Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Zeszła Mi Z Dragonek Warstwa Ionized :/


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 y20

y20

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 01:17

Witam!

 

Jako, że jestem nowy na forum, choć znam tu już kilka osób ... chciał bym się przywitać.

 

Witam wszystkich serdecznie!

 

Mam problem z goglami dragon dx gold ionized. Tydzień temu postanowiłem zrobić wypad na stok w czarnej górze biorąc ze sobą stały ekwipunek między innymi rzeczone gogle. Warunki na stoku były dość słabe o ile śnieg był jeszcze w miarę o tyle już temperatury wiatr i mgła nie nastrajały pozytywnie i tu zaczął się problem w goglami.

Temperatura na górze (rozjazd czerwony-czarny) -10 stopni na dole +1 w czasie wjeżdżania wyciągiem na góre w połowie zaczynał padać drobny śnieżek który przyklejał się do szyby gogli po dojechaniu na górę miałem już na szybach warstwę lodu przez którą za cholerę nie było widać stoku próbowałem lód zetrzeć kciukiem w rękawicach na których mam materiał podobny do irchy jednak nic z tego nie wychodziło dałem spokój okulary na kask i zjazd bez nich oczywiście wycisnęło mi z oczy sporo łez jednak na dole lud z szyb zaczął się topić więc ponownie przetarłem je kciukiem zaopatrzonym w materiał nie rysujący szyb i tu moje wielkie zdziwienie warstwa ionized (ta w której odbija się wszystko jak w lustrze została mi na kciuku w postaci hmm jak to nazwać ... złotego brokatu a w miejscu gdzie ją starłem pojawiła się przeźroczysta plama w kolorze żółtym gogle zachowały klarowność jednak beznadziejnie się teraz jeździ z takimi plamami.

Teraz moje pytanie czy komuś się coś takiego zdażyło, niestety nie mogę nic na ten temat nigdzie znaleźć.

 Drugie pytanie czym zetrzeć tą warstwę do końca nie uszkadzając czy zmętniając szyb próbowałem wodą, mydłem (tu nie liczyłem na efekty chociaż ten lud na stoku to też woda), spirytusem izopropylowym boję się użyć zmywacza bardziej agresywne. W załączniku zdjęcie gogli.

Załączone miniatury

  • dragon dx.jpg
  • dragonki.jpg
  • dragonki.jpg


#2 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 01:50

mają mniej niż 2 lata? spróbuj na gwarancje oddać chociaż to uszkodzenie mechaniczne jest ale tak dziać się nei powinno


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#3 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 03 February 2015 - 09:07

ja wlasnie zamowilem szybe clear do gogli dragon bo 2 krotnie pink ionized mi zeszlo + raz mojej dziewczynie;/ lod odpada razem z warstwa ion z goglach dragona non toper...


icon_users.png


#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 09:39

no nietsety trzeba bardzo uważać z "lusterkami"

przy warunkach gdzie:

 

1. lód zamarza na szkle

2. przecierasz jakąś szmatką - nie microfibrą

3. za mocno przecierasz 

 

tracisz lustro.

ja doświadczyłem punktu 2 w dwóch parach gogli mojego dziecka. Jednak trzeba przecierać delikatnie microfibrą tylko. 

punkt 1 widziałem na goglach Arca na Wierchomli. Lustro się wybrzuszyło i zaczęło odpadać.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 y20

y20

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 09:53

Widzę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem, dzięki za odpowiedzi, więcej luster nie kupie przynajmniej na polskie niestabilne warunki (w alpach dwa wyjazdy po 6 dni i nic im nie było), co do gwarancji dostałem je jako prezent (kumpel ze stanów przywiózł) więc nie mam żadnego paragonu choć i tak spróbuje może u jakiegoś oficjalnego dystrybutora albo bezpośrednio u producenta. Cóż kolejne doświadczenie :)

 

Czy ktoś ma pomysł jak to do końca zmyć, zetrzeć? Jakoś tylko polerka przychodzi mi do głowy.



