Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Montaż Wiązań Sp Do Systemu Channel


27 odpowiedzi w tym temacie

#1 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 March 2016 - 22:16

Próbuję zamontować wiązki SP Fastec Sistarr (płyta sLab) do dechy z szyną. Mam stosowne (?) dyski, ale coś nie gra, bo po złożeniu, skręceniu, wiązania bez większego oporu można przesuwać w szynie, jest wyraźny skok góra-dół. Śruby dociągnięte, z podkładką.

Pytanie, czy ktoś przerabiał temat? Co może nie grać? Za długie śruby mogłyby zapierać się o "dno" szyny, ale chyba tak nie jest, nie widzę odcisków czy rys. Zresztą, po wkręceniu śruby (+podkładka) z tulejką (bez wiązania) gwint nie wystaje, jest schowany z zapasem.

Może za długa gwintowana tulejka wsuwki (tej do szyny), przez co delikatnie wystaje ponad otwór w dysku i przy nieodpowiednio wyprofilowanym łbie śruby nie ma możliwości dociśnięcia kołnierza łba śruby (stożek) do otworu w dysku?

dzięki.


Użytkownik mb77 edytował ten post 18 March 2016 - 22:41


#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 March 2016 - 00:16

dawaj jakieś zdjęcia.

może potrzebujesz Burton Transition kit - inne motylki do kanału i inne śruby


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 March 2016 - 08:52

Chciałem dać, ale nie pamiętam, gdzie jest opcja załącznika 😐

#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 March 2016 - 09:48

Chciałem dać, ale nie pamiętam, gdzie jest opcja załącznika

 

Wrzuć gdzieś zdjęcia i potem podlinkuj.

Z dyskami jest tak że inni producenci dopasowali je do kanału M5 (poprzednia szyba) a po 2011 wyszła już nowa szyna. Burton też skorygował swoje dyski w miedzy czasie i już nie potzreba do nich transition kit.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 March 2016 - 17:05

Z informacji, jakie uzyskałem to szyna jest nowego typu. Decha to Endeavor tegoroczny.
Dyski chyba też nowy typ. Wcześniej były tylko pod ICS, teraz są ICS/4x4. Do tego śruby są Burtona, krótsze niż standardowo w zestawie.
Foto i video zapodam wieczorem. Teraz zaobserwowałem, że jedno wiązanie jestem w stanie mocniej dociągnąć, ale nadal jest ruchome. Rusza się, bo insert jest węższy niż szyna, a przy niedociągnięciu śrub taki efekt.

#6 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 March 2016 - 17:15

Rusza się, bo insert jest węższy niż szyna, a przy niedociągnięciu śrub taki efekt.

to insertów nie było razem z deską, tylko jakieś inne masz?

#7 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 March 2016 - 00:00

inserty były z deską plus podobno SP daje swoje zamienniki (podobnie Drake) 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#8 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 March 2016 - 00:32

Więc dlatego mnie zdziwiło, że skoro do deski dołączone są inserty to dlaczego ma jakiś problem z szerokością, bo chyba nie tych oryginalnych.

#9 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 March 2016 - 11:48

Na 90% muszą być inserty które wyglądają tak

 

Inserty jakie daje Burton czy Endavour będą pasować tylko do wiązań Burka EST i do ReFlex'a 

 

f5fddd45-edaf-44de-80cb-7fcf9b79b490IMG_\1d9f8e9c-d539-4ef0-96c6-c455ea2b9c621352


Użytkownik ProDish edytował ten post 20 March 2016 - 11:51

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#10 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 March 2016 - 08:30

Na 90% muszą być inserty które wyglądają tak

 

Inserty jakie daje Burton czy Endavour będą pasować tylko do wiązań Burka EST i do ReFlex'a 

 

f5fddd45-edaf-44de-80cb-7fcf9b79b490IMG_\1d9f8e9c-d539-4ef0-96c6-c455ea2b9c621352

oraz do wiązań Union, Now, Rome czyli wszystkich producentów którzy ostatnimi czasy wypuścili dyski uniwersalne


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#11 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 March 2016 - 10:11

Pisząc o szerokości insertów nie miałem na myśli jakiejś wady czy niedopasowania. Muszą być węższe, żeby dały się wsunąć w szynę. Natomiast jeśli insertu i śruby nie da się dociągnąć, to ze względu na pewien luz insertu w szynie jest możliwość poruszania wiązaniem.


W linku filmiki i fotki.

 

https://www.dropbox....c4AukdcZ2a?dl=0

 

Podstawa wiązań raczej prosta- kupione nowe w pewnym źródle, używane 2 tygodnie, na poprzedniej desce nie było problemów z trzymaniem.

