więc w tym przypadku chyba musze się tego trzymać.

Nie ma takiej teorii. Jaką deskę zaproponowałbyś długiemu chudemu kolesiowi 200m wzrostu i 82 kg wagi? lub 172 cm i 95 kg?

Każda deska ma swoje parametry i przeznaczenie i tu kalkulator na różnorodność możliwości jest za krótki


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#8 fodem80

fodem80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2017 - 23:04

Nie ma takiej teorii. Jaką deskę zaproponowałbyś długiemu chudemu kolesiowi 200m wzrostu i 82 kg wagi? lub 172 cm i 95 kg?

Każda deska ma swoje parametry i przeznaczenie i tu kalkulator na różnorodność możliwości jest za krótki

Nie uważam się za osobę odpowiednio zaznajomioną w temacie aby cokolwiek komuś proponować, dlatego założyłem ten temat na forum :) Chodziło mi tylko o to, że czasami trzeba coś wypośrodkować.

 

Twoim zdaniem powinienem wziąć deskę gdzie mieszczę się w przedziale wagowym ale będzie mi trudniej nauczyć się manewrować i panować nad nią? A co w takim razie z producentami, którzy nie podają przedziałów wagowych? Zdać się na szczęście? Skąd mogę wiedzieć, że przy takim samym rozmiarze w Capicie czy Bataleonie nie ma takiego samego zakresu.

 

Mi wychodzi nadwyżka wagowa jakieś 7kg przy Ripcordzie 157 i 2kg przy Ripcordzie 159 (+-2kg) - gdzie już 157-ka sięga mi do ust. Nie chcę zbyt długiej ani zbyt drogiej deski na początek. Nauczę się porządnie jeździć, to przyjdzie pora na odpowiednio długą dechę (w zależności od preferencji które pojawią się oczywiście z doświadczeniem). :D



#9 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2017 - 23:10

Troche chyba za duzo aptekarstwa w tym wszystkim. Panowie przedzialy sa tylko orientacyjne. Ja mam 195cm i 105kg+ i wykraczam za wszystkie ramki wahowe jak i wzrostowe smigam na 166 i dobrze mi z tym. Dlatego 157 i nie kombinuj za wiele bo przekombinujesz 😉

#10 fodem80

fodem80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2017 - 23:48

Troche chyba za duzo aptekarstwa w tym wszystkim. Panowie przedzialy sa tylko orientacyjne. Ja mam 195cm i 105kg+ i wykraczam za wszystkie ramki wahowe jak i wzrostowe smigam na 166 i dobrze mi z tym. Dlatego 157 i nie kombinuj za wiele bo przekombinujesz

Dzięki, właśnie o to mi chodziło. :D Na początku też się strasznie przejmowałem tymi przedziałami ale wszyscy znajomi, którzy jeżdżą już po ładnych parę lat doradzali mi żeby nie przejmować się nimi aż tak bardzo i wziąć do nauki jak najkrótszą ( w tym przypadku 157). Oczywiście, nie mówię, że należy olać całkowicie wszystkie dane fabryczne ale tak jak było napisane w jednej z dyskusji tu na forum, trzeba patrzeć na to wszystko zdrowo rozsądkowo i dobierać dechę pod siebie i swoje upodobania.

 

Mam jeszcze dodatkowe pytanie, bo tak jak pisałem wcześniej jestem prawie zdecydowany na Ripcorda ale przeglądając sklepy internetowe wpadła mi Capita Horrorscope w oko. Pytanie jakie wiązania do tej Capity i czy warto dopłacać do niej (na moje oko 300-400 zł w stosunku do Ripcorda jeżeli weźmiemy cenę z wiązkami). Parametrowo wyglądają podobnie.



#11 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2017 - 09:25

biorąc pod uwagę twój staż na desce i to, że na razie nie stałeś na kilu deskach, żeby mieć jakieś porównanie i wyrobiony pogląd, czy weźmiesz ripcorda czy horoscopa, to będziesz zadowolony na maxa... faktor podjaru zrobi swoje...  :ok:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#12 fodem80

fodem80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2017 - 09:41

biorąc pod uwagę twój staż na desce i to, że na razie nie stałeś na kilu deskach, żeby mieć jakieś porównanie i wyrobiony pogląd, czy weźmiesz ripcorda czy horoscopa, to będziesz zadowolony na maxa... faktor podjaru zrobi swoje...  :ok:

 

Dzięki,

 

Mam nadzieję, że to ostatnie pytanie :D 

 

Czy do Burtona z mocowaniem typu Channel jak w Ripcordzie czy Clashu będą pasowały wiązania Flowa lub Fasteca (np. Flow Alpha Black czy Fastec Sport Black)?