#6 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 03 February 2015 - 10:21

mi raz zeszło lustro z dragonów kiedy po jezdzie zostawiłem je w zawilgoconym etui... kiedy chciałem przetrzec poprostu zniknelo..

teraz pilnuje zeby ich nie zostawiac tak i od 3 lat sie sprawdza :)

 

pzdr

 

JW


.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#7 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 11:17

mi raz zeszło lustro z dragonów kiedy po jezdzie zostawiłem je w zawilgoconym etui... kiedy chciałem przetrzec poprostu zniknelo..

teraz pilnuje zeby ich nie zostawiac tak i od 3 lat sie sprawdza :)

 

pzdr

 

JW

 

Dokładnie, to jeszcze inna przyczyna.

po jeździe trzeba gogle wysuszyć. Z szyby musi wszytko odparować i gąbki muszą też wyschnąć.

 

Jak już ci odparuje woda z szyby to można dopiero ocenić czy trzeba umyć gogle wilgotną mikrofibrą z małą ilością mydła (jeśli zatłuściliśmyt np. kremami do twarzy)

jak nie są bardzo brudne microfibra robi robotę. 

Ważne by microfibra była też czysta - co jakiś czas tzreba microfibry prać lub kupowac nowe.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#8 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 11:47

Widzę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem, dzięki za odpowiedzi, więcej luster nie kupie przynajmniej na polskie niestabilne warunki (w alpach dwa wyjazdy po 6 dni i nic im nie było), co do gwarancji dostałem je jako prezent (kumpel ze stanów przywiózł) więc nie mam żadnego paragonu choć i tak spróbuje może u jakiegoś oficjalnego dystrybutora albo bezpośrednio u producenta. Cóż kolejne doświadczenie :)

 

Czy ktoś ma pomysł jak to do końca zmyć, zetrzeć? Jakoś tylko polerka przychodzi mi do głowy.

 

Zawsze mówiłem że szyby z lustrem to nie srebra rodowe i tego sie nie trze  tylko daje wyschnąć. Unikać należy tarcia woreczkiem - on służy do transportu nie do pucowania. Pozatym gdy mają ślady paluchów lepiej je umyć pod kranem z odrobiną "ludwika" bo tłuszcz z palców plus zwykły kurz to świetna pasta ścierna dla tego typu powłok


  • ProDish lubi to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#9 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 12:27

Zawsze mówiłem że szyby z lustrem to nie srebra rodowe i tego sie nie trze  tylko daje wyschnąć. Unikać należy tarcia woreczkiem - on służy do transportu nie do pucowania. Pozatym gdy mają ślady paluchów lepiej je umyć pod kranem z odrobiną "ludwika" bo tłuszcz z palców plus zwykły kurz to świetna pasta ścierna dla tego typu powłok

 

tak to prawda ci piszesz i warto tego się stosować.

Ale nadal w wielu sklepach mówią - "woreczek do czyszczenia" 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#10 y20

y20

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 14:18

jeśli chodzi o "woreczek do czyszczenia" to powiem wam, że używałem go właśnie do czyszczenia tych i nie tylko tych gogli przez 2 sezony i nie tylko nie pozostawiały rys na szybie ale świetnie czyściły powierzchnię.



#11 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 February 2015 - 18:38

jeśli chodzi o "woreczek do czyszczenia" to powiem wam, że używałem go właśnie do czyszczenia tych i nie tylko tych gogli przez 2 sezony i nie tylko nie pozostawiały rys na szybie ale świetnie czyściły powierzchnię.

 

lustro schodzi tylko w extremalnych warunkach tj. zamarzający deszcz, łód, tłuszcz na szybie etc. 


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#12 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 19:55

Dragonowe lustro trę rękawicą jak mam lód na szybie, używam woreczka od APX do czyszczenia i jedyne rysy jakie mam to z poprzedniego sezonu gdy oparłem się o krawędź deski, a zapomniałem, że gogle mam na klacie. Zawsze suszę od razu, dopiero jak solidnie wyschną, a są brudne to czyszczę mikrofibrą. Nie myłem ani razu, ale też nie były na tyle tłuste nigdy.

