Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Czy Warto Zmieniać Wiązania ? King > Flux Pr


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sel

Sel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 April 2016 - 19:11

Tak jak w temacie, obecnie jeżdżę na zestawie:

 

VANS Mantra

Drake King

Endeavor Guerilla 

 

Wszystko kupione 2012/2013, wtedy zaczynałem. Wiązania zaczynają się powoli niszczyć, gdzieś tam materiał się odpruł, ząbki w pompkach się już lekko wyrobiły i mi zaczęły przekakiwać stąd pomysł o zmianie, czy opłaca się kupować Flux PR 2015/2016 ? Będzie czuć różnice czy szukać czegoś innego ? Jeżdżę tylko po stoku, sporadycznie poza stok i w ogóle nie wjeżdżam do snowparku.

 

Mam je do kupienia w cenie 440zł.


Użytkownik Sel edytował ten post 01 April 2016 - 19:11


#2 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 April 2016 - 20:53

na Pr bym nie wymienial , lepiej dozbieraj na TT-ki

albo Burton Cartel vel Mission 

 

pzdr



#3 Sel

Sel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 April 2016 - 21:01

Cartele sa za 640zł a Mission 575zł, jest między nimi jakaś duża różnica ?



#4 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 April 2016 - 17:34

Ja może wrzucę kamień do ogródka różnych sporów sprzętowych... ale mam aktualnie mieszane uczucia co do wiązań Flux.

 

3 sezony na Flux DS, wiązania rewelacyjne i pewnie kolejne jak i drugie kupiłbym Fluxy, ale jest małe "ale".

Jeżeli mało jeździsz i będziesz miał szczęście to będziesz zadowolony. Jeżeli na śniegu spędzasz ok 40 dni w sezonie, to jest duża szansa, że coś się zepsuje w okresie gwarancyjnym. I tutaj jest właśnie problem! Polski dystrybutor!

 

1. W zeszłym sezonie pękł capstrap - reklamacja odrzucona: "sprzęt używany niezgodnie z przeznaczeniem" LOL Rozmowa telefoniczna w innym temacie - capstrapy miały wadę i Flux zmienił je na inna konstrukcję WTF!!!

2. Ostatnio zgubiłem śrubkę od paska - 60 zł !!! Uzasadnienie: "kurs euro".

3. W zeszłym tygodniu w tylnym wiązaniu pekła sprężyna od pompki... boję się zapytać o cenę...

 

Z wiązań jestem BARDZO zadowolony, ale ze względu na podejście dystrybutora do serwisu i części zamiennych, skłaniam się do wiązań Union lub Barton. Nic nie chcę sugerować, każdy niech podejmuje własne decyzje.



#5 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 April 2016 - 17:43

Z wiązań jestem BARDZO zadowolony, ale ze względu na podejście dystrybutora do serwisu i części zamiennych, skłaniam się do wiązań Union lub Barton. Nic nie chcę sugerować, każdy niech podejmuje własne decyzje.

 

czy mowa o TYM dystrybutorze....? ;)


no board no fun!

#6 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 April 2016 - 17:51

czy mowa o TYM dystrybutorze....? ;)

 

Tym oficjalnym, co go tu już nie ma. :/



#7 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 April 2016 - 18:07

Tym oficjalnym, co go tu już nie ma. :/

 

znak czasu.... kiedyś na takie "pierdoły" reagował natychmiast i płaciło się na najgorszym przypadku tylko za kuriera


no board no fun!

#8 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 03 April 2016 - 18:18

Mi w DS'ach też pasek od capstrapa pękł... wymieniony za free (po przekonywaniu, że nie nadepnąłem) ale na początku też miałem płacić za nowy. Jakoś półtora roku po zakupie. Fluxy fajne, wygodne, dzielona pompka mi się podoba, ale solidne to one nie są.

#9 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 April 2016 - 18:24

znak czasu.... kiedyś na takie "pierdoły" reagował natychmiast i płaciło się na najgorszym przypadku tylko za kuriera

 

Teraz też reaguje natychmiast, ale reakcje ma dość kosztowne.

Mnie zniechęca to, że traktuje swoich klientów jak debili i wciska infantylne ściemy. Może już nie chce dilować Fluxami, skoro zniechęca klientów.



#10 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 April 2016 - 09:59

Teraz też reaguje natychmiast, ale reakcje ma dość kosztowne.

