Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kąty Krawędzi


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sleepy

Sleepy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2015 - 22:21

Siemka,
Dziś w serwisie powiedziano mi, że jeżeli fabryka robi w desce kąty krawędzi 0-90 to one od razu (przed używaniem deski) powinny być zmienione na właściwe. Kąty 0-90 mogę być używane jedynie we freestyle'u ale do normalnej jazdy kąt powinien być ostry. Powiedziano mi też że na 0-90 źle się jeździ i że do ciętych się nie nadaje. Serwisant zapewniał mnie, że każdy oddaje nową deskę na robienie kątów krawędzi (?!) a kto tego nie robi popełnia błąd. Proszę, napiszcie mi czy Wy też oddajecie deskę przed jazdą na tuningowanie krawędzi i na jakie kąty je robicie?

#2 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2015 - 22:32

zmień serwis :)

 

90* najwolniej się tępi. Fakt faktem chyba większość desek wychodzi z 1* podcięciem i bokiem 89* deska sie tak strasznie nie zacina w śnieg. do FS tez sie podnosi krawędzie i to jeszcze bardziej a przynajmniej podtępia lub tepi.

 

Ale w zależności jak jeździsz to i tak daje 75% prawdopodobieństwa ze nie zauwazysz zmiany.

 

i jeszcze raz zmień serwis


Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#3 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2015 - 22:40

w desce do jibu wytepilem pilnikiem krawedzie sam, a we wszystkich innych mam zachowane katy producenta. Po co niszczyc nowa krawedz? Zmien serwis :)

#4 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2015 - 06:05

Siemka,
Dziś w serwisie powiedziano mi, że jeżeli fabryka robi w desce kąty krawędzi 0-90 to one od razu (przed używaniem deski) powinny być zmienione na właściwe. Kąty 0-90 mogę być używane jedynie we freestyle'u ale do normalnej jazdy kąt powinien być ostry. Powiedziano mi też że na 0-90 źle się jeździ i że do ciętych się nie nadaje. Serwisant zapewniał mnie, że każdy oddaje nową deskę na robienie kątów krawędzi (?!) a kto tego nie robi popełnia błąd. Proszę, napiszcie mi czy Wy też oddajecie deskę przed jazdą na tuningowanie krawędzi i na jakie kąty je robicie?

Może poodaj na forum namiar na ten serwis żeby ludzie mogli go unikać.

I tak dobrze że Cię zapytali bo kumplowi bez pytania wzlięli nowe GNU które miało za sobą kilka dni na stoku i "naostrzyli" bez pytania, a mieli tylko nasmarować...


......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#5 Sleepy

Sleepy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 February 2015 - 15:59

hah łatwo powiedzieć zmień serwis bo na poznańskim grajdołku podobno boardersi robią to najlepiej (i teoretycznie tylko oni zajmują się magne) a serwisant mówi że oni tak ostrzą od 20 lat i oni wiedzą co jest 5. Nawet nie chciał mi pozwolić na pozostawienie kąta 90stopni ;P
Jakie kąty 'rantów' Wy macie u siebie? Wiecie, czy oddajecie tylko deski na ostrzenie i koniec? Chodzi mi o ustawienie uniwersalne-allmountain nie do freestyle'u czy pro zapierdzielania.

#6 michael

michael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 03 February 2015 - 16:57

Jesli deske ma rowniez zostac planowana (czy tam wygladzenie slizgu i nakladanie strukture) na kamieniu to czasami i tak podniosza ci krawedz zeby nie zajechac kamienia, czyli owszem mozna powiedzic ze katy 0/90 sa 'niemozliwe'.

 

W tym przypadku troche sie zgodze z serwisantem ze jazda przy 0/90 nie jest najlepszym pomyslem, ja bym nikomu tak nie naostrzyl. Latwo zahaczyc deske na twardym przy 0 stopni, ale oczywiscie na slalomie jezdzi sie przy 0 stopni (nawet ja ostatnio jezdzilem na 0 - ale bok 88 stopni). Ja bym wybral uniwersalna opcje 89 bok/1 slizg. Takze pierwsza rzecz co ja robie z nowa deske jest sprawdzam plaskosc slizgu, porzadnie smaruje slizg pare razy, i zmieniam katy krawedzi na swoje.

 

Ostrzenie i koniec? Well, druga czynosc jest oczywiscie smarowanie.

 

U siebie jezdze najczesciej na 0.5 slizg i 87 bok ale to jest do zapierdalnienia.



#7 Ostry_one

Ostry_one

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 February 2015 - 14:50

Jeżeli chcesz mieć uniwersalne kąty to zrób krawędź dolną na 0,5-1°, a boczną na 89°.
Im mniejszy kąt tym deska lepiej trzyma krawędź, ale też szybciej się tępi.

Dla wszystkich którzy jeżdżą w snowparku polecam ostrzyć dolną na 0,5-1°, a boczną na 90°.
Wiadomo, że jak jeździ się na porećzach to można w ogóle stępić krawędzie, ale do szybkiej jazdy na krawędzi ta deska później się nie nada.