#13 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 February 2015 - 00:01

Najlepiej w ogóle nie dotykać szybek ;) ja w momencie zamarzania kropelek wody na szybce, jeżdżę tak długo póki się da. Jak jest ciężko, wtedy ściągam gogle i chucham, dmucham na nie, żeby rozpuścić ten lód i wydmuchać na skraj szybki. Póki co tylko raz mi się zdarzyło, że aż co dwa zjazdy musiałem to stosować... trochę upierdliwe, ale ja nie cierpię dotykać czymkolwiek szybki ;)

#14 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 February 2015 - 01:11

a co jeśli w/w wszystkie porady zawodzą i robi się coś takiego?

 

 

p.s. podziękować prodish za fotkę :)

 

Załączone miniatury

  • image1pawel.jpg


#15 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 February 2015 - 08:13

Reklamacja?

#16 y20

y20

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 February 2015 - 10:54

tutaj raczej tak jak msolczak pisze, ja mam warswtę startą więc przy reklamacji usłyszał bym "chłopie czym ty to tarłeś"



#17 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 February 2015 - 12:00

a co jeśli w/w wszystkie porady zawodzą i robi się coś takiego?

 

 

p.s. podziękować prodish za fotkę :)

 

 

tylko reklamacja


.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#18 Ostry_one

Ostry_one

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 February 2015 - 14:41

No niestety, ja też uczyłem się na swoich błędach i już wiem, że nie należy zdzierać zamarźniętych kropolek, mgły czy śniegu z szybki.
Według mnie gwarancja tego nie obejmuje, bo to jest uszkodzenie mechaniczne.

Co możesz zrobić?

Ja w takim przypadku wziąłem pastę ścierną i poprostu całą szybkę wypolerowałem tak, że starłem całe lustro. Dzięki temu nie było plam i przez całą szybkę widać było jednakowo.

 

Drugą opcją jest po prostu kupić nową szybę.



#19 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 February 2015 - 15:48

No niestety, ja też uczyłem się na swoich błędach i już wiem, że nie należy zdzierać zamarźniętych kropolek, mgły czy śniegu z szybki.
Według mnie gwarancja tego nie obejmuje, bo to jest uszkodzenie mechaniczne.

Co możesz zrobić?

Ja w takim przypadku wziąłem pastę ścierną i poprostu całą szybkę wypolerowałem tak, że starłem całe lustro. Dzięki temu nie było plam i przez całą szybkę widać było jednakowo.

 

Drugą opcją jest po prostu kupić nową szybę.

 

Dokładnie jak piszesz.

Mojemu synowi zaczeło lustreko schodzić więc wziąłem szmatkę bawełnianą i przy mocnym wycieraniu idealnie lustro zeszło ;)


a co jeśli w/w wszystkie porady zawodzą i robi się coś takiego?

 

 

p.s. podziękować prodish za fotkę :)

 

sam jestem ciekaw co spowodowało taki problem ? tego dnia padał śnieg z deszczem.

Raz było mokro a potem zamazało. 

W tym samym czasie co tobie miałem podobą sytuację z goglami syna tj. lustro pod wpływem delikatnego potarcia woreczkiem od gogli samo zeszło.


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#20 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 February 2015 - 19:12

Ostry, prodish... Jedne gogle sprzedalem bo probowaem powloke papierem sciernym zjechac...

 

Jedna szybka leżała do wyrzucenie, druga tez i nawet zamowiłem już cleara(jutro miał dojść) ale po przeczytaniu waszych postow mam teraz  2 szyby z odzysku gratis:D Dziekowac panowie jak sie spotkamy macie u mnie browar!


  • ProDish i Ostry_one lubią to

icon_users.png




Dodaj odpowiedź