Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Dla Średniozaawansowanego - Do 1000Zł - Wymiana Ltd


25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 September 2016 - 12:21

Cześć!

 

Zamierzam zakupić nową deskę na zbliżający się sezon. Do wykorzystania mam około 1000zł z naciskiem na "poniżej".

 

Uczyłem się jeździć na taniej desce LTD, która idealnie sprawdziła się przy stawianiu pierwszych kroków. Nadeszła pora na zmianę, ponieważ ostatni sezon pokazał mi, że moja deska niedomaga.

 

Czego oczekuje od deski? Przede wszystkim deska na zwykły stok, nie jeżdżę ani w parkach, ani przez las. Potrzebuje jednak czegoś co spokojnie poradzi sobie ze świeżym śniegiem i muldami. Na poprzedniej desce miałem największy problem z utrzymaniem się po przejechaniu krawędzią po utwardzonych muldach, bardzo często kończyło się to upadkiem.

 

Przyglądałem się desce Pathron Sensei, znalazłem ją w cenie 899zł, czytałem również, że nieźle się sprawuje. Czy byłaby to dobra deska dla mnie? Macie jakieś inne propozycje?

 

Co do rozmiarówki - mam 189 wzrostu a deska LTD,którą mam to 158W - celować w coś większego? Czy zostawać przy tej samej wysokości?

 

Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedzi!



#2 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 September 2016 - 14:48

Edit:

Byłbym zapomniał -

moja waga to 82kg, a wiązania, które posiadam to Raven s250



#3 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 September 2016 - 18:32

Podaj jeszcze wymiar obuwia i model ewentualnie. Od tego zalezy czy potrzeba deski wide

#4 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 14 September 2016 - 20:17

Wide, wide - 46 :)



#5 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 16 September 2016 - 15:13

rozmiar 162W
Head Daymaker
 
161W
Pathron Powder Toy
 
159W
Raven Pulse 2015
 
Takie deski znalazłem, a ich opisy zgadzają się w miarę z tym czego oczekuje. Chciałbym jednak dowiedzieć się, co o nich sądzicie. Potrzebuje sprzętu, który pozwoli mi podszkolić umiejętności i będę mógł go używać przez długi czas.
 


Użytkownik Finn edytował ten post 16 September 2016 - 15:16


#6 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 September 2016 - 06:11

a po co Ci tak długie deski? dobrze zaprojektowane 157-159 zrobi robotę przy 82 kg


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#7 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 September 2016 - 10:58

Muldy trzeba zamortyzowac deska sama ich nie przejedzie. Poszukaj dechy w dl do 160 cm w klasycznym camberze albo w hybrydzie z camberem pomiedzy wiazaniami

#8 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 September 2016 - 18:15

EriksnonE, wręcz przeciwnie, dobra hybryda z rockerem w srodku bedzie lepsza. Jak masz budzet poszukaj desek Lib Tech, Never Summer czy Gnu. Szczegolnie jesli zalezy Ci na stabilnej jezdzie na stoku.



#9 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 September 2016 - 19:13

A z tych co podesłałem, żadna się nie nada? Podobają mi bardzo deski Pathrona, ale czy to dobry wybór?

 

No i niestety 1000zł nie przeskoczę....


Użytkownik Finn edytował ten post 21 September 2016 - 19:16


#10 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 September 2016 - 20:39

Nie są to złe deski, nie bałbym się ich. Możesz też czegoś szukać z zeszłego roku na przecenach. Nitro, Burton,DC, Capita...



#11 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 September 2016 - 08:33

Finn - jeśli stawiasz na jazdę, a nie na park jednak camrock będzie lepszym rozwiązaniem. Taka deska kompletnie inaczej jeździ na krawędzi w stosunku do profilu z rockerem po środku. Camrockowi o wiele bliżej jest do kultury jazdy tradycyjnego cambera z łatwiejszą inicjacją skrętu


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#12 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 September 2016 - 16:31

Owszem, stawiam tylko na jazdę, póki co do jakichkolwiek wyczynów w parkach nie jestem przekonany, to trochę nie moja bajka.

 

W takim razie mniej więcej mam obraz - deska do 160W (tutaj chciałbym mieć pewność, bo niektóre sklepy radziły mi nawet brać deski do 164cm... trochę nie wiem jak się do tego ustosunkować :) ) camrock lub hybryda. Firmy wypisane mam również, czy to oznacza, że mogę wybrać jakąkolwiek deskę odpowiadającą tym specyfikacją z wymienionych przez was firm do 1000zł? Czy jeszcze coś mam mieć na uwadze, czy w tym wypadku zostaje mi już tylko wybór ze względu na cenę i walory wizualne (które są dla mnie najmniej istotne)?

 

Jeszcze zapytam się o deskę Head Daymaker w rozmiarze 162W warto? Słaba deska? Za długa?


Użytkownik Finn edytował ten post 22 September 2016 - 16:34


#13 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 September 2016 - 20:42

W sumie to Head nie ma jakiegoś wielkiego poważania w światku snb, więc zapewne nikt na niej nie jeździł. Tak naprawdę, to nie wiadomo, na jakim poziomie zaawansowania jesteś, czy potrafisz jechać na krawędzi, czy jest to jednak jazda w ześlizgu. Nie wiemy, z jakimi prędkościami się poruszasz, co mieści się w Twojej definicji jazdy. Czemu przejazd przez muldy kończył się upadkiem? Z powodu niekontrolowanego uślizgu, czy np. złapania krawędzi, albo może niewytłumienia muld nogami i w związku z tym lotu Bóg wie, gdzie?