 

Moją uwagę zwraca to, że insert delikatnie wystaje ponad otwór w dysku (dysk i wiązanie nadal nie są dociśnięte do deski na zdjęciach). Wydaje mi się, że z tego względu podkładka zapiera się o insert i stąd luz mimo dociągnięcia śruby. Jeśli tak jest, to wina leży raczej po stronie dysku/podkładki, a nie insertu.


Użytkownik mb77 edytował ten post 21 March 2016 - 10:18


#12 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 March 2016 - 12:59

Jak wkręcasz śrubki to one wkręcają się na tyle w insert że są dociągnięte do dysku, na zdjęciach i filmiku tego nie widać, bo rozumiem że to co pokazujesz na zdjęciach jak trzymasz śrubkę szczypcami czy ręką to nie jest na dokręconych całkiem śrubach. Skąd masz podkładki? Mi to wygląda, że jeśli same śruby można wkręcić całkiem w insert, czyli nie są za długie to konstrukcja podkładki sprawia że zapiera się ona o insert i przez to dysk pozostaje luźny, ewentualnie zapiera się o insert i samo wiązanie jest luźne



#13 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 March 2016 - 14:09

rozumiem że to co pokazujesz na zdjęciach jak trzymasz śrubkę szczypcami czy ręką to nie jest na dokręconych całkiem śrubach.

Zgadza się, to tylko dla demonstracji, że insert trochę wystaje przy dociągnięciu, jak mi się wydaje. Przy skręconej całości oczywiście nie widać tego, a pewnie palcami czy obcęgami nie jestem w stanie ciągnąć tak jak śruba.

 

Dodałem jeszcze zdjęcie skręconego insertu, podkładki i śruby- jak widać śruba nie jest za długa.

 

Podkładki były w zestawie z dyskami. Próbowałem z podkładkami od dotychczasowych dysków (plastikowych) SP- bez zmian, podkładki są chyba identyczne. Śruby wymienione przez sprzedawcę (energysports) na śruby Burtona, bo SP są dłuższe (również sprawdzałem na dotychczasowych śrubach). Może potrzebne też podkładki Burka?

O ile dobrze zrozumiałem, to dyski, które otrzymałem, to już nowsza wersja. Wcześniej były takie chyba: https://www.absolute..._Silver-(32883)

 

Krzysiek z energysports sprawdzał identyczny zestaw (wiązania, dyski) z deską burka i podobno odbyło się bez problemów. Będę z jeszcze konsultował, ale teraz z rozjazdach jest.

 

oraz do wiązań Union, Now, Rome czyli wszystkich producentów którzy ostatnimi czasy wypuścili dyski uniwersalne

Nie wymieniasz SP- czy mam rozumieć, że nie łapie się do tego grona?


Użytkownik mb77 edytował ten post 21 March 2016 - 14:16


#14 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 March 2016 - 21:18

Tak na szybko, bo czytam z tel, więc niechce mi się zagłębiać, sruby z tego co widzę za długie nie są. Może sprobuj skręcić bez podkladek i zobacz co wtedy, jak przetrwanie latać to znaczy że problem w podkladce, ewenrualnie insert za długi i styka się z podkładka zostawiając dysk luźny

#15 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 March 2016 - 23:18

Bez podkładek też próbowałem, bez efektu, a nawet chyba gorzej, o ile dobrze pamiętam.



#16 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 March 2016 - 08:34

Inserty w całości wchodzą w dyski,czy może gdzieś coś się zapiera?

#17 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 March 2016 - 14:43

Wydaje mi się, że od spodu nic nie koliduje. Natomiast, jak widać na zdjęciach, inserty wystają ponad otwór. Na moje oko tak to wygląda.

Temat będę ogarniał z Marcinem, ale trochę brak czasu teraz na spotkanie.



#18 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 March 2016 - 15:17

sprawdziłem jak to działa u Burka w reflexach.

 

Inserty w kanału whodzą w dysk podobnie jak u ciebie

 

1B392D69-2B27-4C3E-8119-959B6D9B5DB4_zps

 

są specjalne, krótkie śruby do tego i po skręceniu wygląda to tak

 

12454F32-44E6-40FB-8176-806334B2D2D5_zps

E4257CB7-F22E-4F33-B99C-B782F2C222E3_zps

po lewej ta specjalna śruba o prawej klasyczna do montażu 4x4

656125F3-5F2F-4D03-92E4-F46AF29792F9_zps

 

może coś to pomoże


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#19 mb77

mb77

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 March 2016 - 16:54

Może to autosugestia albo złudzenie, ale mam wrażenie, że czarna podkładka (po lewej) ma nieznacznie krótszy "stożek".



#20 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 March 2016 - 18:19

Może to autosugestia albo złudzenie, ale mam wrażenie, że czarna podkładka (po lewej) ma nieznacznie krótszy "stożek".

 

Złudzenie. Są identyczne.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama



Dodaj odpowiedź