#13 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2017 - 11:12

Wszystko zalezy jakie masz dodane dyski do wiazan. Ale system chanel jest przeznaczony do wiazan Est. Choc tak jak pisalem producenci otwieraja sobiw furtke, dodajac dyski przystosowane do Est.

#14 fodem80

fodem80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2017 - 23:01

Wszystko zalezy jakie masz dodane dyski do wiazan. Ale system chanel jest przeznaczony do wiazan Est. Choc tak jak pisalem producenci otwieraja sobiw furtke, dodajac dyski przystosowane do Est.

 

W tym sęk, że nie wiem. Flow Alpha ma napisane, że jest kompatybilne z systemem mocowań Burton 3D ale to nic mi nie mówi. Poza tym, tak jak mówiłeś wcześniej, nie chcę przekombinować.

Także rezygnuję z Capity, bo wychodzi mi za drogo jak na start i wezmę Burtona - Ripcorda lub Clasha z wiązkami Burton Infidel Disc. 

 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam



#15 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2017 - 23:14

3D i Est to całkiem inna bajka. Nie jestem pewien ale chyba Burek juz nawet nie robi nic w 3D.

Ripcorda masz w systemie est. Wiązania Burton Infidel Disc, do est Ci nie podejdą, zamiast tych mozesz pomysleć o missionach w EST. Biorąc Capite podejdą Ci i Flow i Burton Infidel Disc.

Chanel ma to do siebie, ze ogranicza dobór wiązań. Takze Biorąc ripcorda szukaj wiązań Burtona w systemie EST. 



#16 fodem80

fodem80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2017 - 23:28

3D i Est to całkiem inna bajka. Nie jestem pewien ale chyba Burek juz nawet nie robi nic w 3D.

Ripcorda masz w systemie est. Wiązania Burton Infidel Disc, do est Ci nie podejdą, zamiast tych mozesz pomysleć o missionach w EST. Biorąc Capite podejdą Ci i Flow i Burton Infidel Disc.

Chanel ma to do siebie, ze ogranicza dobór wiązań. Takze Biorąc ripcorda szukaj wiązań Burtona w systemie EST.

 

Ale przecież sprzedają taki zestaw Ripcord + Infidel:

 

http://selectshop.pl...-157-multicolor

 

To chyba musi pasować? Czy jakąś ściemę wciskają i będę się później męczył albo szukał nowych wiązań.



#17 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2017 - 23:44

wiązania mają dysk więc będzie OK - pozatym skoro jest to zestaw sprzedawany przez kumaty sklep - będzie wszystko grało.

A że zestaw nie jest najwyższych lotów - poczujesz za jakiś czas i wtedy zaczniesz kombinować


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#18 fodem80

fodem80

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2017 - 23:56

wiązania mają dysk więc będzie OK - pozatym skoro jest to zestaw sprzedawany przez kumaty sklep - będzie wszystko grało.

A że zestaw nie jest najwyższych lotów - poczujesz za jakiś czas i wtedy zaczniesz kombinować

 

Dzięki,

 

No niestety, jak pisałem nie chcę wydawać za dużo na start, bo wiem że jak się nauczę będę szukał coś lepszego i tak jak napisałeś wtedy zacznę kombinować.

Do nauki musi jednak wystarczyć ten zestaw albo Clash z Infidelami.

 

Pozdro



#19 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2017 - 08:53

Zawsze mozesz napisac do sklepu czy za drobna doplata podmienia Ci infidele na missiony z systemem Est i wtedy masz secik typowo pod Chanel 😉

#20 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2017 - 09:09

@fodem - faktor podjaru na burka jest kosmicznie wysoki, więc szkoda czasu na dalsze rozkminy... bierz co tam sobie upatrzyłeś, wszystko będzie działać i pasować, nie bój nic... infidele mają dysk, który da radę przykręcić do szyny... będzie to takie rozwiązanie jakby te flowy, czy co tam sobie wynalazłeś, przykręcic do szyny i już... powtarzam - jesteś na takim etapie snowboardowej ścieżki, że nie zwrócisz uwagi czy będziesz miał wiązki est, czy z dyskiem... 


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...