Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Google Na Mgłe I Wieczorne Jazdy.


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 dumdum1988

dumdum1988

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 128 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2015 - 11:41

Szukam googli na trudne warunki - mgłe. Za granicą często się zdarza, że przy kiepskiej pogodzie wszystko się zlewa i jeździ się fatalnie. Aktualnie używam lustrzanych scottow na słoneczną pogodę. Przy mglistej pogodzie i wieczornych jazdach jest masakra. Zastanawiam sie nad quick Hubble lub jakimiś Anonami z pomarańczową szybką. Może także być coś innego :)



#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2015 - 11:45

Szukam googli na trudne warunki - mgłe. Za granicą często się zdarza, że przy kiepskiej pogodzie wszystko się zlewa i jeździ się fatalnie. Aktualnie używam lustrzanych scottow na słoneczną pogodę. Przy mglistej pogodzie i wieczornych jazdach jest masakra. Zastanawiam sie nad quick Hubble lub jakimiś Anonami z pomarańczową szybką. Może także być coś innego :)

 

Na wierczorną jazdę i mgłę tylko źółta lub ewentualnie czysta (clear)

ja testowałem obie i zdecydowanie wybrałem żółtą szybę


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 11 February 2015 - 11:58

Ja również poleciłbym żółtą szybę.

Pomarańczowa puszcza mniej światła a biała nie daje dodatkowego kontrastu tak jak żółta.



#4 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 11 February 2015 - 12:59

a ja polecam pink ion dragona;p szybka perfect na takie warunki;p Tylko Jak mga to Dragony od rogue w zwyz ze względu an parownie (przynamniej mi) Dxów;p


icon_users.png


#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2015 - 17:11

Jak jest mgła to znaczy że wilgotność jest około 95% i spora szansa że każde gogle zaparują szczególnie jeśli będą zakurzone

 

Mamy takie szkło http://www.prosnow.p...nge-mirror.html

Na tym zdjęciu wygląda na ciemne a w rzeczywistości prawie jak clear z delikatnym półprzezroczystym lustrem. Dobre na wieczorne jeżdżenie i słabe kontrasty


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 February 2015 - 18:17

Ma ktoś doświadczenia ze szkłem Oakleya H.I yellow ?



#7 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2015 - 18:28

Ja mam na słabsze warunki szybę pink w bomberach i też robi robotę.



#8 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2015 - 18:38

Ja mam na słabsze warunki szybę pink w bomberach i też robi robotę.

 

Ale w nocy słabo nie ;)

 

Ma ktoś doświadczenia ze szkłem Oakleya H.I yellow ?

 

ja akurat nie używałem ale ktoś pisał że super.

Że lepsze niż zwykłe "Yellow"

W oakleyu mie ma zwykłych szybek - same mega super i lepiej przez nie widać  :bag:


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#9 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2015 - 18:40

Ale w nocy słabo nie ;)

Jak dla mnie jest ok. Ale to najjaśniejsza szyba jaką mam więc nie mam porównania np. z clear.



#10 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 February 2015 - 19:32

Mam doświadczenia z HI Yellow takie, że mierzyłem gogle z tą szybką w sklepie i wyszedłem na zewnątrz zerknąć na śnieg... i to by było na tyle ;) 

Przy oględzinach kontrast na pewno robił robotę a o to chyba chodzi w trudnych warunkach widoczności. Lepiej jednak, żeby wypowiedział się ktoś, kto zjeździł każdy warun w tych szybkach

 

Oakley jak Apple. Jedni kochają inni nienawidzą. Ja dystrybutorem nie jestem, nie handluje tym, nie jestem naganiaczem ani nawet fanbojem marki  ;)

 

Mam gogle i okulary przeciwsłoneczne Oakleya i uważam, że optyka rzeczywiście jest bardzo OK. 



#11 mooha

mooha

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 53 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 February 2015 - 21:01

generalnie szyby yellow łapią lepszy kontrast w słabszych warunkach. Pomarańczowe teoretycznie też, ale pomarańcz pomarańczowy nierówny. Jak jest zbyt ciemny to kij zobaczysz wieczorem ;)

 

Osobiście do tej pory uzywałem Yellow with green spectra od Spaja i bardzo dobrze mi się przez nią oglądało świat w wieczorowych porach.

 

na rowerze jeżdżę w Oklejach Crowbarach ze zwykłą pomarańczową szybką, super łapie kontrast w lesie, gdzie nie trudno o zacienione ciemne miejsca. 



#12 olaffons

olaffons

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2015 - 14:39

H.I. Yellow to absolutnie najlepsza szyba do jazdy we mgle, opadach sniegu i przy sztucznym oświetleniu.
Korzystam z niej od 6 lat w każdym modelu swoich gogli i jstem bardzo, ale to bardzo zadowolony mimo delikatnego astygmatyzmu w swoich gałach. Jest jeszcze jedna szyba do oakley'a, tyle,że raczej nie do zdobycia, bo zrobiona tylko dla zawodników teamu Oakley oraz w ultra-limitowanej ilości na rynek japoński, US i kanadyjski.
Nazywa się Ruby Clear, ale ogólnie polecam Ci serdecznie H.I. Yellow. A do jakich gogli szukasz tej szyby lub jakich gogli z tą szybą szukasz?

