Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Nobile] Tricky


36 odpowiedzi w tym temacie

#1 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 January 2015 - 21:50

Deska: Nobile Tricky 154 : http://nobilesnowboa...cts/tricky.html
Miejsce: TD v5.2 niedziela
Warun: beton lód ogólnie twardo
Rider: 172cm, 65kg
Kąty: 15/-15
Stance: maxymalny jaki dało się ustawić - będzie coś koło 60cm
Poziom zaawansowania: nie mnie oceniać. parę lat śmigam, znam swoje wady, wiem co chcę zrobić na desce. generalnie opinie ludzi pozytywne.

Bardzo pozytywnie mnie ta deseczka zaskoczyła więc grzechem było by nie napisać krótkiej recenzji.
Chyba najbardziej zabawowa deseczka z Nobile. Co do technologii - coś tam dziewczyna (Dominika?) na stoisku opowiadała - ale mam nadzieję, że mi wybaczy - nie pamiętam ;)
Nie pamietam też czy to pełen rocker czy jakiś rocker-flat-rocker, ale właściwie wszelakie technologie mnie średnio interesują - decha ma się sprawdzić w jeździe - a przy użyciu jakich "sztuczek konstrukcyjnych" to już dla mnie mniej istotne ;)
Długośc niestety trochę nie moja (szkoda, że nie było 151 na stoisku) więc miałem pewne obawy (na co dzień śmigam na Academy Propaganda RC 152 - dość mocno naleśnikowata), ale już po pierwszej minucie jazdy okazały się nieuzasadnione. Jedna z niewielu desek na którą stanąłem i od razu czułem się pewnie, bez krótkiego momentu adaptacji.
Naprawdę fajnie trzymała krawędź w niesprzyjających niedzielnych warunkach. Czułem się zdecydowanie bardziej pewnie w skręcie niż na mojej Propagandzie.
Buttery - wychodziły bez wiekszych problemów. Dało się ją bez problemów pogiąć i coś tam posmarować (a generalnie mam dośc słabe nogi - tak mi się wydaje).
Jakieś tam olki, 18 / 36 czy inne rolle wychodziły na luzie, bez większego wysiłku, aczkolwiek pewnie ze 151 bym bym wycisnął więcej.
Uważam, że w sumie jak na dość budżetową (tak sądzę) propozycję to naprawdę przyjemna deseczka.
Filmów niestety brak - mam nadzieję, że wybaczycie ;)


Użytkownik JaMMiQ edytował ten post 23 January 2015 - 22:02

  • Jancio Wodnik i Marcin07 lubią to

#2 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 03 February 2015 - 23:48

Właśnie wróciłem z gór i na szybko tylko napiszę, że decha jest Z-A-J-E-B-I-S-T-A ! na krawędzi DEKLASUJE inne deski w tym przedziale cenowym i wiele sporo droższych też. Przy tym gnie się na tyle, że pressiki wychodzą ładne :) Jestem pod wielkim wrażeniem jak świetna jest to konstrukcja ! i nie potrzeba carbonu do tego :) ale więcej na dniach napiszę ;)
  • Marcin07 i snowgirl_89 lubią to

#3 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 10 February 2015 - 18:04

Set up:
Nobile Tricky 154
Burton Ruler (5 sezonów, sporo stracił na sztywności)
Flux DS
Rider: 182cm 62kg, +21/-12, 61cm

Deska nie należy do miękkich. Określiłbym ją jako średnią wpadającą w sztywną. Trochę sztywniejsza od NS Proto 154, podobnie jak Ride Buckwild 155. Do nose i tail pressów wygina się dobrze, jednak wymaga to trochę siły/techniki. W tej konfiguracji długości deski do masy ridera będzie to trudna decha to nauki butterów, ale jak ktoś już ogarnia to deska potrafi sporo, szczególnie na większej prędkości. Gdybym szukał dechy tylko do smarowania, opcja 151 cm byłaby dla mnie.

