Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Burton Vapor 2010 M5 Hardware I Wiązania Est 2017


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 idenieide

idenieide

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2017 - 13:45

Cześć, mam Vapor'a 2010 z kompletem M5 (nuty, inserty) i chcę kupić wiązania Burtona pewnie Malavita EST 2016 lub tegoroczne. Czy mogą wystąpić jakieś problemy z przykręcaniem lub podczas jazdy wiązań EST które docelowo idą z M6 hardware (13 mm śruba, damski M6 insert i coś co się nazywa tabbet washer). Bo w M5 mam tak, że nakręcam nakrętkę na męski insert i nie mam tam "tabbet washer" i zastanawiam się czy właśnie to nakręcanie nakrętki będzie w porządku (będzie pasować nakrętka w wiązaniu i dobrze trzymać itd. no i nie ma tutaj tabbet washera).

 

Na niektórych serwisach dodali napis do opisu deski "Not compatible with 2013 and newer Burton EST Bindings." Co trochę wprowadza w zakłopotanie bo to jest grubo POST-2011 kiedy zmienili szerokość szyny czy na 2013 zmienili coś jeszcze tak, że to po prostu już nie działa?

http://www.the-house...snowboards.html

 

Deska typu wide jest nowa tak samo jak buty IONy 45 z 2010 (wiązania będą L). Komplet na którym jeździłem ukradli przed świętami i chciałbym pojeździć na tym tylko, żeby nie zafailować z wiązaniami.


Użytkownik idenieide edytował ten post 02 January 2017 - 14:03


#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2017 - 13:57

Witamy na Forum :)

 

 

Jeśli masz deskę z kanałem M5 i pełen zestaw insertów i śrub to jesteś w domu  :yahoo:

Nic nie potrzebujesz więcej. Wszytko będzie grało.

 

Szyna M5 jest mniejsza na serokość niż M6 ale znacznik na wiązaniach sobie z tym poradzi. 

 

instrukcja która kiedyś była na stronie Burtona

 

burton-binding-3.jpg


Użytkownik ProDish edytował ten post 02 January 2017 - 13:58

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 idenieide

idenieide

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2017 - 14:07

Wow. Znam tę instrukcję ale ona była już tam w 2010 jak wprowadzali POST-2011 EST. Przez te napisy przy desce, że nie działają wiązania od 2013 na niektórych stronach założyłem, że mogło się coś zmienić bo w sumie 7 lat poleciało. Potrzebowałem info z pierwszej ręki bo celuję w coś tegorocznego i pewnie online, dziękuje za odpowiedź.



#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 January 2017 - 15:49

Wow. Znam tę instrukcję ale ona była już tam w 2010 jak wprowadzali POST-2011 EST. Przez te napisy przy desce, że nie działają wiązania od 2013 na niektórych stronach założyłem, że mogło się coś zmienić bo w sumie 7 lat poleciało. Potrzebowałem info z pierwszej ręki bo celuję w coś tegorocznego i pewnie online, dziękuje za odpowiedź.

 

Nic się nie zmieniło od tamtej pory. Jedynie to usunęli tą instrukcje. 

 

szkoda że masz L bo akurat M mam do popchnięcia z 2015 :)

http://allegro.pl/bu...6660124989.html


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 idenieide

idenieide

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2017 - 16:49

No tak, tutaj jest but 45 i decha wide. 

 

Dostałem jeszcze info z diskritku, że

 

"wsuwka która wchodzi do szyny i wyznacza kat zamocowania deski ma przystosowane do tego wychodzące związać jedna z nich trzeba odciąć nożykiem. nie jest to w tym momencie najdokładniejsze ale bez tego nie zmieści się w szynę która jest węższa wiec trzeba się tego pozbyć."

 

Więc coś tam trzeba najwidoczniej wymodelować ale i tak najważniejsze, żeby te nakrętki w M5 kicie trzymały się dobrze w szynach wiązania. Może uda mi się jeszcze znaleźć Malavity na w16 L na promo ;p



#6 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2017 - 11:58

Dostałem jeszcze info z diskritku, że

 

"wsuwka która wchodzi do szyny i wyznacza kat zamocowania deski ma przystosowane do tego wychodzące związać jedna z nich trzeba odciąć nożykiem. nie jest to w tym momencie najdokładniejsze ale bez tego nie zmieści się w szynę która jest węższa wiec trzeba się tego pozbyć."

 

Więc coś tam trzeba najwidoczniej wymodelować ale i tak najważniejsze, żeby te nakrętki w M5 kicie trzymały się dobrze w szynach wiązania. Może uda mi się jeszcze znaleźć Malavity na w16 L na promo ;p

 

pozbyłem się już w tym sezonie wszytkich desek ze starym kanałem więc nie mogę sprawdzić czy ten dzyndzel do kanału wejdzie czy nie.

Może jakoś uda się to wcisnać. Ten dzyndzel można ścisnąć ale czy uda się uzyskać szerokość 5 mm z 8 mm nowej szyny. 

 

0F42C4D1-D0C6-498C-B4BF-7FFA6D77004A_zps

 

Daj znaka jak kupisz.

 

Nakrędki M5 (komplet to podstawa). Mam jeszcze zestaw. Muszę pylnąć na Allegro. 


Użytkownik ProDish edytował ten post 04 January 2017 - 11:59

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#7 idenieide

idenieide

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 January 2017 - 17:10

Super, dzięki za foto. Jak się nie uda wcisnąć to jeden przytnę. Najbardziej obawiałem się czy te wielgachne nakrętki w M5 wejdą w w szynę w wiązaniu bo w M6 idzie śrubka, podkładka z zębami i dzyndzlem który jeszcze wchodzi w tę szynę.

 

M5 mam jak coś ale jak też masz wsadziłbyś byś jeszcze ten insert i zobaczył czy nakrętka M5 wchodzi w wiązanie itd.?

 

Do tej pory znalazłem Malavita Reaper W16 w rozmiarze L bo ze zwykłym Hi-Backiem nie mogę znaleźć ale to jeszcze 2 miesiące więc może W17 dopnie z ceną albo złapię gdzieś W16 z normalnym Hi-Backiem





Dodaj odpowiedź