Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kupujcie Teraz Bo Za Rok Nie Będzie Tak Tanio :)


91 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2015 - 23:47

Serio nie wiem czemu żaden z dystrybutorów tego nie napisał jeszcze. Za rok dzięki wzrostowi cen walut (USD o 20%) nalęży spodziewać się wzrostu cen sprzętu snowboardowego o koło 20%. 

Miłego wieczoru :D


  • ASH lubi to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2015 - 07:42

Serio nie wiem czemu żaden z dystrybutorów tego nie napisał jeszcze. Za rok dzięki wzrostowi cen walut (USD o 20%) nalęży spodziewać się wzrostu cen sprzętu snowboardowego o koło 20%.
Miłego wieczoru :D


Marcin jestem ciekaw w jakim okresie dokonujecie płatności za kolekcję, bo zmiana aktulanie wystąpiła w połowie grudnia i na poziomie 10% a nie 20%, do dziś utrzymuje się na poziomie 11%...

#3 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2015 - 10:29

Widzę że grono domorosłych maklerów nam rośnie... zatem pozwalam sobie wkleić. Moment płatności to sprawa drugorzędna. Sprzęt zeszłoroczny był kalkulowany ,a przełomie stycznia i lutego, a na przyszły obecnie.

Załączone pliki


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#4 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 January 2015 - 10:36

To trzeba będzie zakupywać sprzęt europejski za ojro :)

 

PS pewnie spadnie dolar wraz z ceną ropy idącą w góre



#5 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2015 - 10:54

Za to polskie produkty będą jeszcze bardziej atrakcyjniejsze cenowo :)

#6 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2015 - 10:59

Za to polskie produkty będą jeszcze bardziej atrakcyjniejsze cenowo :)

 

tylko Ci się tak wydaje.

Mój post byl jedynie postem informacyjnym, ale jak to bywa wszyscy wiedzą wszystko najlepiej. a gdzie 2 Polaków tam 3 zdania.


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#7 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2015 - 12:46

Nie podważam prawdziwości tych informacji a odniosę się do innej. Od 3 lat pewien snowboardowy sklepikarz opowiada historię, że deski firmy "X" drastycznie pójdą od nowego sezonu w górę, aby dorównać do cen europejskich. Deskę i tak chciałem kupić więc mnie ten argument średnio interesował, ale od 3 lat deski są jednak w identycznej cenie co sezon. Histroryjkę tą opowiadał nie tylko mi ;)



#8 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2015 - 13:23

Nie podważam prawdziwości tych informacji a odniosę się do innej. Od 3 lat pewien snowboardowy sklepikarz opowiada historię, że deski firmy "X" drastycznie pójdą od nowego sezonu w górę, aby dorównać do cen europejskich. Deskę i tak chciałem kupić więc mnie ten argument średnio interesował, ale od 3 lat deski są jednak w identycznej cenie co sezon. Histroryjkę tą opowiadał nie tylko mi ;)

 

Jak zbieracie katalog snowboardowy MDS to ewidentnie widać że ceny katalogowe desek, butów, wiązań etc. zmieniają się od kursu USD.

Pamietacie 2008 jak było tanio kiedy dolar był słaby - idealnie wtedy się kupowało. Najlepiej sobie wziąć 1 model buta, wiązań i zobaczyć jak się kształtuje cena.

 

Niestety Marcin ma rację. Dolar idzie w górę więc nie będzie tanio. Gospodarka USA się rozkręca więc na obniżki nie ma co liczyć.

Zima jest słaba więc już zaczęły się wyprzedaże.

 

Jak ktoś szuka okazji to na pewno warto się rozglądać. W zależności od siły naywczej naszego klienta pewne rozmiary mogę zostać i można coś ustrzelić ale .... może być całkiem inaczej.


  • msolczak lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2015 - 16:11

Widzę że grono domorosłych maklerów nam rośnie... zatem pozwalam sobie wkleić. Moment płatności to sprawa drugorzędna. Sprzęt zeszłoroczny był kalkulowany ,a przełomie stycznia i lutego, a na przyszły obecnie.

jak drugorzędna? chcesz mi powiedzieć, że płacąc np. w styczniu 2014 za deski, które otrzymasz powiedzmy w pażdzierniku 2014, a kurs policzysz sobie z dnia w chwili ich sprzedaży? Nie bez powodu Ciebie zapytałem w jakich miesiącach dokonujesz transakcji, oczywiście może być jeszcze inna sytuacja gdy się dokonuję transakce przez pośredników ale to dodatkowy i szerszy temat.    Nagły skok dolara w połowie grudnia spowoduje, że nie którzy będą kombinować aby dorobić, czywiście broń panie boże nie mówię tutaj, o tym przypadku tylko ogólnie, kto miał dolki zakupione przed grudniem to sprzedając je teraz zarobił około 40gr na dolku, czysty biznes:D

 

i prosiłbym tutaj na niedoszukiwanie się jakiś podtekstów itd.

