Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Endeavor Hi5 2015/2016


31 replies to this topic

#1 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 Postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 25 February 2015 - 21:55

Test deski Endeavor Hi5

Podziękowania dla @Marcin07 za udostępnienie deski do testów

 

Nie będzie pisania, jest film.  :laugh:


Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#2 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2015 - 11:42

test czy reklama?;) fajnie, że jest film! duży plus. Ale mam dwie uwagi:

 

- przede wszystkim większość to jazda lekkim ześlizgiem, czy deska jest tak trudna że nie idzie jej docisnąć w skręcie i pojechać płynnie? Równocześnie widać niestety brak skilla, rączki latają, pojawia się kontrrotacja, do tego pozycja otwarta, co nie musi być złe jesli masz oba wiązania na plus, ale czy masz tak przy desce true  twin? dziwne. Sam nie jestem mistrzem techniki, ale jak ktoś testuje a nie dzieli się impresjami, spodziewam się SITS owej techniki ;) To kwestia czucia, deski, władania nią w skręcie, czego na tym filmiku nie widać.

 

- deska zostaje przez ciebie zakwalifikowana jako "typowa deska do szybkiej jazdy po stoku". Cóż katalog Endeavor na 2016 informuje że jest to deska ALL terrain Park na flacie w dodatku twin tip. Nie jest to więc na pewno deska robiona pod jazdę. Nie wiem czemu Endeavor zrezygnował chociażby z jednego modelu directional pod jazdę, ale odkąd nie ma NEXTa a zostały same twiny, trudno brać je jako propozycje do szybkiej jazdy po stoku. Kto śmiga na krawędzi, wie o co kaman. 


  • mike likes this
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#3 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 February 2015 - 12:16

test czy reklama? ;) fajnie, że jest film! duży plus. Ale mam dwie uwagi:

 

- przede wszystkim większość to jazda lekkim ześlizgiem, czy deska jest tak trudna że nie idzie jej docisnąć w skręcie i pojechać płynnie? Równocześnie widać niestety brak skilla, rączki latają, pojawia się kontrrotacja, do tego pozycja otwarta, co nie musi być złe jesli masz oba wiązania na plus, ale czy masz tak przy desce true  twin? dziwne. Sam nie jestem mistrzem techniki, ale jak ktoś testuje a nie dzieli się impresjami, spodziewam się SITS owej techniki ;) To kwestia czucia, deski, władania nią w skręcie, czego na tym filmiku nie widać.

 

- deska zostaje przez ciebie zakwalifikowana jako "typowa deska do szybkiej jazdy po stoku". Cóż katalog Endeavor na 2016 informuje że jest to deska ALL terrain Park na flacie w dodatku twin tip. Nie jest to więc na pewno deska robiona pod jazdę. Nie wiem czemu Endeavor zrezygnował chociażby z jednego modelu directional pod jazdę, ale odkąd nie ma NEXTa a zostały same twiny, trudno brać je jako propozycje do szybkiej jazdy po stoku. Kto śmiga na krawędzi, wie o co kaman. 

 

Wyjaśnię nieścisłości

 

Katalog klasyfikuję ją jako All Terrain (podobnie jak Guerillę i Live) czyli jako deski do jeżdzenia w każdych warunkach. All terrain park to VIce, Color i KTV czyli hybrydy flata z rockerem. Nic nie stoi na przeszkodzie byś sam na niej pojeździł i na tej podstawie się sam wypowiedział. 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#4 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 February 2015 - 12:57

@Marcin, pewnie jest tak jak piszesz, skoro tak twierdzisz, bo jesteś osobą poinformowaną z pierwszej ręki, ale w takim razie chłopcy z Endeavora się sypnęli w katalogu, jest jak byk All Terrain Park :) W załączniku jak to u mnie wygląda. Nie przeczę, że H5 to fajna deska, ale twin we flacie, nawet sztywny to nie jest jak dla mnie temat na szybka jazdę po stoku. Konpletnie nie rozumiem, dlaczego Endeavor zrezygnował z Directionali w kolekcji, zwłaszcza że NEXT zbierał przecież super recenzje..

Załączone pliki

  • Załączony plik  h5.JPG   90.79 KB   2 Ilość pobrań

www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 February 2015 - 14:10

Korekta dała ciala w katalogu bo w matrycy desek jest ok (załącznik) - ikona też jest prawidłowa.

 

Powiedzmy że uśpili temat desek directional i od czasu do czasu bawią się w Archetype. Ale temat wróci wcześniej czy później - na razie proponuje pojeździć na ich Twinach

Załączone pliki


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 Postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 27 February 2015 - 19:27

test czy reklama? ;) fajnie, że jest film!

Nie reklama tylko, test. A że opinia dobra to co, żal? ;-)
 
 

- przede wszystkim większość to jazda lekkim ześlizgiem,

pokaż skilla  :terefere: pewnie okaże się że jeździsz ode mnie lepiej (wiedz,że znam swoje błędy i staram się nad nimi pracować)
Mimo to uważam, że powinieneś dokładniej oglądnąć film bo z tym ześlizgiem to przesadziłeś. Nie muszę chyba tlumaczyć że pod koniec filmu jest to celowe.

No i to co najistotniejsze, to pamiętaj że na snowboardzie oprócz takich wymiataczy jak Ty jeżdżą też normalni ludzie. ;-)
 

- deska zostaje przez ciebie zakwalifikowana jako "typowa deska do szybkiej jazdy po stoku". Cóż katalog Endeavor na 2016 informuje że jest to deska ALL terrain Park

Chłopie ty mi tu o katalogach nie gadaj tylko się przejedź.