#8 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 01 December 2016 - 12:50

Jakie katy do Lib T Rice ?? Ostrzałka Gnu / Lib która mam ma tyko 90 lub 88 stopni. Dlatego ostrzem moja deche na 0°-90°. Na ten sezon bardziej myślałem o 88° i podniesienie o 1°. Gdzieś na forum w US ktoś dostał info z TrmRice ma 0-90 i powyżej pkt kontaktowych bevel 3°. Wysłane z mojego SM-A700YD przy użyciu Tapatalka

#9 humanity

humanity

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 134 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 December 2016 - 14:39

Ostatnio miałem ten sam problem, nie wiedziałem ile ma mój trs a ostrzałkę mam taką samą. Naostrzyłem na 88, myślę że będzie dobrze. :)

#10 dudi_wroc

dudi_wroc

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisano 01 December 2016 - 16:57

A dół na 0 ?? Wysłane z mojego SM-A700YD przy użyciu Tapatalka

#11 humanity

humanity

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 134 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 December 2016 - 18:06

Dołu nie ruszałem, jest tak jak było fabrycznie, chyba że w serwisie cos zmieniali (jeszcze za poprzedniego właściciela deski).

#12 michael

michael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 02 December 2016 - 00:29

Jesli zostawiasz dol 0 a ostrzysz boczna to bedziesz mial kat rozwarty.. dobry dla początkujący i jazdy tylko w parku (boxes, rails itd), do jazdy all-mountain zdecydowanie nie polecam



#13 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 02 December 2016 - 00:54

Mike, za późna godzina co? :) będzie ostry kąt wtedy.
Rozwarty byłby gdyby bok robić na 90 a dół np na 1. Wtedy byłoby 91 stopni.

#14 michael

michael

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 02 December 2016 - 01:51

No oczywiscie, dzieki za poprawke :)  niestety praca po nocach i czasami musze czekac az jakis plik sie otworzy to szybko wpadam tu i sie wymadrzam :)



#15 Qover

Qover

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2016 - 13:52

Witam!
Zapytam tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu. 

Jakie kąty pod FS? Chodzi głównie o skoki i flat tricki, z naciskiem na skoki. Pewnie kiedyś spróbuje boxów i rurek, ale tylko od czasu do czasu. Zawsze kochałem powietrzne ewolucje, niezależnie od sportu. :D Myślałem o 0*/90*. Czy ktoś z was ma podobne preferencje odnośnie jazdy? Jeśli tak to jakie kąty stosujecie?

Pozdrawiam! :)


Użytkownik Qover edytował ten post 03 December 2016 - 13:53


#16 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 03 December 2016 - 15:04

ja stosuję 0/90 przy Nobile Tricky dlatego, że 60% to ciśnięcie na krawędzi, 25% flat tricki, 10% hopy. Na metal rzaadko wjeżdżam. Na akcji w mieście, hali i metal mam buckwilda z zaaokrąglonymi krawędziami. 

Na uniwersalną dechę, bym dał 1 stopnień od dołu, mniejsza szansa na zacięcie i 89 na bok, żeby te 90 stopni krawędzi było. Jak krawędź będzie miała mniej niż 90 (np 1 i 88 albo 0,5 i 89, albo skrajnie 0 i 88) to będzie się szybciej tępić -> częstsze ostrzenie. W sumie można też zrobić 1 i 90 (kąt rozwarty o którym Michael wspomniał) jak będzie krawędź ostra to też powinno trzymać. 1 stopnień to w sumie nie dużo, ale jak w praktyce przy rozwartym kącie wygląda trzymanie krawędzi po paru dniach to nie wiem. 
 



#17 Qover

Qover

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2016 - 15:37

ja stosuję 0/90 przy Nobile Tricky dlatego, że 60% to ciśnięcie na krawędzi, 25% flat tricki, 10% hopy. Na metal rzaadko wjeżdżam. Na akcji w mieście, hali i metal mam buckwilda z zaaokrąglonymi krawędziami. 

Na uniwersalną dechę, bym dał 1 stopnień od dołu, mniejsza szansa na zacięcie i 89 na bok, żeby te 90 stopni krawędzi było. Jak krawędź będzie miała mniej niż 90 (np 1 i 88 albo 0,5 i 89, albo skrajnie 0 i 88) to będzie się szybciej tępić -> częstsze ostrzenie. W sumie można też zrobić 1 i 90 (kąt rozwarty o którym Michael wspomniał) jak będzie krawędź ostra to też powinno trzymać. 1 stopnień to w sumie nie dużo, ale jak w praktyce przy rozwartym kącie wygląda trzymanie krawędzi po paru dniach to nie wiem. 
 

U mnie nigdzie parku z rurkami i boxami nie ma więc, naprawdę rzadko bym miał okazje na tego typu rzeczach. Tylko na jakiś wyjazdach, a dalej niż do Białki raczej nie będę się wybierał, więc raczej nie ma co ostrzyć krawędzi pod ten rodzaj jazdy, tylko raczej próbować na kątach pod te skoki i flaciki. Wymyśliłem sobie kąty -1/90 bo teoretycznie trudniej wtedy złapać krawędź i lądowanie powinno być stabilniejsze, a z boku kąt 90* żeby było jeszcze trochę gładziej, może będzie jeszcze ciut lepiej przy lądowaniu i flatach. :P



#18 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 03 December 2016 - 16:37

Możesz zaeksperymentować z rozwartym kątem. Zawsze łatwiej bok zrobić z 90 na 89 niż z 89 na 90 wracać (wtedy dużo krawędzi się zdziera)
 



#19 Qover

Qover

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 December 2016 - 23:47

Możesz zaeksperymentować z rozwartym kątem. Zawsze łatwiej bok zrobić z 90 na 89 niż z 89 na 90 wracać (wtedy dużo krawędzi się zdziera)
 

 

Właśnie mam zamiar tak zrobić, jeśli na kątach -1/90 będę czuł się jakoś "dziwnie" to spróbuję -1/89. :)



#20 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 December 2016 - 03:01

daj znać jak wrażenia :)





Dodaj odpowiedź