Jazda na krawędzi? kosmos. Na głowę bije: Pathron Play pro 154, Ride Crush 155. Wyraźnie lepiej jeździ od: Endeavor New Standard 148, Ride Buckwild 155, Ride Helix 157, Voelkl Squad Rocker 152, Lobster Parkboard 154, Santa Cruz Love is scary 154(?). Podobnie do NS Proto 154 (na NS zbyt krótko jeździłem żeby móc stwierdzić która lepiej. Chyba Nobile, ale może to być kwestia nie wjeżdżenia się do końca w NS)
Jeździłem głównie po betonowych warunkach jakie powstają na sztucznym śniegu.
Deska po postawieniu na krawędzi trzyma tak mocno, że zastanawiam się czy nie porównać jej do twardych (tych od plastikowych butów) desek... Nobile Tricky zaskoczyła mnie dwa razy.
1. coś co znałem tylko z twardych desek i plastikowych butów: po stracie równowagi na backside i leceniu na 4 litery, twarde deski często utrzymują i pozwalają jednak odjechać. Wiadomo, przy leceniu na tyłek deska automatycznie stawiana jest bardziej na krawędzi przez co zacieśnia promień skrętu i można z tego wyjść. Nobile Tricky jest jedyną miękka deską na której mi się to przydarzyło. Właściwie odpuściłem już sądząc, że skończę na śniegu. Mimo to miękka deska mnie utrzymała... nie sądziłem, że w miękkich butach i wiązaniach które na sztywno nie łączą buta z deską jest to możliwe.
2. Druga rzecz: w trakcie jazdy ciętym na średniej prędkości, przy średnim wychyleniu chciałem na backside wrzucić deskę w ześlizg. Chciałem wyhamować czy coś. Przejechałem jeszcze dobre 3-5 metrów zanim udało mi się zerwać krawędź.

Tricky na krawędzi daje mi tyle pewności jakiej żadna deska mi nie dała jeszcze. A przy tym jest na tyle miękka, że bez problemów wyginam ją do presów. Decha daje naprawdę duży przedział balansu nose/tail w trakcie skrętu, w którym pewnie jedzie na krawędzi. Świetnie sobie radzi zarówno przy krótkich dynamicznych skrętach jak i przy długich ciętych na cała szerokość stoku przy naprawdę dużej prędkości. Na tej desce najpewniej się czuję przy sekwencji frontside carve->180fs->switch frontside carve->switch 180fs itd.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej deski. Nie posiada w sobie żadnych włókien węglowych, nie ma uretanowej ścianki... To zwykły triax z ABSem, jedynie wzmocniony dodatkowym biaxowym włóknem szklanym pod wiązaniami. Prosta konstrukcja, ale tak skuteczna ! Biorąc pod uwagę aktualną promocje Nobile, za 1100 jest to według mnie zdecydowanie najlepsza opcja jeśli ktoś szuka deski, która rewelacyjnie jeździ na krawędzi plus pozwala na zabawę na stoku. Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem tyle funu i takiego banana na stoku jak przy poznawaniu tej deski.

https://sprongo.com/video/1523927tu jest filmik z niedzieli 1.02 z czarnej góry, ostatni dzień ferii dolnośląskich, godzina 13;40. Pierwsza cześć na najbardziej stromym odcinku Cfis, druga już na płaskim. Nie jest to jazda demonstracyjna, tylko dla mnie pod kątem wideoanalizy ;) (jak ktoś ma jakieś spostrzeżenia to na priv albo w odpowiednim wątku z przyjemnością przeczytam :) )
  • snowgirl_89 lubi to

#4 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 18:23

Link nie teges :P



#5 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 10 February 2015 - 18:27

https://sprongo.com/...#playlist/55117

mi działa... a ten?

Wrzuciłem jeszcze na vimeo, bo na sprongo chyba trzeba być zalogowanym, żeby oglądać.
(za pół h się udostępni)

Użytkownik SzymSzym edytował ten post 10 February 2015 - 18:33

  • mloskot i snowgirl_89 lubią to

#6 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2015 - 20:07

Jestem zarejestrowany na sprongo, ale linki sie nie otwieraja...

A jak ze sztywnością poprzeczną?



#7 gab187

gab187

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 February 2015 - 20:14

A powiedz, skąd dorwałeś tą deskę na testy?

#8 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 11 February 2015 - 11:38

A jak ze sztywnością poprzeczną?


hmm.... nie zwróciłem specjalnie uwagi na nią. Jest raczej duża, decha nie poddaje się tak łatwo, no i gdyby była mała to tak dobrze by nie jeździła. Jednak przy butterach daje radę w śmigło ją wygiąć i przy dynamicznej zmianie krawędzi widać na stop klatkach jak się wygina. Powiedzmy że tą sztywność poprzeczną określiłbym na jakieś 7/10 może 8.