Pozdr



#13 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2015 - 18:25

Dzięki ! -Same konkrety - chyba się skuszę na jakieś zakupy

 

Obecnie użytkuję Crowbary z szybką blue iridium. Myślałem nad zmianą na Airbrake albo Splice ( fire iridium + H.I yellow ) 

 

Z początku myślałem, że Blue  będzie za słaba ma wiosenne alpejskie słońce, ale w takich warunkach jest wystarczająca. Nigdy mnie nie miałem wrażenia, że przydało by się mocniejsze szkło np fire albo gold. Problemy zaczynają się przy zamgleniach lub gorszej widoczności.  Kompletnie nie widać ukształtowania terenu.. Stok wygląda jak biała tafla - o muldach dowiaduję się dopiero jak mnie poturbują - stąd pomysł, żeby zainteresować się H.I yellow.

 

Kojarzysz też wersje H.I permission i H.I amber ?



#14 xmazix

xmazix

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 71 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2015 - 18:56

a ja polecam pink ion dragona;p szybka perfect na takie warunki;p Tylko Jak mga to Dragony od rogue w zwyz ze względu an parownie (przynamniej mi) Dxów;p

 

Potwierdzam - Mace z szybą pink ion całkiem dają radę na sporą mgłę i nie ma problemu z praowaniem. Co prawda nie mam porównania do yellow/clear, ale ostatnio miałem okazję testować je w Zieleńcu przy widoczności kilkunastu metrów. Sama szyba dość uniwersalna i nada się również na niezbyt mocne słońce.



#15 olaffons

olaffons

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2015 - 21:06

H.I. Amber ( a właściwie H.I. Amber Polarized ) to jest szyba na słońce oraz warunki częściowego zachmurzenia, dodatkowo z polaryzacją, koszt samej takiej szyby to ok. 7 stów.
Bardzo fajna szyba (używam), ale ma ten sam problem co Blue Iridium- jeśli coś jest w miarę uniwersalne to w skrajnych warunkach nie spisuje się najlepiej - przy tzw. "totalnej lampie" jest to szyba zbyt kontrastowa. Dla mnie jeśli iść w polaryzację - a ostatnia na to chyba chwila, bo Oakley się wycofuje z tej technologii ze względu na zbyt duże koszty produkcji- to brać szybę Grey Polarized- świetna na słońce, ale też dzięki naturalnemu kontrastowi dobrze radzi sobie gdy nadejdą chmury.

Jeśli szukasz jakichś konkretnych gogli to napisz do mnie na PRIV, mam tego trochę... :)
 



#16 skatepirate

skatepirate

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2015 - 21:44

prizm jade iridium z oakleya dawaly rade nawet w sniezycy i przy sztucznym oswietleniu. pewnie są lepsze szkła pod takie warunki, ale jako uniwersalna szybka do wszystkiego, to ta naprawde robią robote



#17 olaffons

olaffons

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 23 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2015 - 21:47

prizm jade iridium z oakleya dawaly rade nawet w sniezycy i przy sztucznym oswietleniu. pewnie są lepsze szkła pod takie warunki, ale jako uniwersalna szybka do wszystkiego, to ta naprawde robią robote

Widać,że nie miałeś okazji jeździć w dedykowanej szybie do takich warunków...
PRIZM Oakley'a to akurat lekko przereklamowany patent, z powodzeniem można szybę PRZIM Jade porównać do szyby Blue Iridium lub VR50 Pink Iridium.
 



#18 skatepirate

skatepirate

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2015 - 22:15

Widać,że nie miałeś okazji jeździć w dedykowanej szybie do takich warunków...
PRIZM Oakley'a to akurat lekko przereklamowany patent, z powodzeniem można szybę PRZIM Jade porównać do szyby Blue Iridium lub VR50 Pink Iridium.
 

Ale używałeś prizm jade w takich warunkach, czy tak tylko piszesz bo akurat takich nie możesz zaproponować koledze na spyłkę? :)



#19 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 March 2015 - 22:42

PRIZM jest mocno przereklamowane. 

Mam osobiście Jade Iridium i testowałem Jade Iridium Prizm. 

PRIZM miał dawać extra kontrast by było widać muldy, zmiany w terenie i ..... różnicy praktycznie nie ma.

 

Marketingowa ściema i tyle. 

 

Ale za to Jade Iridium fajna szyba :)


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#20 skatepirate

skatepirate

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 March 2015 - 15:44

Przykładanie gogli do twarzy przed sklepem, a jeżdżenie w goglach w skrajnych warunkach to jednak jest różnica. 

Nie jestem fanboyem Oakleya, bo mam tez inne gogle i na początku jak przyszły prizmy też uznałem to za ściema, ale że były w dobrej cenie to dałem im szanse.

I cieszę się, bo w warunkach w których 90% otaczającego Cie terenu to biała masa odbijająca światło i wszystko się zlewa jest ZNACZĄCA róznica między prizm jade a np. zwyklym black iridium. W słabych warunkach też sprawują sie lepiej niż zwykłe zółte lustra. Ja wiem, bo sam sprawdzałem, ale przecież co ja moge wiedzieć ;)