Mnie zniechęca to, że traktuje swoich klientów jak debili i wciska infantylne ściemy. Może już nie chce dilować Fluxami, skoro zniechęca klientów.

 

smutne :cry:


no board no fun!

#11 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 April 2016 - 10:00

Oj marudzicie flux jest dobry - dla mnie obok Burka najlepsza firma na rynku w temacie wiązań


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#12 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 April 2016 - 10:21

Oj marudzicie flux jest dobry - dla mnie obok Burka najlepsza firma na rynku w temacie wiązań

 

Marcinie, ale powyżej właśnie jest mowa o tym, że jest dobry..... pogorszeniu (i to znacznemu jak widzę) uległ serwis


no board no fun!

#13 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 April 2016 - 10:55

Oj marudzicie flux jest dobry - dla mnie obok Burka najlepsza firma na rynku w temacie wiązań

 

Marcin, złego słowa na Fluxa nie powiem. To są moje najlepsze wiązania. Ale w przypadku awarii zostaje się z ręką w nocniku.



#14 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 April 2016 - 20:04

Nie wiem jak Wy jeździcie na desce i co robicie z wiązaniami, ale znam kilka osob jeżdżących we fluxach (sam też mam m.in fluxy) i odnośnie wytrzymałości to raczej nikt złego słowa nie powie - najwyższa półka. Wiązania fluxa które mam to TT30, mają więcej jak 100 dni na stoku i nie było w nich nic wymieniane - nic nie jest nawet bliskie całkowitego zużycia. Porównanie mam do takich marek jak Drake, Union i Burton. I tak jak niestety rośnie cena, tak też oceniam wykonanie wiązań tych firm, gdzie flux == burton, a reszta daleko w tyle.



#15 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 April 2016 - 07:21

Serwis jest na stale dobrym poziomie. Zmianie uległ Wasz stosunek personalny. 

Wiadomo że najlepszy serwis ma Burek, ale serwis Fluxa, Rome jest na b.dobrym poziomie. Nie chce nikogo szkalować ale jeden z uznanych producentow - od 3 lat wysyla mi pompki do wiązań. 

Jaka to śrubka kosztuje niby 60 zł od sztuki. Z cen jakie są mi znane śruba z motylkiem kosztuje 3 USD plus VAT. Nie znam takich cen

Ile lat mają te wiązania? kiedy i gdzie zostały kupione, kiedy i gdzie składaleś rekalmacje?


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#16 azael

azael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 131 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 April 2016 - 09:50

Mnie uczono, że klient ma być zadowolony. Przywykłem do wsparcia po sprzedażowego, a nie traktowania klienta jak jelenia, z którego można doić kasę. Tak zostałem potraktowany. Nie przez serwis Fluxa, ale przez polskiego dystrybutora!

 

Rozwinę temat śrubek. Zwróciłem się do dystrybutora z pytaniem o zakup śrubek do DSów. Zgubiłem jedną, a sam dystrybutor wspominał, że czasem się to zdarza, dlatego zapytałem o zapasowe. Odpowiedź była szybka: 3*15zł + 20zł. Moje zdziwienie kwotą 65 zł, zostało zwiększone stwierdzeniem, że: to drogie wiązania i dolar drogi. No i sam sobie jestem winien, bo chcę kupić na zapas na własne życzenie [sic!]. Bo gdybym chciał jedną, to dostałbym za darmo. Zasugerowałem dlaczego nie zaproponowano darmowej wymiany, a zapas odpłatnie, ale w zamian otrzymałem informację, że mam zły dzień. Tym samym zakończyłem dyskusje z tym Panem. Koniec sprawy.

 

Forum służy do wymiany poglądów, przedstawiłem swój, a moje doświadczenia mogą się komuś przydać.

 

Podkreślam jeszcze raz!!! Nikomu nie odradzam zakupu! FLUXy to BARDZO DOBRE wiązania, ale trzeba wziąć pod uwagę humory dystrybutora w razie problemów.

 

 

Marcin07, personalnie nic do tego Pana nie mam, wręcz miło wspominam wizyty w Kraku. Rozwodzę się natomiast nad sposobem prowadzenia biznesu działającego na szkodę marki FLUX, którą bardzo cenię.

 

Temat uważam za zakończony. Wycieczki personalne nie mają najmniejszego sensu.

 


  • mike lubi to