Użytkownik gooday edytował ten post 27 February 2015 - 19:37

Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#7 bb81

bb81

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2015 - 08:55

gooday pewnie decha fajna jak wiele innych ale film wg mnie nie oddaje tego o czym mówisz.



#8 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 March 2015 - 11:36

zwykle się nie czepiam...... ale gooday...... na tym filmie rzeczywiście nie ma za wiele krawędzi i ześlizgi aż rażą w oczy.... :bag:


no board no fun!

#9 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 March 2015 - 15:30

qrcze... goodday zrobił coś po swojemu i od razu napina... jak chciał tak zrobił, to jest jego recenzja... 


skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#10 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 Postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 02 March 2015 - 23:23

Banda tetryków. 😜 mówcie co chcecie, dla mnie ta recenzja jest super! A jak ktoś uważa inaczej i ma odwagę to niech ruszy swoje spróchniałe 4 litery, złapie za dechę którą ma pod ręką i nakreci swoja recenzje. ;-)))

W uznaniu dla takiej osoby ja łaskawie umieszcze film na swoim kanale. Oczywiscie pod warunkiem spełnienia wnajwyższych wymogów jakościowych (precz z ześlizgiem) ;-)))
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#11 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 March 2015 - 23:31

Spoczko, tylko tak dla przykładu za mną magiczny cień kamery nie powiezie ;)


There's a natural mystic blowing through the air ...

#12 Bodek

Bodek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 201 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 March 2015 - 08:51

Filmu brak źle, film jest qrka też coś nie pasuje.

To po co jest ten dział i kto może wystawiać recenzje?

Recenzja wystawiona przez:

- zawodnika pro: źle, bo on dobrze pojedzie na każdej desce, pewnie też reklama.

- dystrybutor: źle, chce sprzedać swój towar, reklama

- pozostali użytkownicy forum hmmm.. 90% nas w profilu poziom zaawansowania ma "jakoś się ślizgam" to jeżeli nie znam recenzenta i jego umiejętności to czy wystawiona recenzja jest warta uwagi a może to reklama? Czy osoba krytkująca recenzję "jakoś się ślizgam" ma rację?

:twisted:


  • Marcin07 likes this

#13 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 March 2015 - 09:10

Bodek dzisiaj lewą noga wstał.....


no board no fun!

#14 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 March 2015 - 09:58

Bodek ma rację

 

haters-gonna-hate-cat-snow.jpg


  • Marcin07 likes this
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#15 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 March 2015 - 13:02

Bez sensu, nikt tu nikogo nie hejtuje. Recenzja, jasne każdy może zrecenzować deskę, super. Problem w tym gdy mamy hymn pochwalny a na filmie to deska bardziej jeździ riderem a nie rider deską. Albo więc oględnie pisząc akurat tego dnia Gooday nie przyłożył się do jazdy, albo deska jest trudną, sztywną deską i sprawia mu kłopoty. Dlatego o to zapytałem. Dla mnie problem jest w tym, że nie dowiadujemy nic o prowadzeniu w skręcie, responywności, rozłożeniu sztwyności deski, czy ma pop czy go nie ma, czyli konkretów. Jedyny komunikat, który jasno tu wybrzmiał, to że ta deska jest jak lasia z która trzeba długo chodzić i że Gooday, zapewne ku uciesze Marcina, ma zamiar się z nią ożenić, mimo tego że ten związek jest trudny ;)


  • Joszu, mike and Sleepy like this
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#16 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 March 2015 - 14:15

przejedź się na niej bo gwiazdorzysz


  • Krzysztof Androsz likes this

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#17 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 Postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 03 March 2015 - 21:33

Podsumowując recenzję. Z deską się jednak nie ożeniłem. 

Za to zakochałem się w Stepchild Sucks, którą również otrzymałem od Marcina do testów - i zdecydowałem się na jej zakup.

Recenzja wkrótce.

Szykujcie jad ;)


  • Joszu and Marcin07 like this
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#18 bonhomme de neige

bonhomme de neige

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 161 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 March 2015 - 08:16

Gooday, ale naprawdę nikt tu jadem nie pluje, nie krytykuję Ciebie, chodzi mi jedynie o jakość Twojej recenzji. Ja się naprawdę cieszę, że komuś się chce.. i fajnie, że zrecenzujesz Sucksa bo to interesująca deska. Jeśli wrzucisz konkretne info jak się ta deska zachowuje na różnych prędkościach, jak idzie w skręcie, podzielisz odczuciami na temat tego jak siedzi Ci ten rodzaj hybrydy, będę happy i wciągnę taką reckę z przyjemnością przy śniadaniu :)


  • gooday likes this
www.trzymetrypuchu.pl
www.poza-trasa.pl

#19 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 March 2015 - 22:52

Po prostu bardziej spodziewałem się ze strony kogoś takiego jak Ty chęci przetestowania niż malkontenctwa przy śniadaniu.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#20 koniefka

koniefka

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 194 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 March 2015 - 22:13

Przecież to nie jest dział "Technika jazdy" i "gooday" nie prosił o ocenę jego stylu, tylko pokusił się o przekazanie kilku uwag dotyczących testowanego sprzętu.

Chwała mu za to, że zadał sobie trud nagrania i umieszczenia videotestu.

Ja jestem na TAK, a wszelkie kpiny i docinki mogą tylko zniechęcić ewentualnych naśladowców.

Peace panowie  :admin_patrzy:


  • Marcin07 and gooday like this