Można śmiało założyć, że brandy wymienione powyżej robią deski co najmniej średniej jakości i zapewne każda będzie lepsza od Twojej, ale... Najlepiej jest przetestować sprzęt przed zakupem, do czego będę Cię usilnie namawiał. Nie sugeruj się profilami, nowinkami technicznymi i marketingiem z opisów desek. Weź i pojeździj kilkoma, zanim kupisz.


www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#14 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 September 2016 - 21:27

Weź i pojeździj kilkoma, zanim kupisz.

zakładając niski budżet trudno będzie wziąć do przetestowania coś ze starych kolekcji - tu niestety polegać też trzeba będzie na opiniach użytkowników


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#15 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 September 2016 - 21:35

W sumie to Head nie ma jakiegoś wielkiego poważania w światku snb, więc zapewne nikt na niej nie jeździł. Tak naprawdę, to nie wiadomo, na jakim poziomie zaawansowania jesteś, czy potrafisz jechać na krawędzi, czy jest to jednak jazda w ześlizgu. Nie wiemy, z jakimi prędkościami się poruszasz, co mieści się w Twojej definicji jazdy. Czemu przejazd przez muldy kończył się upadkiem? Z powodu niekontrolowanego uślizgu, czy np. złapania krawędzi, albo może niewytłumienia muld nogami i w związku z tym lotu Bóg wie, gdzie?

Można śmiało założyć, że brandy wymienione powyżej robią deski co najmniej średniej jakości i zapewne każda będzie lepsza od Twojej, ale... Najlepiej jest przetestować sprzęt przed zakupem, do czego będę Cię usilnie namawiał. Nie sugeruj się profilami, nowinkami technicznymi i marketingiem z opisów desek. Weź i pojeździj kilkoma, zanim kupisz.

 

Masz rację, mi też ciężko określić jak dobrze jeżdżę i z jakimi prędkościami. Ogólnie zależy mi na desce, która pozwoli mi się dalej rozwijać, stąd zapytanie o coś do tego tysiaka, coś co będzie lepiej trzymało się trasy oraz tak jak wspomniałem, pomoże mi się rozwijać.

 

Co do "weź i pojeździj kilkoma" przepraszam, może to zabrzmi głupio, ale jak? Skąd mam wziąć te deski i nimi pojeździć, wypożyczalnia raczej nowego sprzętu nie posiada i nie będę w stanie nic takiego wypróbować. Chyba, że są inne sposoby, które nie wpadły mi do głowy.

 

Chce dobrze spożytkować te 1000zł i zakupić sprzęt, którego nie będę musiał za dwa lata, gdy będę jeździł jeszcze lepiej, wymieniać.



#16 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 23 September 2016 - 08:31

Hej

 

Co do testowania sprzętu to jest kilka opcji:

- pojechać na TestDrive vol 7 - najlepsza opcja bo na miejscu przetestujesz sprzęt wielu producentów a przy okazji poznasz ludzi z forum

- pojechać na szkolenie z dobrą ekipą (np. snow4life) która zabiera sprzęt do testów - w tym przypadku masz mniejszy wybór (ograniczony do kilku marek) ale przy okazji zaliczysz znaczący progres

- poszukać centrum testowego danego producenta, np. Nobile ma w Wiśle

 

Powodzenia !



#17 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 September 2016 - 14:31

rozmiar buta 46 w małej skorupie nie będzie wymagał typowej deski wide... zresztą pojęcie "wide" ma różne oblicza i myślę, że trzeba by jednak zwracać uwagę na szerokość talii... 262 - 265 powinno wystarczyć... i nie ma się co bać hybrydy innej niż camrock czy jak to się tam będzie nazywać, deski z rockerem między nogami też potrafią nieźle ciąć... jak kto już potrafi...  :terefere:

 

do 1k powinno się spokojnie parę sztuk niezłych pokazywać z poprzednich sezonów... trza zaglądać tu i ówdzie...  :ok:


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#18 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 September 2016 - 09:34

Dzięki za informacje, poszukam parę desek i tutaj podlinkuje to powiecie mi co o nich sądzicie. :)



#19 Finn

Finn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 September 2016 - 11:04

Przejrzałem kilkanaście sklepów i niestety słabo, nie mogę nic sensownego znaleźć poza PAthron Legend i Pathron Powder Toy. Wiem, że może proszę o zbyt dużo, ale jest ktoś w stanie polecić w jakich sklepach szukać, lub dać mi ze dwa trzy linki do odpowiedniej deski?

 

Czy może zdecydować się właśnie na Legend albo Powder Toya?

 

Niestety nie będę miał raczej możliwości wypróbowania jakiejkolwiek deski przed zakupem...



#20 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 28 September 2016 - 20:42

Sam jezdze na senseiu, i jezeli zamierzasz uczyc sie switcha itp to polecam bo deska true twin. Ale jak tylko jazda kierunkowa to kumpel chwali sobie legenda. Tak czy inaczej sensei to akurat jedna z moich ulubionych desek a w tej cenie chyba lepszej nie znajdziesz (mi sie nie udało)


icon_users.png