A powiedz, skąd dorwałeś tą deskę na testy?


Pierwszy raz na niej jeździłem podczas TestDrive na Wierchomli miesiąc temu. Dwa tygodnie temu ją zakupiłem :)
Kojarzę, że jakiś czas temu Nobile wrzucało na fanpage info o testach. Może jeszcze coś zrobią :)

#9 gab187

gab187

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 February 2015 - 11:54

Kurcze, myślałem że jakoś teraz ją wyrwałeś na testy :/

#10 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 11 February 2015 - 14:43

Z tego co pamiętam to pod Cieńkowem można było wziąć na testy sprzęt Contracta, może z Nobile jest identycznie?



#11 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 February 2015 - 16:19

Tricky to dokładnie ta sama forma co Pathron Sensei, Raven Core Carbon. Bardzo fajny i dobrze jeżdżący szejp :)
Marcin

#12 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2015 - 14:55

Wiem na 100% z NOBILE że TRICKY to inna forma o innej geometrii niż to co podaje Marcin. Pierwszy odmienny parametr długość krawędzi efektywnej. 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#13 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2015 - 15:08

Masz rację Marcinie, sprawdziłem dokładnie, zmyliły mnie te dostępne długości 47,51,54, bo te deski mają rzeczywiście trochę inne rzeczywiste długości (149.5, 152.5, ....). To seria form, na której będzie przyszłoroczna nowa deska Pathrona i na której zrobione są między innymi tegoroczne damskie Raven Queen i Raven Style.
  • Marcin07 lubi to
Marcin

#14 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 February 2015 - 15:24

Faktycznie geometria Sensei i Tricky jest różna. Szerokość w talii długości 154: Sensei 253, Tricky 255. Szerokość Tipów: Sensei 296, Tricky 297. Promień skrętu: Sensei 7,9, Tricky 8,25. Długość krawędzi efektywnej: Sensei 1140, Tricky 1155.

Na Sensei nie jeździłem, jeździłem na Play Pro 154 (popraw mnie Marcin jeśli te dwie deski różnią się tylko dodatkowymi pasami karbonu?) i nie ma co porównywać z Tricky. Pathron jeździł kilka klas gorzej. Owszem to też dobra deska (jeszcze z dwa/trzy lata temu byłaby wystarczająca na moje umiejętności) ale z tych desek które wypisałem wyżej jeździł zdecydowanie najgorzej. Jest też wyraźnie najtańszy :)

#15 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2015 - 16:42

Ma więcej niż 297mm, bo dokładnie 297.2mm :)
Play to specyficzna decha, robiona pod Piotrka Tokarczyka. Ma się sprawdzać w slopestyle, ale jeśli chodzi o jazdę na krawędzi to zdecydowanie najsłabszy Pathron i na każdych testach najsłabiej z Pathronów oceniana.
Playa od Senseja różni zupełnie inna sztywność poprzeczna, rozłożenie flexu, dodatkowo usztywniająca taśma kevlar/carbon pod klinem. To zupełnie inaczej jeżdżąca decha.
W przyszłym roku będą dwie bliźniacze z Tricky deski: Raven RVN (sugerowana cena detaliczna około 850zł) i Pathron Blade (scd około 950-1000zł - dostanie tłoczony zamiast spiekanego ślizgu). Jeśli jest ktoś chętny do testów, to proszę na priv. Testówki będą 152.5 i 155.5cm .
Marcin

#16 gab187

gab187

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 February 2015 - 16:58

Bliźniacze? To nie ma potem spin między firmami o patenty, projekty, prawa autorskie czy inne historie?

#17 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2015 - 17:00

To jest forma OEM.
Marcin

#18 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 February 2015 - 17:34

To dużo wyjaśnia w kwestii charakterystyki play. W takim razie będę musiał objechać jeszcze senseja albo przyszłorocznego blade :)

#19 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2015 - 17:41

W ciągu kilkunastu dni będzie już końcowa wersja całej kolekcji. Podeślij mi na priv namiary, to jak tylko albo wrócą testówki albo przyjadą nowe deski, będziemy wysyłać.
Marcin

#20 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 February 2015 - 09:50

Akurat Tricky to nie jest OEM


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)