 

p.s. tak z czystej ciekawości Marcin, oczywiście jeśli można spytać...rozliczasz się w cad, czy w usd?

a to mój wykres:D
 

Załączone pliki

  • Załączony plik  wyres.jpg   82.77 KB   11 Ilość pobrań

Użytkownik Arec edytował ten post 28 January 2015 - 16:13


#10 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2015 - 19:37

ns proto od 3 lat kosztuje równe 2 klocki


  • Arec lubi to

#11 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 28 January 2015 - 20:10

ns proto od 3 lat kosztuje równe 2 klocki


NS co rok trzyma cenę na tym samym poziomie wiec za rok kupujemy NSy

#12 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2015 - 21:27

Przyznaję rację Marcinowi, w swojej działalności już odczuwam skok dolara i to bardzo, ceny wzrosną - nie ma wybacz :)


  • Marcin07 lubi to

#13 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2015 - 22:17

Bardzo chciałbym by NS kosztował tyle co zawsze ale o cenie NS powie JAMER i przy tym jak ma ustawione ceny wątpię czy da radę dołożyć kolejne 20% z własnej kieszeni.

 

Aro - to tak nie działa. W pewnym momencie musisz określić sztywne ceny dla sklepów. Tak cały świat działa, ale nic nie szkodzi byś zrobił coś sam i zrobił tak jak piszesz :)


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#14 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2015 - 23:51

To trzeba będzie zakupywać sprzęt europejski za ojro :)

PS pewnie spadnie dolar wraz z ceną ropy idącą w góre

 

Jest w tym pewien niuans: frank wystrzelił w kosmos szwajcarów.

A tam rzeźbi m.in. Nidecker, Yes i Stash ;)


There's a natural mystic blowing through the air ...

#15 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2015 - 07:30

Marcin wyluzuj...myślę, że każdy tutaj z chęcią by chciał się dowiedzieć jak bardzo np. taki nagły wzrost dolara ma wpływ na końcową cenę detaliczną, w dodatku o ile się nie mylę to nie wszyscy dystrybutorzy płacą w dolkach, niektórzy rozliczają się bodajże w ojro? Pamiętaj @Marcin to Ty ten temat założyłeś:) Zdaje sobie sprawę, że są przedpłaty, opłaty, dopłaty, koszty transportu co w przypadku np. USA jest też ważne i może mieć duży wpływ na cenę końcową. Itd. Ale jak zacząłeś już temat tekstem "zabulimy za deski 20% więcej w next seazon" to chociaż to troszkę rozwiń:)

Druga rzecz...z początkiem lat 90 powstała firma (taki interes domy) który prowadzi go aktualnie mój tata, firma kiedyś głównie zajmowała się importem z USA ale już od dłuższego czasu import przestał być opłacalny, więc firma aktualnie zajmuje się głównie produkcją i eksportem na świat i w tym do USA, więc dobrze wiem jak, co, gdzie i ile się płaci;) troszkę inna dziedzina-zabawki, ale przelicznik jest ten sam:)
Dodam, że akurat w eksporcie taka zwyszka dolka cieszy exporterow w Polsce w przeciwieństwie do importerów:),
Pozdrawiam

Użytkownik Arec edytował ten post 29 January 2015 - 07:33


#16 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 07:47

Akurat z cena NSa się zgadzam z Marcinem. Porownajcie ceny z rynku amerykańskiego albo ceny w ojro europejskie sobie Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#17 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2015 - 07:59

Przede wszystkim porównanie ceny w USA z ceną w euro jaką jest w europie np. desek NS mija się całkowicie z celem bo jeżeli dolk poszedł do góry, który wzrósł w skali roku o 10% to końcowa cena, czy to w Polsce, czy w europie będzie wyższa...pytanie tylko o ile i czy dystrybutorzy wezmą to na klatę i cena zbytnio nie wzrośnie, czy po prostu pójdą po bandzie i bedziemy my bulic;) są sytuacje czasami gdy producent bierze co nie co na klatę po to aby nagle cena drastycznie nie poszła w górę.

Użytkownik Arec edytował ten post 29 January 2015 - 08:00


#18 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 08:48

Ale zamotka...

 

Po I - nie pisałem, że ceny nie pójdą w górę. Tego nie wiem. To nie zależy ode mnie ;)

Po II - napisałem jedynie historyjkę sklepikarza, który handluje min NSem i jego ściemą, którą karmi ludzi od kilku lat. Tak samo jak: "kupuj dziś, bo za tydzień już nie będzie. Deski idą jak ciepłe bułeczki..."

( były jeszcze na posezonowej wyprzedaży... )

po III - tak cena NS jest nieporównywalnie wyższa w Ojropie niż w PL - i to wcale nie od wczoraj ... Nie miało to jednak dotychczas przełożenia na ceny tych desek w naszym kraju...

Po IV - Tak już to bywa, że kursy walut raz się podnoszą a raz spadają ( hameryka ) - każde idiotyczne wahanie nie wpływa od razu na cenę wszystkich produktów

Po V - Jak ktoś se uznał, że trza przywalić ceny 20 % w górę i jeszcze dogada się z resztą dystrybutorów to tak będzie - W końcu Zimy już nie te co kiedyś ;)


  • Arec lubi to

#19 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 29 January 2015 - 21:31

Jak ceny w PL będą takie same jak w Juesendej to dla mnie będzie spełnienie marzeń. Nie żebym filozofował za bardzo, ale tam jak jest promo to jest promo. Ściągnąłem 3 pary fluxów TT30 2 lata temu, za kwotę całkowitą wraz z przesyłką i cłem 240 $ za 3 sztuki oczywiście. Nawet przy kursie 4 zł za dolara to byłby interes życia. Pozdrawiam 


Użytkownik EriksonE edytował ten post 29 January 2015 - 21:32


#20 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2015 - 00:39

Ale my mamy ceny z USA tylko + transport, cło, vat Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...